Krwawe wydarzenia w Libii z 30 października


Bojownicy lojalistycznego ruchu oporu z plemienia Warfalla zaatakowali rebeliantów w Bani Walid. Zdobyli dziesiątki uzbrojonych furgonetek i mnóstwo amunicji. Zabili 15 rebeliantów [1] – podają algierskie źródła informacyjne.

W Trypolisie snajper zabił trzech rebeliantów [2].

Rebelianci z Misraty próbowali obrabować szpital im. Ibn Siny w Syrcie. Przymierzali się do rabunku aparatury do przeprowadzania tomografii oraz innych urządzeń, próbowano również wynieść wszystkie meble. Lekarze i młodzi mieszkańcy Syrty nie pozwolili tego dokonać [3].

Do zaciętych starć doszło w mieście Sorman między lojalistycznym ruchem oporu a rebeliantami. Słychać było wybuchy. Rebelianci zmuszeni zostali do ustawienia dodatkowych check-pointów, żeby zapobiec atakom sił lojalistów [4].

Siły rebeliantów zostały całkowicie wyparte z miasta Ghat na południu Libii [5].

W Benghazii ma miejsce permanentny rabunek zabytków muzealnych. Z miejskiego skarbca skradziono 7700 złotych, srebrnych i brązowych monet z czasów antycznych. Większość monet pochodzi z epoki Aleksandra Macedońskiego [6].

Rebelianci z Misraty grożą głowie Narodowej Rady Tymczasowej Mustafie Adbul Dżalilowi. Otrzymuje on listy ostrzegające, „że biografie wszystkich partycypujących we władzy okresu panowania Kaddafiego zostaną dokładnie zbadane”. Oddziały z Misraty osiągają maksymalne wpływy w Libii. Napięcia między różnymi grupami rebeliantów są coraz wyraźniejsze. Mówi się głównie o grupach z Misraty, Benghazi oraz dwóch z Trypolisu, pierwsza pozostaje pod dowództwem Abdul Hakima Belhadża, druga Abdula Naka.

Przypisy w artykule źródłowym: geopolityka.org

Komentarze 3 to “Krwawe wydarzenia w Libii z 30 października”

  1. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Krwawe wydarzenia w Libii z 30 października […]

  2. justyna Says:

    tak dla mnie kadafi to bohater lew sahary -zachod pomogl a bangazi sprzedalo kadafiego za kontrakty na rope -niech nie mysla ze pamiec o kadafimm zniknie ja w polsce bede pamietac -muamara kadafiego patriote -lwa sahary

  3. Anonim Says:

    VIVA KADDAFI!!!


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: