Liczba Serbów pragnących przedostać się do Rosji zwiększa się i może przekroczyć liczbę 100 tysięcy


Źródło : www.3rm.info/17518-kolichestvo-serbov-zhelayushhix-perebratsya-v.html

Data publikacji : 16.11.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Liczba kosowskich Serbów, którzy zwrócili się do władz rosyjskich z prośbą o przyznanie im obywatelstwa Federacji Rosyjskiej, może przekroczyć 100 tysięcy ludzi, donosi włoska agencja Adnkronos. Wcześniej o pragnieniu uzyskania obywatelstwa Rosji powiadomiło ponad 20 tysięcy kosowskich Serbów. O tym, że liczba pragnących emigracji w najbliższym czasie z Kosowa do Rosji może gwałtownie wzrosnąć powiedział przywódca serbskich działaczy Złatibor Dżordżijewicz. Według niego kosowscy Serbowie mają nadzieję, że Rosja „da im obronę i wolność, których nie mogła zapewnić im Serbia.” Dżordżijewicz potwierdził wcześniejszą informację o tym, że 21 tysięcy kosowskich Serbów złożyło podania w Ambasadzie Rosyjskiej w Belgradzie o przyznanie im rosyjskiego obywatelstwa oraz wyraził on żal, że rząd Serbii odmawia uznania mieszkańców Kosowa za pełnoprawnych obywateli Serbii. Oficjalny przedstawiciel Ambasady Rosyjskiej Olieg Bułdakow powiedział, że złożone w Belgradzie podania zostały przekazane do odpowiednich moskiewskich, kompetentnych organów, zauważywszy przy tym, że problem otrzymania przez Serbów rosyjskiego obywatelstwa jest „dostatecznie skomplikowany”, tak, że w tej sprawie „powinien być spełniony szereg warunków”. O tym, że jest to trudna procedura powiedział także dzisiaj na falach radia „Wiesti FM” prawnik Moskiewskiego Kolegium Adwokackiego „ Aleksandr Jekim i Partnerzy, Roman Sorokin. Poza tym, jak piszą liczne europejskie gazety, Moskwa chyba nie zgodzi się zapewnić rosyjskiego obywatelstwa tysiącom Serbów ponieważ taka decyzja zaostrzy jej stosunki z NATO, którego siły pokojowe teraz przebywają w Kosowie, i z Belgradem, który może ocenić ten krok jako ingerencję w wewnętrzne sprawy Serbów.

Jak donoszą serbskie media, ponad 200 tysięcy Serbów porzuciło Kosowo od czasu kiedy w 1999 roku kontrolę nad regionem przejęły wojska ONZ. Suwerenność Kosowa uznało 80 krajów, w tej liczbie USA i 22 z 27 członków Unii Europejskiej. Bruksela nakazała Serbii „ustanowienie dobrosąsiedzkich stosunków z Kosowem”jako główny warunek przyjęcia kraju do Unii Europejskiej.

 

 

 

Komentarze 2 to “Liczba Serbów pragnących przedostać się do Rosji zwiększa się i może przekroczyć liczbę 100 tysięcy”

  1. Liczba Serbów pragnących przedostać się do Rosji zwiększa się i może przekroczyć liczbę 100 tysięcy « Prawosławny Partyzant Says:

    […]  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com Share this:TwitterFacebookLike this:LikeBe the first to like this […]

  2. Mieczyslaw Says:

    Czyzby zapowiadala sie NOWA WEDROWKA LUDOW?


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: