Do Beerszewy (Warszawy) zjechało 150 rabinów


Za: http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com

Ponad 150 rabinów bierze udział w rozpoczętym dzisiaj w Warszawie zjeździe Naczelnych Rabinów Europy.

Podczas dwudniowego spotkania rabini omówią polityczne wyzwania dla judaizmu na Starym Kontynencie, w tym kwestię tzw. uboju rytualnego, będą też rozmawiać m.in. o edukacji młodzieży żydowskiej. „Zorganizowanie zjazdu rabinów w Warszawie pokazuje, że tutejsza społeczność żydowska jest żywotna i aktywna” – powiedział KAI Michael Schudrich, naczelny rabin Polski. W zjeździe biorą udział naczelni rabini krajów oraz największych miast europejskich. Jest to największe od czasów II wojny światowej zgromadzenie rabinów w Polsce.

W naszym kraju, aktualnie sprawującym przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej, naczelni rabini omówią polityczne wyzwania, z którymi spotyka się judaizm w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii szechity, czyli uboju rytualnego. Jest to jeden z największych problemów, od kiedy holenderscy parlamentarzyści zagłosowali za zniesieniem uboju rytualnego, a w Parlamencie Europejskim pojawiły się niesprawiedliwe głosy krytykujące rytuał szechity. – To jest dla nas bardzo niedobra i niepokojąca wiadomość – powiedział KAI Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.

Rabini będą też rozmawiać o edukacji młodzieży przez gminy żydowskie. – Chodzi o to, by zachęcić młodzież, by częściej przychodziła do synagogi i częściej się modliła – powiedział rabin Schudrich.

Uczestnicy zjazdu spotkają się też m.in. z przedstawicielami polskiego rządu.

Tegoroczny zjazd jest także świadectwem odradzania się niezwykłej społeczności żydowskiej w Polsce, która, będąc uprzednio epicentrum świata żydowskiego, została niemal zupełnie zniszczona w czasie Holokaustu. W ciągu ostatnich 30 lat liczba Żydów w Polsce wzrosła z zaledwie kilku do ponad 20 tys.

„Zorganizowanie w Warszawie europejskiego zjazdu rabinów, który odbywa się raz na dwa lata, pokazuje, że tutejsza społeczność żydowska jest żywotna i aktywna. To dla nas wielki zaszczyt. Jesteśmy już traktowani jak żyjąca społeczność żydowska. Nie mówi się już tylko o Holokauście, o którym zawsze trzeba pamiętać” – wyjaśnił rabin Schudrich.

Zjazdowi rabinów poświęcona będzie konferencja prasowa, która odbędzie się 1 listopada o godz. 13.45 w Synagodze im. Nożyków w Warszawie.

Po konferencji wszyscy uczestnicy zjazdu wezmą udział w popołudniowej modlitwie (Mincha). Następnie rabini odwiedzą cmentarz żydowski przy ul. Okopowej.

Organizatorem wydarzenia jest Konferencja Rabinów Europejskich.

Źródło: http://info.wiara.pl

Komentarzy 25 to “Do Beerszewy (Warszawy) zjechało 150 rabinów”

 1. centurion Says:

  Jedyny rabin z którym Polak powinien mieć styczność w tych czasach to Karabin

 2. Ość Says:

  Strzeż nas Panie Boże i ty Opatrzności Wielka przed tą zarazą kosmopolityczną o podwójnej moralności i etyce.
  @Rabin centuriona, rzeczywiście byłby nam bardzo pomocny.

 3. thetomek4791 Says:

  Rytualnie to powinni być zabijani żydzi,za wszystkie cierpienia na ludziach których sie dopuścili.Precz z Polski z tym koszernym gównem.Boże chroń nas przed nimi

 4. KrisT Says:

  że też nikt nie chce powtorzyc 9/11…. a przydałoby się…
  centurionie wiecej takich @Rabinów nam potrzeba…

 5. thetomek4791 Says:

  Nie dajmy sie sie tej swołoczy,zarazie

 6. Admin Says:

  Jest już jak być powinno ;]

  Świetne zdjęcie.

 7. Ość Says:

  @ centurion

  masz fraszkę ode mnie za tego ka rabina.

  Odkrycie centuriona

  Jedyny życzliwy Gojom
  Rabin
  Ma na nazwisko Karabin 🙂

 8. Joanna K. Says:

  że też nikt nie chce powtorzyc 9/11…. a przydałoby się…
  centurionie wiecej takich @Rabinów nam potrzeba…

  No przepraszam ale wszystko wskazuje na to, ze 9/11 miała miejsce ogromna prowokacja służb, żeby wywołać kontratak. Zauważ, ze w tych dwóch budynkach zginęło kilka tysięcy …sprzątaczy, portierów i jak powiada nieoceniony pan Michalkiewicz, mnóstwo drobniejszego płazu. NIKT ważny nie był wówczas w pracy :):)zaś w podziemiach, stały gotowe do transportu furgonetki ze złotem, częściowo zostały tam, bo nie zdążyli …wywieźć.
  Po 10-tym kwietnia wszystko w wykonaniu slużb wydaje mi się możliwe….Ot, dzisiaj wylądował bez podwozia Boeing i zobacz, nie rozerwało go na strzępy, jak Tupolewa mimo że szorował brzuchem po pasie betonowym.

 9. thetomek4791 Says:

  Joasiu,za wszystkimi zamachami i konfliktami zbrojnymi świata,stali i stoją żydzi.Oprócz tych dokonanych przez islam.Ale to też była ich odpowiedź na atak czy ataki żydów.Izrael zawsze pchał siedo wojny i wywoływał konflikty.Dobrze,że i Ty otwarłaś oczka.Pozdrawiam

 10. thetomek4791 Says:

  proszę o publikacje.dziękuję

 11. thetomek4791 Says:

  Dziękuje.Pozdrawiam Admina

 12. KrisT Says:

  Joanno chodziło mi o 9/11 w naszym wykonaniu…. a kto stał w usa za zamachem to wszyscy dobrze wiemy… mossad i cia! Mało tego w dniu tego pseudo ataku zydowscy pracownicy dostali drogą elektronicza wiadomośc iz nastapi atak…..

 13. adam Says:

  rozgonić te towarzycho

 14. Ość Says:

  Mam protokoły mędrców syjonu. Około 60 stron maszynopisu. Czy zamieścić je gdzieś tutaj? Jak chcecie. Adminie, zadecyduj.

 15. kris Says:

  ja was kiedys żydoszczury przywitam wtedy przyjemnie sie zrobi parchate brodate glisty!!!!!

 16. thetomek4791 Says:

  kris.Miej przygotowaną kose lub tasak.Jak sie bawić,to sie bawić

 17. centurion Says:

  Widzicie podobieństwo między hasydami a posągami z WW? Jak tak dalej pójdzie to Polska też będzie zieloną wyspą tylko trawa zostanie.

 18. thetomek4791 Says:

  centurion.Celne porównanie

 19. Misius Says:

  Dodam nowy wierszyk.

  Polskie godło wciaż w koronie,
  chociaż Polska cała plonie
  żydy juz nam ciagle grożą
  że mu myckię na głowe włożą

 20. zdziwiona Says:

  Tak sobie czytam i oglądam… Moja babcia mawiała, że „mężczyźni idą na wojnę, a wojna przychodzi do kobiet”. A teraz??? Mój syn kiedyś wpadł na wspaniały pomysł, żeby zostać żołnierzem (na szczęście mu to przeszło). Jak patrzę na film ad.23, to skóra mi cierpnie i strasznie mi żal tych chłopaków. A wracając do tematu. Do szału mnie doprowadza, że ktoś podważa moją przynależność do Polski (ad. 6) i zabrania (lub nie) okazywania mojego przywiązania do NARODU. Przeczytajcie to:
  http://miziaforum.wordpress.com/2011/11/01/wazna-decyzja-dla-polakow-zapadnie-2listopada-2011-r-czyli-czy-polscy-zydzi-pozwola-polaka-spokojnie-swietowac/
  Czy to jest normalne?

 21. Mieczyslaw Says:

  „Zorganizowanie zjazdu rabinów w Warszawie pokazuje, że tutejsza społeczność żydowska jest żywotna i […]

  Bardzo zywotna. Przygotowuje ona podloze ideologiczno-emocjonalne (tak bym to okreslil) do – juz nie tak odleglego – ”powrotu”, chazarii israelskiej do Polski w celu – po celowej jej dewastacji – przejmowania wszytkich DOBR, tak jak to bylo po Powstaniu Styczniowym. Czasy sie zmienily. Cele te same.
  Popatrzmy PRAWDZIE W SLIPIA!!!

 22. Prawdziwy Patriota Says:

  To profanacja używać określeń „naczelny rabin Polski” i „naczelni rabini Europy”. Przecież Europa ma korzenie chrześcijańskie, a nie judaistyczne więc powinno się pisać „naczelny rabin żydów w Polsce” oraz „naczelni rabini żydów w Europie” bo ja tych rabinów mam głęboko w d…e i niech się wynoszą do Izraela.

 23. thetomek4791 Says:

  Prawdziwy Patriota.Bardzo celna uwaga.Ale oni to już mają w genach,w nawyku,że ogłaszają sie panami świata i Europy hehe

 24. marcusgabriel Says:

  badzcie baqrdziej powsciagliwi w swych atakach. zarzucacie owieczkom wilcze chalaty. ile to juz ludzi nabiedzilo by to wszystko wyjasnic. pragne dorzucic dwie cegielki na ten stos.
  otoz 9 wresnia do Mr Ryszarda Szurkowskiego przyszedl wieczorem starszy czlowiek o ciemnej karnacji z propozycja podjecia pracy od zaraz czyli nast dnia rano.
  po tym dniu o ile spelni oczekiwane nadzieje to bedzie mial prace do konca zycia. i mial. to zdarzenia opisywala polska prasa w australi.
  zdarzenie drugie. media dramatycznie naglasniaja. zamach na wolnosc ameryki. terroryzm. 50 tys ludzi w plomieniach bo tyle ludzi jest normalnie co dzien w tych budynkach.. dramatyczne videoklipy. co pol godziny nowe informacje i nowe coraz mniejsza liczba zaginionych. do tej liczby wprowadzono 3 tys strazakow na pewna smierc. prezydent Gerge Busch wyglasza sakramentelne slowa. we got now new world order. i co? zaczela sie od tej chwili nowa walka z terroryzmem


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: