Elitarna rebeliancka „Brygada Męczenników 17 lutego” rozbita przez obrońców Syrty


Źródło: http://www.geopolityka.org

Algierski portal internetowy Algeria ISP poinformował, że słynna „elitarna” rebeliancka „Brygada Meczenników 17 lutego”, złożona z 300 bojowników została rozbita przez lojalistycznych obrońców Syrty.

„Brygada męczenników 17 lutego” jako oddział bojowy już nie istnieje” – donosi algierski portal. Notatka nie podaje dokładnej informacji, czy wszyscy żołnierze z tego oddziału zginęli lub zostali zatrzymani. Niewiadomo również, czy zlikwidowany został sztab brygady.

Autor notatki, bardzo nieprzychylny działaniom Zachodu, ocenił, że „libijskie mięso armatnie NATO wyczerpuje się na linii frontu.” Jego zdaniem „Sojusz będzie musiał więc w niedługim czasie transportować najemników i terrorystów, którzy potrafią mówić po arabsku ze wszystkich stron świata”.

Jak oceniano we wrześniu wojna domowa Libii pochłonęła do tej pory blisko 30 tys. ofiar, z czego połowa to polegli lojaliści. Nieznana jest także dokładna liczba ofiar cywilnych, które zginęły zarówno w wyniki operacji wojskowych, jak i nalotów NATO. Wiadomo, że do tej pory nie udało się ustalić losu kolejnych 4 tys. ludzi. Sama operacja odbicia libijskiej stolicy Trypolisu kosztowała życie około 2 tys. osób – zarówno cywili, jak i walczących po obydwu stronach.

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.

Źródło: http://www.algeria-isp.com/actualites/politique-libye/201110-A6419/libye-syrte-resistance-libyenne-elimine-bataillon-les-martyrs-fevrier-benghazi-qui-compose-300-rebelles.html

Komentarze 3 to “Elitarna rebeliancka „Brygada Męczenników 17 lutego” rozbita przez obrońców Syrty”

 1. Kikka Says:

  Stop the war in Libya!

 2. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] Rebeliancka „Brygada Męczenników 17 lutego” rozbita przez obrońców Syrty […]

 3. kai555 Says:

  …chcesz miec aktualne wiadmosci o Libii – pobierz..mathaba toolbar
  http://mathaba.ourtoolbar.com/


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: