15 października – Zjednoczeni dla globalnej przemiany


Za: http://www.schodamidonieba.pl/

Na 15 października 2011 w kilkudziesięciu krajach Europy, Azji, Australii, obydwu Ameryk, także Afryki jest zaplanowany zbiorowy pokojowy protest będący wsparciem dla Occupy Wall Street. Zgromadzenie jest pod hasłem UNITED FOR GLOBAL CHANGE.

Strona projektu dokumentuje imponującą listę krajów i miast,które się zorganizowały na tę okoliczność. 1 października było tam zarejestrowanych ponad 200 miast. Niestety Polska na tej liście nie występuje. Aczkolwiek tekst sztandarowy akcji jest przetłumaczony na Polski i brzmi następująco:
15 października obywatele z całego świata wyrusza na ulice i place. Od Ameryki po Azję, od Afryki poprzez Europę, ludzie zjednoczą się żeby walczyć o swoje prawa oraz domagać się prawdziwej demokracji. Nadszedł czas dla nas wszystkich żeby przyłączyć się do globalnego pokojowego protestu.
Władze rządzące sprzyjają nielicznym, ignorując wolę większości ludzi, a cenę za wyrządzone szkody w społeczeństwie i środowisku płaci każdy z nas. Czas aby skończyć z tą patową sytuacją.
Zjednoczeni w jedynym głosie, damy do zrozumienia politykom oraz służącym im elitom ze świata finansów, że to my – obywatele zdecydujemy o naszej przyszłości.

Nie jesteśmy towarem w rękach bankierów i polityków. Oni nas nie reprezentują.

15 października spotkamy się na ulicach, dając początek globalnym zmianom, których się domagamy. Będziemy demonstrować pokojowo, prowadzić rozmowy i jednoczyć się dopóki nie osiągniemy naszego celu.

Ten czas jest dla nas żeby się zjednoczyć, a dla nich żeby słuchać.
Troszkę smutno mi się zrobiło, gdy zdałem sobie sprawę, jak mało zainteresowania wzbudza u nas akcja Occupy Wall Street i jak jeszcze mało wiedzy o niej i świadomości jej przyczyn mamy… Warszawiacy nawet nie bardzo by wiedzieli, gdzie się zebrać na taką okoliczność. Ja bym sugerował Plac Wilsona, bo to nikt inny, jak Woodrow Wilsonstał się początkiem łańcucha nieszczęścia, które dziś doprowadziło ludzi do takich protestów, o których piszemy. To Woodraw Wilson podpisał akt konstytuujący Bank Federalnej Rezerwy USA, czyli instytucję, wokół której powstało Wall Street. Sam Wilson przed śmiercią wyraził swój żal i głęboką rozpacz, że podpisał ów dokument. Zdał sobie sprawę,  do czego to doprowadzi, a zajęło to 100 lat… (dokładnie 98, wspomniany Akt został podpisany w 1913 roku)Ruch Occupy Wall Street jak i Ruch 15 października mają bardzo istotną cechę, która je zdecydowanie definiuje – deklarują brak lidera, brak organizacji, która miałaby być ich reprezentantem i podkreślają, że każdy z uczestników protestu reprezentuje siebie. Cóż, może kiedyś do tego dorośniemy?

Komentarzy 14 to “15 października – Zjednoczeni dla globalnej przemiany”

 1. Ość Says:

  Przecież nam te świńskie ryje nic nie podadzą do wiadomości w swoich żydomędiach. Gówno byśmy wiedzieli co się dzieje, żeby nie internet, na którego ostrzą już pejsy.

 2. Kikka Says:

  Nasi rodacy mają inne priorytety niż tam jakieś protesty przeciwko jakimś bankierom, rządom czy globalistom (to takie nieżyciowe ; ), zajęci są marszami wyzwolenia konopii i zakazów pedałowania tudzież wyzwolenia stadionów, a żyt siedzi i zaciera pejsy ;D Ten kraj jest skazany na zagładę, ale o tym chyba wszyscy doskonale wiemy..

 3. Sas Says:

  Wszystko idzie jak po sznurku. Tego typu akcje są IM bardzo na rękę. Będą mogli znacznie szybciej wprowadzić swoje plany (o ile ten nie jest przez nich wykreowany) i narzucić nowy ład „aby wszystkim żyło się lepiej”.

 4. Kikka Says:

  Tak, masz rację, natomiast strasznie ich denerwuje, jak wszyscy trzymają mordy na kłódkę i wykonują ich rozkazy. Szkoda nawet komentować takie brednie.

  Btw. I pewnie dlatego, że im to na rękę, temat praktycznie nie istnieje w mediach, szczęściem aresztowali te 700 osób, bo nic by się do żydomediów nie przebiło

 5. thetomek4791 Says:

  Do Sas.Mnie też sie osobiście wydaje,podejrzewam,że maczali w tym palce.No któżby tak oficjalnie pozwolił na organizowanie sie hehe.To jest ich podstępny plan,który da im powód do dalszego zacieśniania syjonistycznych kleszczy

 6. galluss Says:

  Również Polska przyłącza się do protestów… informacje o proteście – POROZUMIENIE 15 PAŹDZIERNIKA:

  Tutaj są na Facebooku: http://www.facebook.com/Porozumienie15
  więcej informacji o ich deklaracji ideowej: http://www.facebook.com/Porozumienie15?sk=info
  ich strona internetowa: http://15pazdziernika.pl/

  organizatorem „porozumienia 15 października” jest uczeń szkoły średniej Grzegorz Janiczek i w Warszawie 15 października odbędą się protesty wspomagające Hiszpanię, Wall Street i cały świat.!!!

  Możecie wejść na tę stronę i odsłuchać audycji Janusza Zagórskiego – on połączył się telefonicznie z tym chłopakiem

  http://niezaleznatelewizja.pl/2011/10/janusz-zagorski-2011-10-02/

  w Warszawie są rozdawane ulotki na ten temat, kontakt do organizatorów:

  E-mail
  porozumienie15@gmail.com
  Numer telefonu
  793437160
  Strona internetowa
  http://www.15pazdziernika.pl

 7. galluss Says:

  manifest i deklaracja ideowa protestów w Warszawie

  O nas

  Porozumienie 15 października powstało z inicjatywy kilku młodych ludzi, przede wszystkim uczniów Wielokulturowego Liceum Humanistycznego.

  Porozumienie ma stać się platformą do wspólnego działania, przede wszystkim aby pokazać naszą solidarność z Ruchem Oburzonych w Hiszpanii, jak również wyłożyć podobne postulaty polskim władzom.

  Formą współpracy, którą proponujemy, jest (wzorem hiszpańskim) dość luźna platforma koalicyjna ugrupowań które łączy sprzeciw i ogólny kierunek krytyki. Podstawowym warunkiem jest to że (ponownie wzorem hiszpańskim) dążymy do uniknięcia przemocy fizycznej jako formy protestu.

  Porozumienie nie odpowiadamy za treści i poglądy głoszone przez organizacje, które do Porozumienia wstąpią. „Jedni są progresywni, inni bardziej konserwatywni. Jedni są religijni, inni nie. Jedni są określeni politycznie, inni – apolityczni.” – tak było w Hiszpanii i chcemy aby również tak było w Polsce. Łączyć ma nas solidarność z Ruchem 15 Maja i to, że sami jesteśmy oburzeni.

  Jesteśmy, jako grupa inicjatywna, otwarci na państwa propozycje i współorganizację. W grę, oprócz działania bezpośredniego, wchodzą również wszelkie działania pomocnicze, przy rozpowszechnianiu informacji (plakaty, ulotki, drukarnie, kanały informacyjne) oraz przy zapleczu teoretycznym (organizacja spotkań, dyskusji, pokazów filmowych) wokół 15 października.

  Szanowni Państwo

  Dla nikogo nie pozostaje tajemnicą co dzieje się od 15 maja br. w Hiszpanii. Okupacja Puerto del Sol, ruch 15 maja, Democracia Real YA!, itd.

  W lipcu z Madrytu wyruszył marsz do Brukseli, aby żądać spełnienia ich postulatów przed władzami unijnymi. W związku z tym we wszystkich stolicach europejskich, w dniu 15 października odbędą się demonstracje solidarności z Hiszpańską Rewolucją. Wysoce nieprzyjemna i kompromitująca byłaby sytuacja w której Warszawa pozostałaby tego dnia ostatnim spokojnym miastem.

  Jesteśmy grupą młodych ludzi, która chce stworzyć platformę do wspólnego działania, przede wszystkim w celu wyrażania poparcia dla Ruchu Oburzonych w Hiszpanii oraz przedstawienia podobnych postulatów polskim władzom. Na 15 października, wzorem innych europejskich miast, planujemy zorganizować demonstrację uliczną w centrum Warszawy, kończącą się wiecem na placu w centrum lub pod którymś z urzędów (Komisja Europejska, Sejm, Kancelaria Premiera). Chcemy aby wydarzenie to było również pretekstem do organizacji spotkań, wieczorów filmowych, debat, wykładów, etc. dotyczących wydarzeń w Hiszpanii i innych krajów europejskich, których obywatele dążą do poprawienia warunków swojego życia i rzeczywistej demokracji w ich kraju oraz zastanowić się nad tym jak to wygląda u nas. Formą współpracy, którą proponujemy, jest (wzorem hiszpańskim) dość luźna platforma koalicyjna ugrupowań które łączy sprzeciw i ogólny kierunek krytyki. Podstawowym warunkiem jest to że (ponownie wzorem hiszpańskim) dążymy do uniknięcia przemocy fizycznej jako formy protestu.

  Jako Porozumienie 15 Października jesteśmy organizatorami manifestacji i miejscem, w którym połączyć będą mogły się wszystkie organizacje pozarządowe, związki zawodowe oraz inne ruchy społeczne, ale jako Porozumienie nie odpowiadamy za treści i poglądy głoszone przez organizacje, które do Porozumienia wstąpią. „Jedni są progresywni, inni bardziej konserwatywni. Jedni są religijni, inni nie. Jedni są określeni politycznie, inni – apolityczni.” – tak było w Hiszpanii i chcemy aby również tak było w Polsce. Łączyć ma nas solidarność z Ruchem 15 Maja i to, że sami jesteśmy oburzeni.

  Jesteśmy, jako grupa inicjatywna, otwarci na państwa propozycje i współorganizację. W grę, oprócz działania bezpośredniego, wchodzą również wszelkie działania pomocnicze, przy rozpowszechnianiu informacji (plakaty, ulotki, drukarnie, kanały informacyjne) oraz przy zapleczu teoretycznym (organizacja spotkań, dyskusji, pokazów filmowych) wokół 15 października. Aby wstąpić do Porozumienia (jako organizacja) wystarczy wysłać maila, w którym napiszecie, że jesteście z nami i zaproponujecie co możecie zrobić.
  Pokażmy, że w Polsce też są masy oburzonych!

  Porozumienia 15 października
  Oto manifest ruchu 15 maja, pod którym się podpisujemy i który ma stać się podstawą do wysunięcia postulatów dla Polskiej władzy, gdyż odpowiada on także temu, co dzieje się w naszym kraju.

  MANIFEST RUCHU 15 MAJA

  Jesteśmy zwykłymi ludźmi. Jesteśmy tacy jak ty: wstajemy rano, żeby studiować, pracować, mamy rodziny i przyjaciół. Jesteśmy ludźmi pracy, którzy codziennie zarabiają na życie i lepszą przyszłość dla wszystkich wokół nas.

  Niektórzy z nas są bardziej progresywni, inni bardziej konserwatywni. Jedni są religijni, inni nie. Jedni są określeni politycznie, inni – apolityczni. Ale wszyscy jesteśmy zmartwieni i oburzeni tym, jak wygląda obecnie scena polityczna, system ekonomiczny i życie społeczne. Korupcją świata polityki, biznesu, bankowości. Bezradnością zwykłego obywatela.

  Sytuacja ta czyni nas pokrzywdzonymi każdego dnia. Ale jeżeli wszyscy się zjednoczymy, możemy ją zmienić. Wybiła godzina mobilizacji – godzina budowy lepszego społeczeństwa. Z tego powodu zgłaszamy następujące postulaty:

  1. Priorytetem każdego rozwiniętego społeczeństwa są równość, solidarność, wolny dostęp do kultury, zrównoważony rozwój, dobrobyt i szczęście.

  2. Istnieją prawa podstawowe, które powinny być zapewnione przez system społeczny: prawo do mieszkania, zatrudnienia, dostępu do kultury, opieki zdrowotnej, edukacji, udziału w polityce, nieskrępowanego rozwoju indywidualnego, zdrowego i szczęśliwego życia.

  3. Obecny system polityczny i ekonomiczny nie zapewnia tych praw i stanowi przeszkodę w rozwoju społecznym.

  4. Demokracja to władza ludzi (demos – lud, krateo – rządzę). A zatem rząd powinien reprezentować lud – reprezentować nas. Jednak w tym kraju większość klasy politycznej nawet nas nie słucha. Politycy powinni reprezentować nasze zdanie, ułatwiać uczestnictwo obywatelskie i zabezpieczać dobrobyt społeczeństwa, a nie bogacić się jego kosztem, odpowiadając jedynie na potrzeby wielkich jednostek gospodarczych i trzymając kurczowo władzę w systemie „dyktatury partyjnokratycznej”, kierowanej niezmiennie przez te same partie [PPSOE – PP + PSOE].

  5. Żądza władzy i koncentrowanie jej w rękach mniejszości powoduje nierówności, napięcia i niesprawiedliwość społeczną. To prowadzi do przemocy, którą odrzucamy. Obecny przestarzały i nienaturalny model ekonomiczny blokuje rozwoj społeczny i zamyka go w samonapędzającej się spirali, która pozwala na bogacenie się tylko garstki ludzi, a resztę wpędza w biedę. Aż do swego upadku.

  6. Celem i jedyną możliwością obecnego systemu jest akumulacja kapitału, kosztem efektywności i dobrobytu społeczeństwa – kosztem zasobów naturalnych i środowiska, generując bezrobocie i nieszczęśliwych konsumentów.

  7. Większość obywateli to tryby w maszynce do bogacenia się mniejszości, która nie zna nawet naszych potrzeb. Jesteśmy anonimowymi jednostkami, ale bez nas ten system nie mógłby istnieć, bo to my pchamy świat do przodu.

  8. Jeśli jako społeczeństwo nauczymy się nie powierzać naszej przyszłości abstrakcyjnej rentowności ekonomicznej, która nigdy nie przynosi korzyści wiekszości, będziemy mogli wyeliminować nadużycia i braki, z którymi spotykamy się na co dzień.

  9. Potrzebna jest Rewolucja Etyczna. Uznaliśmy kapitał za wartość nadrzędną nad ludzkim życiem. Czas wreszcie, aby to kapitał służył ludziom. Jesteśmy ludźmi, nie towarami. Nasze życie to nie tylko to, co kupujemy, dlaczego kupujemy i od kogo kupujemy.

  W związku z wszystkim powyżej, jestem oburzony.

  Jestem przekonany, że mogę to zmienić.

  Jestem przekonany, że mogę pomóc.

  Wiem, że razem możemy.

  Chodź z nami. To twoje prawo.

  Za stroną Democracia Real YA!
  Tłum. Dorota Głażewska (www.krytykapolityczna.pl)
  DLACZEGO 15 PAŹDZIERNIKA?

  Dla nikogo nie pozostaje tajemnicą co dzieje się od 15 maja br. w Hiszpanii. Okupacja Puerto del Sol, ruch 15 maja, Democracia Real YA!, itd.

  W lipcu z Madrytu wyruszył marsz do Brukseli, aby żądać spełnienia ich postulatów przed władzami unijnymi. Oburzeni dojdą do Brukseli 14 października, a na 15. zaplanowane są wielotysięczne manifestacje przed Komisją Europejską…. W związku z tym we wszystkich stolicach europejskich, w dniu 15 października odbędą się demonstracje solidarności z Hiszpańską Rewolucją. Wysoce nieprzyjemna i kompromitująca byłaby sytuacja w której Warszawa pozostałaby tego dnia ostatnim spokojnym miastem.

  WYDARZENIA

  Na 15 października, wzorem innych europejskich miast, planujemy zorganizować demonstrację uliczną w centrum Warszawy, kończącą się wiecem na placu w centrum lub pod którymś z urzędów (Komisja Europejska, Sejm, Kancelaria Premiera). Chcemy aby wydarzenie to było również pretekstem do organizacji spotkań, wieczorów filmowych, debat, wykładów, etc. dotyczących wydarzeń w Hiszpanii i innych krajów europejskich, których obywatele dążą do poprawienia warunków swojego życia i rzeczywistej demokracji w ich kraju oraz zastanowić się nad tym jak to wygląda u nas.

  Chcesz zorganizować jakieś wydarzenie?

  Napisz do nas!

  Przyłącz się do Porozumienia!

  JAK WSTĄPIĆ DO POROZUMIENIA?

  Dla związków zawodowych, organizacji pozarządowych, grup społecznych, etc.

  Prosimy o przesłanie maila z nazwą organizacji, numerem kontaktowym oraz tym co możecie/chcecie zrobić w związku z 15 października.
  porozumienie15@gmail.com

  Dla osób prywatnych

  Dla posiadających FB, miło nam będzie, gdy nas polubicie (www.facebook.com/Porozumienie15).
  Jeśli chcecie włączyć się w organizację, pomoc przy plakatowaniu, roznoszeniu materiałów, robienia „patyczaków”, to również wysyłajcie do nas maile.
  Porozumienie15@gmail.com
  Do wiadomości Rady Ministrów, posłanek i posłów.

  Szanowny Panie Prezydencie!
  Szanowny Panie Premierze!

  Dla nikogo z nas, również dla Panów, nie pozostaje tajemnicą to, co od 15 maja br. dzieje się w Hiszpanii – Okupacja Puerto del Sol, ruch 15 maja, Democracia Real YA!, Marsz Oburzonych idący od lipca na Brukselę, etc.

  Hiszpanie nie wytrzymali, wyszli na ulice protestując przeciwko zamkniętemu i skorumpowanemu systemowi partyjnemu, niesprawiedliwości społecznej i polityce gospodarczej pozwalającej bogacić się tylko nielicznym. Polska polityka zdaje się zmierzać w podobnym kierunku, to nas, obywateli, bardzo martwi.

  W kraju wiele mówi się o tym, jak to „skok przez płot” zlikwidował system totalitarny, uwolnił nas od monopolu partyjnego, rozpoczął demokratyzację państwa i dobrobyt obywateli. Niestety coraz mocniej czujemy, że to tylko puste słowa, gdyż decyzje polityczne podejmują dwie prawicowe partie (PO i PiS), w porozumieniu z władzami kościoła. Brakuje dialogu społecznego, rozmów na trudne tematy, bo albo władze kościoła mówią, że mówić o tym nie wolno, albo któryś urzędnik uzna, że decyzja, którą on podejmie, będzie najlepsza dla nas wszystkich. Prywatyzowane są polskie banki, zakłady pracy i najważniejsze sektory gospodarcze, skutkiem czego są zwolnienia pracowników, likwidowanie związków zawodowych, umowy śmieciowe, zatrudnianie poprzez pośredników, dyskryminacja kobiet min. poprzez nierówność płacy, czy niezatrudnianie ich, ponieważ mają lub chcą mieć dzieci.

  Przed wyborami stan polskiej gospodarki przedstawia się nam jako jeden wielki sukces. Mówi się, że jesteśmy „zieloną wyspą” pośród tonących gospodarek Europy. Lecz poziom PKB nie świadczy o jakości życia, mieszkania i pracy, tylko o sukcesach biznesu i powodzeniu pracodawców, zaciskających pas na naszych brzuchach.

  „Skok przez płot”, dał nam złudzenie wolności, polepszenia warunków życia i udziału obywateli w polityce. Było to piękne i nie chcemy, używając tego porównania, obrażać przywódców Solidarności i ludzi, którzy rzeczywiście chcieli walczyć o lepsze, godne życie. Międzyzakładowy Komitet Strajkowy, w nocy z 16 na 17 sierpnia 1980r. po długich negocjacjach przedstawił 21 postulatów, niestety większość z nich nie została jeszcze wprowadzona w życie. Od 1989r. wmawia się nam, że już wszystko co najważniejsze osiągnęliśmy, że jesteśmy wolni i mamy się tym cieszyć i bogacić, że wszystko jakoś się ułoży, że musimy poczekać, uspokoić emocje, a wkrótce staniemy się drugim USA, drugą Japonią, czy tak jak mówiło się ostatnio, drugą Irlandią. Teraz upominamy się m.in. o to, co kiedyś zostało nam obiecane i o co walczyło pokolenie naszych rodziców, dziadków.

  Tak jak w Hiszpanii, nasz ruch to zwykli ludzie. Poniżej cytujemy manifest ruchu 15 Maja, którego główne założenia odpowiadają także realiom polskim. Podpisujemy się pod nim i zgłaszamy nasze 21 postulatów, o które będziemy walczyć, aby zostały wprowadzone w życie, gdyż uważamy, że dzięki nim może polepszyć się los zwykłego obywatela, chcemy, aby nasze Państwo dało nam możliwość do życia, życia godnego i szczęśliwego. Nie zgadzamy się aby od kapitału i wielkich korporacji zależało to, czy mamy dach nad głową, jedzenie w lodowce, dostęp do kultury i edukacji. Dla nas liczy się godność każdej jednostki, a nie portfele banków, polityków i właścicieli, dla których jesteśmy tylko towarem, lub potencjalnym konsumentem ich produktów.
  E-mail
  porozumienie15@gmail.com
  Numer telefonu
  793437160
  Strona internetowa
  http://www.15pazdziernika.pl

 8. Marcin Says:

  Kikka uważasz że marsze wyzwolenia konopii są złe? Ludzie na nie chodzą bo wiedzą że coś takiego istnieje. A o tym że 15 października wydarzy się coś takiego dowiedziałem się dopiero z tej strony. Trudno żeby ludzie się organizowali na taką okoliczność skoro nikt o takim czymś takim nigdy nie słyszał. Rozreklamuj to a na pewno znajdą się osoby które poparły by taką inicjatywę (np. ja 🙂

 9. Kikka Says:

  Marcin, nie uważam, że są „złe”, ale uważam, iż jest to akurat najmniejszy problem w Polsce, a przy obecnej „świadomości” społeczeństwa myślę, że „wyzwolenie konopii” byłoby nawet szkodliwe 😉

  Galluss, znów będzie, że się czepiam 😀 ale czytałeś te postulaty? Bo ja prawie z krzesła spadłam ze śmiechu, wklejam:

  Z powodu wyżej cytowanego manifestu zgłaszamy następujące postulaty, które przede wszystkim mają stać się tematami do debaty publicznej, między organizacjami, związkami, grupami społecznymi i politykami:

  1. Przerwać proces masowych eksmisji skutkiem którego, lokatorzy wyrzucani są do kontenerów komunalnych. Prawo do mieszkania jest prawem każdego obywatela i Państwo, musi zapewnić mu dostęp do lokalu socjalnego, w którym będą warunki pozwalające na godnego życie. Mieszkanie nie jest towarem tylko prawem każdego obywatela.
  2. Wstrzymać podnoszenie podatków dla najuboższych. Wprowadzić podatek Tobina (ale to ma sens dopiero w przypadku, gdy zostanie wprowadzone na dużą skale, np. w całej Unii Europejskiej) , opodatkować w najwyższym progu dochodowym dochody z transakcji finansowych, zwiększyć kwotę wolna od podatków do poziomu rocznej pensji minimalnej, powrócić do progów podatkowych dla podatków CIT (małe zyski mniejszy % większe zyski większy %). Za kryzys odpowiedzialność finansową ponoszą banki i korporacje, nie my – zwykli obywatele.
  3. Zapewnić odpowiednią ilość darmowych miejsc w publicznych żłobkach i przedszkolach dla dzieci. Prawo do darmowego miejsca w żłobku, a tym bardziej miejsca w przedszkolu jest jednym z pierwszych, podstawowych praw każdego dziecka. Wprowadzić płatny urlop rodzicielski na okres 3 lat (z wyraźnym zaznaczeniem, że połowa jest do wykorzystania przez jednego rodzica, a druga połowa przez drugiego rodzica; w przypadku osób samotnie wychowujących dzieci, płatny urlop rodzicielski obowiązuje w pełnym zakresie). Dla osób, które nie są zatrudnione na etacie, zapewnić na ten okres płacę minimalną, tak, aby dziecko miało warunki i równe szanse na odpowiedni rozwój.
  4. Prowadzić realny dialog ze związkami zawodowymi, organizacjami pozarządowymi, partiami politycznymi oraz grupami społecznymi.
  5. Zlikwidować ograniczenia w dostępie do informacji publicznej.
  6. Zapewnić każdemu dostęp do darmowej opieki zdrowotnej i darmowego leczenia szpitalnego.
  7. Zapewnić darmową opiekę społeczną potrzebującym, głównie osobom starszym i niepełnosprawnym. Rozbudować system socjalny, aby obywatel czuł, że państwo się o niego troszczy i w razie kłopotów może mu pomóc lub wyrównać jego szanse.
  8. Usunąć zapis o wprowadzeniu drugiego płatnego kierunku studiów. Wycofać się z Procesu Bolońskiego, gdyż sprzeciwiamy się ekonomizacji w myśleniu o edukacji.
  9. Wstrzymać ciągłe podnoszenie wieku emerytalnego, jednocześnie nie zabraniając pracować osobą, które wiek emerytalny lub lata pracy mają już przekroczone.
  10. Wstrzymać proces prywatyzacji polskich banków, publicznej służby zdrowia oraz najważniejszych sektorów gospodarczych.
  11. Zlikwidować próg wyborczy, które partie muszą przekroczyć aby otrzymać dotację, gdyż jest to jedna z niewielu możliwości, aby mniejsze partie mogły przedrzeć się przez monopol partyjny.
  12. Wprowadzić zapisy zakazujące obrażania i poniżania osób ze względy na płeć, orientację seksualną, niepełnosprawność, kolor skóry, narodowość, wyznanie
  i poglądy; skutecznie je egzekwować.
  13. Opodatkować dochody kościoła oraz poddać kontroli reprywatyzację jego mienia.
  14. Wprowadzić refundację środków antykoncepcyjnych.
  15. Wprowadzić refundację metody in vitro.
  16. Wprowadzić zapisy, które zapewnią kobietom możliwość decydowania o sobie, tj. legalnej aborcji, która w przypadku gwałtu lub zagrożenia zdrowia lub życia kobiety będzie refundowana przez państwo.
  17. Wprowadzić parytety na listach wyborczych oraz 50% kwot w radach nadzorczych publicznych spółek, jednocześnie obniżając płace w radach nadzorczych.
  18. Wprowadzić obowiązkową i rzetelną edukacje seksualną do szkół, prowadzoną przez wykwalifikowanych ekspertów, z zaznaczeniem, że zajęcia nie mogą być prowadzone przez katechetki/ów i ludzi związanych z kościołem.
  19. Wycofać lekcje religii ze szkół oraz wprowadzić zapis, który zapewni obowiązkową edukację z filozofii.
  20. Wprowadzić związki partnerskie dla par heteroseksualnych oraz homoseksualnych.
  21. W polityce zagranicznej kierować się wartościami zapisanymi w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i zasadą pokojowej współpracy społeczeństw. Domagamy się również upublicznienia śledztwa w związku z tajnymi więzieniami CIA w Polsce i postawienia przed Trybunałem Stanu odpowiedzialnych za tortury. Polska powinna również wspierać kraje walczące lub zamierzające walczyć o potępienie zbrodni przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

  http://15pazdziernika.pl/list-do-premiera-i-prezydenta-z-naszymi-postulatami

  Wygląda na to, że albo są to jakieś zwiedzione lewaczyny, albo jakaś prowokacja, albo próba ośmieszenia i położenia tego ruchu w Polsce

  Poza tym, z takimi „postulatami” to naprawdę nie wróżę im w ‚katolickiej’ Polsce oszałamiającej frekwencji 😀

  Jednym słowem żenada..

 10. Jedziemy dalej. Says:

  Kikka & Marcin, tak konopie sa zle, w niekorych regionach mozg kurczy sie o 12%. Obserwowalem osoby ktore zazywaja ta trawke, zmiany ujemne w ich zachowaniu. Namawianie do wprowadzenie w Polsce konopi zniszczy Narod. Choc ktos powie, ze na tej stronie (link ponizej) pisze sie tendencyjnie negatywnie, to ja nigdy nie zapalilbym tego siana. Oczywiscie papierosow takze nie pale. http://www.nida.nih.gov/Infofacts/marijuana.html
  Tak jak akcje konopi tak i jak wczesniej pisalem 4 pazdziernika, ze w Toronto takze planowana jest taka demonstracja. I tu stawiam pytanie kto tym kieruje? Kiedys chcialem zorganizowac wyswietlenie filmu o tematyce niepoprawnej politycznie, to ludzie mi uciekli i zostalem sam, bo bali sie odpowiedzialnosci, ktora na siebie bralem, a tu prosze , jedno miasto, nastepne i w Warszawie, Kto to finansuje to przeciez trzeba zglosic tego typu wiece, ktos za to odpowiada. Kupno plansz, zrobienie plakatow, czegos do pisania, trabki, naglosnienie. Nie oszukujmy sie jest to sterowane celowo, ot taki zryw ?SOLIDARNOSCI?, czyli mamy igrzyska. Zalezy widocznie wladzom aby wylapac jak najwiecej osob aktywnych,to nie musi byc podczas tej demonstracji. Demonstracje beda przepuszczane tam gdzie jest najwiecej zainstalowanych kamer. Oczywiscie beda takze uzywane kamery reczne uzywane przez sluzby. Badzmy ostrozni. Polacy powinny to rozwazyc czy wlaczyc sie w ta nastepna wroga nam prowokacje. Juz o postulatach nie wspomne, bo wystarczy przeczytac i rece opadna, albo zacisna sie w piesc. Pozdrawiam zdrowo myslacych.

 11. Kikka Says:

  @Jedziemy dalej

  „I tu stawiam pytanie kto tym kieruje?”

  Według mnie już nie ważne, kto tym kieruje, ważne, co może z tego wyniknąć. Amerykańskie głosy wcale nie są głupie i nawet nie można ich porównywać do powyższych bredni made in polin. Poza tym działa to jednak propagandowo, i może jeden z drugim ruszy w końcu głową i coś mu tam zaświta. Moim zdaniem można by ten ruch, który się tworzy w Polsce, po prostu wykorzystać, wysunąć własne postulaty i przejąć, jeśli już nikt sensowny nie wpadł na to, żeby to od początku zorganizować. Można wtedy wykorzystać tą sytuację do propagowania swoich idei, pomysłów czy propozycji organizacji państwa, systemu. Jeśli będziesz zawsze zakładał, że okupant jest mądrzejszy i sprytniejszy, i zawsze wszystko organizuje/przejmuje, to oczywistym jest, że nigdy niczego nie osiągniesz i nigdy nie wygrasz. No chyba, że jest to prawdą, to nie ma już dla nas nadziei i możemy przestać w ogóle cokolwiek robić.

  Nie robiąc nic, nie protestując przeciwko obecnemu stanowi rzeczy, który zmierza po równi pochyłej wprost w przepaść, kręcisz sam na siebie bat, jak cię zaczipują i wprowadzą wyłącznie elektroniczny pieniądz możesz się pożegnać zarówno z jakąkolwiek wolnością jak i jakąkolwiek szansą na realne protesty, bo wtedy będzie już za późno. Zresztą i tak czas już goni, okupanci obawiając się zamieszek cały czas wprowadzają nowe ‚prawa’, które będą im pozwalały skutecznie tłumić protesty i sukcesywnie zaopatrują się w użyteczne sprzęty. A podejrzewam, że na ulice prędzej czy później polscy goje wyjdą, bo ku lepszemu z pewnością to nie zmierza, a jak stracą pracę i nie będą mieli co do gara włożyć, to siłą rzeczy zaczną się rozruchy. Tylko jak mówię, wtedy to będzie pobudka z ręką w nocniku (zresztą już teraz jest), więc na pewno protesty niczego nie zmienią.

  Potrzeba nam GLOBALNEGO PRZEBUDZENIA i mam nadzieję, że właśnie się zaczęło.

  A, i zawsze można zacząć od osobistego małego protestu i wyciągnięcia wszystkich pieniędzy z banków, bo to ich najbardziej zaboli, bo nie oszukujmy się, śpiewania sloganów na ulicach z pewnością nie wezmą sobie do serca, natomiast mogą one pełnić świetną rolę propagandową.

  Btw. Wyraźnie widać, że te ‚polskie’ wypociny służą maksymalnemu ośmieszeniu/zneutralizowaniu ewentualnych protestów i żądań w polin, nie pozwólmy na to. Siedzenie i czekanie na zmiłowanie boskie nie jest żadnym rozwiązaniem i działa na nasza niekorzyść, z każdym dniem coraz bardziej.

  Tak ja to widzę.

  I pragnę jeszcze zwrócić waszą uwagę na logo „polskiego porozumienia 15 października”, które jest bardzo wymowne 😀 http://15pazdziernika.trammer.pl/wp-content/uploads/2011/09/logo.jpg

 12. erilo Says:

  a może rodzime rozwiązanie, czyli system gromadny?
  zapraszam na mój kanał i do przeczytania książek na ten temat – linki w stopce edytorskiej:
  http://www.youtube.com/user/Polonocentryzm

 13. Bart Says:

  Zapraszam o 22.05 do TVP Polonia – program Polonia 24. Tam też będzie o proteście!!!

 14. Jedziemy dalej Says:

  Kikka, tutaj jest odpowiedz: Kto stoi za protestami na Wall Street.
  Who’s behind the Wall Street protests?
  http://news.yahoo.com/whos-behind-wall-st-protests-110834998.html
  …”There has been much speculation over who is financing the disparate protest, which has spread to cities across America and lasted nearly four weeks. One name that keeps coming up is investor George Soros, who in September debuted in the top 10 list of wealthiest Americans. Conservative critics contend the movement is a Trojan horse for a secret Soros agenda.”…


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: