Operacja przeciwko Syrii. Mówi generał – pułkownik Lieonid Iwaszow


Źródło : www.3rm.info/16915-operaciya-protiv-sirii-general-leonid-ivashov.html

Data publikacji : 26.10.2011

Tłum. RX

Generał - pułkownik Lieonid Iwaszow

Jak doniesiono Unia Europejska ukończyła prace nad kolejnym pakietem sankcji przeciwko osobom i organizacjom okazującym pomoc finansową rządowi prezydenta Syrii Baszira Asada. Równocześnie premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, oświadczył niedawno, że przywódcy 27 krajów Unii Europejskiej wzywają prezydenta Syrii do rezygnacji z władzy. A zgodnie z wypowiedzią amerykańskiego senatora-republikanina, Johna McCaina, po upadku reżimu Kaddafiego w Libii, nastąpił czas rozważenia sprawy wojskowej interwencji w Syrii. Poprosiliśmy o komentarz tych doniesień szefa Akademii Spraw Geopolitycznych, generał-pułkownika Lieonida Iwaszowa.

Działania te rozpatruję jako operację przeciwko państwu syryjskiemu, zaplanowaną przez USA. Jeszcze w czerwcu tego roku mówiłem o tym prezydentowi Baszirowi Asadowi.

Celem tej kompleksowej operacji na wielką skalę jest zmiana ustroju politycznego i zmiana niezależnego rządu na proamerykański ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami.

Śledziliśmy etapy przygotowawcze do tej operacji.

Wszystko zaczęło się od tego, że do Turcji przyleciał asystent Sekretarza USA a Turcja w tym czasie zaprosiła do odwiedzin wiceprezydenta Syrii z innymi urzędnikami syryjskimi, których większość była skorumpowana. Po tym spotkaniu z najemników zaczęto formować grupy bojowe, które przeszły przez granicę i pokonały straż graniczną najeżdżając okoliczne wioski zmuszając siłą ludność do ucieczki na terytorium Turcji aby upozorować falę uchodźców politycznych.

Następnie rozpoczęto formowanie oddziałów zbrojnych z miejscowych malkontentów, przedstawicieli politycznych grup opozycyjnych i bojówkarzy włączają także własne siły specjalne.

Drugi etap przewidywał wyprowadzenie ludzi na place w celu sprowokowania zamieszek.

W czasie trwania tych niepokojów społecznych głównymi ofiarami byli policjanci, zwłaszcza w mieście Tamma. Protestujący atakowali posterunki policji, palili domy ludności cywilnej, wieszali policjantów, obcinali im głowy i zrzucali je z urwiska, nagrywając wszystko na video.

Następnie trzeba było zorganizować wielką prowokację z masowymi ofiarami żeby interwencję podjęła armia, która chroniła granicę i nie ingerowała w zamieszki. Ja dokładnie omawiałem ten moment z Ministrem Obrony. I oto powstaje pytanie, Amerykanie zainwestowali w ten konflikt pieniądze, uruchomili operację, przeprowadzenie której stanęło pod znakiem zapytania, chociaż na razie nie widać by Amerykanie zamierzali od niej odstąpić. Rosja i Chiny zawetowały rezolucję ONZ ale Amerykanie mogą ją obejść coś wymyślając. Tak więc Rosja i Chiny nie będą rozmawiały na równym, nie tylko oficjalnym, poziomie dopóki nie zdołają zaproponować coś niewygodnego dla USA a wtedy chyba nie uda się tej akcji zatrzymać.

W przeciwnym razie, tak sądzę, Amerykanie będą kontynuować prace nad destabilizacją sytuacji na Bliskim Wschodzie i nad zniszczeniem państwa syryjskiego. Obecnie widzimy, że sankcje już w połowie wyhamowały gospodarkę Syrii a to oznacza, że zwiększa się bezrobocie, nie wypłaca się pensji, będzie narastał protest społeczny i chaos. Grupy specjalne będą wywoływały strzelaniny, będą przeprowadzać zamachy bombowe itp.

W rezultacie Syryjczyków doprowadzą do takiej sytuacji jak w Libii, kiedy ludzie będą mieli tylko jedno pragnienie aby to wszystko szybko się skończyło bez względu na to kto jest przy władzy, aby tylko można było spokojnie żyć.

I na taki rozwój wydarzeń w Syrii liczą agresorzy.

 

 

 

 

 

Jedna odpowiedź to “Operacja przeciwko Syrii. Mówi generał – pułkownik Lieonid Iwaszow”

  1. Operacja przeciwko Syrii: Mówi generał – pułkownik Lieonid Iwaszow | Loża bez tajemnic Says:

    […] Data publikacji : 26.10.2011, Tłum. RX, za Stop Syjonizmowi […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: