Wielka Sztuczna Rzeka zniszczona – teraz wody dla Libii będzie dostarczać Turcja


„Wielka Sztuczna Rzeka: Wizja Kadafiego dziewiczej wody i obfitej żywności dla Libii była najniezwyklejszym na świecie ogromnym projektem irygacyjnym, pobierającym wodę z epoki lodowcowej z głębin pod Saharą.

40-sto letnie osiągnięcie zostało zniszczone przez bomby USA-NATO ze zubożonym uranem, zatruwając wodę w jednej z najbardziej nieludzkich zbrodni naszych czasów.”

 *************************************

Turcja będzie dostarczać Libii wodę pitną z płynącej na południowym zachodzie kraju rzeki Manavgat – poinformowały tureckie władze.

Jak powiedział agencji Anatolia minister leśnictwa i gospodarki wodnej Veysel Eroglu, ukończono już konieczne dla rozpoczęcia dostaw przygotowania. Z Narodową Radą Libijską uzgodniono, że Libia bierze na siebie koszty transportu wody morzem.

Około 10 lat temu Turcja zawarła z Izraelem umowę o dostarczaniu mu corocznie 50 mln metrów sześciennych wody z rzeki Manavgat. Umowę, która miała obowiązywać 20 lat, Ankara zawiesiła w następstwie pogorszenia się jej stosunków z państwem żydowskim.

PAP („polska” agencja propagandowa)

Komentarze 2 to “Wielka Sztuczna Rzeka zniszczona – teraz wody dla Libii będzie dostarczać Turcja”

  1. rambo8 Says:

    Wiedziałem że tak sie stanie, ten rurociąg nie miał prawa dalej sprawnie działać po tej napaści, a samo zanieczyszczenie z pewnością nie było przypadkowe.

  2. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Wielka Sztuczna Rzeka zniszczona – teraz wody dla Libii będzie dostarczać Turcja […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: