Stworzyć „bank centralny banków centralnych”. Watykan głównym narzędziem antychrysta i globalistów


Źródło : www.worldcrisis.ru

Za : www.3rm.info/17096-sozdat-centrobank-centrobankov-vatikan-glavnyj.html

Data publikacji : 1.11.2011

Michaił CHAZIN, tłum. RX

Pisałem już o pomysłach stworzenia „banku centralnego banków centralnych” ale najwyraźniej dalej istnieje sens powracania do tego tematu. Zwłaszcza dlatego, że do tego pomysłu przylgnął taki autorytet jak Watykan. Jak prasa donosi, w dokumencie przygotowanym przez papieską „Radę Sprawiedliwości i Pokoju” mówi się o konieczności określenia skutecznych sposobów koordynacji i kontroli. „W perspektywie konieczna jest organizacja, która będzie spełniała funkcje „światowego centralnego banku”, który będzie regulować przepływy finansowe, system wymiany walutowej i działalność narodowych banków centralnych”– zaznacza Stolica Apostolska.

ŻYDOGLOBALISTA „PAPIEŻ” RATZINGER-TAUBER PREZENTUJE GEST EL DIABLO

Według papieskiej „Rady Sprawiedliwości i Pokoju”, „na poziomie regionalnym trzeba wzmocnić rolę istniejących instytucji finansowych, takich jak Europejski Bank Centralny (ECB). Jednakże zmiany nie powinny mieć tylko charakteru ekonomicznego, powinny przede wszystkim mieć charakter polityczny, który powinien polegać na stworzeniu państwowych instytutów gwarantujących jedność i spójność wspólnie podejmowanych decyzji”– mówi się w dokumencie.

Ogólnie rzecz biorąc nie jest to pierwszy dokument, który w tej sprawie publikuje Watykan a i Rosyjska Cerkiew Prawosławna nie pozostaje w tyle tworząc Radę Ekonomii i Etyki przy Patriarchacie. A wszystko to oznacza, że kwestia ta jest ważna i zasadnicza. Powstaje jednak pytanie: do czego potrzebny jest Watykanowi „bank centralny banków centralnych”i jaki cel ma na względzie? Rozumie się, że przecież prawdziwej odpowiedzi nie możemy oczekiwać ale jednak możemy się trochę nad tym zastanowić. Rzecz w tym, że Watykan zasadniczo wyróżnia się od wszystkich innych abrahamowych konfesji tym, że posiada własne państwo ze wszystkimi jego atrybutami, włącznie z Bankiem Centralnym i systemem bankowym. Teoretycznie wartości biblijne zakazują oprocentowania kredytu (lichwy) ale wielowiekowe współistnienie z kapitalistycznymi a następnie i „zachodnimi” globalnymi projektami, znacznie

STARSI BRACIA W WIERZE WEKSLOWO-PIENIĘŻNEJ

osłabiły fundamenty wartości katolickich. Tak, to prawda, że Watykan kontynuuje potępienia na przykład „małżeństw homoseksualnych” ale musiał także dokonać poważnych ustępstw. Zauważmy, że te ustępstwa nie doprowadziły do istotnej poprawy stosunków z „zachodnim” projektem, który nadal aktywnie atakuje Kościół Katolicki, co zwłaszcza związane jest z problemami ekonomicznymi i zwiększeniem roli wychodźców z Ameryki Łacińskiej w USA. Kryzys prowadzi do poważnego obniżenia poziomu życia obywateli USA, a to nieuchronnie doprowadzi do zasadniczej zmiany postaw społecznych, w szczególności od odejścia od prymatu prawa (jednej z głównych zasad „zachodniego” projektu) i odpowiednio zwiększenia roli sprawiedliwości. Pojmować te słowa można różnie, ale w systemie „zachodnich” wartości nie ma to znaczenia bo tam zamiast sprawiedliwości główną rolę odgrywa zysk i korzyść. W podobnej sytuacji znajduje się Watykan, jako państwo nie może on pomijać tych problemów jak i rozumieć, że ma on różnorodne możliwości, związane ze wzmocnieniem swej pozycji w konkretnych krajach w ramach istniejącego systemu, a po części demontażu współczesnego kapitalizmu. Ostatnia możliwość przede wszystkim nie budzi w nim entuzjazmu właśnie dlatego, że procesy na taką skalę prawie nieuchronnie zagrożą istnieniu samego Watykanu i chociaż takie zagrożenia na pierwszy rzut oka są niezbyt wielkie to nie powinny być ignorowane.

Ale po pierwsze…z jednej strony główny atak na Watykan wychodzi ze strony USA i ich sojuszników, tak że ich osłabienie jest na rękę Watykanowi.

Z drugiej strony są poważne podstawy, żeby uważać, że Watykan, jeden z największych w świecie posiadaczy fizycznego złota (swoją drogą jest to jeszcze jeden powód, żeby nie napierał na zniszczenie obecnego systemu własności) w wypadku zmiany systemu walutowego i wzmocnienia roli tego metalu, automatycznie wzmacnia swoją pozycję jako państwa. Aż do możliwości stworzenia własnej waluty, która prawie automatycznie będzie pretendować do roli jednej z rezerwowych walut świata. Połączenie tych czynników prawie automatycznie daje w ręce Watykanu bardzo potężną broń przeciwko USA.

WIZYTA W SYNAGODZE SZATANA

USA bardzo mocno sprzeciwiły się pomysłowi „banku centralnego banków centralnych”, faktycznie niszczącemu autorytet Międzynarodowego Funduszu Walutowego w osobie jego szefa Strauss-Kahna i w ogóle zdejmując z porządku obrad spotkanie światowych liderów finansowych w tym temacie. To, że ten temat podjął Watykan (a to oznacza, że z dużym prawdopodobieństwem poprze to Brazylia, Hiszpania, Włochy i jeszcze cały szereg krajów katolickich) to USA oczywiście cieszyć się nie mogą, tym bardziej, że to bardzo osłabia ich całą politykę finansową, gdyż stawia pod znakiem zapytania pozycję dolara jako waluty rezerwowej. Ale zrobić coś z własnej inicjatywy będzie dla USA bardzo trudno.

Trudno nie oskarżać Watykanu o naruszanie tych samych podstawowych wartości i zasad, które same USA także lekceważą. Ale nawet z samymi zasadami są problemy. Nie wykluczone, że kiedy tylko sam cel zostanie osiągnięty to Watykan zdecydowanie zaostrzy swoje stanowisko w sprawie tych możliwości, którymi na razie wirtualny „bank centralny banków centralnych” powinien dysponować. Oczywiście ostatnie słowo będzie należało do międzynarodowych finansistów, ale jeśli założyć, że informacja o obecności w Watykanie kolosalnych ilości złota jest prawdziwa to i lekceważenie jego stanowiska nie będzie możliwym. Ogólnie rzecz biorąc obecna sytuacja finansowa daje Watykanowi poważny atut w wywieraniu presji na Waszyngton. I im mocniej będzie Waszyngton zmagał się z Watykanem w swojej dziedzinie tym ostrzejsza będzie reakcja.

Ponadto Watykan nie wyłożył jeszcze swego najsilniejszego atutu, sprawiedliwości, tak że USA muszą zachowywać wielką ostrożność. Ogólnie rzecz biorąc wydaje się, że oświadczenie Watykanu w tym kontekście przedstawia sobą uznanie tego faktu, że wszedł on do wielkiej polityki. I jego wpływ w wielu aspektach jest porównywalny z wpływem niektórych krajów G-20, pomimo faktu, że mówiąc słowami Stalina, nie ma on dywizji pancernych. We współczesnym świecie w odróżnieniu od powojennej rzeczywistości istnieją i inne ważkie argumenty.

Inna rzecz, że wydarzenia mogą rozwijać się w różny sposób a my będziemy je obserwować.

W każdym przypadku pojawienie się Watykanu w globalnej polityce doda naszym obserwacjom dodatkowych i uzupełniających wydarzeń.

Komentarzy 15 to “Stworzyć „bank centralny banków centralnych”. Watykan głównym narzędziem antychrysta i globalistów”

 1. Fujiwara Says:

  Uwaga! 11.11.11 żydomasońskie pionki przywołują Szatana w piramidach w ramach projektu Cheops. DO poczytania na radtrap.wordpress.com w komentarzach ,, Tajemnica Piramid ”.

  Komentarz nie na temat. Przechodzi tylko przez wzgląd na blog Radtrapa/admin

  ps. link http://radtrap.wordpress.com/2011/11/05/podziemia-pod-piramida-w-gizie/

 2. Info « Prawosławny Partyzant Says:

  […] Lybia Jamahiriya Fotografie do dziś jednego z  najbogatszych krajów Afryki 07/11/2011=> Stworzyć „bank centralny banków centralnych”. Watykan głównym narzędziem antychrysta i glob… 06/11/2011=> VIDEO  ”Znaczenie słów – patriotyzm , nacjonalizm , szowinizm […]

 3. Ośc Says:

  Dobra robota. Więcej prawdy bo ludzie ślepo wierzą i nie dopuszczają do siebie faktów. Zostali niektórzy trwale „zaprogramowani” i nie trafia do nich, że Bóg i kościół to dwie różne sprawy. Sam się już nie raz naraziłem mówiąc o faktach przytłoczonym dogmatami ślepowiernym katolikom.

  Religie myślę, zostały wymyślone na potrzeby zdegenerowanych „bogów”. Niestety.

 4. seler Says:

  Watykan – Stolica Aktorów, przewrotnie zwana stolicą apostolską, nie ma NIC wspólnego z Uczniami Jezusa, apostołami Prawdy i Miłości.
  G-łoszą co prawda wersety i swoje wizje Ustami, ale wargi to nie uczniostwo i nie uczestnictwo. Spółka S.A. z nieoGraniczoną zachłannością,
  przewrotnością i sprzedajnością. Postanowili sprzedać Boga, w swej ohydzie spustoszenia duchowego, to po owieczkach płakać nie będą.
  Wielka duchowa Nierządnica, która ujeżdża wielką Bestię bogów ziemskich, spełniła swoje perfidne zadanie. Otrzyma Zapłatę z rąk Boga, a na
  Bestię przyjdą czasy, czas i połowę czasu…

 5. Halina Says:

  seler – jesteś SUPER !!!!
  Ale wracając do tematu Taubera-Ratzingera – PRZECIEŻ TEN CZŁOWIEK NIE MA ŻADNEGO PRAWA DO ZASIADANIA NA MIEJSCU PIOTROWEJ WALKI Z DIABŁEM O ŻYCIE I ZBAWIENIE DUSZ LUDZKICH !!!!! TEN aktorzyna-papieżyna to satanista który się wcale swojego satanistycznego stylu na życie – nie wypiera … pokazuje swój satanizm rękami od dawna – całkiem bezwstydnie.
  Katolicka Irlandia wycofała swojego ambasadorw z Watykanu w ubiegłym tygodniu. Tak powinni postąpić wszyscy prawdziwi katolicy i Chrześcijanie. Czy znajdą się jeszcze gdzieś tacy odważni i prawi Boży ludzie – i nie będą utrzymywać kontaktów z satanistami okupującymi Watykan ????????

 6. nik Says:

  „USA bardzo mocno sprzeciwiły się pomysłowi „banku centralnego banków centralnych”, faktycznie niszczącemu autorytet Międzynarodowego Funduszu Walutowego w osobie jego szefa Strauss-Kahna ”

  Boją się , że stracą władzę.

 7. seler Says:

  dziękuję Halina ;-))

  Magik i Aktor wszechczasów Papa-T-Mobile [szybszy od internetu], co władzę ma przechodnią – jak Dym się pojawi [nie mylić z Duchem bożym],
  to nie tylko zwykła pApieżyna w białej pelerynie, co mami i zwodzi kupcząc Stwórcą – Ojcem Prawdziwym.

  To Agent Antychrysta. Dla ludu mają Niewinne, boskobrzmiące Nicki – Ksywki, np. JPII – Jestem II Projekcją [dwóch wież],
  obecny ma pseudoNim – B16 – Baphomet Siódmy [1+6=(7) cyfra przypisana tylko Barankowi, więc się Ra-T-zinGer podszywa pod nią, za pomocą
  układu cyfr, czyli liczby szesnaście].
  Pseudo apostoł B16 dlatego ma Literkę B, albowiem pomylił mu się Bóg z Baphometem, ale literka pozostała. No cóż, zdarza się…

  Ostatnia Agencina już będzie Jawnym Antychrystem – bo będzie jedna globalna religia [tfuuu…] – obowiązkowy Lucyferianizm, więc baba kleSZAta
  będzie zbyteczna [właściwie to cały czas była, jeśli ufaliśmy Bogu, Jezusowi i Biblii].
  Nie wiem czy zasiądzie jeszcze przed antyCHrystem jakiś BałwoCHwalec na Tronie, czy Ten już jest Ostatni – podobno ma być jeszcze Jeden ?…!
  Watykan – duchowy Rozkazów Wydawca,
  Bestia – materialny Wykonawca [wielka nierządnica i bestia władców – Razem Tworzą Legion – zmasowane Siły zła]

  T – to jest również symbol prawdziwego narzędzia zbrodni, w czasach imperium rzymskiego, na którym ukrzyżowano Jezusa i chrześcijan.

  Jezu ! – proszę, Przyjdź jak najprędzej ! – polecam witrynę http://www.zbawienie.com/index.html
  pozdrawiam

  ps. Nik – [nie]Rządowe bestie Ludzkie nie boją się utraty Władzy – Wyeliminują Watykan i Tyle. [Biblia]

 8. Sylwek71 Says:

  Kiepski ten fotomontaż, którym zwłaszcza Halina tak się podnieca.
  Zrobiłbym lepszy.

  Seler
  Sam wymyślasz te ciekawostki „…– Jestem II Projekcją [dwóch wież],
  obecny ma pseudoNim – B16 – Baphomet Siódmy [1+6=(7) cyfra przypisana tylko Barankowi,…”
  Czy masz może jakiś „światłowód z Nieba”? 🙂
  A może byłeś „wsród obcych” ale się nawróciłeś, bo dotknęła Cię Łaska Boża? (Piszę z dużej litery, aby jakiś ekolog przypadkiem nie pomylił ze zwierzątkiem – łaską vel łasicą)

  No, poza tym zostaliście zdemaskowani, serio.
  HALina to przecież 8-1-9-10-15-1.
  jeżeli zsumujemy trzy pierwsze litery-cyfry da nam to szatańską cyfrę 18 czyli 3 x 6!!!!!!
  SELer
  Ty się też nie ukryjesz!!! Żeś sobie diabelskiego niCka wysmażył!!!
  SELer 19-5-12-5-18
  jeżeli tutaj zsumujemy trzy pierwsze litery-cyfry da nam to jeszcze bardziej szatańską cyfrę 36 czyli już bez żadnego dzielenia czy mnożenia 3 x 6!!!!!!

  (Jeżeli popełniłem jakiegoś byka w rachunkach, to uprzejmie proszę czytających o dodania lub odjęcie dowolnie wybranej liczby tak aby wyszło na moje 🙂 🙂 🙂 )

  Pozdrawiam komentujących, którzy tak świetnie się czują i ze sobą we wszystkim zgadzają.
  Jakie to słodkie 🙂

 9. seler Says:

  Sylwek71 – kombinuj, kombinuj… i Baw się Dalej – Obrońco oświeconego Oka odbytu – [przez H – jak Horus] ;-))

  zapomniałem Doda-Ć,
  O – jak dobrze, że przynajmniej w różnych zbrodniach ludobójstwa Watykan palców nie macza. Co najwyżej Tylko te Dwa skrajne wyprostowane.
  A poza tym, ręce ma umyte. Jak Piłat – patrz Obrazek papa.
  Już wspominałem kiedyś, że to musi być ciężka duchowa choroba nieuleczalna,
  jak się te Dwa skrajne palce nie zginają, i te Dwa palce środkowe nie prostują, zapewne to Reumatyzm, ale nie jestem lekarzem, więc dam se spokój.
  Dlatego raz do roku papież myje nogi Kolegom po fachu, po prostu z palcami nie ma problemu, ot i wszystko… 😉

  piszesz Sylwek71: „Jakie to słodkie” – nie zawsze. Czasami bywa G-orzkie. Jak Prawda.
  pozdrawiam, nie załamuj się…

  FOTO B16

  ze strony
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/10/26/zyd-ratzinger-tauber-chce-swiatowej-wladzy-nad-finansami/#comment-8606

 10. MatkaPolka Says:

  SYSTEM BANKOWY I SYSTEM EMISJI PIENIĄDZA
  – to chyba największa Żydowska Podmianka

  System finansowy wymyślony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

  Wystarczy powrócić do podstawowych definicji pieniądza, a wszystko okaże się proste i oczywiste.

  EMISJA PIENIĄDZA JEST SPRAWĄ PIERWSZEJ WAGI. JEST TO SPRAWA GARDŁOWA

  Nieszczęściem polityków i politykierów jest to, że nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie – „uznane autorytety , „debaty budżetowe” – polityków…

  A wiec najkrótsza lekcja.

  1.Pieniadz to uniwersalny środek wymiany – (rybak nie musi płacić stolarzowi toną ryb za komplet mebli)

  2. Prawo emisji pieniądza powinien mieć wyłącznie wybieralny rząd – Emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa.
  Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki.

  3. Pieniądz jest własnością narodu – ludzi zamieszkujących dany kraj.

  Pieniądz NIE JEST WŁASNOŚCIĄ ani „pana bankowego, ani „pana rządowego”. Ani bankier ani rząd, ani premier, ani prezydent , ani sejm nie jest właścicielem pieniądza. Pieniądza to dobro narodowe.

  Pieniądz nie jest własnością ani Centralnego Banku Krajowego, ani Centralnego Banku Europejskiego.

  Wszelka dyskusja o polityce, wojnach, historii, prawie, antysemityzmie nie ma sensu, jeśli nie zrozumie się SYSTEMU BANKOWEGO.

  Kto ma prawo emisji pieniądza ten kontroluje gospodarkę, prawo i parlament, media i polityków. WSZYSTKIE INNE TEMATY TO TAK NAPRAWDĘ TEMATY ZASTEPCZE

  „Dajcie mi prawo emisji pieniądza a nie troszczę się, kto stanowi, jakie prawa”- baron Rothschild

  Wszystkie wojny w Ameryce w XIX w kręciły się wokół przechwycenia prawa emisji pieniądza i Centralnego Systemu Bankowego

  PRZEZ 100 LAT (od chwili powstania 1776 r.) USA BYŁY KRAJEM NAJWIĘKSZEJ PROSPERITY , NAJWIĘKSZĄ POTĘGA EKONOMICZNA NA ŚWIECIE.

  PO MNIEJ NIŻ 100 LATACH od wprowadzenia Federal Reserve Act w 1913
  USA stały się NAJWIĘKSZYM DŁUŻNIKIEM NA ŚWIECIE ( w stosunku, do kogo???)

  Federal Reserve Board (FRB) –Bank Centralny w USA powstał w wyniku spisku – ustawa została przepchnięta w 23 grudnia 1913 kiedy większość kongresmenów i senatorów rozjechała się na święta Bożego Narodzenia do domów – tak na prawdę ustawa nigdy nie została ratyfikowana.

  Wg. Konstytucji USA (Art. 1 punkt 8– dlaczego pierwszy? –może to ważne)
  prawo emisji pieniądza ma jedynie Kongres. FRB – to prywatna instytucja

  „The Congress shall have Power…to coin the Money and regulate the Value thereof”

  Nie wszyscy jednak wiedza ze właścicielami i głównymi akcjonariuszami „AMERYKAŃSKIEGO” Federal Reserve Board są stare europejskie Domy Bankowe

  Rothschild- London and Berlin;
  Lazard Bros- Paris;
  Israel Stiff:- Italy;
  Kuhn-Loeb Company- Germany;
  Warburg- Hamburg, Amsterdam,
  Goldman and Sachs NY( ten sam, który ostatnio grał przeciw Złotówce )
  Lehman Bros: NY – tak, tak – ten sam stary dom bankowy Lehman, który osadził Pruskiego Augusta II na tronie Polski i doprowadził do rozbiorów
  Rockefeller- NY

  W Polsce RADA POLITYKI PIENIEŻNEJ to replika FRB
  Kto dał prawo emisji pieniądza i kontroli kredytu kilku ludziom – CO TO ZA LUDZIE PRZEZ KOGO WYBRANI I KONTROLOWANI

  Pieniądz, jako uniwersalny środek wymiany ma służyć społeczeństwu i JEST WŁASNOŚCIĄ NARODU!

  Pieniądz nie jest własnością pana bankowego, ani pana rządowego

  Zapis w Konstytucji Polskiej – , za emisje pieniądza odpowiedzialny jest Narodowy Bank Polski, którym reguluje

  Sejm Polski, tak samo jak parlamenty innych krajów (posłowie), NIE może sobie DOWOLNIE PRZEKAZYWAĆ PRAWA EMISJI PIENIĄDZA do innych instytucji nawet, jeśli obie strony (parlament i EBC) bardzo by tego chciały i pragnęły. NIE MA PRAWA!!

  Również prezydent i premier nie ma takich uprawnień – Nie mogą przekazywać prawa emisji pieniądza do innych nawet, jeśli bardzo by tego chciał.

  Jakaż to jurysprudencja pozwala przekazywać władze innym podmiotom, skoro się jej nie ma

  Premier rządu nie może przekazywać władzy emisji pieniądza, komu innemu, bo sam takiej władzy nie ma.
  Sejm również nie może przekazywać takiej, bo nie ma prawa pozbywania się takiej władzy powierzonej Sejmowi przez naród, bo naród jest właścicielem pieniądza, a nie Sejm.

  To tak jak pan Zagłoba ofiarował królowi szwedzkiemu Inflanty, a nie Niderlandy, ale pan Zagłoba nie był właścicielem, ani Inflantów ani Niderlandów.

  Jest tu wyraźne ograniczenie konstytucyjne. W tym sensie istnienie EBC i Euro jest nielegalne, bo niezgodne z KONSTYTUCJAMI krajów członkowskich Unii Europejskiej.

  Czy Europejski Bank Centralny jest w ogóle legalny?
  Czy Euro jest w ogóle legalne?

  Na banknocie Euro nawet nie ma żadnego podpisu – zaprzeczenie jakiejkolwiek definicji pieniądza i procedura bankowym.
  Unia Europejska to stosunkowo nowy twór. Tak samo jak Europejski Bank Centralny.

  Prawo emisji pieniądza zostało podstępnie wykradzione wbrew konstytucji i woli obywateli państw UE. To jest to wbrew prawu.

  Głównym uzurpatorem do tej własności jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.

  Ostatnio obserwujemy zawalanie się tego Systemu Bankowego.
  Zbombardowano Libie i zabito Kaddafiego, bo emitował swój własny zloty Dinar kruszcowy,

  Grecji chce się narzucić koniecznie pomoc i przyjecie pożyczki, odciągnąć od wystąpienia ze strefy Euro i powrót do Drachmy.

  W katastrofie smoleńskiej zginął Sławomir Skrzypek, prezes NBP, który odmawiał przyjęcia „dobroczynnej linii kredytowej” z MFW; na jego miejsce powołano pracownika (agenta) MFW min. Belkę, który, a jakże rozszerzył natychmiast dobroczynna linie kredytową

  Prezydent USA John Kennedy zginął w zamachu, , kiedy zaczął drukować swój własny pieniądz poza systemem Federal Reserve.
  Obecnie AntyPapież Taubera-Ratzingera B16 nawołuje do Jednego Banku Światowego

  Innymi słowy chce odebrać ludziom, narodom świata ich największy przywilej, przywilej emisji pieniądza. Rzeczywiście B16 to najcięższy Bombowiec światowego Syjonizmu

  Pakiety stabilizacyjne to przejaw ratowania walącego się systemu walutowego.
  Tak naprawdę żadnego kryzysu nie ma.

  Żadne Państwo NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ , bo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza.

  Pozbycie się tej władzy jest po prostu nielegalne. A tak naprawdę prawnie jest niemożliwe
  Ale ta władza musi być kontrolowana i ograniczona przepisami, aby żaden „szaleniec w laboratorium” nie mógł emitować pieniędzy bezcelowo powodując inflację , albo manipulator typu niesławnego Balcerowicza podnosić stopy procentowe do niewiarygodnych wartości i to do tyłu.
  Potrzebna jest rzetelna informacja, edukacja społeczna a nie manipulacja.

  SIŁA I POTĘGA EKONOMICZNA ŻYDÓW WYNIKA Z PRZECHWYCENIA
  CENTRALNEGO SYSTEMU BANKOWEGO.

  W największym skrócie mechanizm tworzenia i funkcjonowania pieniądza.
  Szkolny przykład

  Chcemy wybudować autostradę z Warszawy do Poznania. Na ten cel rząd powinien wyemitować pieniądze – na opłacenie inżynierów projektantów drogi , inżynierów konstruktorów maszyn budowlanych , zakup ciężarówek do transportu surowca – żwiru i asfaltu , pensje dla pracowników operatorów koparek, wywrotek, walców drogowych, geodetów itd., na wykup po rynkowej cenie terenów pod drogę ( bo ostatecznym właścicielem ziemi jest państwo – a własność prywatna jest ograniczona do „fee simple” – największy pakiet praw do nieruchomości jaki może posiadać prywatny właściciel – osobny prawniczy temat).

  Suma pieniądza wpompowanego do krajowej gospodarki wyemitowanej właśnie na ten cel bardzo pobudza gospodarkę – bo inżynierowie robotnicy i wszyscy bezpośrednio związani z budowa autostrady – wydają później – na zakup bułeczek u piekarza, wybudowanie domu przez murarza, zakup butów u szewca, kupno telewizora, komputera, kanapy czy lodówki. Wyemitowanie pieniądza ma pokrycie – w wybudowanej drodze – która jest wspólnym dobrem narodowym i służy wszystkim do rozwoju gospodarki.

  Obecnie w większości pieniądz jest emitowany poprzez banki prywatne ( ŻYDOWSKIE) w formie pożyczek obciążonych procentem ( składanym)– między innymi na cele publiczne – zamiast bezprocentowo i bez- inflacyjnego DRUKOWANIA PIENIĘDZY przez rządy krajowe zgodnie z potrzebami społeczeństwa.

  Emisja pieniądza obciążonego procentem, JAKO DŁUG– tak jak to jest w chwili obecnej – to źródło inflacji ,a obecnie źródło niebywałego kryzysu finansowego – matematycznie oczywistego i spodziewanego

  Dług narasta wstępnie powoli i płasko, ąż przychodzi chwila, gdy przyrasta szybko i ekspotencjalnie – ten stan gwałtownego przyrostu długu obserwujemy właśnie teraz. Aby pokryć lawinowo narastajacy dlug, dodrukowuje się pieniądze.

  Dość powiedzieć , ze cena uncji złota jest stała i wynosi $20. Obecna cena złota $1920 to wskaźnik inflacji a nie cena ( dla ilustracji – niekoniecznie aktualne ceny)

  To nie system ekonomiczny jest zły, to system finansowy – emisji pieniądza jest zły

  Obecnie mechanizm emisji pieniądza jest następujący
  Rząd zamiast wydrukować pieniądze na potrzeby społeczne (np. drogi, szpitale, pensje dla lekarzy) rząd drukuje (emituje ) obligacje rządowe, zobowiązania rządu obciążone procentem

  i w zastaw bierze POŻYCZKĘ od banku centralnego albo komercyjnego również obciążone procentem

  Inna forma emisji pieniądza są wszelkiego rodzaju pożyczki hipoteczne i inne na cele prywatne.

  Te pożyczki i w ogóle istnienie banków prywatnych (emitujących pieniądz) są nielegalne w świetle Konstytucji, ponieważ zgodnie z Konstytucją tylko Bank Narodowy pa prawo emisji pieniądza.

  Tzw „Dotacje z Unii Europejskiej” to naprawdę śmiech i dowód jak propaganda może zrobić z mózgu wodę szerokim masom i wydawałoby się wybitnym profesorom.

  Cała ta Unia Europejska to jeden wielki spisek mający na celu wprowadzenie Euro we wszystkich krajach i odebranie, czy tez pozbawienie narody i naród prawa emisji pieniądza

  Równie dobrze można w Europie wprowadzić Polski Złoty jako walutę Europejska – to by była Polska Podmianka

  Kto się chce sam pozbawić emisji własnego pieniądza – jest zdrajca narodowym. Oddanie tego przywileje w obce ręce to oddanie decyzji czy możemy wybudować drogę w swoim kraju czy nie – czy musimy się o to prosić ( oczywiście o pożyczkę z procentem – oczywiście będziemy zadłużeni, a tego długu nigdy nie będziemy w stanie spłacić) ; nie mówiąc o tym, ze stajemy się bezbronni.

  Bo czy Niemcy dadzą nam pożyczkę na wybudowanie fabryki czołgów, samolotów czy karabinów –OCZYWIŚCIE NIE!!

  Pieniądz może być emitowany na w rożnych cele służące społeczeństwu – np. SZPITALE czy SZKOŁY i Uniwersytety – pieniądz również tym kanałem wchodzi do obiegu i pobudza gospodarkę.

  Ilość pieniądza na WSZELKIE cele społeczne – drogi, szkoły, lecznictwo – to zaledwie 3 procent wszystkich podatków dochodowych – tak naprawdę podatki nie sa potrzebne.

  ( w pierwszym roku istnienia Stanów Zjednoczonych Ameryki – Kongres przyznał sobie zbyt dużo pieniędzy i nie był w stanie ich wydać !! – pomyślmy o tym)

  Zastanówmy się skąd Związek Radziecki miał pieniądze na rozwój potęgi kosmicznej czy militarnej
  – nie potrzebował wcale pożyczek u „Zachodnich Bankierów” – po prostu SAM WYEMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Hitler tez pobudził gospodarkę budując autostrady i przemysł zbrojeniowy – skąd miał pieniądze po okresie wielkiej depresji światowej ???? RÓWNIEŻ SAM EMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Niestety parlamentarzyści w Polsce i na całym świecie nie rozumieją tej podstawowej definicji pieniądza, kto ma prawo do emisji, jaka jest społeczna funkcja pieniądza i funkcjonowaniu Banku –
  – wmanewrowani są w dyskusje budżetowe, w dotacje itd. – nie rozumieją lub zostali przekupieni i tkwią w konformizmie i „poprawności politycznej”

  INFORMACJA JEST DOSTĘPNA W WIELKIEJ OBFITOŚCI – TRZEBA TYLKO CHCIEĆ
  TA PRAWDA POWINNA SIE PRZEBIC DO PARLAMENTARZYSTOW W POLSCE I NA SWIECIE

  W LINKACH WYMAZANE http://www. (za dużo linków, wordpress przyjmuje tylko dwa)

  LINK biblebelievers.org.au/moneymad.htm – good enough links collection
  LINK michaeljournal.org/wyspa.htm Ukryta tajemnica pieniądza Wyspa rozbitków
  LINK michaeljournal.org/Stronaglowna.htm po polsku
  LINK michaeljournal.org/articles.htm po angielsku

  NAJKRÓTSZA LEKCJA MAKRO EKONOMII I EKONOMETRII. Filmy po 10 min.
  Zeitgeist: Addendum 02/13 (PL), Zeitgeist: Addendum 03/13 (PL);
  Zeitgeist: Addendum 04/13 (PL)
  Zeitgeist: Addendum 03/13 (PL);
  ( linki na youtube moga juz nie dzialac)
  LINK prawda2.info/
  Wygodny link do filmu:

  LINK money.patrz.pl
  tu znajdziecie cytaty z filmu:
  LINK moneyquotes.patrz.pl

  tu recenzje ekspertów:
  LINK moneyreviews.patrz.pl

  Na ten temat rozumiejącym angielski polecam:
  LINK creature.patrz.pl
  G.Edward Griffin – autor książki „Creature From The Jekyll Island” opowiada jak powstał Federal Reserwe System (FED) i w jaki sposób FED tworzy dolary „z powietrza”.
  Transkrypt:

  LINK bigeye.com/griffin.htm
  LINK fed.patrz.pl

  Godzinny wywiad z G.Edward Griffinem
  LINK wheat.patrz.pl
  Wykład „Wheat Receipts” w którym Dr. Stuart Crane opowiada czym jest dzisiejszy pieniądz na przykładzie kwitu za zboże zdeponowane w elewatorze.

  LINK fiatempire.patrz.pl

  Film dokumentalny na temat FED. W filmie występuje kandydat na prezydenta USA w wyborach 2008 – RON PAUL.

  LINK AF2F.patrz.pl
  Film Aarona Russo „America: Freedom to Fascism” o amerykańskiej policji skarbowej (IRS) i legalności ściągania podatku dochodowego (income tax). Ron Paul również w tym filmie ma dużo ciekawego do powiedzenia.

  JOHN PERKINS – praktyk wdrażania systemu bankowego w krajach trzeciego świata – o tym mówi

  Autor książki–„WYZNANIA EKONOMICZNEGO ZABÓJCY” – wywiad na youtube

  Jak pokazuje film Pieniądz emitowany jest, jako DŁUG (obciążony procentem składanym), a wiec jest to LICHWA – zakazana przez wszystkie religie i systemy prawne. Na dodatek udowodnione jest ze DŁUG NIE MUSI WCALE BYĆ SPŁACANY – A TO JUŻ REWELACJA

  3 Sposoby USA na Obalenie „Dyktatury” 1/2 (napisy PL)
  Zwierzenia ekonomicznego rozbójnika – John Perkins
  youtube.com/watch?v=BM9yCk4IB8w-

  Interview – Confessions of an Economic Hit Man – Part I

  youtube.com/watch?v=yTbdnNgqfs8

 11. MatkaPolka Says:

  SYSTEM BANKOWY I SYSTEM EMISJI PIENIĄDZA
  – to chyba największa Żydowska Podmianka

  System finansowy wymyślony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

  Wystarczy powrócić do podstawowych definicji pieniądza, a wszystko okaże się proste i oczywiste.

  EMISJA PIENIĄDZA JEST SPRAWĄ PIERWSZEJ WAGI. JEST TO SPRAWA GARDŁOWA

  Nieszczęściem polityków i politykierów jest to, że nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie – „uznane autorytety , „debaty budżetowe” – polityków…

  A wiec najkrótsza lekcja.

  1.Pieniadz to uniwersalny środek wymiany – (rybak nie musi płacić stolarzowi toną ryb za komplet mebli)

  2. Prawo emisji pieniądza powinien mieć wyłącznie wybieralny rząd – Emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa.
  Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki.

  3. Pieniądz jest własnością narodu – ludzi zamieszkujących dany kraj.

  Pieniądz NIE JEST WŁASNOŚCIĄ ani „pana bankowego, ani „pana rządowego”. Ani bankier ani rząd, ani premier, ani prezydent , ani sejm nie jest właścicielem pieniądza. Pieniądza to dobro narodowe.

  Pieniądz nie jest własnością ani Centralnego Banku Krajowego, ani Centralnego Banku Europejskiego.

  Wszelka dyskusja o polityce, wojnach, historii, prawie, antysemityzmie nie ma sensu, jeśli nie zrozumie się SYSTEMU BANKOWEGO.

  Kto ma prawo emisji pieniądza ten kontroluje gospodarkę, prawo i parlament, media i polityków. WSZYSTKIE INNE TEMATY TO TAK NAPRAWDĘ TEMATY ZASTEPCZE

  „Dajcie mi prawo emisji pieniądza a nie troszczę się, kto stanowi, jakie prawa”- baron Rothschild

  Wszystkie wojny w Ameryce w XIX w kręciły się wokół przechwycenia prawa emisji pieniądza i Centralnego Systemu Bankowego

  PRZEZ 100 LAT (od chwili powstania 1776 r.) USA BYŁY KRAJEM NAJWIĘKSZEJ PROSPERITY , NAJWIĘKSZĄ POTĘGA EKONOMICZNA NA ŚWIECIE.

  PO MNIEJ NIŻ 100 LATACH od wprowadzenia Federal Reserve Act w 1913
  USA stały się NAJWIĘKSZYM DŁUŻNIKIEM NA ŚWIECIE ( w stosunku, do kogo???)

  Federal Reserve Board (FRB) –Bank Centralny w USA powstał w wyniku spisku – ustawa została przepchnięta w 23 grudnia 1913 kiedy większość kongresmenów i senatorów rozjechała się na święta Bożego Narodzenia do domów – tak na prawdę ustawa nigdy nie została ratyfikowana.

  Wg. Konstytucji USA (Art. 1 punkt 8– dlaczego pierwszy? –może to ważne)
  prawo emisji pieniądza ma jedynie Kongres. FRB – to prywatna instytucja

  „The Congress shall have Power…to coin the Money and regulate the Value thereof”

  Nie wszyscy jednak wiedza ze właścicielami i głównymi akcjonariuszami „AMERYKAŃSKIEGO” Federal Reserve Board są stare europejskie Domy Bankowe

  Rothschild- London and Berlin;
  Lazard Bros- Paris;
  Israel Stiff:- Italy;
  Kuhn-Loeb Company- Germany;
  Warburg- Hamburg, Amsterdam,
  Goldman and Sachs NY( ten sam, który ostatnio grał przeciw Złotówce )
  Lehman Bros: NY – tak, tak – ten sam stary dom bankowy Lehman, który osadził Pruskiego Augusta II na tronie Polski i doprowadził do rozbiorów
  Rockefeller- NY

  W Polsce RADA POLITYKI PIENIEŻNEJ to replika FRB
  Kto dał prawo emisji pieniądza i kontroli kredytu kilku ludziom – CO TO ZA LUDZIE PRZEZ KOGO WYBRANI I KONTROLOWANI

  Pieniądz, jako uniwersalny środek wymiany ma służyć społeczeństwu i JEST WŁASNOŚCIĄ NARODU!

  Pieniądz nie jest własnością pana bankowego, ani pana rządowego

  Zapis w Konstytucji Polskiej – , za emisje pieniądza odpowiedzialny jest Narodowy Bank Polski, którym reguluje

  Sejm Polski, tak samo jak parlamenty innych krajów (posłowie), NIE może sobie DOWOLNIE PRZEKAZYWAĆ PRAWA EMISJI PIENIĄDZA do innych instytucji nawet, jeśli obie strony (parlament i EBC) bardzo by tego chciały i pragnęły. NIE MA PRAWA!!

  Również prezydent i premier nie ma takich uprawnień – Nie mogą przekazywać prawa emisji pieniądza do innych nawet, jeśli bardzo by tego chciał.

  Jakaż to jurysprudencja pozwala przekazywać władze innym podmiotom, skoro się jej nie ma

  Premier rządu nie może przekazywać władzy emisji pieniądza, komu innemu, bo sam takiej władzy nie ma.
  Sejm również nie może przekazywać takiej, bo nie ma prawa pozbywania się takiej władzy powierzonej Sejmowi przez naród, bo naród jest właścicielem pieniądza, a nie Sejm.

  To tak jak pan Zagłoba ofiarował królowi szwedzkiemu Inflanty, a nie Niderlandy, ale pan Zagłoba nie był właścicielem, ani Inflantów ani Niderlandów.

  Jest tu wyraźne ograniczenie konstytucyjne. W tym sensie istnienie EBC i Euro jest nielegalne, bo niezgodne z KONSTYTUCJAMI krajów członkowskich Unii Europejskiej.

  Czy Europejski Bank Centralny jest w ogóle legalny?
  Czy Euro jest w ogóle legalne?

  Na banknocie Euro nawet nie ma żadnego podpisu – zaprzeczenie jakiejkolwiek definicji pieniądza i procedura bankowym.
  Unia Europejska to stosunkowo nowy twór. Tak samo jak Europejski Bank Centralny.

  Prawo emisji pieniądza zostało podstępnie wykradzione wbrew konstytucji i woli obywateli państw UE. To jest to wbrew prawu.

  Głównym uzurpatorem do tej własności jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.

  Ostatnio obserwujemy zawalanie się tego Systemu Bankowego.
  Zbombardowano Libie i zabito Kaddafiego, bo emitował swój własny zloty Dinar kruszcowy,

  Grecji chce się narzucić koniecznie pomoc i przyjecie pożyczki, odciągnąć od wystąpienia ze strefy Euro i powrót do Drachmy.

  W katastrofie smoleńskiej zginął Sławomir Skrzypek, prezes NBP, który odmawiał przyjęcia „dobroczynnej linii kredytowej” z MFW; na jego miejsce powołano pracownika (agenta) MFW min. Belkę, który, a jakże rozszerzył natychmiast dobroczynna linie kredytową

  Prezydent USA John Kennedy zginął w zamachu, , kiedy zaczął drukować swój własny pieniądz poza systemem Federal Reserve.
  Obecnie AntyPapież Taubera-Ratzingera B16 nawołuje do Jednego Banku Światowego

  Innymi słowy chce odebrać ludziom, narodom świata ich największy przywilej, przywilej emisji pieniądza. Rzeczywiście B16 to najcięższy Bombowiec światowego Syjonizmu

  Pakiety stabilizacyjne to przejaw ratowania walącego się systemu walutowego.
  Tak naprawdę żadnego kryzysu nie ma.

  Żadne Państwo NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ , bo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza.

  Pozbycie się tej władzy jest po prostu nielegalne. A tak naprawdę prawnie jest niemożliwe
  Ale ta władza musi być kontrolowana i ograniczona przepisami, aby żaden „szaleniec w laboratorium” nie mógł emitować pieniędzy bezcelowo powodując inflację , albo manipulator typu niesławnego Balcerowicza podnosić stopy procentowe do niewiarygodnych wartości i to do tyłu.

  Potrzebna jest rzetelna informacja, edukacja społeczna, a nie manipulacja.

 12. Sylwek71 Says:

  Seler
  Nie mogłeś poszukać nieco lepiej zeskanowanej odbitki kserówki kopii, która podobno kiedyś była fotografią wydrukowaną w gazecie?
  Nawet w polskim sądzie kopia nagrania nie jest dowodem…
  W komentarzach pod tamtym artykułem jest również coś na temat Photoshopa.
  (To taki dość prosty w obsłudze, ale o dużych możliwościach program do obróbki cyfrowej obrazów)
  Ja bym się wstydził powoływać na takie coś…
  Jeżeli, swoje wypowiedzi opierasz o takie „dowody”, to uważam dalszą dyskusję w tym temacie za bezcelową.
  Nie będę dyskutował o plotkach i fotomontażach rodem z „Nie”, „F i M” czy innych „GW”.
  Nie interesuje mnie zabawa w przedszkole.

  Halina
  Piszesz „…pokazuje swój satanizm rękami od dawna…”
  Dysponujesz jakimiś nagraniami? („Zdjęcia” mnie nie interesują.)
  Jeżeli nie masz to podaj proszę jakieś linki do nagrań na których widać, że to co piszesz jest prawdą. Dopóki tego nie zrobisz będę uważał, że naiwnie wierzysz w prawdziwość takich „fotografii” lub zwyczajnie kłamiesz.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia, również duchowego.

 13. anna Says:

  Ludzie,nie oskarżajcie Benedykta XVI ! ;Watykanu nie mozna utożsamiac z Papiezem, który de fakto pozbawiony został realnej władzy zgodnie z Masońskim Planem zniszczenia Kościoła Katolickiego,który prawie w całości zostal już zrealizowany
  .Papiez niedługo zmuszony będzie uciekac z Watykanu.

 14. katerina404 Says:

  Szanowny Sylwku71 czepiłeś się fotomontażu. To czy jest to fotomontaż, czy realna fotka nie można do końca ocenić. Tak samo jak seler ma swój punkt widzenia na te fotki, tak samo i Ty twierdzisz z uporem maniaka, że to fotomontaż. Jak widać, na siłę doszukujesz sie argumentów na poparcie swojej jedynie słusznej tezy. Skoro Benedykt XVI jest w Twojej opinii kryształowy, to jakże ta fotka może nie być fotomontażem. Ano nie może, bo do takiejtezy trzeba dorobić antytezy.

  Jak już chcesz tak go bronić, to może przestań skupiać swoją dyskusję na fotce, tylko wykaż jego dobrą wolę w czymkolwiek. Na przykład wytłumacz, co ten poeta chciał powiedzieć przez słowa, że „II sobór Watykański jest zbawienny dla ludzkości”. To tak dla przypomnienie smutnych i niepodważalnych faktów.

  Są jednak inne aspekty dotyczące braku wiarygodności papieża, a nawet jego powiązań z szatańskimi pomiotami i tu juz spór o fotomontaże nie wchodzi w rachubę. Otóż ten Twój piękny adonis, Benedykt XVI, w całej rozciągłości popiera, a nawet w swojej gorliwości chrześcijańskiej, nawołuje do stworzenia jednej waluty. Doprawdy, tak jak mówi seler, szukaj, szukaj dalej i dalej się okłamuj.

 15. Jakub Says:

  Ludziska czy was pogibało? Takie teksty jakie wy piszecie w tych komentarzach, to chyba Himmlerowi by nie przeszły przez gardło.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: