Aktualności z Libii – 17 października 18:00 GMT


Za: 108morris108

Trypolis

Zacięte walki w wielu częściach miasta włączając Zielony Plac.

Ponad 10 000 żołnierzy NATO noszących naszywki ONZ walczy, by zabezpieczyć pozycje dla prawdopodobnej wizyty Hillary Clinton. Ulice są wypełnione żołnierzami NATO walczącymi przeciwko mieszkańcom i  w mieście widziano eksplozje i grube pióropusze dymu.

Zacięte walki są kontynuowane i zostało zabitych około 600 rebeliantów i 100 żołnierzy NATO.

Syrta

Zacięte walki są kontynuowane na pustyni poza miastem. Czerwony Krzyż potwierdza, że rebelianci NRT zabijają i torturują wszystkich cywili, jakich schwytają. BBC potwierdziła, że rebelianci NRT grabią wszystkie domy na swojej drodze.

Rebelianci NRT wtargnęli do budynku dla uchodźców, w którym cywile schronili się przed nalotami NATO i umieścili swoich rannych, gdzie torturowali i zabijali wszystkich tam przebywających.

Obecna pozycja rebeliantów to pustynia poza miastem. Ludność Syrty jest wściekła za masakry i to spowodowało, że wypierali rebeliantów poza przedmieścia miasta raz po razie.

Rebelianci ucierpieli ogromną liczbę ofiar w ciągu ostatnich dni, z ponad 2600 zabitymi w ciągu 3 dni walk i 4300 rannymi, w samym Porcie Syrty było 1200 poległych rebeliantów i 680 rannych. Zginęło 6 rebelianckich komendantów, włączając dowódcę brygady; Alteer Hussein, również źródło doniesień CNN, także został zabity przez snajpera, który strzelił do niego dwukrotnie.

Brygady Misraty przemieściły swoje siły z linii frontu w Syrcie na inne linie frontu w Bani Walid.

Bani Walid

Całe miasto Bani Walid jest pod kontrolą zielonego oporu.

Rebelianci zostali zwabieni w pułapkę w obszarach strefy przemysłowej ale zostali szybko pokonani a nawet wypchnięci z regionu doliny na pustynię.

Setki rebeliantów zginęło i zabity został dowódca wszystkich brygad rebeliantów NRT.

Lecz NATO rozpoczęło intensywną kampanię dywanowych bombardowań na cywilne miasto Bani Walid jak tylko rebelianci zbiegli z tego obszaru.

Godziny później rebelianci przegrupowali się, podczas gdy NATO bezustannie uderzało w Bani Walid. Rebelianci zaczęli następnie wystrzeliwać dalekosiężną broń w kierunku miasta.

Wymiany dalekosiężnego ognia są kontynuowane, podczas gdy NATO nieustannie uderza z powietrza.

Żadne części miasta nie są pod kontrolą rebeliantów i nie ma ich w ogóle wewnątrz miasta.

Obecnie rebelianci znajdują się na przedmieściach wystrzeliwując broń o dalekim zasięgu.

 

Tłumaczenie: Maya

Komentarzy 5 to “Aktualności z Libii – 17 października 18:00 GMT”

 1. vkali Says:

  ..za ludobójstwa w afganistanie, iraku i libii decydeni z usia oraz z nato niech palą sie w piekle po wsze czasy,..a w sumie to granda dla wspólczesnej ludzkości, ze dozwoliła na tego typu upiorne udobójstwo ,..w imieniu niby ludzkiego, demonicznego, amerykańsko natowskiego prawa,..współcześni ludzie również za to uleganie amerykańskim i natowskim demonom srogo zapłacą….

 2. KrisT Says:

  najgorsze jest to ze ci ludzie nie maja juz wyboru, musza walczyc do konca…. lepsza walka niz smierc z rak rebeliantow mordujacych niewinną ludnośc cywilną..
  Niestety bez pomocy z zewnątrz ci ludzie sa skazani na powolna smierc!!!
  to wygląda jak czystki za czasów polpota i czerwonych khmerów którymi dzisiaj są NATO’wskie terrorystyczne bojówki!!!

 3. maran Says:

  Tutaj swietne video: „pacifying resistance” ,warte przetlumaczenia na polski. Porownuje tzw non-violent resistance z ta bardziej violent. Ciekawe wnioski. Warte przemyslenia.

 4. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] Aktualności z Libii – 17 października 18:00 GMT […]

 5. orlik Says:

  Kaddafi musiał bardzo rozgniewać rodzine Rockefellerów tym, że chciał znacjonalizować Libijską ropę. To samo stało by się z Arabią Saudyjskią gdyby tylko tamtejsza rodzina królewska spróbwała zrobić to samo co chciał uczynić pułkownik Kaddafi. Dla tych co nie wiedzą koncern Saudyjskiej rodziny królewskiej Saudi Aramco jest własnością jednego z koncernów Rockefellerów Chevron Corporation.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: