Mahmud Ahmadinedżan: Izrael zginie tak czy owak, ponadto bardzo szybko


Źródło : www.3rm.info/17367-maxmud-axmadinedzhad-izrail-vse-ravno-pogibnet.html

Data publikacji : 10.11.2011

Tłum. RX

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadinedżad skomentował doniesienia o możliwej napaści na jego kraj w wykonaniu Izraela, donosi Lenta.ru. Według niego Zachód, USA i Izrael szukają sojuszników i przygotowują atak na Iran obawiając się wzrastającego wpływu Teheranu w regionie. Ponadto Ahmadinedżad powiedział, że nie obawia się możliwego ataku: „Tym durniom dobrze by było zrozumieć, że Iran nie dopuści do podjęcia przeciwko sobie czegokolwiek.”.

Irański prezydent także wyjaśnił, że kampanię przeciwko jego krajowi Zachód wszczął bezpośrednio w celu ratunku „syjonistycznego tworu”– Izraela.

Ale w jego opinii to nie uratuje Izraela: „Ten twór można porównać do organu sztucznie przeszczepionego do organizmu, który go odrzuca. On tak czy owak zginie, a ponadto bardzo szybko.”

Te oświadczenia Ahmadinedżad złożył krótko po wystąpieniu jego izraelskiego kolegi Szimona Peresa, który powiedział, że problem irański pozostawia coraz mniej miejsca na rozmowy dyplomatyczne, dlatego rozwiązanie militarne staje się coraz bardziej realne. Wystąpienie Peresa było podane do publicznej wiadomości na tle niezliczonych spekulacji w izraelskiej i zagranicznej prasie o możliwości bliskiej napaści Izraela na Iran. Podobnego rodzaju słuchy zostały pośrednio potwierdzone w ubiegłym tygodniu, kiedy Izrael przeprowadził szereg ćwiczeń lotnictwa wojskowego i wojsk rakietowych a także przećwiczył metody ratowania ludności cywilnej podczas ataku rakietowego na swoje miasta.

W najbliższych dniach MAEA powinna upublicznić kolejny raport w sprawie irańskiej kwestii jądrowej w którym, jak się oczekuje, będą zawarte przesłanki wskazujące na to, że Iran jest bardzo bliski osiągnięcia broni atomowej. Izraelskie oficjalne persony wcześniej nie raz mówiły, że taka broń w rękach Teheranu to największe zagrożenie dla istnienia Izraela i dlatego oni za wszelką cenę nie dopuszczą do realizacji takiego scenariusza. Rozwiązanie wojskowe nigdy nie było wykluczane.

 

 

Jedna odpowiedź to “Mahmud Ahmadinedżan: Izrael zginie tak czy owak, ponadto bardzo szybko”


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: