Krótka tyrada – Occupy Wall Street


Tłumaczenie: PolishPolackski

źródło: http://wakeupfromyourslumber.com

Chris, protestujący z ramienia OccupyWallStreet z bezbłędnną i zmysłową mową odnośnie ruchowi Końca Rezerw Federalnych, zminimalizowania rządu federalnego, zakończenia systemu bankowego Fractional Reserve Banking System, zakończenia fiasko jakim jest kontrolowany przez rząd system monetarny FIAT oraz zakończenia wojen, które zostały zaaranżowane celem wzbogacenia się najbogatszych o choćby 1%:

Potrzebujemy niezależnego audytu oraz spisu wszystkich rezerw złota w USA.

Powinniśmy osądzić Banki i „Elity” za ich zbrodnie przeciwko ludzkości … Koniec z Rezerwą Federalną, koniec z wojnami i koniec korupcjom!

Wszystko, co wiem na pewno to fakt, że to najpierw TY musisz się wściec. Musisz powiedzieć: „Jestem człowiekiem, do ciężkiej cholery! Moje życie ma jakieś wartości!”  Więc chcę, abyś powstał, zabrał przyjaciela do najbliższego biura  „Occupy Wall Street” i zaprotestował przeciw Rezerwom Federalnym. Pokojowo. Ale daj im znać, że JESTEŚ WŚCIEKŁY JAK CHOLERA I NIE ZAMIERZASZ TEGO DŁUŻEJ TOLEROWAĆ!

 

 

Komentarzy 13 to “Krótka tyrada – Occupy Wall Street”

 1. Admin Says:

  Kręci i wygląda niemal jak brat bliźniak Marka Zuckerberga.

  Proszę rzucić okiem na to:

  Ten uczestnik protestów został z miejsca zaatakowany przez żyda.

 2. Jedziemy dalej. Says:

  Tak to prawda ten delikwent jest typowy, i tu jest obawa, ze w jakiekolwiek demonstracje w Polsce moga zrobic, no i robia taki sam numer implantu zydowskiego. Ameryka dojrzewa, ale tak jak wspomnialem to jest sterowane, jakies 30 lat temu bedac w Chicago uslyszalem od osoby, ktora w pracy miala kontakt z nimi, ze musza szukac nowego miejsca, bo z Ameryki moga ich gonic. Oni maja tzw „dar” wypowiadania sie, sa odpowiednio szkoleni w swoich szkolach, dlatego nie mozna takim ludziom ufac, ktorzy mowia tak „pieknie”.

 3. Kikka Says:

  Protesty w Waszyngtonie

  W Waszyngtonie 6 października rozpoczęły się protesty przeciwko władzy korporacji i dyktatowi Wall Street.

  Protestujący nawiązują do podobnego ruchu, który organizuje od 17 września protesty w Nowym Jorku polegające miedzy innymi na okupacji Wall Street.

  W Waszyngtonie początkowo grupa kilkudziesięciu osób okupowała część Placu Wolności w centrum miasta. Podczas wczorajszej demonstracji dołączyły do nich ruchy antywojenne, związkowcy i członkowie organizacji lewicowych. W sumie na placu zgromadziło się ponad tysiąc osób.

  Demonstrujący zapowiadali, że to dopiero początek. Część z nich ma zamiar spędzić weekend w rozstawionym na placu miasteczku namiotowym. Oskarżają władze o prowadzenie polityki niekorzystnej dla społeczeństwa, a przynoszącej zyski ponadnarodowym korporacjom. Sprzeciwiają się również marnowaniu publicznych pieniędzy na wojny oraz zbrojenia. Krytykują również władze za wspieranie podczas kryzysu komercyjnych banków.

  W swoim manifeście „Powstrzymać machinę, stworzyć nowy świat” wzywają do tworzenia nowego, pokojowego ruchu protestu wzorowanego na niedawnych arabskich rewolucjach.

  Spotkania ruchu oraz jego przygotowania do protestów trwają w kilkuset miastach w całych Stanach Zjednoczonych.

  Protestujący oczekują, że w kilkudniowej „okupacji Waszyngtonu” weźmie udział kilka tysięcy osób.

  W skład szerokiej koalicji organizacji popierających ruch wchodzą grupy antywojenne (w tym koalicja ANSWER), działające na rzecz praw człowieka, pracownicze, ekologiczne, monitorujące działalność korporacji, radykalnie lewicowe takie jak Partia Zielonych i Partia Socjalistyczna, tworzące niezależne media, a także religijne (m.in. z organizacji Catholic Worker i Pax Christi).

  lewica.pl/?id=25322

 4. Kikka Says:

  Kongresmen Dennis Kucinich: kreacja pieniądza przez rząd uratuje Amerykę i świat

  Wczoraj na swoim wideoblogu, Kucinich oświadczył:

  „Nowa Ameryka rodzi się na naszych ulicach. Wy, młodzi ludzie okupujący Wall Street, Main Street i inne ulice w naszych miastach, jesteście początkiem nowej Ameryki. Jesteście na ulicach, ale nie jesteście sami – macie poparcie milionów. Wiemy, że obecny system zagarnął majątek naszego narodu, przekazując go w ręce niewielkiej grupy. 14 milionów Amerykanów jest bezrobotnych, 50 milionów nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, miliony nie są w stanie sprostać kosztom wyższego wykształcenia, miliony tracą swoje domy, zagrożone są ich pensje. Wasze marzenia zniszczone przez system, zostaną ocalone waszym wysiłkiem, waszym poświęceniem dla nowej Ameryki.
  nasz system finansowy zabiera majątek narodu, przenosząc go na szczyt. 1% ludności kontroluje 42% majątku.

  Wiemy, że musimy to zmienić. Oto w jaki sposób – czas wprowadzić National Emergency Deployment Defence Act. Jest to konkretny plan, który upoważnia Kongres USA do naprawy systemu ekonomicznego. Artykuł 1 sekcji 8 Konstytucji daje Ameryce prawo i odpowiedzialność za kreację pieniądza. Zamiast używać tego prawa aby pomagać ludziom, w 1913 roku w tzw. Federal Reserve Act, rząd oddał go w ręce prywatne. Dzisiaj FED kreuje biliony dolarów z niczego i przekazuje je prywatnym bankom. Musimy odebrać to prawo do tworzenia pieniędzy. Zamiast pożyczać je od prywatnych banków, od Chin, Południowej Korei czy Janponii, Ameryka może zapewnić sama przepływ pieniędzy, przez co wytworzą się nowe miejsca pracy. Poprzez kreację pieniądza i wprowadzenie go bezpośrednio do ekonomii, uda się naprawić naszą infrastrukturę, da się przekształcić Amerykę w „zieloną ekonomię”. Rezolucja 2990 pozwoli Kongresowi na zapewnienie stałej podaży pieniądza, który nie będzie miał pokrycia w długu. Ten plan pozwoli rządowi USA umieszczenie bezdługowego pieniądza w ekonomię w sposób nieinflacyjny.

  Przyjaciele, zmienimy świat. Uda nam się zbudować świat, o jakim marzymy.
  Nie rezygnujcie z okupacji Wall Street, Main Street, ja będę okupował Kongres w tej walce o sprawiedliwość ekonomiczną.”

  Tymczasem kongresman Ron Paul, który jest w czołówce republikańskiej w kampanii prezydenckiej, w swojej wypowiedzi dla Press Club stwierdził, że „nie wie kim są ci ludzie i dlaczego demonstrują, ale rozumie frustrację spowodowaną sytuacją i zgadza się z tym, że ludzie muszą mieć prawo do wyrażania swojego niezadowolenia.”

  Paul dodał, że jak wynika z jego długoletnich badań, USA musi w końcu zbankrutować, że w ciągu 10 lat gdy populacja wzrosła o 10 milionów, nie przybyło nowych miejsc pracy. Tak więc to co obserwujemy wynika z tego, że nie ma już co dzielić. Jego zdaniem skandalem jest to, że ludzie trafiają do więzień za to, że egzekwują swoje prawo do wyrażania opinii. Jednak nie poparł zdecydowanie okupacji Wall Street twierdząc, że nie wie jeszcze kim są ci ludzie i po co to robią. Najważniejsze jest to by zmienić sytuację ekonomiczną kraju.

  http://dailybail.com/home/video-ron-paul-speaks-on-the-wall-street-protests.html

  monitorpolski.wordpress.com

 5. MatkaPolka Says:

  The Problem is not Debt, its Interest
  Problemem nie jest dług. Problemem są odsetki (Lichwa)
  October 7, 2011 by Anthony Migchels
  http://realcurrencies.wordpress.com

  How do we know this?

  Consider a mortgage. We borrow 200k, and after 30 years we will have paid about 500k. So we pay 300 thousand dollars interest over the loan.
  Weźmy pod uwagę kredyt/pożyczkę bankowa na dom. Pożyczamy 200,000 a po 30 latach będziemy musieli spłacić 500,000. A wiec będziemy musieli zapłacić 300,000 lichwy – procent na obsługę pożyczki.

  What would happen with our purchasing power, if we only needed to repay the principal? It would mean we would have 10.000 per year more purchasing power during the 30 years we repay the mortgage.
  Co by sie stało z nasza siłą nabywczą, gdybyśmy mieli spłacać tylko pożyczony kapitał bez odsetek.?
  Po prostu mielibyśmy 10,000 więcej pieniędzy (nasza siła nabywcza) do wydania rocznie przez okres 30 lat spłacania kredytu hipnotycznego

  Our credit would greatly improve, because our liabilities would be much smaller.
  Interest is payed to those who have money, and payed by those who don’t, and therefore need to borrow.

  Interest is therefore a wealth transfer from poor to rich. Margrit Kennedy, a German monetarist, has quantified this wealth transfer in Germany. Her conclusions: the 80% poorest Germans pay 1 billion euros per day (365 billion per year) in interest to the richest 10%. The next richest 10% pay about as much interest as they receive.

  Dlatego lichwa czyli odsetki od kredytu to nic innego jak transfer bogactwa od biednych do bogatych.
  Według Margrit Kennedy, niemieckiej ekonomistki , 80 % najbiedniejszych Niemcow placi dziennie 1 miliard Euro (360 miliardów rocznie) w odsetkach od kredytow hipotecznych dla 10% najbogatszych.
  Spośród tych 10% najbogatszych 8% tych najbiedniejszych bogatych placi odsetki dla 1% najbogatszych z najbogatszych . Ta sama sytuacje panuje wszędzie.
  80 %Amerykanów płaci około 1,5 bilionów (1,5 trylionów po amerykańsku) rocznie dla 10 % tych najbogatszych

  Also, with in the 10% brackets the same wealth transfer is happening: so the poorest 8% of the richest 10% pay interest to the richest 1%.

  It stands to reason that the situation is more or less the same everywhere. This means, that the poorest 80% Americans pay about 1,5 trillion dollars per year to the richest 10 percent.
  This is the key driver centralizing wealth in the hands of the plutocracy.

  Another problem with interest is, that it is not transparent who pays what. The strange thing is, that even if you don’t have any debts at all, you will still lose up to 45% of your disposable income through interest.
  Inny problem z odsetkami to fakt, że system jest nietransparentny (nieprzejrzysty) i w istocie nie wiadomo, kto za co płaci.

  Najdziwniejsze jest to, że nawet nie mając żadnego długu osobistego, cały czas tracisz ok. 45% swoich pieniędzy, które mógłbyś zaoszczędzić, z powodu istnienia lichwy i konieczności spłacania odsetek.

  Dzieje się tak, dlatego, że producent dóbr przelewa swoje ‘koszta kapitałowe’ na konsumenta.
  To odsetki płacone za linie kredytowe finansujące produkcje producenta (odsetki od kredytów różnią się w zależności od sektora gospodarki), ale średnio ok. 45% składnika ceny produktu to odsetki (obsługa kredytu) od kapitału produkcyjnego

  Producers incur ‘capital costs’. They pass these costs on to their customers. The amount of interest they pay on the loans to finance their production differs per sector. But it transpires that on average 45% of the prices we pay can be related to cost for capital.

  Now, back to the debt.
  Ale wracając do Dlugu

  Is it reasonable that one should be able to get a mortgage? Is their something intrinsically wrong with the debt?

  It is probably quite useful for the large majority of the people to be able to get a mortgage. Most people would not be able to buy their own homes if they were not able to go into debt.

  Another important aspect is, that in the case of a mortgage the creditor incurs no risk at all: he has the house as collateral.

  And who is the creditor? In most cases a bank. A bank basically is a credit facility. However, the bank has made us believe that it is their credit, that we are borrowing their money.

  This is not the case. Credit is the result of collateral and future income. A person has about 30 to 40 productive years and it that time span an average American will make about 1 or 2 million dollars.
  This future income is what makes the bank provide the credit.

  Kredyt to zastaw za PRZYSZŁY DOCHÓD. Przeciętna osoba ma 30 do 40 lat ‘wieku produkcyjnego’ I to okres, w którym przeciętny Amerykanin zarobi od 1 do 2 milionów dolarów.
  To właśnie ‘przyszłe dochody’ są podstawą do dania przez bank kredytu.

  But this future income is not the Bank’s, it’s the individual’s income. It is therefore their credit.
  So banks capitalize the credit of the population.

  Ale ‘przyszłe dochody’ to nie są dochody banku, to dochody osób, które biorą kredyty. I dlatego kredyt które biorą ludzie to kredyty ludzi którzy je biorą, to ich własne pieniądze (przyszly zarobiony dochód)

  We know that in the current construct all this interest is being raked by the banks by creating the money at the time the money is loaned out. Through Fractional Reserve Banking.

  We consider it unfair that the bank has the right to create money. Therefore a full reserve gold standard is propagated. Not only taking away the iniquity of money creation, but also the nasty habits of banks going broke by overleveraging themselves.

  But if we take out a mortgage in a full reserve gold bank, we would still pay 500k for a 200k home. We would still lose 45% of our disposable income through interest passed on in prices.

  To further the above points I’ll leave you with a little thought experiment.

  What would happen if………
  A CO SIE STANIE JEŚLI

  We would nationalize all banks. This would not be unfair, they are all busted and they already needed 16 trillion in Federal Reserve handouts. They are still all under water.

  Jeśli z NACJONALIZUJEMY WSZYSTKIE BANKI. To nie będzie ‘nie fair’. Wszystkie Banki i tak są zepsute. (cały system bankowy jest zepsuty). Amerykańskie banki jak do tej pory wchłonęły 16 trylionów darowizn od FEDu i potrzebują jeszcze więcej, bo i tak toną

  We would weed out all the BS. Derivatives would all be canceled, all the funny financial products gone.

  We would maintain real debts by businesses and consumers, mortgages, and the national debt.
  But we would cancel all interest payments from now on.
  Owszem tak utrzymamy nasze długi (nasze zobowiązania) tj. długi biznesów (przedsiębiorstw), długi konsumentów, kredyty hipoteczne, dług narodowy. Ale od teraz zniesiemy zniesiemy płacenie wszystkich odsetek

  Of course, savers would also no longer receive interest, but keep in mind that the average American loses far more in debt service than he gains in interest on his savings.
  Oczywiście posiadacze oszczędności nie będą otrzymywać odsetek od swoich wkładów oszczędnościowych, ale pamiętajmy, że Amerykanie tracą wiele więcej płacąc za obsługę długów niż maja zysków z tytułu oprocentowanych oszczędności

  If debts are repaid, the money supply deflates, to maintain a stable money supply we would give out as much new credit as there are loans being payed off.

  Jeśli długi zostaną spłacone ograniczy sie podaż pieniądza, i aby tą podaż utrzymać będziemy emitować tyle nowego kredytu ile będzie spłat starych pożyczek

  What would this mean? A direct end to the depression, because enormous purchasing power in the economy would be released. Consumers would be twice as rich, prices would collapse because capital costs are gone.
  Co to miałoby oznaczać? Bezpośredni koniec depresji, ponieważ uwolniona zostanie olbrzymia sila nabywcza społeczeństwa. Konsumenci będą dwa razy bogatsi, ceny spadną, bo nie będzie potrzebna obsługa kapitałowa kosztów produkcji i dystrybucji towarów

  The credit of the people borrowing from the banks would massively improve, immediately putting an end to solvency problems of these banks. There would be no more bailouts.

  Wartość (jakość) kredytowa pożyczkobiorców wzrośnie w skali masowej, kończąc niemal natychmiast problemy z płynnością finansową tychże banków. Nie będzie żadnych wykupów interwencyjnych banków przez rządów.

  The Government would have an immediate windfall of 700 billion per year, which is what it currently loses on debt service.

  Rząd pozyska niemal natychmiastowo 700 miliardów rocznie. To suma którą rząd zaoszczędzi, a która jest wydawana na obsługę wewnętrznego zadłużenia.
  Ale tez i rząd straci przychód z tytułu obniżki podatków od towarów (niższe ceny). Ale zyska z powodu przyrostu dochodów tytułem opodatkowania gwałtownie polepszającej się sytuacji ekonomicznej społeczeństwa i ekonomii państwa. Najpewniej cały deficyt budżetowy zniknie bardzo szybko.

  But the Government, too, loses half of it’s disposable income to capital costs through prices. Not to mention the increased tax income from an exploding economy. So it is likely that without any austerity the deficit would disappear quite soon.

  Banki zostaną zreorganizowane … wielu ludzi spekulantów finansowych przestanie w ogóle istnieć

  The banks would be reorganized, many people, especially the expensive ‘traders’ and ‘investment bankers’ would all be gone. All that would remain are the people running day to day banking services. Therefore the costs of these banks would be much lower. These costs can (and must) be passed on to debtors, but they would be low.

  I believe that managing a risk free loan like a mortgage should cost no more than max. 10% over thirty years, so you would pay maybe 220k for 200k home.

  Wierze , że pożyczka hipoteczna nie powinna kosztować więcej niż 10 procent w skali 30 lat tj. biorąc pożyczkę na dom 200,000 po 30 latach powinniśmy spłacić nie więcej niż 220,000

  There would be no more bailouts, no more bonuses. The wealth transfer from poor to rich would end over night.

  Nie będzie wykupow interwencyjnych, nie będzie bonusów. Proces transferu bogactwa ( kradzieży pieniędzy) od 90%biednych do 10% bogatych można zakończyć przez jedną noc.

  All these benefits would go to Main Street. It would imply a major decentralization of economic power, which is also a key point.

  Of course, it would disown the Trillionaires, but hey, I say enough is enough.

  Now, I’m not saying that this what we should do at this point. This is just a thought experiment.

  Niemowie, co mamy w tej chwili zrobić. To po prostu eksperyment myślowy, pokazujący, że to nie dług jest problemem, lecz lichwa (odsetki).Nie potrzebujemy systemy bankowego opartego na parytecie złota. Potrzebujemy system bankowy bez Lichwy (kredyty bez odsetek)

  It shows it is not debt that is the problem, but interest. It shows that it is not a full reserve gold banking system we need, but interest free credit.

  Of course, with this analysis we have not addressed inflation, which is strongly on the minds of most proposing full reserve Gold backed currency. We will deal with that next time.

  [Od siebie dodam. Emisja pieniądza jako Dług jest powodem Inflacji. Inflacja jest największym podatkiem, bo zabiera nam disposable income, pieniądze, które moglibyśmy zaoszczędzić]

 6. MatkaPolka Says:

  Nigel Farage: A new democratic revolution is sweeping northern Europe
  http://www.infowars.com/nigel-farage-a-new-democratic-revolution-is-sweeping-northern-europe

  Could the Euro die?
  http://www.infowars.com/could-the-euro-die

 7. MatkaPolka Says:

  The Deutsche Mark is coming, and Germany will still lead the European super-state
  http://www.infowars.com/the-deutsche-mark-is-coming-and-germany-will-still-lead-the-european-super-state
  (pewnie niedługo ukaże sie tłumaczenie na polski http://www.prisonplanet.pl Tez sporo ciekawych artykułów)
  NIEMCY WRACAJĄ DO MARKI, ale dalej chcą przewodzić Unii Europejskiej Zostało to potwierdzone przez byłego członka Rady Dyrektorów Deutsche Bank i doradcę Białego Domu Domu Filipa Malmgrena
  Niemcy zapowiedziały, że przywracają Markę. Już złożono zamówienia na druk i Niemcy pospieszają drukarzy.
  Patrick Henningsen

 8. MatkaPolka Says:

  The Problem is not Debt, its Interest
  Problemem nie jest dług. Problemem są odsetki (Lichwa)
  October 7, 2011 by Anthony Migchels
  http://realcurrencies.wordpress.com

  How do we know this?

  Consider a mortgage. We borrow 200k, and after 30 years we will have paid about 500k. So we pay 300 thousand dollars interest over the loan.
  Weźmy pod uwagę kredyt/pożyczkę bankowa na dom. Pożyczamy 200,000 a po 30 latach będziemy musieli spłacić 500,000. A wiec będziemy musieli zapłacić 300,000 lichwy – procent na obsługę pożyczki.

  What would happen with our purchasing power, if we only needed to repay the principal? It would mean we would have 10.000 per year more purchasing power during the 30 years we repay the mortgage.
  Co by sie stało z nasza siłą nabywczą, gdybyśmy mieli spłacać tylko pożyczony kapitał bez odsetek.?
  Po prostu mielibyśmy 10,000 więcej pieniędzy (nasza siła nabywcza) do wydania rocznie przez okres 30 lat spłacania kredytu hipnotycznego

  Our credit would greatly improve, because our liabilities would be much smaller.
  Interest is payed to those who have money, and payed by those who don’t, and therefore need to borrow.

  Interest is therefore a wealth transfer from poor to rich. Margrit Kennedy, a German monetarist, has quantified this wealth transfer in Germany. Her conclusions: the 80% poorest Germans pay 1 billion euros per day (365 billion per year) in interest to the richest 10%. The next richest 10% pay about as much interest as they receive.

  Dlatego lichwa czyli odsetki od kredytu to nic innego jak transfer bogactwa od biednych do bogatych.
  Według Margrit Kennedy, niemieckiej ekonomistki , 80 % najbiedniejszych Niemcow placi dziennie 1 miliard Euro (360 miliardów rocznie) w odsetkach od kredytow hipotecznych dla 10% najbogatszych.
  Spośród tych 10% najbogatszych 8% tych najbiedniejszych bogatych placi odsetki dla 1% najbogatszych z najbogatszych . Ta sama sytuacje panuje wszędzie.
  80 %Amerykanów płaci około 1,5 bilionów (1,5 trylionów po amerykańsku) rocznie dla 10 % tych najbogatszych

  Also, with in the 10% brackets the same wealth transfer is happening: so the poorest 8% of the richest 10% pay interest to the richest 1%.

  It stands to reason that the situation is more or less the same everywhere. This means, that the poorest 80% Americans pay about 1,5 trillion dollars per year to the richest 10 percent.
  This is the key driver centralizing wealth in the hands of the plutocracy.

  Another problem with interest is, that it is not transparent who pays what. The strange thing is, that even if you don’t have any debts at all, you will still lose up to 45% of your disposable income through interest.
  Inny problem z odsetkami to fakt, że system jest nietransparentny (nieprzejrzysty) i w istocie nie wiadomo, kto za co płaci.

  Najdziwniejsze jest to, że nawet nie mając żadnego długu osobistego, cały czas tracisz ok. 45% swoich pieniędzy, które mógłbyś zaoszczędzić, z powodu istnienia lichwy i konieczności spłacania odsetek.

  Dzieje się tak, dlatego, że producent dóbr przelewa swoje ‘koszta kapitałowe’ na konsumenta.
  To odsetki płacone za linie kredytowe finansujące produkcje producenta (odsetki od kredytów różnią się w zależności od sektora gospodarki), ale średnio ok. 45% składnika ceny produktu to odsetki (obsługa kredytu) od kapitału produkcyjnego

  Producers incur ‘capital costs’. They pass these costs on to their customers. The amount of interest they pay on the loans to finance their production differs per sector. But it transpires that on average 45% of the prices we pay can be related to cost for capital.

 9. MatkaPolka Says:

  Now, back to the debt.
  Ale wracając do Długu

  Is it reasonable that one should be able to get a mortgage? Is their something intrinsically wrong with the debt?

  It is probably quite useful for the large majority of the people to be able to get a mortgage. Most people would not be able to buy their own homes if they were not able to go into debt.

  Another important aspect is, that in the case of a mortgage the creditor incurs no risk at all: he has the house as collateral.

  And who is the creditor? In most cases a bank. A bank basically is a credit facility. However, the bank has made us believe that it is their credit, that we are borrowing their money.

  This is not the case. Credit is the result of collateral and future income. A person has about 30 to 40 productive years and it that time span an average American will make about 1 or 2 million dollars.
  This future income is what makes the bank provide the credit.

  Kredyt to zastaw za PRZYSZŁY DOCHÓD. Przeciętna osoba ma 30 do 40 lat ‘wieku produkcyjnego’ I to okres, w którym przeciętny Amerykanin zarobi od 1 do 2 milionów dolarów.
  To właśnie ‘przyszłe dochody’ są podstawą do dania przez bank kredytu.

  But this future income is not the Bank’s, it’s the individual’s income. It is therefore their credit.
  So banks capitalize the credit of the population.

  Ale ‘przyszłe dochody’ to nie są dochody banku, to dochody osób, które biorą kredyty. I dlatego kredyt które biorą ludzie to kredyty ludzi którzy je biorą, to ich własne pieniądze (przyszly zarobiony dochód)

  We know that in the current construct all this interest is being raked by the banks by creating the money at the time the money is loaned out. Through Fractional Reserve Banking.

  We consider it unfair that the bank has the right to create money. Therefore a full reserve gold standard is propagated. Not only taking away the iniquity of money creation, but also the nasty habits of banks going broke by overleveraging themselves.

  But if we take out a mortgage in a full reserve gold bank, we would still pay 500k for a 200k home. We would still lose 45% of our disposable income through interest passed on in prices.

  To further the above points I’ll leave you with a little thought experiment.

 10. MatkaPolka Says:

  What would happen if………
  A CO SIE STANIE JEŚLI

  We would nationalize all banks. This would not be unfair, they are all busted and they already needed 16 trillion in Federal Reserve handouts. They are still all under water.

  Jeśli z NACJONALIZUJEMY WSZYSTKIE BANKI. To nie będzie ‘nie fair’. Wszystkie Banki i tak są zepsute. (cały system bankowy jest zepsuty). Amerykańskie banki jak do tej pory wchłonęły 16 trylionów darowizn od FEDu i potrzebują jeszcze więcej, bo i tak toną

  We would weed out all the BS. Derivatives would all be canceled, all the funny financial products gone.

  We would maintain real debts by businesses and consumers, mortgages, and the national debt.
  But we would cancel all interest payments from now on.
  Owszem tak utrzymamy nasze długi (nasze zobowiązania) tj. długi biznesów (przedsiębiorstw), długi konsumentów, kredyty hipoteczne, dług narodowy. Ale od teraz zniesiemy zniesiemy płacenie wszystkich odsetek

  Of course, savers would also no longer receive interest, but keep in mind that the average American loses far more in debt service than he gains in interest on his savings.
  Oczywiście posiadacze oszczędności nie będą otrzymywać odsetek od swoich wkładów oszczędnościowych, ale pamiętajmy, że Amerykanie tracą wiele więcej płacąc za obsługę długów niż maja zysków z tytułu oprocentowanych oszczędności

  If debts are repaid, the money supply deflates, to maintain a stable money supply we would give out as much new credit as there are loans being payed off.

  Jeśli długi zostaną spłacone ograniczy sie podaż pieniądza, i aby tą podaż utrzymać będziemy emitować tyle nowego kredytu ile będzie spłat starych pożyczek

  What would this mean? A direct end to the depression, because enormous purchasing power in the economy would be released. Consumers would be twice as rich, prices would collapse because capital costs are gone.
  Co to miałoby oznaczać? Bezpośredni koniec depresji, ponieważ uwolniona zostanie olbrzymia sila nabywcza społeczeństwa. Konsumenci będą dwa razy bogatsi, ceny spadną, bo nie będzie potrzebna obsługa kapitałowa kosztów produkcji i dystrybucji towarów

  The credit of the people borrowing from the banks would massively improve, immediately putting an end to solvency problems of these banks. There would be no more bailouts.

  Wartość (jakość) kredytowa pożyczkobiorców wzrośnie w skali masowej, kończąc niemal natychmiast problemy z płynnością finansową tychże banków. Nie będzie żadnych wykupów interwencyjnych banków przez rządów.

  The Government would have an immediate windfall of 700 billion per year, which is what it currently loses on debt service.

  Rząd pozyska niemal natychmiastowo 700 miliardów rocznie. To suma którą rząd zaoszczędzi, a która jest wydawana na obsługę wewnętrznego zadłużenia.
  Ale tez i rząd straci przychód z tytułu obniżki podatków od towarów (niższe ceny). Ale zyska z powodu przyrostu dochodów tytułem opodatkowania gwałtownie polepszającej się sytuacji ekonomicznej społeczeństwa i ekonomii państwa. Najpewniej cały deficyt budżetowy zniknie bardzo szybko.

  But the Government, too, loses half of it’s disposable income to capital costs through prices. Not to mention the increased tax income from an exploding economy. So it is likely that without any austerity the deficit would disappear quite soon.

 11. MatkaPolka Says:

  Banki zostaną zreorganizowane … wielu ludzi spekulantów finansowych przestanie w ogóle istnieć

  The banks would be reorganized, many people, especially the expensive ‘traders’ and ‘investment bankers’ would all be gone. All that would remain are the people running day to day banking services. Therefore the costs of these banks would be much lower. These costs can (and must) be passed on to debtors, but they would be low.

  I believe that managing a risk free loan like a mortgage should cost no more than max. 10% over thirty years, so you would pay maybe 220k for 200k home.

  Wierze , że pożyczka hipoteczna nie powinna kosztować więcej niż 10 procent w skali 30 lat tj. biorąc pożyczkę na dom 200,000 po 30 latach powinniśmy spłacić nie więcej niż 220,000

  There would be no more bailouts, no more bonuses. The wealth transfer from poor to rich would end over night.

  Nie będzie wykupów interwencyjnych, nie będzie bonusów. Proces transferu bogactwa ( kradzieży pieniędzy) od 90%biednych do 10% bogatych można zakończyć przez jedną noc.

  All these benefits would go to Main Street. It would imply a major decentralization of economic power, which is also a key point.

  Of course, it would disown the Trillionaires, but hey, I say enough is enough.

  Now, I’m not saying that this what we should do at this point. This is just a thought experiment.

  Niemowie, co mamy w tej chwili zrobić. To po prostu eksperyment myślowy, pokazujący, że to nie dług jest problemem, lecz lichwa (odsetki).Nie potrzebujemy systemy bankowego opartego na parytecie złota. Potrzebujemy system bankowy bez Lichwy (kredyty bez odsetek)

  It shows it is not debt that is the problem, but interest. It shows that it is not a full reserve gold banking system we need, but interest free credit.

  Of course, with this analysis we have not addressed inflation, which is strongly on the minds of most proposing full reserve Gold backed currency. We will deal with that next time.

  [Od siebie dodam. Emisja pieniądza jako Dług jest powodem Inflacji. Inflacja jest największym podatkiem, bo zabiera nam disposable income, pieniądze, które moglibyśmy zaoszczędzić]

 12. Jedziemy dalej. Says:

  Dla potwierdzenia tej opinii w komentarzu #1, jest usuniecie filmu, czyli wpadka, mysleli, ze ich nikt nie rozpozna. Tam byla cala grupa o tym samym wygladzie.

 13. Wyjazd Bolka do NY Says:

  No prosze cwaniak szuka orderow, mysle, ze na Wall Street teraz zrozumieja o co chodzi rozwalajacym swiat. Dobrze byloby aby ktos z tego rejonu nakrecil film z jego przemowieniem, napewno bedzie cyrk. Polske rozwalil, jezdzil do Tunezji tam „zrozumieli” jego przyjazd, w NY powinni Bolka tez odpowiednio przywitac.
  Misja Lecha Wałęsy w USA, poprze protesty
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/misja-lecha-walesy-w-usa-poprze-protesty,1,4878444,wiadomosc.html
  Co stalo sie z filmem w komentarzu #1, czy zrozumieli i dlatego usuneli, ze zostali rozpoznani?


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: