Cywile w Syrcie oskarżają NATO o ludobójstwo


Jak donosi The Australian – cywile opuszczający oblężone miasto Syrta oskarżają NATO o popełnienie ludobójstwa w czasie nalotów przeprowadzonych w poniedziałek (26 września). Celem nalotów było „przygotowanie terenu” do wejścia sił rebelianckich, które już wielokrotnie próbowały zdobyć rodzinne miasto Kaddafiego.

Kolumny cywilnych pojazdów opuszczających Syrtę były widziane nocą, gdy samoloty NATO przerwały bombardowania. Siły rebeliantów w regularnych odstępach czasu prowadziły nieustanny ogień własnej artylerii.

Cywile, z których wielu wyglądało na mocno wystraszonych, mówili, że warunki wewnątrz miasta są „katastrofalne”. Mieszkańcy żądali rozwiązania zagadki prawdziwych przyczyn natowskich działań, które ciągle motywowane są sloganem nt. „ochrony ludności cywilnej”.

„Nic gorszego nie mogło nas spotkać”, powiedział Safran Riab, 28 letni mieszkaniec miasta, którego samochód przeszukiwali rebelianci. W tym czasie jego rodzina pozbawiona dachu nad głową noc spędzała na plaży.

Odnosząc się do ataków samolotów natowskich Riab powiedział: „Bomby uderzały we wszelakie rodzaje budynków: szpitale, szkoły itp.” Stwierdził, że nie da się odróżnić, czy były to ataki NATO czy rebeliantów, ale skłania się do twierdzenia, że były to natowskie ataki z powietrza. Jeden z takich ataków w sobotę zniszczył jego dom. NATO twierdzi, że atakowało wyłącznie obiekty wojskowe.

Inny mieszkaniec Syrty powiedział: „NATO bombardując miasto regularnie morduje cywilów. Gdzie jest Organizacja Narodów Zjednoczonych? Gdzie świat muzułmański, jak zatrzymać ludobójstwo mieszkańców Syrty?”

Za: geopolityka.org

Jedna odpowiedź to “Cywile w Syrcie oskarżają NATO o ludobójstwo”

  1. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Cywile w Syrcie oskarżają NATO o ludobójstwo […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: