NATO zbuduje największą bazę wojskową w Libii


Alieksandr GRIGORIJEW

Źródło : www.news.argumenti.ru/world/2011/10/133516?type=all#fulltext

Data publikacji : 28.10.2011 godz. 17:10 czasu moskiewskiego

Tłum. RX

Nowy rząd Libii zwrócił się do dowództwa NATO z prośbą o założenie największej bazy wojskowej na libijskim terytorium. Największej w Północnej Afryce bazy wojskowej NATO.

Zakłada się, że podstawowy kontyngent będą stanowić żołnierze NATO.

Kierownictwo Tymczasowej Rady Narodowej Libii uważa, że założenie podobnej bazy wojskowej wzmocni status nowego rządu, da nowe miejsca pracy a także pomoże rozprawić się z resztkami wiernych rodzinie Kaddafiego wojsk i zwykłych Libijczyków.

Wiadomość tę przekazało „argumenti.ru” źródło z kręgów wojskowo-dyplomatycznych a odnosząc się do swojej informacji padły słowa: „Na razie toczą się konsultacje, jednakże Departament Stanu USA wyraził już swoją zgodę na to, że kontyngent podstawowy będzie się składał z wojskowych USA. Przypuszczalnie mowa jest o ogólnej liczbie w granicach 15-20 tysięcy „bagnetów”. 12 tysięcy to będą ludzie z armii USA. Obecnie poszukuje się miejsca dyslokacji jako że w domyśle baza będzie miała kontyngent wojsk lądowych, wojsk lotniczych i marynarki wojennej. Mówi się o Trypolisie, Bengazi i nawet o Syrcie.”

W opinii naszego informatora taka baza jest konieczna do przeprowadzenia operacji wojskowej przeciwko Syrii i Iranowi.

Komentarzy 8 to “NATO zbuduje największą bazę wojskową w Libii”

 1. Ość Says:

  Biorą się bandyci żydowscy za świat. Powoli zegar cyka na ich niekorzyść. Padnie to wszystko tak jak wszystko z czasem pada. Nie ma nic stałego na świecie i nie będzie nigdy. To przejściówka podyktowana zachłannością wiecznie nienażartych zwierząt..

 2. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] NATO zbuduje największą bazę wojskową w Libii […]

 3. KrisT Says:

  no i proszę robią sobie przyczułek na dalsze wypady do syrii i iranu….
  przydałoby sie w libii więcej snajperów niech wytłuką to kłamliwe scierwo…. bo dojdzie do IIIWŚ.

 4. selto Says:

  …jeżeli to prawda , to znaczy że iSSrael nie kontroluje sytuacji w Egipcie i obawia się rozwoju wypadków po tamtejszych wyborach . I , to o osaczenie Egiptu chodzi , czego dowodzą działania mosadu w celu rozpętania konfliktu między Koptami i Muzułmanami.

 5. felicyta Says:

  „założenie podobnej bazy wojskowej wzmocni status nowego rządu, (…) także pomoże rozprawić się z resztkami wiernych rodzinie Kaddafiego wojsk i zwykłych Libijczyków.”

  -no to beda mieli sporo roboty, bo tych resztek wiernych Kaddafirmu jest ok.98% Libijczykow.
  Docenili sile i opor narodu libijskiego, stad „silna baza” mordercow.
  Niech zyje Kaddafi i wierny jemu narod!

 6. thetomek4791 Says:

  Masz racje Ość.Czas pirani i hien dobiega końca.To musi upaść.Jak to mówią,powiadają we wszystkim musi być umiar.No ale skoro syjoniści wiedzą lepiej,to zapłacą za swoją chorą,urojoną pazerność.Oby zdechli jak najszybciej

 7. thetomek4791 Says:

  prosze o publikacje.dziękuję:))))


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: