Tymczasowa Rada Narodowa [NTC] fabrykuje historię o masowych grobach – chwyt nachalnej propagandy


NTC concocts mass grave story in brazen propaganda ploy

http://empirestrikesblack.com/2011/09/libya-bbc-concocts-mass-grave-story-in-brazen-propaganda-piece/#update1

Martin Iqbal – 25.09.2011                   tłumaczenie Ola Gordon

W oszałamiającym pokazie nieuczciwości, BBC podała, powołując się na brak dowodów na poparcie tej sprawy, że na terenach należących do więzienia Abu Salim w Trypolisie, znaleziono masowy grób zawierający ponad 1.200 ciał. BBC próbuje połączyć to ;znalezisko’ z równie wymyśloną ‚masakrą w  więzieniu Abu Salim’, jak sama twierdzi, że są to ciała więźniów, rzekomo zabitych w 1996 roku.

W biuletynie napisanym dzisiaj po konferencji prasowej NTC, BBC pisze w nagłówku: „Więcej niż 1.200 ciał znalezionych w masowym grobie w Trypolisie„. Kategorycznie, absolutnie, jednoznacznie, jest to kłamstwo, nie znaleziono 1.200 ciał. Nie znaleziono ani jednego ciała. W rzeczywistości, nie dokonano żadnej ekskawacji, i nie odkryto nic poza ‚kilkoma fragmentami kości’, mówi NTC.

Biuletyn BBC mówi czytelnikowi:

NTC mówi, że masowy grób, rzekomo zawierający do 1.279 ciał, znaleziono w libijskiej stolicy. Uważa się, że są to szczątki po więźniach zabitych przez służby bezpieczeństwa w więzieniu Abu Salim w 1996 roku. […] Wkrótce ma się rozpocząć ekskawacja. […] W górnej warstwie ziemi znaleziono kilka kości i kawałków garderoby.

tekst i film tutaj http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-15055109

Chociaż niewybrana, nielegalna rada terroru, znana jako NTC, twierdzi, że znaleziono tylko ‚kilka fragmentów kości’, BBC w swoim umyślnie wprowadzającym w błąd tytule twierdzi, że znaleziono 1.200 ciał.

Nawet to słabe kłamstwo BBC ujawnia kruchość propagandy o ‚masakrze w Abu Salim’, ponieważ odnosi się do dowodowej podstawy zdarzenia:

Kilku naocznych świadków mówiło o fakcie, że w celach więziennych zabijano granatami i strzelano po proteście.

Urzędnicy nowego rządu mówią, że będą potrzebować pomocy zagranicznych śledczych, żeby dokładnie ustalić co się tam wydarzyło.

Raport BBC cytuje świadectwo pewnego ‚Sami Assadi’, który twierdzi, że w zdarzeniu tym stracił dwóch braci:

Mam mieszane uczucia, naprawdę. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że rewolucja się udała, ale kiedy stoję tutaj, pamiętam, że moi bracia, i wielu, wielu przyjaciół, zabito tylko dlatego, że nie lubili Muammara Kadafiego.

Cytowanie tego świadectwa jest ewidentną próbą przekrętu i zniekształcania rzeczywistości na miejscu. BBC sugeruje, że ‚rewolucja’ zakończyła się sukcesem. W rzeczywistości ‚rebelianci’ i obcy żołnierze i siły specjalne dowodzące im, nawet nie zdobyli Trypolisu, oprócz niezliczonych innych miejsc nadal w posiadaniu libijskiego ruchu oporu. Są to Bani Walid i Sirte – miejsca będące teraz obiektami blokady NATO, próbującej głodzić sprzeciwiających się aż do uległości, w połączeniu z kampanią śmiertelnych bombardowań.

Swoją próbą wprowadzania w błąd opinii publicznej, w tym jedno-stronicowym raporcie, BBC nawet udaje się zaprzeczać samej sobie. Świadectwo przedstawione powyżej sugeruje, że domniemane ofiary ‚masakry Abu Salim’ zostały zabite, ponieważ nie lubili Kadafiego’, kiedy BBC sama twierdzi we wcześniejszych doniesieniach, że zostali zabici za protest przeciwko warunkom więziennym.

Z pewnością ta propaganda ‚masowego grobu’ wypadnie z wiadomości, bez wycofania się kłamców z NTC czy lokajów mediów, którzy przehandlowali coś, co okazuje się być całkowitym kłamstwem. ‚Abu Salim’ jest wydarzeniem wymyślonym przez finansowaną przez globalistów-syjonistów Human Rights Watch, jako atut w wojnie propagandowej przeciwko Libii. Jest to wydarzenie, na które nie ma dowodów materialnych, a raport HRW nt. tego wydarzenia opiera się na zeznaniach jednej osoby, która obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Śmiesznie, HRW nawet przyznaje, że sama nie może sprawdzić nawet jednego szczegółu zawartego w twierdzeniu tego człowieka.

* * *

Tripoli, Libya (CNN) – Libijski rząd tymczasowy zdementował twierdzenie, że w notorycznym więzieniu znaleziono masowy grób, mówiąc dziennikarzom w poniedziałek, że niektóre ze znalezionych kości były zbyt duże, aby były ludzkimi.

„Na tej konkretnej mogile przeprowadzono pewne badania, i nie ustalono jeszcze wniosków”, powiedział Ben Noor Jamal, wysoki rangą urzędnik z Ministerstwa Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Ben Noor powiedział, że miejsce, o którym mówi się, za więzieniem Abu Salim w Trypolisie” może być czymś innym”, ponieważ znalezione tu kości są większe od normalnych ludzkich szczątków.

http://edition.cnn.com/2011/09/25/world/africa/libya-mass-grave/

Komentarze 2 to “Tymczasowa Rada Narodowa [NTC] fabrykuje historię o masowych grobach – chwyt nachalnej propagandy”

  1. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Tymczasowa Rada Narodowa [NTC] fabrykuje historię o masowych grobach – chwyt nachalnej propagand… […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: