Ocuppy Wall Street: Antysyjonizm niezbyt mile widziany


Zobacz także: Wall Street: Ludzie zaczynają wskazywać winnych

Źródło: autonom.pl (drobne zmiany – redakcja)

Nauczycielka z Los Angeles została zwolniona z pracy po tym, jak występując podczas demonstracji w ramach ruchu Ocuppy LA wypowiedziała się na temat wpływu syjonistów na amerykańskie banki. (link do filmu)

Patricia McAllister, nauczycielka w Unfied School District w wywiadzie podczas demonstracji powiedziała: „Patricia McAllister, jestem tutaj reprezentując samą siebie, ale pracuję w Unfied School District w Los Angeles. Uważam, że syjonistyczni żydzi, którzy kierują tymi dużymi bankami i naszą Rezerwą Federalną, która nie jest zarządzana przez federalny rząd, powinni zostać przepędzeni z tego kraju”.. Władze szkoły podjęły decyzje o wyrzuceniu jej z pracy i podkreśliły, że była to jej prywatna opinia, którą określiły mianem nietolerancyjnej, dyskryminacyjnej i lekceważącej.

Organizacje żydowskie i syjonistyczne podkreślają, że wśród części demonstrantów w ruchu Occupy Wall Street i pokrewnych, istnieje przekonanie o tym, że to właśnie Żydzi zarządzają największymi korporacjami i instytucjami finansowymi w USA, a także, że prezydent Obama jest syjonistyczną marionetką.

O syjonistach zarządzających Wall Street mówił jeden z protestujących w Nowym Jorku, przedstawiający się jako David Smith. Żydowska część demonstrantów nazwała go „nazistą”, próbowano również usunąć go z miejsca protestów z pomocą policji.

Mimo, że organizatorzy protestów starają się tłumić takie wystąpienia, przyznają, że część protestujących nastawiona jest antysyjonistycznie.

W sprawę nie mogła nie zaangażować się syjonistyczna Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL), która oznajmiła, że 16% Amerykanów ma „antysemickie” poglądy dotyczące kontroli amerykańskiego systemu finansowego przez Żydów.

„-W każdym populistycznym ruchu pojawiają się tego typu wypowiedzi, ale te kwestie są szczególnie wrażliwe w społeczności żydowskiej i musimy upewnić się, że nie zostaną podchwycone” – powiedziała dyrektor ADL ds. praw obywatelskich, Deborah Lauter. ADL podkreśla, że Żydzi biorący udział w protestach muszą starać się wyciszać wśród protestujących „antysemickie” i antysyjonistyczne akcenty.

Czujność organizacji żydowskich wzbudza również fakt poparcia przez demonstrantów dla aktywistów kanadyjskiego magazynu Adbusters, który w 2004 opublikował artykuł dotyczący powszechnego poparcia żydowskich neo-konserwatystów, jakiego udzielali agresji na Irak. Ten sam magazyn naraził się organizacjom podobnym do ADL również porównaniem okupowanej przez Izrael Strefy Gazy do warszawskiego getta.

Przeciwnicy mówienia o żydowskich wpływach w amerykańskiej finansjerze mówią o wielkiej zasłudze organizacji żydowskich, które pomogły zmarginalizować podobne akcenty podczas demonstracji Tea Party.

Baczną obserwacje protestów na Wall Street zapowiedziała ADL, której dyrektor Abraham Foxman oznajmił, że nie wierzy by antysemityzm był powszechny wśród demonstrujących. Wezwał ich jednak do stanowczego sprzeciwu wobec osób podnoszących te kwestie.

Komentarze 4 to “Ocuppy Wall Street: Antysyjonizm niezbyt mile widziany”

 1. gość Says:

  Ta Pani (nauczycielka) bardzo mi zaimponowała, kiedy czytałam o niej w poprzednim artykule. Też, jestem nauczycielem i obawiałam się, że stanie się to co się stało! Kobieta straciła pracę za swoją odwagę cywilną i przeciwstawianiu się temu co nie jest normalne. Chyba już wiem dlaczego nie mam pracy (wmawiam polskim dzieciom, żeby mówiły po polsku, a nie po „polskiemu”). Jestem nauczycielem „tylko od fikołków” (ponoć wf-ci to granda matołów. Nic bardziej mylnego! Kolejny polski stereotyp!!!) . A szkoła – pracodawca tej Pani „cudna” w swoim uzasadnieniu: „Władze szkoły podjęły decyzje o wyrzuceniu jej z pracy i podkreśliły, że była to jej prywatna opinia, którą określiły mianem nietolerancyjnej, dyskryminacyjnej i lekceważącej”. Jak to jest, że na świecie tyle tolerancji, a nie można mieć własnego zdania? To podstawa dla wyrzucenia z pracy?

 2. Pt Says:

  Czy to prawda, że okupujących wspiera filantrop soros? 🙂

 3. Jacek Says:

  Pt :
  Czy to prawda, że okupujących wspiera filantrop soros?

  Bardzo prawdopodobne.

 4. Jedziemy dalej. Says:

  Kto stoi za protestami na Wall Street
  Who’s behind the Wall St. protests?
  http://news.yahoo.com/whos-behind-wall-st-protests-110834998.html
  Soros dawniej obiecal, ze rozwali USA.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: