Kaddafi był przekazany swoim oprawcom przez siły brytyjsko – francuskie


Źródło: http://resistencialibia.info/?p=512

Tłum. GREGORIUS

Londyn 26.10.2011 Tribuna Popular TP/Agencias

W wydaniu z 24.10.2011 gazeta brytyjska „Daily Express” podała, że brytyjskie źródło wojskowe ujawniło, że dowództwo NATO wydało rozkaz brytyjskiemu regimentowi sił specjalnych i francuskim siłom specjalnym DGSE rozpoczęcia polowania na syna Kaddafiego, Seif al-Islama, który został ranny w ataku lotniczym w rejonie Bani Walid.

Rozkaz dotyczył zabicia go aby zapobiec narodzeniu się nowego, charyzmatycznego przywódcy libijskiego oporu wobec nowego ustroju politycznego wprowadzonego przez NATO.

Ta sama gazeta podaje, że dowództwo NATO, wzięło do niewoli kilkudziesięciu ochroniarzy Kaddafiego i przekazało ich oprawcom, którzy ich zlinczowali i zbiegli.

Strona internetowa „geotribune” przedstawia podobną wersję wydarzeń:

„Atak na zmotoryzowaną kolumnę Kaddafiego był przeprowadzony nie tylko z powietrza ale i z ziemi. Oficjele NATO podejrzewali, że Kaddafi lub jedno z jego dzieci znajduje się w umocnionej Syrcie z powodu zaciekłego oporu ostatnich zwolenników przywódcy.

Przed upadkiem obrony ostatniego budynku, bronionego przez zwolenników Kaddafiego, siły natowskie zlokalizowały zmotoryzowany konwój i zaatakowały go blokując jego wymknięcie się z miasta. Właśnie w tym momencie wydano rozkaz ataku brytyjskim siłom specjalnym.

Elitarni komandosi nie podjęli żadnej akcji żeby zabić Kaddafiego, natomiast aresztowano go.

Dopiero później przekazali go w „ręce rebeliantów” i zniknęli.”

Za: www.pcv-venezuela.org

Data publikacji: 26.10.2011

 

 

 

Komentarze 3 to “Kaddafi był przekazany swoim oprawcom przez siły brytyjsko – francuskie”

 1. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] Kaddafi był przekazany swoim oprawcom przez siły brytyjsko – francuskie […]

 2. rambo8 Says:

  Żołnierz NATO ?

 3. Kikka Says:

  Tymczasowa Rada Narodowa chce wydłużyć obecność NATO w Libii

  Podczas wizyty w Katarze przewodniczący Tymczasowej Rady Narodowej, Mustafa Abd al-Dżalil, oświadczył, że „wyraża nadzieję, że NATO będzie kontynuować swoje działania przynajmniej do końca roku”.

  Głównym celem działań NATO miałoby być uniemożliwienie kaddafistom uciekanie z kraju. Tymczasowy przywódca Libii oznajmił również, że liczy na wsparcie państw Zatoki Perskiej – „Liczymy na pomoc techniczną i logistyczną ze strony państw sąsiednich i przyjaznych”.

  Katarski szef sztabu, gen. Hamad bin Ali Al-Atiya, w związku z wizytą oznajmił publicznie, że libijskich rebeliantów wspierały „setki żołnierzy” z Kataru, walczących „w każdym regionie”. To pierwszy przypadek, kiedy państwo znad Zatoki Perskiej przyznało się do wysyłania sił lądowych do Libii. Katar zaopatrywał również buntowników w wodę, broń oraz udzielił pomocy na sumę ponad 400 mln dolarów. Katar był jednym z pierwszych państw, które uznało obecny rząd Libii.

  W zeszły piątek NATO podjęło wstępną decyzję, aby zakończyć misję w Libii 31 października. Mające odbyć się w środę spotkanie ambasadorów państw Sojuszu zostało ostatecznie przełożone na piątek, aby uwzględnić „toczące się negocjacje z ONZ i Tymczasową Radą Narodową”.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: