Niemcy podpisali czek in blanco. Polska następna


Źródło: http://davidicke.pl/forum/niemcy-podpisali-czek-in-blanco-polska-nast-pna-t8271.html

Wbrew woli społeczeństwa niemieckiego politycy wczoraj zagłosowali za wprowadzeniem BEZTERMINOWEGO, BEZGRANICZNEGO pakietu pomocowego mającego „ratować” EU-RO od upadku. Chodzi o BILIONOWE sumy. Z kieszeni podatnika niemieckiego, polskiego i innych. To oznacza zadłużenie zrzucone nie tylko na nasze barki ale i naszych dzieci i wnuków! Następnym ich krokiem będzie ratyfikowanie tego przez WSZYSTKIE państwa EU. Wtedy klamka zapadnie i nie będzie odwrotu!

POKAŻMY POLITYKOM TAKIEGO WAŁA! POKAŻMY NASZE NIEZADOWOLENIE I SOLIDARNOŚĆ WOLNYCH OBYWATELI!

Nieprawdopodobne ale prawdziwe, robią to znowu! Nasze Rządy dają bankom jeszcze więcej KASY z naszych podatków! Z naszej kieszeni!
(…)

Obecny plan ratunkowy oznacza iż my, Podatnicy zwrócimy Bankom 90% ich ryzykownych (*utopionych w spekulacjach i machlojach) „inwestycji”. Ludzie w Grecji nie widzą ani centa z tych Inwestycji a my płacimy niesamowite kwoty bogatym bankierom. A nadchodzi jeszcze gorsze: 30 % naszych pieniędzy wzbogaci Spekulantów którzy robią Profit tylko na spekulacjach związanych z tzw Planem Ratunkowym

Jak to jest możliwe iz nasze Rządy stosują „Plan Ratunkowy” który nagradza Bankierów i spekulantów naszymi Podatkami i zostawia jednocześnie Grecję na pastwę losu??? To proste. To Bankierzy ich wybrali/ im to polecili.

Nasi Misnistrowie Finansów spotykają się za trzy dni. Wyślijmy im głośne wyraźnie żądanie:
zmieńcie plan, zaproponujcie coś nowego co pomoże Grecji a nie bankom.

DLATEGO PODPISZCIE SIĘ POD TYM ŻĄDANIEM!

Wystarczy 500 tysięcy podpisów. Mamy dziś już ponad 125 000!

http://www.avaaz.org/en/eu_people_vs_banks/?slideshow

Komentarzy 8 to “Niemcy podpisali czek in blanco. Polska następna”

 1. Ość Says:

  Nie każdy zna język a w ciemno nie ma podpisywania. Trzeba tamtą stronę najpierw przetłumaczyć na polski.

 2. kai555 Says:

  ….trzymaj się od tej gadzinowki avaaza…z daleka…..to koszerne….

 3. iXgrek Says:

  @Osc: trzeba sie bylo uczyc jezyka a nie ciagle wyciagac lape i wszedzie plakac ze „nie po polsku”. to po pierwsze. po drugie, myslenie nie boli – google translator com i masz przetlumaczone. po trzecie:

  „Unbelievable, they’re doing it again. Our governments are giving even more free taxpayer money to banks!

  Absolutely, we need to bailout Greece to save Greece, save Europe, and save the Euro. But the current bailout makes us the taxpayers pay back banks for 90% of their foolish investments. Greece’s people don’t get a cent, and we give a ton of money to rich bankers. And even worse – 30% of our money will go to speculators who recently gambled on a bailout, and want to make a massive profit from gambling on a bailout!

  How on earth did our governments write a bailout plan that floods banks and speculators with our money and leaves Greece with nothing? The answer — they actually asked bankers to write the agreement. Our finance ministers are meeting in 3 days to decide on this plan — let’s send them and our parliaments a massive call to go back to the drawing board, and bailout Greece, not the banks. Sign now on the right”

  „To European leaders:
  As citizens concerned about the economic crisis and austerity measures, we urge you to fundamentally change the proposed Greek rescue package. The bailout deal must be rewritten to ensure that public money serves the public interest and doesn’t reward the banks and speculators which have helped caused the crisis.”

  w wolnym przekladzie, w nawiasach kwadratowych moje komentarze:

  „Niewiarygodne, znowu to robią. Nasze rzady daja jeszcze wiecej pieniedzy podatnikow bankom [bankierom]!

  Oczywiscie, musimy dofinansowac grecje [aby ja uratowac], uratowac europe, i utrzymac euro. Ale obecnie zmusza sie nas, podatnikow do splaty bankom [banksterom] 90% ich [nieudanych] inwestycji. grecy ludzie nie maja ani grosza, a my pakujemy kieszenie i tak bogatym juz bankierom [banksterom]. A nawet gorzej – 30% naszych pieniedzy pojdzie do spekulantow, ktorzy niedawno przegrali [obstawiali?] to dofinansowanie i chca uzyskac ogromny dochod z tego tytulu!

  Jak, u licha, nasze rządy rozpisaly plan ratunkowy, ze banki i spekulanci sa zalewani naszymi pieniedzmi a grecje [jako kraj] pozostawia z niczym? odpowiedz – w rzeczywistosci [rzady] poprosily bankierow o spisanie umowy. nasi ministrowie finansow spotkaja sie w ciagu 3 dni na posiedzeniu aby zdecydowac w sprawie tego planu – odeslijmy ich z powrotem do zaprojektowania ratunku dla grecji, nie bankow. zarejestruj sie teraz po prawej stronie”

  tekst z prawej strony, petycja:

  „do przywodcow europejskich:
  jako obywatel zaniepokojony kryzysem ekonomicznym i zwiazanym z tym obostrzeniami oszczednosciowymi, wzywamy do calkowitej [fundamentalnej] zmiany propozycji greckiego pakietu oszczednosciowego. dofinansowanie [grecji] musi zostac zmienione tak, aby publiczne pieniadze nie poszly w banki i spekulantow bedacych [bezposrednia] przyczyna kryzysu.”

  aby ja wyslac nalezy sie zalogowac na stronie / utworzyc tam konto.

  tlumaczone na szybkiego. mam nadzieje ze jest wystarczajaco zrozumiale.

 4. iXgrek Says:

  hej, panie adminie, gdzie jest moj komentarz w ktorym zrobilem tlumaczenie dla osc? czyzby „zaginiony w moderacji” … ?

 5. Admin Says:

  „zaginiony w moderacji” – podoba mi się to określenie. Chyba zacznę je używać.

  Przykłady dzisiejszych „zaginionych w moderacji” komentarzy:

  „Malina

  Minute, to najgorsza francuska szmata extremalnej prawicy. Minute to rasizm, antysemityzm, rewizjonizm, xenofobia (et j’en passe)………… „szmata” to jeszcze zbyt sympatyczne okreslenie 🙂 )))”

  „aduke

  Ja glosuje NA PIS PRZYNAJMNIEJ pokrzyzuje/poprzeszkadza PO SLD I PALIKOtom, nie dam tym z PO, ludzie spia ale przynajmniej opoznia zmiany NWO. Przypominam ze pis glosowal przeciw GMO i zabijaniu dzieci nie narodzinych z zespolem downa. A AGENCI DALEJ BOJKOT,
  Bojkot = walkover przy takiej swiadomosci ludzi, spaniu
  inna partia za mało glosow
  PIS najlepsze rozwiazanie pomieszanie szykow zdjacom.”

  Wejdź na stronę http://www.mathaba.net/ i przetłumacz jakiś news. W Polsce cierpimy na kompletny brak informacji. Jest u nas iście informacyjna pustynia. Dlaczego? To jest nie do pojęcia… Działaj. Co ma się pojawić, to się pojawi. Wszystko co pożyteczne, jest mile widziane. Pozdrawiam.

 6. iXgrek Says:

  ostatnio mam urwanie pepka zarowno na plaszczyznie zawodowej jak prywatnej ale w miare wolnego czasu zrobie co bede mogl.
  pozdrawiam
  iX

 7. MatkaPolka Says:

  The Deutsche Mark is coming, and Germany will still lead the European super-state
  http://www.infowars.com/the-deutsche-mark-is-coming-and-germany-will-still-lead-the-european-super-state
  (pewnie niedługo ukaże sie tłumaczenie na polski http://www.prisonplanet.pl Tez sporo ciekawych artykułów)
  NIEMCY WRACAJĄ DO MARKI, ale dalej chcą przewodzić Unii Europejskiej Zostało to potwierdzone przez byłego członka Rady Dyrektorów Deutsche Bank i doradcę Białego Domu Domu Filipa Malmgrena
  Niemcy zapowiedziały, że przywracają Markę. Już złożono zamówienia na druk i Niemcy pospieszają drukarzy.
  Patrick Henningsen

 8. MatkaPolka Says:

  Nigel Farage: A new democratic revolution is sweeping northern Europe
  http://www.infowars.com/nigel-farage-a-new-democratic-revolution-is-sweeping-northern-europe

  Could the Euro die?
  http://www.infowars.com/could-the-euro-die


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: