Hapoel Tel-Aviv F.C, czyli jak współcześnie legalnie promować komunizm


Źródło: http://www.onr.h2.pl

Wydawać by się mogło, że żyjemy w czasach, w których promotorzy dawnych systemów totalitarnych nie mogą realnie uczestniczyć w życiu publicznym, przynajmniej na poziomie mediów oraz działalności społecznej. Oczywiście zawsze znajdą się zorganizowane grupy osób i nieprzejednani wyznawcy, ale zrozumiałym zdaje się fakt, iż nie są oni w stanie podnieść się z kolan nosząc na barkach całą swoją zbrodniczą historię. Szczególnie my-Polacy – wiedząc, jak wiele żywotów naszych przodków i rodaków kosztowała komunistyczna „idea”,  musimy być na to czuli.

Jednak powinienem raczej zacząć od czegoś zupełnie innego. Ile razy słyszymy o „polskim antysemityzmie”, „polskich obozach zagłady” itp.? Ile środków przeznacza się na kampanię społeczną na rzecz wykorzenienia nienawiści względem Żydów wśród Polaków? Ile razy musimy słyszeć kłamstwa na temat mordu w Jedwabnem? Znoszenie tego jest dość męczące, aczkolwiek przyzwyczajono nas do obecności tego typu „medialnej gadaniny”. Są jednak sprawy, które nie powinny przejść bez echa oraz odezwy ze strony polskiej. Chodzi tu konkretnie o mecz piłkarski w Lidze Europejskiej pomiędzy warszawską Legią, a izraelskim Hapoelem Tel-Aviv.

W tym sportowym wydarzeniu prócz naturalnych emocji nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie… sierp i młot w herbie klubu przeciwników stołecznej drużyny. Nie jest to jednak wszystko. Widnieją na nim także dwie czerwone gwiazdy, które do złudzenia przypominają te, które znamy z radzieckich symboli państwowych. Jakby tego było mało, współcześni kibice zespołu nie kryją się ze swoimi skrajnie lewicowymi poglądami. Na trybunach często można dostrzec wizerunki komunistycznego rewolucjonisty – Che Guevary oraz sierpy i młoty. Sama tradycja i orientacja polityczna działaczy klubu wiąże się z jego założycielami jeszcze w latach dwudziestych poprzedniego stulecia. Widocznie nikt się od niej wcale nie zamierza odcinać.

Czy jako naród, który stracił swoich najwybitniejszych przedstawicieli podczas agresji z września 39′ roku, w Katyńskim lesie, na syberyjskich zsyłkach, w więzieniach NKWD, a potem UB, podczas wszystkich represji w latach PRL-u, możemy sobie dać plunąć w twarz i tolerować obecność ikon systemu komunistycznego na meczu piłkarskim? A może warto się zastanowić, jak zareagowaliby Żydzi na wieść, że w ich kraju ma rozegrać mecz drużyna, która w herbie ma swastykę i na stadionie jej fani nawiązują do nazizmu? Afera murowana! A tu? Nikt nawet palcem nie kiwnie, bo po co. Dlaczego, w obliczu smutnej części naszej narodowej historii, toleruje się coś tak uwłaczającego. Lepiej porozmawiajmy o antysemityzmie lub uprzedzeniach Polaków…

Maciej Bełc, ONR Mazowsze

Komentarzy 9 to “Hapoel Tel-Aviv F.C, czyli jak współcześnie legalnie promować komunizm”

 1. Kronikarz Says:

  Panie Macieju, tak, o to wlasnie chodzi – trzeba ich zaskarzyc !!!

 2. sono Says:

  Zydzi, w przeciwienstwie do Polakow, sa super zorganizowani .
  Polacy poprzestaja na czczej gadaninie i uwazaja, ze ktos inny za nich wszytko zrobi, a oni sie kreca tylko wokol swoich wlasnych, prywatnych interesow.
  Dlatego dostaja w doope jako grupa, narod , panstwo.

 3. sono Says:

  Tutaj przyklad jak w komunistycznych Chinach traktowana jest jednostka. Jednostka ktora nie ma ZADNYCH praw. Zadnych.
  Do tego daza zwolennicy NWO.
  http://www.lifesitenews.com/news/like-pigs-in-the-slaughterhouse-the-day-chinese-officials-brutally-murdered

 4. i Says:

  Logika kazałaby spytać dlaczego pozwolono im uczestniczyć w jakichkolwiek imprezach europejskich. Jakby na to nie patrzeć „uny” nie są w Europie, ale zawsze się wcisną, „uny” wiedzą kto trzyma świat za ja……

 5. Grzesiek Says:

  Niestety uefa na specjalnym zebraniu zajmie się transparentem który wywiesili kibice Legii. Jihad Legia będzie rozpatrywana jako element prowokacyjny i polityczny przewidywane sankcje za takie transparenty to kara grzywny i/lub zamknięcie stadionu lub trybuny……. a najsmutniejsze w tym wszystkim jest to że w śród pierwszych oburzonych „skandaliczną i haniebną” flagą(oczywiście oprócz g….na wyborczego…..) byli włodarze Legii którzy niemal jako pierwsi zaczęli straszyć karami i zakazami stadionowymi dla osób rozwieszajacych tą flagę….Tylko znając pejsato-czerwony rodowód mariusza wa tera jakoś mnie to nie dziwi…..

 6. Stalin Says:

  Co za faszystowski kretyn pisał ten artykuł, oczywiście ze Komunizm to najlepszy system i najmniej krwawy, a zbrodni to jest pod dostatkiem w obecnym antykomunistycznym Reżymie, opartym na wyzysku. Niech ta strona nie ośmiesza sie publikujac takie „artykuły”, najprawdopodobniej jakiś prowokatorów.

  I przypominam że w Polsce legalnie działa Komunistyczna Partia Polski. A co do samego napisu Jihad oczywiście popieram, ale wciaganie w to Komunizmu to przykład głupoty i jawnej prowokacji.

 7. sono Says:

  Stalin
  Twojej glupoty i totalna ignorancji to juz chyba nikt nie przebije. Porzadnych ludzi swymi idiotyzmami nie denerwuj.
  Skad to tacy sie biora?
  Z samych czelusci piekielnych??

 8. vortex Says:

  O czym mu tu gadamy…zgnietli nas jak truskawke.Kto np. dopuscil do tego zeby to zydowka Yael Bartana reprezentowala polske na miedzynarodowej wystawie sztuki.Jaka by juz ta sztuka nie byla czy to chlam czy nie.Ale czy nie ma juz polskiego artysty z krwi i kosci ktory chcialby pokazac cos swiatu. Pytam sie .

 9. Stalin Says:

  sono przecież autor tego ‚artykułu’ sam sobie zaprzecza, chce wolności wypowiedzi dla kibiców a chce ją odebrać lewicowcom takim jak ja… brak tu logiki. Ja jestem za wolnoscią wypowiedzi dla wszystkich.

  Natomiast co do Komunizmu to poczytaj troche na ten temat a nie tylko prawicową propagnde po 89 roku… zrozumiesz na czym polega prawdziwy Komunizm a nie syjonistyczna fikcja jaka istniałą w PRL…


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: