Walki w Zawiji


Za: http://zielonalibia.blog.pl

Bardzo ciężkie walki między bojownikami LAW a siłami reżimu z Bengazi trwają w Zawiji. O ile bandyci obsadzający JW nr 27 zostali co do jednego zlikwidowani, to trwa bój z napływającymi od strony Trypolisu innymi zbrojnymi bandami. Jak donoszą media ze stolicy wyruszyła również kolumna czołgów, która ma pomóc zgnieść Nową Zieloną Rewolucję.

Film nakręcony przez NATOwskie marionetki ukazujący natężenie walk w Zawiji 12 listopada

 

Dotychczasowy bilans walk w Zawiji

Bojownicy z Libijskiej Armii Wyzwoleńczej zdobyli JW nr 27 w Zawiji, a w niej:
3 czołgi, 8 samochodów terenowych uzbrojonych w bezodrzutowe działa kal. 106 mm, 5 samochodów terenowych uzbrojonych w karabiny maszynowe kal. 14,5 mm,
3 samochody terenowe uzbrojone w wyrzutnie rakiet, 8 samochodów Chevrolet oraz duże ilości innego uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

W walkach o koszary zabitych zostało conajmniej 15 uzbrojonych bandytów, a kolejnych 25 pojmano, zniszczono przynajmniej 6 uzbrojonych pickupów.

Łącznie w mieście zginęło już ponad 50 przestępców spod znaku NRL.

Pierwszy raz przedstawiciele reżimu z Bengazi przyznali (na 3 dzień walk!), że Zawija zatakowana została przez lojalistów.

Walki w Zawiji trwają.

Komentarze 4 to “Walki w Zawiji”

 1. justyna Says:

  bravo -zielona libya –pomalu i do celu nie dajcie sie zabijac -NIECH ZYJE ZIELONA LIBYA KTORA STWORZYL WIELKI WODZ LEW SAHARY -MUAMAR AL-GADDAFI

 2. GNM Says:

  Chińska pieśń na część Kadafiego i walczącej zielonej Libii.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3LVwmk6izXI#!

 3. Anonim Says:

  smutne jest to iz ten kraj nie podniesie się przez co najmniej nastepne 20-40 lat, libijczycy odbija kraj ale syjonisci na to nie pozwolą, NATO bedzie musiało tam wejsc a jak wiadomo wojna partyzancka moze trwac latami jak w afganie gdzie ruscy nie dali rady a amerykancy by chcieli.
  To wojna na wyniszczenie, sami nie moga miec więc nikt nie bedzie miał, dobra libii juz nie zagrazą syjonistycznym banksterom…. Jesli koalicja NAtowska nie będzie mogła przejąc terenu to nałożą takie sankcje i embargo na libie ze ludzie tam poumierają z głodu a kraju nie odbuduje się nigdy…

 4. GNM Says:

  O przepraszam, ale wkleił mi się przez pomyłkę link do skądinąd bardzo ciekawej relacji z Marszu Niepodległości.
  A dopiero tutaj link do chińskiej pieśni dla Kadafiego i libijskiego ruchu oporu:


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: