Mapa bieżącej sytuacji w Libii


Źródło : www.terceira.blogspot.com

Za : www.resistencia.info/?p=848

Tłum. z jęz. hiszp. INKA

Przedstawiamy najnowszą mapę odzwierciedlającą bieżący układ sił w Libii.

Kolor zielony na południu przedstawia obszar kontrolowany przez plemiona Tuaregów i Tubu, lojalne i będące zwolennikami Dżamahiriji czyli władzy ludu. Pustynni wojownicy panują nad terytorium pustynnym zapewniając łączność, transport i komunikację dla Frontu Wyzwolenia Libii pod wodzą Seifa al-Islama, prowadzącego uczciwych i patriotycznych Libijczyków, którzy uniknęli na północy kraju ludobójstwa i masakry w wykonaniu zbójeckich gangów i najemników NATO.

Obszar w kolorze białym w centrum kraju jest obszarem spornym pomiędzy bandami i grupami Tymczasowej Rady Narodowej a patriotami libijskimi, którzy uniemożliwiają bandytom opanowanie tego obszaru. Bez wsparcia NATO bandyci ponoszą codziennie straty.

Czarny obszar na północy kontrolowany jest przez prywatne firmy najemnicze, wywiad krajów imperialistycznych oraz siły specjalne NATO i Kataru oraz ich oprawców z różnych grup zbójeckich Al-Kaidy, z Bengazi, Zliten i Misraty, grabiących, mordujących i walczących pomiędzy sobą. Czerwone skrawki terytorium kontrolowane są przez różne grupy i jednostki oporu zorganizowane przez Komitety Ludowe, plemiona, komitety kobiece, jednostki wojskowe i inne społeczne struktury, które uporczywie nękają terrorystów i morderców, niszczą ich placówki i biura, ostrzeliwują konwoje, powodując tym samym nieustanną destabilizację i zagrożenie.

Rzekomo libijscy i obcy najemnicy protestują i burzą się przeciwko NATO za brak wypłat żołdu.

Sytuacja jest chaotyczna, ludność wzburzona i skrajnie wroga, panuje bezprawie.

Jedna odpowiedź to “Mapa bieżącej sytuacji w Libii”

  1. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Mapa bieżącej sytuacji w Libii […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: