Zabójstwo Muammara Kaddafiego: Operacja NATO od A do Z


Źródło: http://empirestrikesblack.com/2011/10/did-nato-special-forces-assassinate-muammar-gaddafi/

Tłum. iXgrek

Muammar Kaddafi – rewolucyjny przywódca libijsko-arabskiej Jamahiriya został zamordowany w czwartek, 20 października 2011 w libijskim mieście Syrta. Dokładne okoliczności jego śmierci nie są znane z powodu sprzecznych raportów i ogólnej tajemnicy. Media zgodnie podają, że został schwytany i zabity przez „rebeliantów”, marionetki NATO. Dało to samozwańczemu i powszechnie pogardzanemu okupacyjnemu rządowi NTC decydujące zwycięstwo propagandowe w tej wojnie. Jednakże obraz wyłaniający się z rzeczywistych okoliczności śmierci Kaddafiego stawia jednostki sił specjalnych NATO – takie jak brytyjski SAS – w centrum uwagi.

SAS POLOWAŁO NA KADDAFIEGO OD TYGODNI

Specjalne jednostki NATO, łącznie z brytyjskim SAS (Special Air Service, brytyjska jednostka antyterrorystyczna), stacjonują <http://empirestrikesblack.com/2011/06/libya-full-scale-us-invasion-planned-for-october-special-forces-already-on-ground/> w Libii od lutego – na długo przed wprowadzeniem Orwellowskiego ‚zakazu lotów’. Siły te utworzyły bazy w Libii, w których szkolili i kierowali słabo wyszkolonych „rebelianckich” najemników jako pionki do obalenia Kadafiego. Wojna w Libii nie byłaby możliwa bez obecności tych sił specjalnych. Naloty NATO były bowiem koordynowane przez ich operatorów na ziemi <http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/africaandindianocean/libya/8721291/Libya-SAS-leads-hunt-for-Gaddafi.html>. Oprócz tego, bardzo nieudolni ‚buntownicy’ okazali się całkowicie niezdolni do zdobycia i utrzymania jakiegokolwiek wojskowego lub strategicznego zwycięstwa na Green Libyan Resistance (GLR) [Siły Oporu Libii – tłum.]. Operacja „Świt Syreny”, koordynowana i jawnie przeprowadzona przez zachodnie siły specjalne była pokazem nieudolności tubylców, terrorystów i ekstremistów walczących z NATO jako „libijscy rebelianci”.

Po sierpniowej operacji „Świt Syreny”, żołnierze SAS przebrani w tradycyjne arabskie stroje i uzbrojeni w taką samą broń jak „rebelianci” podwoili swoje wysiłki aby odnaleźć Muammara Kaddafiego. Mało tego, brytyjskie media pełne były doniesień o tej aktywności sił specjalnych na libijskiej ziemi.

Kilka dni temu, w czwartek, 20’go października, NATOwska wojna w Libii osiągnęła punkt kulminacyjny – „upolowano” Kaddafiego. Co było do przewidzenia, jako element wojny psychologicznej, „oficjalna” wersja mówi o ujęciu „dyktatora” ukrywającego się w rurze kanalizacyjnej [jak ostatni szczur – tłum.] a następnie zmarł on w areszcie. Jest to kolejne kłamstwo. Fakt, że NATO przyznało się do zbombardowania konwoju, którym podróżował Kaddafi w rejonie Syrty tego ranka. Stany Zjednoczone potwierdziły, że ich Predator (samolot bezzałogowy, dron), wspólnie z francuskim, zaatakował konwój. W rzeczywistości mówienie przez „rebeliantów” o zwycięstwie jest nieuzasadnione. Bomby zrzucone przez NATO zarówno odegrały główną rolę w schwytaniu Kaddafiego jak i przesądziły o losie całej wojny.

Wiedząc, że NATO namierzyło konwój „dyktatora” i mając świadomość polowania nań przez brytyjski SAS, każdy logicznie myślący człowiek dojdzie do wniosku, że NATO będzie śledzić konwój w czasie ataku i po nim oddział SAS zostanie błyskawicznie wysłany do akcji.

Portal DEBKAfile

Tą teorię wzmacnia ostatni wpis izraelskiego wywiadu na portalu „DEBKAfile” <linked:http://www.debka.com/article/21400/>. W artykule zatytułowanym: „Po pomocy w zabiciu Kaddafiego, NATO przygotowuje zakończenie misji w Libii”, DEBKAfile informuje, że źródła wojskowe wskazują na schwytanie i rozstrzelanie Kaddafiego przez jednostki specjalne NATO: „Źródła wojskowe na których oparty jest ‚Raport DEBKA’ wskazują na użycie NATOwskich sił specjalnych – choć nie jest wymienione z którego kraju – zlokalizowały i pojmały Muammara Kaddafiego w rejonie Syrty.

Najwidoczniej postrzelili go w obie nogi aby zapobiec ucieczce i poinformowali milicje w Misracie o miejscu jego pobytu wiedząc, że zabiliby go na oczach całego miasta jako rozliczenie się z byłym dyktatorem. NATO kierowało się dwoma względami: po pierwsze, nie przyznawać się do obecności wojsk lądowych w strefie operacyjnej gdyż było to naruszeniem mandatu ONZ; po drugie, dać rebeliantom psychologiczną przewagę, zwłaszcza po tym jak zawiedli w przejęciu miasta Kaddafiego, Syrty”. [brzmi to troszke bez sensu, ale dokladnie tak mówi artykuł – tłum.]

Powszechnie wiadomo o ponad dwudziestoletniej <linked:http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/africaandindianocean/libya/8843684/Gaddafis-final-hours-Nato-and-the-SAS-helped-rebels-drive-hunted-leader-into-endgame-in-a-desert-drain.html>, obustronnej współpracy katarskich oddziałów specjalnych z brytyjskim SAS. Katarczycy również brali udział w operacji „Świt Syreny”<linked:http://empirestrikesblack.com/2011/08/nato-paves-the-way-for-civil-war-foreign-occupation-as-western-oil-giants-pounce-on-libya/>. Udział tych wojsk pozwolił okupantom NATO na:
a) zminimalizowanie strat Zachodu i zminimalizowanie ewentualnych politycznych konsekwencji,
b) łatwiej podszyć się pod rdzenną ludność Libii.

W świetle znanego już udziału SAS w polowaniu na Kaddafiego i koordynacji ataków z powietrza – co potwierdza portal DEBKAfile – jest bardzo prawdopodobne, że brytyjskie oddziały specjalne (lub katarskie pod dowództwem Brytyjczyków) pojmały Kaddafiego i przekazały go „rebeliantom” po bezdusznym postrzeleniu by uniemożliwić ewentualną ucieczkę [czy też może odbicie – tłum.], czym bezpośrednio doprowadziły do śmierci Kaddafiego.

Media jednakże ukazują całkowicie zafałszowany obraz zwycięstwa „buntowników”. Okupacyjne marionetki nie były w stanie utrzymać nawet jednego miasta bez pomocy NATOwskich bomb, śmigłowców Hellfire używających rakiet typu powietrze-ziemia, które równały z ziemią wszystko co napotkały na swojej drodze.

Każde decydujące wydarzenie w tej wojnie, zostało osiągnięte dzięki NATO i oszukańczo przypisane grupie żądnych władzy szczurów. Nawet „ostateczne zwycięstwo” – schwytanie i zamordowanie Muammara Kaddafiego – zostało im podane na złotej tacy przez obce siły. To jest właśnie prawdziwe oblicze tzw. „Libijskiego Powstania”.

UAKTUALNIENIE: 24 PAŹDZIERNIKA 2011

Brytyjski The Telegraph dodaje dodatkowej wagi do teorii, że operacja „Zabić Kaddafiego” była przeprowadzona przez naziemne jednostki specjalne NATO. Raport z 20go października <linked:http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/africaandindianocean/libya/8839964/Col-Gaddafi-killed-convoy-bombed-by-drone-flown-by-pilot-in-Las-Vegas.html> zatytułowany „Pułkownik Kaddafi nie żyje; konwój zbombardowany przez bezzałogowy samolot pilotowany z Las Vegas” ujawnia wiele kluczowych faktów. Oto one:
– brytyjski SAS i amerykańskie jednostki specjalne bezskutecznie przeczesywały tereny Syrty za Kaddafim;
– mniej więcej tydzień przed jego likwidacją, NATO wskazało dokładną pozycje dyktatora po przełomie wywiadowczym;
– przewidywanie ruchów Kaddafiego, NATO otoczyło Syrte ścisłym nadzorem audio-video przy użyciu sił lądowych;
– raport The Telegraph potwierdza także fakt, że amerykański dron Predator wystrzelił pierwszy w stronę konwoju a dopiero później do ataku dołączył francuski samolot.

Stawia to NATO w nieciekawej pozycji po oświadczeniu, że nie wiedzieli, iż Kaddafi był w konwoju w trakcie ataku.

CYTAT Z THE TELEGRAPH

„Pułkownik Kaddafi nie żyje; konwój zbombardowany przez bezzałogowy samolot pilotowany z Las Vegas”

Kaddafi był pod wojskowym nadzorem NATO w zeszłym tygodniu, po przełomie wywiadowczym pozwalającym na określenie jego lokalizacji.

Amerykański dron i eskadra NATOwskich samolotów zostały skierowane na twierdze w Syrcie aby uniemożliwić jego ucieczkę.

Źródła wywiadu sugerują, że Kaddafi w ostatnich dniach swego życia złamał swoją żelazną zasadę ciszy radiowej oraz telefonicznej i został namierzony po użyciu telefonu komórkowego lub satelitarnego. Technologia rozpoznawania głosu bowiem pozwala na natychmiastowe wyłapanie interesującego nas głosu.

Rolą brytyjskiego MI6 i agentów CIA był wywiad na miejscu i uważa się, że Kaddafi otrzymał swój kryptonim w dokładnie ten sam sposób, w jaki Bin Laden otrzymał swój [kryptonim „Geronimo”, używany przez jednostki amerykańskie w trakcie operacji ‚zabić Osamę’- tłum.]

Od upadku Trypolisu w sierpniu, służby wywiadowcze poszukiwały Kaddafiego wzdłuż i wszerz Libii oraz poza jej granicami używając agentów wywiadu, sił specjalnych i sprzętu podsłuchowego.

„Amerykańskie Predatory i francuskie drony obserwowały centrum Syrty przez kilka tygodni, próbując monitorować co się dzieje na polu walki” powiedziało źródło wywiadowcze.

„Stworzyły wzór normalnego aktywności miejskiej wiec kiedy coś niezwykłego zaczęło się dziać rano, na przykład zaczęła się zbierać duża grupa ludzi lub pojazdów; było jasne, że to bardzo niezwykłe i decyzja była taka by podążać za nimi i przeprowadzić atak”.

Elektroniczny samolot bojowy, amerykański Rivet Joint lub francuski C160 Gabriel, dostrzegł ruchy Kaddafiego kiedy ten próbował uciec.

—————–

Predator wyleciał z Sycylii i kontrolowany satelitarnie z bazy poza Las Vegas, uderzył w konwój szeregiem rakiet przeciw-czołgowych Hellfire. Chwilę później nadleciały francuskie odrzutowce, prawdopodobnie Rafaels i zbombardowały konwój 500 funtowymi Paveway [bomby naprowadzane laserowo – tłum.] lub ich odpowiednikiem, bardzo dokładnym uzbrojeniem AASM [pociski powietrze-ziemia, składające się z modułu namierzania – podczerwień lub laser – oraz modułu przedłużającego zasięg – tłum.] wartym L600.000

Jedna odpowiedź to “Zabójstwo Muammara Kaddafiego: Operacja NATO od A do Z”

  1. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Zabójstwo Muammara Kaddafiego: Operacja NATO od A do Z […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: