Na Placu Menażowym przeprowadzono masowe aresztowania


Źródło : www.rusimperia.info/news/id9315.html

Data publikacji : 8.10.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Policja zwiększyła środki bezpieczeństwa w centrum Moskwy, gdzie stosownie do wezwań ogłaszanych w internecie na Placu Maneżowym planowali swoje spotkanie protestacyjne rosyjscy narodowcy i kibice piłkarscy w celu wyrażenia protestu przeciwko etnicznemu bandytyzmowi, którego ofiarą padł 18-letni kibic CSKA Moskwa, Andriej Uriupin. Spotkanie, a właściwie wezwania do niego, były umieszczone w sieci społecznościowej „Wkontakt”.

Zbieramy się wszyscy w centrum Moskwy. W hallu stacji metra „Ochotnyj” o 15:30 i wychodzimy.

Rozpowszechniajcie wiadomość przez telefony komórkowe i mówcie o tym wszystkim!

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”- rzucono hasło w wezwaniu.

Jednakże nie wszyscy wykonali to zalecenie i wielu przyszło na Plac Maneżowy na piechotę zamiast przyjechać metrem.

Wszystkich młodych rosyjskich mężczyzn, którzy pojawili się w okolicy Placu Maneżowego, włącznie z przypadkowymi przechodniami, poddano natychmiastowemu zatrzymaniu przez OMON. Na placu znajdowało się kilkadziesiąt autobusów z bojówkarzami oddziałów specjalnych a cały rejon był patrolowany intensywnie przez policję.

Do godziny 16:00 policja zaaresztowała już ponad 100 ludzi, których upychano w autobusach.

Aresztowano głównie młodych ludzi w dobrej kondycji fizycznej lub po prostu „podejrzanych” a następnie oświadczono o przeprowadzeniu akcji prewencyjnej wobec nielegalnego zgromadzenia i protestu, grożących poważnymi zamieszkami.

Komentarze 2 to “Na Placu Menażowym przeprowadzono masowe aresztowania”

  1. sono Says:

    a tu portret prawdziwego przywodcy.
    Wyjatek wsrod stada wilkow i hien zebranych u swiatowego koryta.

  2. Stalin Says:

    I bardzo dobrze zrobili, przecież takie demonstaracje zwołuje CIA i Mossad za pomoca portali społecznosciowych… powód jest nieważny, moze to nawet być prawdziwe wydarzenie, niesprawiedliwe jak zabójstwo kogos tam, ale oni to wszystko przechwytują i uzywaja do ataku na władze krajów które im przeszkadzaja…

    Na 100% to ‚podziękowanie’ za to że Rosja i Chiny zablokowały USA rezolucje w sprawie Syrii w ONZ, jankesi sie niexle wnerwili, nawet nasze media wyły z rozpaczy…


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: