System bankowy i system emisji pieniądza – największa Żydowska Podmianka


Podziękowania za artykuł dla Matki Polki. Drobne stylistyczne korekty admin.

System finansowy wymyślony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

Wystarczy powrócić do podstawowych definicji pieniądza, a wszystko okaże się proste i oczywiste.

EMISJA PIENIĄDZA JEST SPRAWĄ PIERWSZEJ WAGI. JEST TO SPRAWA GARDŁOWA

Nieszczęściem polityków i politykierów jest to, że nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie – „uznane autorytety , „debaty budżetowe” – polityków…

A wiec najkrótsza lekcja.

1. Pieniądz to uniwersalny środek wymiany – rybak nie musi płacić stolarzowi toną ryb za komplet mebli.

2. Prawo emisji pieniądza powinien mieć wyłącznie wybieralny rząd – emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa. Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki.

3. Pieniądz jest własnością narodu – ludzi zamieszkujących dany kraj.

Pieniądz NIE JEST WŁASNOŚCIĄ ani „pana bankowego, ani „pana rządowego”. Ani bankier ani rząd, ani premier, ani prezydent , ani sejm nie jest właścicielem pieniądza. Pieniądza to dobro narodowe.

Pieniądz nie jest własnością ani Centralnego Banku Krajowego, ani Centralnego Banku Europejskiego.

Wszelka dyskusja o polityce, wojnach, historii, prawie, antysemityzmie nie ma sensu, jeśli nie zrozumie się SYSTEMU BANKOWEGO.

Kto ma prawo emisji pieniądza ten kontroluje gospodarkę, prawo i parlament, media i polityków. WSZYSTKIE INNE TEMATY TO TAK NAPRAWDĘ TEMATY ZASTĘPCZE

„Dajcie mi prawo emisji pieniądza a nie troszczę się, kto stanowi, jakie prawa”– baron Rothschild

Wszystkie wojny w Ameryce w XIX w kręciły się wokół przechwycenia prawa emisji pieniądza i Centralnego Systemu Bankowego.

PRZEZ 100 LAT (od chwili powstania 1776 r.) USA BYŁY KRAJEM NAJWIĘKSZEJ PROSPERITY, NAJWIĘKSZĄ POTĘGA EKONOMICZNA NA ŚWIECIE.

PO MNIEJ NIŻ 100 LATACH od wprowadzenia Federal Reserve Act w 1913 USA stały się NAJWIĘKSZYM DŁUŻNIKIEM NA ŚWIECIE (w stosunku, do kogo???)

Federal Reserve Board (FRB) – Bank Centralny w USA powstał w wyniku spisku – ustawa została przepchnięta w 23 grudnia 1913 kiedy większość kongresmenów i senatorów rozjechała się na święta Bożego Narodzenia do domów – tak na prawdę ustawa nigdy nie została ratyfikowana.

Wg. Konstytucji USA (Art. 1 punkt 8– dlaczego pierwszy? –może to ważne):

prawo emisji pieniądza ma jedynie Kongres. FRB – to prywatna instytucja

„The Congress shall have Power…to coin the Money and regulate the Value thereof”

Nie wszyscy jednak wiedza ze właścicielami i głównymi akcjonariuszami „AMERYKAŃSKIEGO” Federal Reserve Board są stare europejskie Domy Bankowe

Rothschild- London and Berlin;
Lazard Bros- Paris;
Israel Stiff:- Italy;
Kuhn-Loeb Company- Germany;
Warburg- Hamburg, Amsterdam,
Goldman and Sachs NY( ten sam, który ostatnio grał przeciw Złotówce )
Lehman Bros: NY – tak, tak – ten sam stary dom bankowy Lehman, który osadził Pruskiego Augusta II na tronie Polski i doprowadził do rozbiorów
Rockefeller- NY

W Polsce RADA POLITYKI PIENIĘŻNEJ to replika FRB

Kto dał prawo emisji pieniądza i kontroli kredytu kilku ludziom – CO TO ZA LUDZIE PRZEZ KOGO WYBRANI I KONTROLOWANI

Pieniądz, jako uniwersalny środek wymiany ma służyć społeczeństwu i JEST WŁASNOŚCIĄ NARODU!

Pieniądz nie jest własnością pana bankowego, ani pana rządowego

Zapis w Konstytucji Polskiej –  za emisje pieniądza odpowiedzialny jest Narodowy Bank Polski, którym reguluje Sejm Polski, tak samo jak parlamenty innych krajów (posłowie), NIE może sobie DOWOLNIE PRZEKAZYWAĆ PRAWA EMISJI PIENIĄDZA do innych instytucji nawet, jeśli obie strony (parlament i EBC) bardzo by tego chciały i pragnęły. NIE MA PRAWA!!

Również prezydent i premier nie ma takich uprawnień – Nie mogą przekazywać prawa emisji pieniądza do innych nawet, jeśli bardzo by tego chciał.

Jakaż to jurysprudencja pozwala przekazywać władze innym podmiotom, skoro się jej nie ma?

Premier rządu nie może przekazywać władzy emisji pieniądza, komu innemu, bo sam takiej władzy nie ma.

Sejm również nie może przekazywać takiej, bo nie ma prawa pozbywania się takiej władzy powierzonej Sejmowi przez naród, bo naród jest właścicielem pieniądza, a nie Sejm.

To tak jak pan Zagłoba ofiarował królowi szwedzkiemu Inflanty, a nie Niderlandy, ale pan Zagłoba nie był właścicielem, ani Inflantów ani Niderlandów.

Jest tu wyraźne ograniczenie konstytucyjne. W tym sensie istnienie EBC i Euro jest nielegalne, bo niezgodne z KONSTYTUCJAMI krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Czy Europejski Bank Centralny jest w ogóle legalny?

Czy Euro jest w ogóle legalne?

Na banknocie Euro nawet nie ma żadnego podpisu – zaprzeczenie jakiejkolwiek definicji pieniądza i procedura bankowym.

Unia Europejska to stosunkowo nowy twór. Tak samo jak Europejski Bank Centralny.

Prawo emisji pieniądza zostało podstępnie wykradzione wbrew konstytucji i woli obywateli państw UE. To jest to wbrew prawu.

Głównym uzurpatorem do tej własności jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.

Ostatnio obserwujemy zawalanie się tego Systemu Bankowego.

Zbombardowano Libię i zabito Kaddafiego, bo emitował swój własny zloty Dinar kruszcowy,

Grecji chce się narzucić koniecznie pomoc i przyjecie pożyczki, odciągnąć od wystąpienia ze strefy Euro i powrót do Drachmy.

W katastrofie smoleńskiej zginął Sławomir Skrzypek, prezes NBP, który odmawiał przyjęcia „dobroczynnej linii kredytowej” z MFW; na jego miejsce powołano pracownika (agenta) MFW min. Belkę, który, a jakże rozszerzył natychmiast dobroczynna linie kredytową

Prezydent USA John Kennedy zginął w zamachu, , kiedy zaczął drukować swój własny pieniądz poza systemem Federal Reserve.

Obecnie AntyPapież Tauber-Ratzinger-B16 nawołuje do Jednego Banku Światowego

Innymi słowy chce odebrać ludziom, narodom świata ich największy przywilej, przywilej emisji pieniądza. Rzeczywiście B16 to najcięższy Bombowiec światowego Syjonizmu

Pakiety stabilizacyjne to przejaw ratowania walącego się systemu walutowego.

Tak naprawdę żadnego kryzysu nie ma.

Żadne Państwo NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ , bo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza.

Pozbycie się tej władzy jest po prostu nielegalne. A tak naprawdę prawnie jest niemożliwe.

Ale ta władza musi być kontrolowana i ograniczona przepisami, aby żaden „szaleniec w laboratorium” nie mógł emitować pieniędzy bezcelowo powodując inflację , albo manipulator typu niesławnego Balcerowicza podnosić stopy procentowe do niewiarygodnych wartości i to do tyłu.

Potrzebna jest rzetelna informacja, edukacja społeczna, a nie manipulacja.

Komentarzy 14 to “System bankowy i system emisji pieniądza – największa Żydowska Podmianka”

 1. Halina Says:

  Kryzys finansowy – to kolejne żydowskie kłamstwo. Państwa, gdzie nie ma żydów w rządach – Amer. Połudn., Afryka, Azja – tam NIE MA ŻADNEGO KRYZYSU !!!
  Podam przykład. Bank PKO SA pożycza 24 tyś zł. Po ponad 3 latach spłacania pożyczki – ten bank dostał 38 tys zł. (14 tyś ponad to, co pożyczył!!!). Ale bank ma umowę na wysoką lichwę i chce dalej wydzierać pieniądze od okradanego klienta – domaga się jeszcze ponad 10 tyś. zł. płatne w comiesięcznych ratach. Te bankowe zbiry i złodzieje nie mają poczucia, że okradają ludzi z ich zapracowanych pieniędzy !!! Czekają na łatwy grosz- jak złodzieje !!! I ten zażydzony KK nic tym łotrom nie wypomina, nie przywołuje ich do porządku!!!! To już nie jest KK, ale banda cihych sprzymierzńców diabelskiej mafii Lucyfera.

 2. thetomek4791 Says:

  Świetny artukuł

 3. thetomek4791 Says:

  Masz racje Halinka.Tak jest jak piszesz

 4. Info « Prawosławny Partyzant Says:

  […] 08/11/2011=> System bankowy i system emisji pieniądza – największa Żydowska Podmianka 08/11/2011=> Jak Muammar Kaddafi poprawił sytuację libijskich kobiet 08/11/2011=> Izrael nakłada sankcje na Palestynę za wynik głosowania 08/11/2011=> VIDEO: Ukrainki rozebrały się dla papieża B16 08/11/2011=> Weteran w USA popełnia samobójstwo “co 80 minut” […]

 5. MatkaPolka Says:

  SIŁA I POTĘGA EKONOMICZNA ŻYDÓW WYNIKA Z PRZECHWYCENIA
  CENTRALNEGO SYSTEMU BANKOWEGO.

  W największym skrócie mechanizm tworzenia i funkcjonowania pieniądza.
  Szkolny przykład

  Chcemy wybudować autostradę z Warszawy do Poznania. Na ten cel rząd powinien wyemitować pieniądze – na opłacenie inżynierów projektantów drogi , inżynierów konstruktorów maszyn budowlanych , zakup ciężarówek do transportu surowca – żwiru i asfaltu , pensje dla pracowników operatorów koparek, wywrotek, walców drogowych, geodetów itd., na wykup po rynkowej cenie terenów pod drogę ( bo ostatecznym właścicielem ziemi jest państwo – a własność prywatna jest ograniczona do „fee simple” – największy pakiet praw do nieruchomości jaki może posiadać prywatny właściciel – osobny prawniczy temat).

  Suma pieniądza wpompowanego do krajowej gospodarki wyemitowanej właśnie na ten cel bardzo pobudza gospodarkę – bo inżynierowie robotnicy i wszyscy bezpośrednio związani z budowa autostrady – wydają później – na zakup bułeczek u piekarza, wybudowanie domu przez murarza, zakup butów u szewca, kupno telewizora, komputera, kanapy czy lodówki. Wyemitowanie pieniądza ma pokrycie – w wybudowanej drodze – która jest wspólnym dobrem narodowym i służy wszystkim do rozwoju gospodarki.

  Obecnie w większości pieniądz jest emitowany poprzez banki prywatne ( ŻYDOWSKIE) w formie pożyczek obciążonych procentem ( składanym)– między innymi na cele publiczne – zamiast bezprocentowo i bez- inflacyjnego DRUKOWANIA PIENIĘDZY przez rządy krajowe zgodnie z potrzebami społeczeństwa.

  Emisja pieniądza obciążonego procentem, JAKO DŁUG– tak jak to jest w chwili obecnej – to źródło inflacji ,a obecnie źródło niebywałego kryzysu finansowego – matematycznie oczywistego i spodziewanego

  Dług narasta wstępnie powoli i płasko, ąż przychodzi chwila, gdy przyrasta szybko i ekspotencjalnie – ten stan gwałtownego przyrostu długu obserwujemy właśnie teraz. Aby pokryć lawinowo narastający dług, dodrukowuje się pieniądze.

  Dość powiedzieć , ze cena uncji złota jest stała i wynosi $20. Obecna cena złota $1920 to wskaźnik inflacji, a nie cena ( dla ilustracji – niekoniecznie aktualne ceny)

  To nie system ekonomiczny jest zły, to system finansowy – emisji pieniądza jest zły

  Obecnie mechanizm emisji pieniądza jest następujący
  Rząd zamiast wydrukować pieniądze na potrzeby społeczne (np. drogi, szpitale, pensje dla lekarzy) rząd drukuje (emituje ) obligacje rządowe, zobowiązania rządu obciążone procentem

  i w zastaw bierze POŻYCZKĘ od banku centralnego albo komercyjnego również obciążone procentem

  Inna forma emisji pieniądza są wszelkiego rodzaju pożyczki hipoteczne i inne na cele prywatne.

  Te pożyczki i w ogóle istnienie banków prywatnych (emitujących pieniądz) są nielegalne w świetle Konstytucji, ponieważ zgodnie z Konstytucją tylko Bank Narodowy pa prawo emisji pieniądza.

  Tzw „Dotacje z Unii Europejskiej” to naprawdę śmiech i dowód jak propaganda może zrobić z mózgu wodę szerokim masom i wydawałoby się wybitnym profesorom.

  Cała ta Unia Europejska to jeden wielki spisek mający na celu wprowadzenie Euro we wszystkich krajach i odebranie, czy tez pozbawienie narody i naród prawa emisji pieniądza

  Równie dobrze można w Europie wprowadzić Polski Złoty jako walutę Europejska – to by była Polska Podmianka

  Kto się chce sam pozbawić emisji własnego pieniądza – jest zdrajcą narodowym. Oddanie tego przywileje w obce ręce, to oddanie decyzji czy możemy wybudować drogę w swoim kraju czy nie; czy musimy się o to prosić ( oczywiście o pożyczkę z procentem – oczywiście będziemy zadłużeni, a tego długu nigdy nie będziemy w stanie spłacić) ; nie mówiąc o tym, ze stajemy się bezbronni.

  Bo czy Niemcy dadzą nam pożyczkę na wybudowanie fabryki czołgów, samolotów czy karabinów ? OCZYWIŚCIE NIE!!

  Pieniądz może być emitowany na w rożnych cele służące społeczeństwu – np. SZPITALE czy SZKOŁY i Uniwersytety – pieniądz również tym kanałem wchodzi do obiegu i pobudza gospodarkę.

  Ilość pieniądza na WSZELKIE cele społeczne – drogi, szkoły, lecznictwo – to zaledwie 3 procent wszystkich podatków dochodowych – tak naprawdę podatki nie sa potrzebne.

  Podatki dochodowe to pochodna systemu bankowego, a właściwie emisji pieniądza, jako dług.
  Podatki Ida na spłacanie wewnętrznego zadłużenia i procentu od pożyczek. A nie na cele społeczne

  W pierwszym roku istnienia Stanów Zjednoczonych Ameryki – Kongres przyznał sobie zbyt dużo pieniędzy i nie mieli pomysłu nie był w stanie ich wydać !!– Pomyślmy o tym

  <Zastanówmy się skąd Związek Radziecki miał pieniądze na rozwój potęgi kosmicznej czy militarnej?
  – nie potrzebował wcale pożyczek u „Zachodnich Bankierów” – po prostu SAM WYEMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Hitler tez pobudził gospodarkę budując autostrady i przemysł zbrojeniowy – skąd miał pieniądze po okresie wielkiej depresji światowej ???? RÓWNIEŻ SAM EMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Skąd w PRL-u powstawały drogi asfaltowe, odbudowano przemysł po zniszczeniach dokonanych przez zbrodniczą, nazistowską Trzecią Rzesze niemiecka. (siermiężne to było ale było)? <Rząd polski sam na to emitował pieniądze,. Nie było pożyczek od zachodnich bankierów. Ideologicznie byliśmy skłóceni. .

  Niestety parlamentarzyści w Polsce i na całym świecie nie rozumieją tej podstawowej definicji pieniądza, kto ma prawo do emisji, jaka jest społeczna funkcja pieniądza i funkcjonowaniu Banku –
  – wmanewrowani są w dyskusje budżetowe, w dotacje itd. – nie rozumieją lub zostali przekupieni i tkwią w konformizmie i „poprawności politycznej”

  INFORMACJA JEST DOSTĘPNA W WIELKIEJ OBFITOŚCI – TRZEBA TYLKO CHCIEĆ
  TA PRAWDA POWINNA SIE PRZEBIĆ DO PARLAMENTARZYSTÓW W POLSCE I NA ŚWIECIE

  W LINKACH WYMAZANE http://www. (za dużo linków, wordpress przyjmuje tylko dwa)

  LINK biblebelievers.org.au/moneymad.htm – good enough links collection
  LINK michaeljournal.org/wyspa.htm Ukryta tajemnica pieniądza Wyspa rozbitków
  LINK michaeljournal.org/Stronaglowna.htm po polsku
  LINK michaeljournal.org/articles.htm po angielsku

  NAJKRÓTSZA LEKCJA MAKRO EKONOMII I EKONOMETRII. Filmy po 10 min.
  Zeitgeist: Addendum 02/13 (PL), Zeitgeist: Addendum 03/13 (PL);
  Zeitgeist: Addendum 04/13 (PL)
  Zeitgeist: Addendum 03/13 (PL);
  ( linki na youtube moga juz nie dzialac)
  LINK prawda2.info/
  Wygodny link do filmu:

  LINK money.patrz.pl
  tu znajdziecie cytaty z filmu:
  LINK moneyquotes.patrz.pl

  tu recenzje ekspertów:
  LINK moneyreviews.patrz.pl

  Na ten temat rozumiejącym angielski polecam:
  LINK creature.patrz.pl
  G.Edward Griffin – autor książki „Creature From The Jekyll Island” opowiada jak powstał Federal Reserwe System (FED) i w jaki sposób FED tworzy dolary „z powietrza”.
  Transkrypt:

  LINK bigeye.com/griffin.htm
  LINK fed.patrz.pl

  Godzinny wywiad z G.Edward Griffinem
  LINK wheat.patrz.pl
  Wykład „Wheat Receipts” w którym Dr. Stuart Crane opowiada czym jest dzisiejszy pieniądz na przykładzie kwitu za zboże zdeponowane w elewatorze.

  LINK fiatempire.patrz.pl

  Film dokumentalny na temat FED. W filmie występuje kandydat na prezydenta USA w wyborach 2008 – RON PAUL.

  LINK AF2F.patrz.pl
  Film Aarona Russo „America: Freedom to Fascism” o amerykańskiej policji skarbowej (IRS) i legalności ściągania podatku dochodowego (income tax). Ron Paul również w tym filmie ma dużo ciekawego do powiedzenia.

  JOHN PERKINS – praktyk wdrażania systemu bankowego w krajach trzeciego świata – o tym mówi

  Autor książki–„WYZNANIA EKONOMICZNEGO ZABÓJCY” – wywiad na youtube

  Jak pokazuje film Pieniądz emitowany jest, jako DŁUG (obciążony procentem składanym), a wiec jest to LICHWA – zakazana przez wszystkie religie i systemy prawne. Na dodatek udowodnione jest ze DŁUG NIE MUSI WCALE BYĆ SPŁACANY – A TO JUŻ REWELACJA

  3 Sposoby USA na Obalenie „Dyktatury” 1/2 (napisy PL)
  Zwierzenia ekonomicznego rozbójnika – John Perkins
  youtube.com/watch?v=BM9yCk4IB8w-

  Interview – Confessions of an Economic Hit Man – Part I

  youtube.com/watch?v=yTbdnNgqfs8

 6. thetomek4791 Says:

  Masz 100% racji Matko Polko

 7. wierny Says:

  Ja juz naostrzylem kose i kopie druga piwnice-ziemianke. Wojna to tylko kwestia czasu. Bo po dobroci im nie wychodzi; musza najechac i zlupic. Dbajcie o siebie i kupujcie konserwy. Zolnierze zaatakuja gdy sie ociepli – za pol roku.

 8. rambo Says:

  NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE KTO STOI ZA NIMI _A MOŻE TO TYLKO WYGLĄDA ZE KTOŚ ZA NIMI STOI_wszytko już niemal wiemy -tylko to jedno jest zagadką ??!?!

 9. rambo Says:

  w tym wypadku tylko wojna może dać nadzieję -nasze bunty -poprzez usówanie kasy i kont wraz z oszczędnościami z tych placówek na całym świecie albo zamach na kluczowe postacie w tym burdelu-
  dziękuję za uwagę -gdybym ja był demonem -to byście ze mną nigdy nie wygrali-bo mam coś czego inni nie maja a inni to czego nie mam ja.

 10. taxi olsztyn Says:

  Świetny art, dzięki !

 11. witek22 Says:

  Jak żyć? No, jak?

 12. Andrzej Barczak Says:

  Za sprawą tych ,którzy głosowali za euro komuną , za euro walutą , za pseudo darmowymi dofinansowaniami nie będą mieli Polski tylko żydo parlament .

 13. jasiek z toronto Says:

  Kto stoi za tym? Ano sami lichwiarze (rotschild, rockefeller, jp.morgan, bernake i inni)…
  Kto stoi za lichwiarzami? Ano stoi sam sehendryn (synagoga szatana) umiejscowiony w Nowym jewJorku i po czesci w Tel-aviwie) kontrolujacy i ustalajacy syjonistyczny „kurs” do „nowego porzadku swiatowego” w/g doktryny talmudu – z jedna „religia”, jedna waluta i jednym zydowskim (syjonistycznym) rzadem swiatowym w Jerozolimie.
  Kim sa glowni „rezyserzy” nowego porzadku swiatowego? Nie sa znani publicznie i do ostatniej chwili nie beda znani.
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: