Libia: ostatnie wieści z frontu


Źródło: http://www.algeria-isp.com

Opublikowano 30.10.2011

Tłum. z j. francuskiego: Maria

To nie jest godzina radości dla Narodowej Rady Tymczasowej. Ubolewa się wewnątrz organizacji, że zabito Muammara Kaddafiego a oficerowie, którzy wchodzą w skład Rady będą teraz wezwani do zjednoczenia powstającej armii narodowej. Komórka kryzysowa zebrała się dzisiaj w Bengazi aby sporządzić bilans wojenny. Zwracjąc się do swoich towarzyszy- wiarołomców, Mustafa Abdel Jalil zagroził, że wycofa się jeśli chaos zapanuje na dobre.

W 2005  Edgar Morin napisał ,,Kultura i barbarzyństwa europejskie’’ Ilustracja została wykonana w Libii. Tymczasem, niepowodzenie libijskie kształtuje się wyraźnie w ostatnich dniach. Ci, którzy wierzyli, że smierć Muammara Kaddafiego zalatwi wszystko, zdali sobie sprawę, że się pomylili. Godzina porachunków nie zdziesiątkuje wszystkich zwolenników Kaddafiego, którzy są ścigani, zabijani, poniżani i pozbawiani dobytku.

Jutro, punktualnie o pólnocy, mordercy Libijczyków oraz grabieżcy ich bogactwa, wycofają swoje samoloty – zabójców. Ruch oporu, łagodnie nabrał rozpędu czekajac na ten dzień. Od północy na  południe, na zachodzie i w centrum, siły oporu organizują się z ufnością, że ostateczne zwycięstwo należy do nich. Tuaregowie zwołali zgromadzenie ogólne, gdzie zostało powiedziane, że od tej chwili będą walczyć za ojczyznę. Można zrozumieć wycofywanie się NATO, które ewidentnie spodziewa się, wojny bez końca, porównywalnej do tej w Afganistanie. 

Libijska pustynia- lojalnistyczni bojownicy, tworzą na nowo szeregi i obiecują, że wejdą do Tripolisu w najbliższych dniach.

Syrta—mieszkańcy Syrty, których większość musiała uciekać, powróciła by pogrzebać swoich zmarłych. Mieszkańcy miasta postanowili, że się zemszczą jak tylko wojska NATO opuszczą Libię. Zdrajcy-rebelianci, pełniący jeszcze dzisiaj patrol, po tym jak zrabowali dobra mieszkańców, uciekają, w  obawie o swoje życie. Jedynie pomoc humanitarna wciąż jest na miejscu.

Trypolis – to miasto zna wzmagające się grabieże i morderstwa. Jednakże dzisiejsi zwycięzcy ponieśli znaczne straty. Sześciu z nich zostało zabitych w Abou Salim, gdy chcieli pójść obrabowac sklep z elektorniką , którego właścicielem jest człowiek z plemienia Warfala. Wiierzyli, że poza nimi nikogo nie ma w sklepie. Jednak, jego  bracia przyszli mu z pomocą.

Bani Walid – miasto… zazieleniło sie na nowo w większości dzielnic. Biorąc pod uwagę to, ze NATO nie zaatakuje tych miejsc, żaden z rebeliantów, nie zapuszcza się tam by niszczyć. Ludnośc tych dzielnic reorganizuje się, żeby podjąć walkę.

W przypadku libijskim, najgorszym problemem dla Tymczasowej Rady Narodowej  jest ludność cywilna, która zapowiedziała, że nigdy nie uzna  jej władzy ani teź, nie pozwoli wiarołomcom, że jej zaimponuje. Kto powiedział, że śmierć Kaddafiego zapowiada koniec wszystkiego? Głupcy, którzy tkwią w idiotycznym przekonaniu, że to Tymczasowa Rada Narodowa obaliła Kaddafiego. Tymczasem, bez NATO, Tymczasowa Rada Narodowa to tylko pusta skorupa (nic nie znaczący szkielet).

Komentarze 4 to “Libia: ostatnie wieści z frontu”

 1. Ość Says:

  Tam gdzie żyd rządzi tam są takie właśnie widoki. I to czeka całą ludzkość jak się nie obudzi i nie zrobi z nimi raz na zawsze porządku.
  Patrze na to na żydów przez pryzmat wszystkich rewolucji i wojen, które te zwierzęta wywołały.

 2. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] Libia: ostatnie wieści z frontu […]

 3. felicyta Says:

  Ich koniec jest bliski a upadek bedzie wielki (zydowskiego-zmijowego plemienia).

 4. Mickeyyy Says:

  Od samego pisania bzdur nic nie upadnie
  Trzeba ruszyć tyłki i zacząć od swojego ogródka.
  Nam zrobią to samo, małymi kroczkami, bo nikt nie protestuje!
  Zapatrzeni w monitorki siedzimy przed PC i nic nie robimy.
  11.11.11 111 tys. na ulice Warszawy. Pokażmy że w Polakach jest siła i potencjał.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: