5 000 katarskich żołnierzy pomagało w kolonizacji Libii


7 listopada 2011

Źródło: http://www.voltairenet.org/5-000-Qatari-troops-helped-to

Twierdząc przez długi czas, że uczestniczył w walkach w Libii wysyłając jedynie kilka samolotów, Katar przyznał około 10 dni temu, że w rzeczywistości rozmieścił setki naziemnych żołnierzy.

Jednakże Voltaire Network niezmiennie relacjonowała o masowej obecności katarskich sił naziemnych (i w mniejszym stopniu jordańskich). Katar zbudował małe lotnisko w południowej Libii i używał tego w Cyrenajce do transportowania swoich wojsk. Wysadził na ląd posiłki w Trypolisie, kiedy zdobyto stolicę.

Co więcej, Katar wysłał statkami lekkie czołgi do Tunezji. Na początku ich wyładunek został zablokowany przez ludzi, a następnie był koordynowany przez tunezyjską armię. Przekroczenie libijskiej granicy przez kolumnę katarskich pojazdów pancernych było relacjonowane przez libijską telewizję.

Wreszcie Katar zorganizował transport lotniczy, by zaopatrzyć najemników z Al-Qaedy w broń NATO.

Dodatkowo, katarska stacja telewizyjna Al-Jazeera odegrała kluczową rolę w kampanii propagandy wojennej, posuwając się nawet do sfabrykowania fałszywych studyjnych relacji z wejścia „rebeliantów” do Trypolisu.

Dziennikarz Le Figaro Georges Malbrunot uznawany za mającego bliskie powiązania z francuskim wywiadem, podniósł obecnie liczbę katarskich żołnierzy zaangażowanych w wojnę w Libii do co najmniej 5 000.

5 000 zagranicznych żołnierzy nie jest kompatybilne z wersją atlantyckich mediów o ludowym powstaniu, które wybuchło przeciwko płk Kaddafiemu, a następnie międzynarodowej „humanitarnej interwencji”. Zgadza się natomiast z doniesieniami rosyjskich i chińskich mediów, według których „Zjednoczony Obrońca” to wojna imperialistyczna.

Komentarze 2 to “5 000 katarskich żołnierzy pomagało w kolonizacji Libii”

  1. KrisT Says:

    nie wiem czy było, ale warto obejrzeć

    film obowiązkowy dla lemmingów!

  2. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] 5000 katarskich żołnierzy pomagało w kolonizacji Libii […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: