Dwie Siostry Łucje z Fatimy? cz. 1


Two Sister Lucys of Fatima?

http://www.traditioninaction.org/HotTopics/g11htTwoSisterLucys_Horvat.htm

Dr Marian T. Horvat               tłumaczenie Ola Gordon

Niedawno natrafiłem na rzadko oglądane zdjęcia s. Łucji z Fatimy, ur. w 1907 roku. Na pierwszym zdjęciu poniżej [z lewej] odwiedza Kaplicę Objawień w Fatimie. Wygląda jak zakonnica w wieku 30 kilku lat, a archiwa fatimskie mówią o 1946 roku, więc miałaby mieć wtedy 39 lat. Na zdjęciu po prawej stoi obok figury Niepokalanego Serca Maryi wykonanej dla Kaplicy Objawień. Wygląda na starszą, ale skoro jeszcze ubrana jest w habit Sióstr św. Doroty, może być w  wieku 41 lat, gdyż opuściła to zgromadzenie w 1948 roku, by zostać Karmelitanką w zgromadzeniu w Coimbra, Portugalia.

z lewej: s. Łucja w Kaplicy Objawień, 1946. Z prawej: ogląda figurę Naszej Pani dla Kaplicy

Na tych zdjęciach, u s. Łucji widoczne są cechy Łucji-dziecka, którą w wieku 10 lat  w 1917 roku nawiedziła Matka Boża.

Łucja dos Santos lat 10. S. Łucja w wieku ok. 40 lat

Ta sama płaska twarz, ta sama broda, te same pełne usta, ten sam szeroki nos i małe oczy pod ciężkimi brwiami, tworzącymi prostą linię oddzielającą oczy od czoła. Nie ma trudności w potwierdzeniu, że są to zdjęcia s. Łucji, tej samej osoby jako dziecka, Lucy des Santos.

Po dokładnym zbadaniu tych zdjęć s. Łucji, byłem naprawdę zdumiony, kiedy zobaczyłem zdjęcie pokazujące s. Łucję, opublikowane w marcowym 2006 wydaniu INSIDE THE VATICAN [Wewnątrz Watykanu]. Pod zdjęciem napis: „Tutaj jej rzadko oglądane zdjęcie jako młodej zakonnicy”.

S. Łucja jako "młoda zakonnica" INSIDE THE VATICAN, marzec 2006

Ta zakonnica ubrana jest w karmelicki habit, a więc mogłaby być w wieku co najmniej 41 lat, gdyż do Karmelitanek dołączyła w 1948 roku. Na pytanie wysłane do WEWNĄTRZ WATYKANU w kwestii jej dokładnego wieku na tym zdjęciu, jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Dlatego można przypuszczać, że ma tu około 40 lat.
Ale przyglądając się temu zdjęciu, nie można zobaczyć tych samych cech s. Łucji, jakie wymieniłem powyżej. Zapraszam czytelników do porównania zdjęć razem ze mną. Żeby być dokładnym, pozwolę sobie nazwać wcześniejsze zdjęcia s. Łucja I, a osobę pokazaną po lewej w WEWNĄTRZ WATYKANU i późniejsze zdjęcia, s. Łucja II.

W pierwszym komplecie zdjęć porównywanych poniżej, obie twarze są poważne. W następnym komplecie, jeszcze niżej, są uśmiechnięte.

S. Łucja I we wczesnych latach 40. S. Łucja II w latach 40 lub wczesnych 50

Pierwszą rzeczą przykuwającą tu uwagę jest różnica wieku obu osób. Po lewej, s. Łucja I jest w  wieku, który nie może być ponad 41 lat. Po prawej jest s. Łucja II w wieku, który nie może być poniżej 41 lat. Ale osoba po lewej wygląda dużo starzej od tej po prawej. Trudno wyobrazić sobie, by w ciągu kilku lat, cierpiąca i poważna twarz siostry Dorotanki, po lewej, mogła zmienić się w wesołą i pozytywnie nastawioną twarz młodej Karmelitanki po prawej.

Ale wiek nie jest jedynym sprzecznym punktem.

– analizując twarze, można zobaczyć, że s. Łucja I ma owalną twarz z wystającymi kośćmi policzkowymi i wklęsłą brodą, s. Łucja II ma kwadratową twarz i szczękę.

– usta s. Łucji I są grube i pełne, usta s. Łucji II są bardzo cienkie i wąskie.

– kiedy s. Łucja I uśmiecha się, poniżej po lewej, można zauważyć, że jej usta tworzą U z końcówkami do góry. Kiedy s. Łucja II się uśmiecha, końcówki ust idą w dół, w kształcie U skierowanego do dołu.

– nos s. Łucji I jest szeroki. Nos s. Łucji II jest dłuższy i węższy, z zaokrąglonym łukiem, przechodzącym pod czubkiem tworząc płat, co widać powyżej na zdjęciu po prawej.

– s. Łucja I ma małe oczy, które normalnie są przymrużone. Widać bardzo mało białka ocznego. S. Łucja II ma duże, wypukłe oczy z widoczną dużą ilością białek.

– brwi s. Łucji I są proste i bardzo ciężkie od jednego końca do drugiego, zbiegające się blisko pośrodku czoła. Wyraźnie widać dużą powierzchnię nad nosem, bez żadnych brwi. Widoczna różnica między brwiami tych dwu osób jest lekko ukryta dużymi okularami.

Uśmiechnięte usta s. Łucji I tworzą U do góry. Uśmiechnięte usta s. Łucji II tworzą odwrócone U.

To są cechy fizyczne, które, według mnie, różnią się u tych dwu osób.

Pojawienie się okularów u s. Łucji II również zmusza do postawienia pytania. Okulary s. Łucji II wydaja się mieć grube szkła, co mówi o krótkowzroczności. Ale s. Łucja I nigdy nie pokazywała się w okularach kiedy miała  40 + lat. Trzeba zwrócić uwagę na to, że najpoważniejsze przypadki krótkowzroczności występują w wieku młodszym. Ponadto, jeśli spojrzymy na zdjęcia zwyczajnej chłopskiej rodziny s. Łucji I, zauważymy, że nikt na nich nie nosi okularów. To nie wydaje się być problemem występującym w rodzinie.

Można również zauważyć postawy i gesty obu Łucji. S. Łucja I stoi w skupiony sposób, jej ręce w dyskretnym geście. Jej postawa i zachowanie są dość spokojne, jak przystało na religijną kobietę

Poza s. Łucji II jako młodej zakonnicy jest pod wieloma względami inna. Opiera twarz na dłoni, jakby była w sali lekcyjnej i słuchała wykładu. Naszą uwagę przykuwa jakaś sztuczność. Umyślnie pokazane są jej nadgarstki, jak również włosy nad i z boku habitu, bardziej postępowej zakonnicy, w sprzeczności z wyjątkową skromnością s. Łucji I.

Okulary s. Łucji II są w bardzo nowoczesnym stylu, jak dla zakonnicy w latach 1950. Można z pewnością powiedzieć, że to przedstawia osobę wrażliwą na modę. I znowu zupełnie inne podejście niż s. Łucji I.

To są porównania przedstawione czytelnikom przeze mnie. Mój wniosek jest prosty: twarz, cechy, gesty i duch obu sióstr Łucji różnią się między sobą. Wydaje się więc, że patrzymy na dwie inne osoby.

Jeśli to jest prawdą, zostaliśmy oszukani przez jakąś kuglarkę, którą przedstawiono jako prawdziwego świadka objawień Naszej Pani.

W tym przypadku mogą pojawić się jakieś hipotetyczne pytania. Co stało się z prawdziwą s. Łucją? Kiedy dokonano tej zamiany? I co ważniejsze, dlaczego taka zamiana była konieczna?

Być może, jeśli postawimy klasyczne pytanie „Qui bono? [komu to służy?]”, dostaniemy odpowiedź. Przejście na emeryturę s. Łucji I i wprowadzenie s. Łucji II przed 1960 rokiem, rokiem, kiedy miało mieć miejsce ujawnienie tajemnicy, uniemożliwiło by prawdziwemu świadkowi przekazanie światu pełnej zawartości Trzeciej Tajemnicy. To byłoby korzystne tylko dla postępowego skrzydła dominującego we współczesnym Kościele.

Ps. Żydomasońska rewolucja w Kościele Katolickim

Spis artykułów chronologicznie od najstarszego do najnowszego – 1. Polecamy także film nt. żydomasońskiej rewolucji w Kościele Katolickim pt: „Oto co straciliśmy… i droga do odzyskanie tego z powrotem”:

http://www.pl.gloria.tv/?media=47774

 1. Karmelitanki – marsz ku czeluściom
 2. Bernie Fellay jest być może gotów zaprzedać się Żydom a nie tylko neokościołowi Benedykta – Ratzingera
 3. PROABORCYJNY „KATOLIK” PUBLICZNIE PRZYJMUJE FAŁSZYWY WAFELEK ( MACĘ? ) „NEOKATOLICKĄ”.
 4. PLĄSAJĄCE ZAKONNICZKI W „MODLITEWNYM SZALE”
 5.  „Kardynał” Castrillon odprawił „mszę ślubną” w luterańskim zborze
 6. HOMOHARCE W SEMINARIUM „NEOKATOLICKIM”
 7. Irlandzki rząd jest zdecydowany wydalić z Irlandii Nieświętą Stolicę Benedykta – Ratzingera. Neokardynał Hoyos od „mszy” indultowej także jest zamieszany w powszechną falę przestępstw przeciwko dzieciom
 8. Heavy metalowy „ksiądz” z Tarragony
 9. Magiczno – syjonistyczna czapa Benedykta XVI
 10. Kto zabił Jezusa?
 11. Hutton Gibson, tradycjonalistyczny pisarz katolicki oskarża Benedykta – Ratzingera o homoseksualizm
 12. Masoni w brazylijskiej katedrze katolickiej
 13. ŚDM – czy to już marsz w kierunku sakralnego burdelu?
 14. Francuski biskup bierze udział w masońskiej konferencji
 15. B’nai B’rith składa hołd Bendedyktowi XVI
 16. Heavy metalowy mnich odchodzi
 17. Same niebiosa grzmotnęły Benedykta-Ratzingera na jego „Katolickim Woodstocku”
 18. A „Katolicki” Woodstock rozkwita
 19. Meksykańska żydomasoneria opłakuje śmierć „Jana XXIII”
 20. BENEDYKT ODDAJE CZEŚĆ ŻYDOWSKIM „ŚWIĘTYM” KSIĘGOM
 21. „PAPIEŻ WOJTYŁA NAGRODZONY PRZEZ ŻYDOMASONERIĘ”
 22. RATZINGER – HEROLD JUDAIZMU
 23. Tęczowe ornaty
 24. PRZEDSTAWICIELE RÓŻNYCH CHRZEŚCIJAŃSKICH KONFESJI KOŃCZĄ KURS JUDAIZMU
 25. Chłoptasie Benedykta
 26. GROZA I PRZERAŻENIE
 27. SAM SIĘ WYBRAŁ?
 28. RATZINGER – ŻYD WEDŁUG RELIGIJNEGO PRAWA ŻYDOWSKIEGO
 29. ŻYDOWSKI RODOWÓD RATZINGERA

Komentarzy 9 to “Dwie Siostry Łucje z Fatimy? cz. 1”

 1. sono Says:

  Czy na pewno tam bylo „przejscie na emeryture”???
  Byc moze odbyl sie przyspieszony odlot na druga strone zycia, zaplanowany przez te sily. ktore zrobily ten caly ohydny, klamliwy, szatanski przekret.
  Sa jeszcze inne artykuly, ktore tez analizuaja pismo „obu” Lucji
  ( rozne), glos (inny), sposob mowienia, pewne maniery w zachowaniu, to jak i o czym mowia itd.
  Wniosek jest JEDNOZNACZNY.
  SA to DWIE, ROZNE osoby, nie majaca ze soba nic wspolnego. Co nie tylko widac po zewnetrznym wygladzie (zdjecia), ale takze po zachowaniu, mowie, reakcjach emocjonalnych, usmiechu itd itp.
  Podobnie zreszta jest w wypadku „sobowotorow” papiza, a raczej antypapieza Pawla 6. Tez warte analizy. Oraz oczywiscie „podejrzanego” zamachu na JP@, w kotrym nie bylo krwi na Jego sutannie ( mimo ran w brzuch ) oraz zrobil on charakterystczne wygiecei w tyl zamiast do przodu. Przy poteznej ranie w brzuch czlowiek niezalezni od siebei kuli sie sie w sobie, pochyla sie automatycznie do przodu. Taka niezalezna od nas reakcja fizjologiczna.

 2. Leon Says:

  W BIBULE piec lat temu ukazal sie tekst na ten sam temat, lecz z wieloma waznymi dopowiedzeniami, wyjasnieniami i uzupelnieniami:
  http://www.bibula.com/?p=301

 3. zxzx@wp.pl Says:

  Pani sono! Raz kiedyś pozwoliłem sobie skopiować Pani jeden interesujący tekst ale gdy zorientowałem się ile liter muszę poprawić na nasze polskie znaki by móc to gdzieć wkleić stwierdziłem że chyba ma Pani problem w oprogramowaniu bo nie wierzę że z niechlujstwa. Proszę mi nie zarzucać że czepiam się bo nie mam argumentów… ja jestem po Pani stronie ale litości!! Pozdrawiam

 4. Athlon Says:

  Pani sono jednak najwyraźniej spiskuje przeciwko abecadłu naszemu. Musiałem w końcu to napisać po tym jak spodobał mi się jeden Pani wpis więc skopiowałem go. Gdy zorientowałem się że muszę poprawić wszystkie litery by nadawał się do wklejenia stwierdziłem że musi mieć Pani problem natury sofware’owej bo w takie spremedytowane niechlujstwo nie wierzę mimo że jestem po tej samej stronie. Pozdrawiam

 5. Athlon Says:

  Pani sono spiskuje przeciw abecadłu naszemu?

 6. Dwie Siostry Łucje z Fatimy? cz. 1 « Dziennik gajowego Maruchy Says:

  […] Za: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com Share this:Email […]

 7. Anonim Says:

  całe to objawienie to pic na wodę tak jak zamach na JP2, póki ludzie nie uświadomią sobie iż Watykan współtworzy z syjonistami ten szatański system tak wciąż będę nadal realizować swoje plany a ludzie nadal nieświadomie będą ich jeszcze finansować i wspierać

 8. Ość Says:

  Panie i Panowie. Patrząc na wszystko z boku wydaje mi się, że chrześćijaństwo jest potężnym narzędziem do trzymania na smyczy za mordy swojej olbrzymiej ilości wiernych. Mówię to będąc katolikiem z dziada pradziada i jeszcze dalej.
  Czasami przypomina mi się Waldek Pastuszka ze swoimi teoriami i zastanawiam się czy aby On nie ma racji.
  Poza tym rozmawiałem na ten temat z księżmi (nazwisk nie podam ze zrozumiałych względów), którzy otwarcie mówią o wejściu kościoła w globalizm. Spotkałem też księdza niewierzącego!!! w Boga. To są bardzo niepokojące znaki, które burzą chrześcijański porządek widzenia i pojmowania świata z punktu wiary.

 9. Ość Says:

  Jeszcze jedno dodam. Nie chodzi o odrzucenie wiary ale o kolaborację przedstawicieli kościoła z diabłem. Kościół to nie Bóg. Poza tym jak to już gdzieś wspomniałem zawsze istniało przymierze krzyża z koroną. Tak, że bóg a kościół to dwie różne rzeczy. Boga nosi się w sercu a kościół to tylko dom do modlitwy utrzymywany przez ludzi.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: