Zwolennicy Kaddafiego potwierdzili informację o śmierci jego syna Chamisa


Źródło : www.3rm.info/16613-storonniki-kaddafi-podtverdili-informaciyu-0.html

Data publikacji : 17.10.2011 godz. 9:10 czasu moskiewskiego

Tłum. z jęz. ros. RX

Chamis Kaddafi

Syryjska TV popierająca Muammara Kaddafiego potwierdziła śmierć syna przywódcy libijskiej Dżamahiriji, Chamisa, podczas bojów o miasto Tarhuna, toczonych w końcu sierpnia- donosi poniedziałkowa informacja agencji Reuters.

Agencja podaje także o śmierci przyrodniego brata Chamisa, Muhammada As Senusi.

Pierwsza wiadomość o śmierci Chamisa Kaddafiego i Muhammada As Senusi pojawiła się w mediach w końcu sierpnia. W początku września tę informację potwierdził przedstawiciel Ministerstwa Obrony Tymczasowej Rady Narodowej Ahmad Bani, jednakże potwierdzenia ze strony sił lojalnych Kadafiemu nie było. Według agencji Reuters syn Kadafiego i As Senusi zginęli „walcząc z wrogami swojej ojczyzny” 29-go sierpnia. W połowie lutego w Libii rozpoczęły się masowe demonstracje z żądaniem odejścia rządzącego krajem ponad 40 lat Muammara Kadafiego, które później przerodziły się w zbrojną konfrontację pomiędzy siłami rządowymi a opozycją.

W ciągu prawie sześciu miesięcy działań bojowych przeciwnikom reżimu Kadafiego udało się ustanowić kontrolę nad prawie całym terytorium Libii. Przełom w działaniach bojowych nastąpił w trzeciej dekadzie sierpnia, kiedy siły opozycji przy wsparciu lotnictwa NATO zajęły libijską stolicę Trypolis. Losy Muammara Kadafiego są do tej pory zupełnie nieznane.

Jedna odpowiedź to “Zwolennicy Kaddafiego potwierdzili informację o śmierci jego syna Chamisa”

  1. GNM Says:

    Na szczęście jest to kolejna fałszywa, już ósma taka informacja.
    Wielokrotnie na różnych stronach dot. sytuacji w Libii zdementowano tę wiadomość (m.in. http://libyasos.blogspot.com/) .
    Również rzecznik pasowy rządu libijskiego dr Mussa Ibrahim potwierdził, że Khamis żyje i wszystkich pozdrawia :).


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: