Rosyjskie samobójstwa w wojsku


Źródło : www.segodnia.ru

Za : www.pravoslav-voin.info/voin/854-formennyj-suicid.html

Data publikacji : 14.10.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

CHAZARSKI DUET ZBAWICIELI ROSJI MOGŁO WYMRZEĆ 60 MILIONÓW, DZIĘKI TYM CHAZARKOM WYMARŁO TYLKO 34 MILIONY.

Rosja bije rekordy w liczbie samobójstw wśród personelu wojskowego. Jak oświadczył zastępca szefa Zarządu Głównej Prokuratury Wojskowej do spraw nadzoru śledztw i badań, pułkownik-prawnik Boris Chubijew, przez 9 miesięcy bieżącego roku popełniło samobójstwo 119 oficerów i żołnierzy. Chociaż, jak powiedział pułkownik, jest to mniej jak w analogicznym okresie ubiegłego roku. „Przez 9 miesięcy bieżącego roku w Siłach Zbrojnych Federacji Rosyjskiej i innych wojskach (chodzi o wojska MSW i innych resortów- tłum.) samobójstwo popełniło 119 wojskowych, a to liczba o 30 samobójstw mniejsza w porównaniu z analogicznym wskaźnikiem ubiegłego roku.”– zapewnił Boris Chubijew. Jak podkreślił pułkownik, w tym roku odebrało sobie życie 51 żołnierzy poborowych, 29 żołnierzy kontraktowych, 25 podoficerów i 14 oficerów.

„W tym samym okresie ubiegłego roku popełniło samobójstwo 70 rekrutów, 36 żołnierzy kontraktowych, 13 podoficerów i 30 oficerów.”– zauważył pułkownik.

Podkreślił także, że mowa jest nie tylko o Siłach Zbrojnych ale i o wojskach innych resortów do których istnieje prawem egzekwowany pobór.

Wśród samobójców równo występują poborowi, żołnierze kontraktowi i oficerowie.

Najbardziej tragicznym dla rosyjskiej armii był rok 2008, kiedy popełniło samobójstwa 292 żołnierzy armii lądowej i 213 marynarzy floty. Ogólnie od roku 2005 do 2009 roku pozbawiło się życia 2531 wojskowych. Przedstawiciel Komisji Izby Społecznej Rosji do spraw weteranów, wojskowych i członków ich rodzin, Alieksandr Kańszin, następnie porównał dane obecnego dziesięciolecia i minionego i stwierdził że udział samobójstw w ogólnej liczbie strat poza bojowych w pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku wyniósł 48,3%, kiedy w latach 80-tych XX wieku wynosił 20% wszystkich zgonów, a w latach 90-tych 23%.

Taka przygnębiająca statystyka jest wyjaśniana przez specjalistów jednakowo „osobistymi problemami i skomplikowanymi stosunkami w rodzinie”, „niezdrową moralnie-psychologiczną sytuacją w kolektywach jednostek wojskowych” i brakami oświatowymi spowodowanymi polityką Ministerstwa Oświaty, która nie w pełni przygotowuje uczniów do służby wojskowej.

SŁODKI SZELEST BANKOWYCH BILECIKÓW DOBRZY PATRIOCI PRZEPROWADZAJĄ ZBIÓRKĘ NA BIEDNE DZIECI, SWOJE OCZYWIŚCIE

Tak więc podstawowe motywy samobójstwa są takie jak otrzymanie niekorzystnej wiadomości z domu, na przykład, zdrada ukochanej i wreszcie zwyczaj „fali” w wojsku.

Ponadto duży odsetek samobójstw obserwuje się wśród wojskowych, którzy przeszli „gorące punkty” (brali udział w działaniach bojowych- tłum.).

Dlatego eksperci wzywają do zwrócenia większej uwagi na ich psychologiczną rehabilitację.

Według Prokuratora Wojskowego Rosji, Siergieja Fridinskiego, należy koniecznie skorzystać z doświadczeń USA, gdzie działa około 100 centrów rehabilitacyjnych dla weteranów wojen w Iraku i Afganistanie.

Jednakże pomimo faktu, że w USA wskaźnik samobójstw wśród żołnierzy USA, chociaż jest niższy od rosyjskiego, to także i tam jest niezbyt dobrze, ponieważ w armii amerykańskiej także jest „fala” a nie rajskie życie. Na przykład w 2008 roku liczba samobójstw wśród amerykańskich żołnierzy wyniosła 128- to najwyższa liczba od 1980 roku. W jednym tylko styczniu 2009 roku popełniło samobójstwo 24 wojskowych. A ostatnio w Pentagonie miała miejsce konferencja na której wojskowi psychologowie stwierdzili, że w bieżącym roku obserwuje się najwyższy wskaźnik samobójstw od 1980 roku. Jedynie tylko w wojskach lądowych odebrało sobie życie 115 wojskowych.

Jak zauważyła pułkownik Espet Ritchie, prawie jedna trzecia samobójstw to żołnierze z wojen w Iraku i Afganistanie.

Irina ANTONOWA

Komentarzy 7 to “Rosyjskie samobójstwa w wojsku”

 1. Wojwit Says:

  Prawda jest taka, że Rosja pozostaje do dzisiaj największym skupiskiem nordyków na świecie(a dokładniej East Nordid type). To stamtąd przyszły ludy Aryjskie i tam do dzisiaj żyją Ci co pozostali. Chazarom zawsze bardzo podobały się nasze kobiety, szczupłe, wysokie, jasnookie i blondwłose. Dzisiaj tyle pięknych Rosjanek za przeproszeniem kurwi się z obcymi, byle przeżyc, miec na jedzenie…ale wiele z nich też wbrew swej woli pracuje dla chazarskich bandytów.
  Kto je obroni ? Naziści rosyjscy ? Ponury żart, kolejne pokolenia białych tarza się w Rosji w nienawiści. Skrajni nacjonaliści rosyjscy zamiast przejawiac miłośc do ojczyzny i jej tradycji, oddają się „walce” jak to zwą, ale tej najłatwiejszej – fizycznej. Z drugiej strony „ciaglepijani”, bez przerwy imprezujący młodzi mężczyźni widzący kobietę, nie jako obiekt miłości, nie myślący o rodzinie, wydaniu potomstwa, z przez chazarów zaimplikowanym motywem: „zaliczamy dupeczki”. No, zostają nam jeszcze melancholicy, odwieczni nieudacznicy, którzy nigdy nie chwycą za miecz by bronic tego co najdroższe – macieży Narodu. Bo czymże Narody aryjskie, gdy nie ma kobiet ? Przed rewolucją kulturalną(marksistowską) wszystko wydawało się byc na swoim miejscu…
  Pomijając wszelkie bóstwa, zabobony, mity trzeba jasno ustalic. Celem chazarów, NWO, jakkolwiek ich nazwiemy(mogą to tez byc zwykli politycy z dolnej półki) jest władza. Jeśli będzie możliwośc wprowadzenia władzy absolutnej na świecie, będą do tego dążyc. Bo wtedy ich życie jest wygodne. Tak samo bez zbędnego mieszania w to Boga, stwierdzic trzeba, że 100 lat temu biali stanowili 35% ludności Ziemi. Dzisiaj jedynie 8%(a jeszcze mniej nordyków!). Gdy Europa stoi na krawędzi zapaści kulturowej, demograficznej i ekonomicznej, reszta Świata rozmnaża się jak króliki.
  Odnośnie kultury, dawno temu biali ludzie/Aryjczycy wyznawali kult solarny, wierzyli w ciągłośc czasu i jego następujące po sobie, powtarzające się cykle. Wierzyli w kult siły, oddawali cześc bożkom(a może po prostu posągom bohaterów? przodków?). Potem przyszły z Grekami nauczania Chrystusa. Semicka wiara szybko zdobywała sobie uznanie w oczach władców, którzy z radością wyjaśniali ciemnemu ludowi, że władzę dostali od Boga.
  Sama religia chrystiańska była w tym czasie religią dla miernot, słabych fizycznie i duchowo.
  Mija 1000 lat, 1000 lat chrystianizmu na Ziemi Ojców. Mamy oto i nasze społeczeństwo, zniszczone fizycznie i duchowo(na szczęście nie tak jak w Rosji), pędzące za pieniądzem, a zapominające o podstawach. O przetrwaniu, bo bez niego nic po nas …nic po nas…

 2. Rosyjskie samobójstwa w wojsku « Prawosławny Partyzant Says:

  […] Źródło: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com […]

 3. Wojwit Says:

  @”Wojwit”
  Czemu podszywasz się pod mój nick a i (nieco nieudolnie) pod mój styl? Ani to uczciwe ani mądre… Co tym chcesz osiągnąć – skorzystać z „marki” tego, co tu (i gdzie indziej) napisałem? Po co? Wypracuj własne!
  Poza tym jesteś w błędzie. Poczytaj tu i ówdzie – a choćby tu:

  http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/polacy.htm

  Ludy nordyckie mają haplogrupę I a Słowianie R1a1 i, co ciekawsze, ci ostatni według badaczy wyszli z naszych ziem, „rozlali się” po Eurazji (nie omijając Skandynawii i docierając do Indii) i falami (liczonymi w setki lat, jeśli nie w tysiąclecia) wracali z powrotem ze wschodu… Stąd pogląd o pochodzeniu ludów aryjskich z terenów subkontynentu indyjskiego.

  Admin – dziwne, bo system powinien takie próby blokować automatycznie. Nick jest „podpięty” pod adres poczty. Ale dla „chcącego” nic trudnego… Proszę, zweryfikuj to jak najszybciej.

 4. Wojwit Says:

  @Tomek
  Nie zdziwiło Cię, że z moim nickiem pokazał się nie mój awatar? Czytam tę (i inne strony) w miarę „na bieżąco” a piszę trochę mniej niż kiedyś, co nie znaczy, że „zwiesiłem pióro na kołku”.
  Tak być nie może, że ktoś korzysta z MOJEGO nicka. To przywłaszczenie mojego imienia i podszywanie się pode mnie i pod to, co do tej pory spod mojej ręki wyszło i trafiło do sieci.

 5. Wojwit(ten drugi, od teraz Wojmir) Says:

  Wybacz, podszywanie pod kogokolwiek nie było moim zamiarem. Na większości forów, blogów posługuję się „słowiańskimi” imionami. A już tym bardziej nie naśladowałbym czyjegoś stylu. Piszę co mam w głowie, chociaż czasem brak w tym składu.

  Właśnie istnieje pogląd, że R1a1, która występuje też dośc znacznie w innych niż słowiańskie krajach to pozostałośc kasty rządzącej na tamtych terenach.

 6. Wojwit Says:

  O.k… Ale jak system „WordPress’a” to przepuścił? „Składu” ci nie brak, raczej tego, co nazywają konfrontacją źródeł. Za to uczucia aż się z tamtej wypowiedzi „wylewały”. I dobrze. Pisz co masz w sercu a poprzyj to czasem linkiem do tekstu źródłowego. Przepraszam za belferski ton, ale jakoś tak „samo” zaczęło mi się pisać.

 7. wojwit Says:

  @Wojwit ,jest jedna rada na podszywanie się pod nick’a -zaloguj się na wordpress’ie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: