Żydzi szczęśliwi z powrotu Putina


Źródło : www.rusimperia.info/news/id9363.html

Data publikacji : 12.10.2011

Tłum. z jęz. ros.RX

SZEŁOMOW (znany jako PUTIN) dekoruje blachą satanistę CHABADU BERLA LAZARA

Plany Putina powrotu Putina na stanowisko prezydenta to ciężki cios w demokrację czy zwycięstwo stabilności? – stawia pytanie artykuł gazety „Jerusalem Post”.

Większość rosyjskich żydów jak widać, uważa, że powrót Putina to dobry prognostyk dla stabilności i w konsekwencji dobry dla społeczności żydowskiej, zauważa korespondent JTA, Liew Kricziewskij.

„Putin nie jest antysemitą i nie jest antyizraelski.”– powiedział Jewgienij Satanowskij, szef moskiewskiego Instytutu Bliskiego Wschodu.

„Dla rosyjskich żydów (według niektórych szacunków od 500 tysięcy do 1 miliona) Putin przedstawia sobą odejście od antysemityzmu komunistycznej elity i swego czasu potężnej KGB, gdzie przesłużył on dwadzieścia lat.”- pisze się w artykule.

Putin jako pierwszy rosyjski przywódca odwiedził Izrael. Bywał także w jednej z moskiewskich synagog, biorąc udział w obrzędzie zapalania świec na świeczniku chanukowym i,

NIOSĄ ŚWIATŁO CIEMNYM ROSJANOM

według nieoficjalnych informacji, „prowadził politykę otwartych drzwi” w stosunku do Berla Lazara, jednego z dwóch głównych rabinów Rosji.

„W okresie prezydentury Putina organizacje obrony praw człowieka donosiły o wielokrotnych wybuchach agresji o charakterze ksenofobicznym, ale żydzi rzadko byli ich ofiarami.”– pisze się w artykule. Dzisiaj rosyjscy politycy „nie ośmielają się stawać na pozycjach antysemickich albo tak zwanych antysyjonistycznych. Każdy obiektywny obserwator musi przyznać, że w tym jest ogromna zasługa Putina”– mówi Berl Lazar.

Według jego słów, Putin „przywiązuje dużą uwagę do potrzeb społeczności żydowskiej” i „odnosi się do żydów z wielkim szacunkiem”.

Komentarze 3 to “Żydzi szczęśliwi z powrotu Putina”

  1. Żydzi szczęśliwi z powrotu Putina « Prawosławny Partyzant Says:

    […] z jęz. ros.RX https://stopsyjonizmowi.wordpress.com Share this:TwitterFacebookLike this:LikeBe the first to like this […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: