Bojkot czy „sabotaż”?


Źródło: http://ussus.wordpress.com/2011/09/04/bojkot-czy-sabotaz-2/

W wielu miejscach sieci pojawiają się ostatnio wezwania do bojkotu, ewentualnie „sabotowania” wyborów parlamentarnych. Bojkotowanie miałoby polegać na całkowitej rezygnacji z głosowania, pozostaniu w domu. Natomiast „sabotaż” to kreślenie kart wyborczych, oddanie pustej karty, czy też umieszczanie na niej jakichś obraźliwych dla polityków napisów tak „aby im pokazać!”, tudzież inne jakieś dziwne pomysły. Czy coś z tego ma sens?

Wstęp

Przy rozpatrywaniu tego problemu trzeba wziąć pod uwagę kilka faktów. Otóż kwestia dotyczy wyborów parlamentarnych (inna ordynacja wyborcza niż w wyborach prezydenckich) – więc ten tekst odnosi się do tychże wyborów (ale nie tylko). Dalej – truizmem jest twierdzenie, że partie głównego nurtu (PO, PiS, SLD, PSL, inne) oraz związani z nimi, mniej lub bardziej, stanowią jedną mafię. Głosowanie na nie jest jednoznaczne z udzieleniem im naszego pozwolenia na dalszą grabież i ludobójstwo narodu polskiego.

Następnie warto przytoczyć słowa Józefa Stalina: „Nie ważne kto głosuje. Ważne kto liczy głosy”. Gdyby Stalin żył dzisiaj to powiedziałby: „Nie ważne kto liczy głosy. Ważne kto dostarcza oprogramowanie i sprzęt do liczenia głosów”. To kolejny truizm (niestety jak większość truizmów jest dla większości odbiorców medialnego papu rzeczywistością nieznaną i niepojętą). Dziś wyniki wyborów „ogłasza” komputer. Przewodniczący obwodowej komisji wyborczej po policzeniu głosów przez członków komisji jedzie z wypełnionym formularzem do pobliskiego urzędu i podaje wyniki informatykowi. Informatyk wklepuje dane do systemu. Z całego kraju dane spływają do centralnego komputera, który podaje ostateczne wyniki wyborów.

Na prawdę nie mam intencji nikogo obrażać, ale jeśli ktoś uważa, że taki system jest uczciwy to albo jest ignorantem albo osobą chorą psychicznie. (Swego czasu w USA była afera z tego typu liczeniem głosów. Już nie pamiętam gdzie czytałem o informatyku, który zajmował się obsługą wyborów w Ameryce. Przed sądem twierdził, że komputerowy system liczenia głosów to jedno wielkie oszustwo, że wynik wyborów można dokładnie „ustawić”). Nie potrzeba żadnych „cudów nad urną”, bo teraz „cuda” dzieją się w komputerze. Czasem w medjodajni podają, że jakiś przysłowiowy sołtys w pewnym mieście fałszował wybory, ale to tylko taka lipa, by napuszczać na siebie wyborców PO lub PiS (w gruncie rzeczy fałszerstwo w skali kraju jest minimalne; poza tym to i tak jedna mafia). Tak samo jak lipą jest obecność obserwatorów i mężów zaufania – to elementy przedstawienia mające na celu przekonać wyborców, że nadal żyją a połowie XX w.

Wóz albo przewóz?

Bojkotować czy „sabotować”? Co z praktycznego punktu widzenia powoduje „sabotaż”? Tylko wzrost frekwencji. Jeśli już okażesz dokument i odbierzesz kartę do głosowania to już w tym momencie zagłosowałeś! (Nie ważne kogo skreślisz, co napiszesz na karcie, czy oddasz pustą kartę a nawet czy uciekniesz razem z nią w siną dal.) Udzieliłeś wotum zaufania partiom wiodącym poprzez to, że podniosłeś frekwencję wyborczą. I naprawdę nikogo nie interesuje (nawet gdyby na wszystkich kartach znalazłyby się przeklony na polityków) co jest na kartach. Członkowie komisji muszą zachować tajemnicę. Nikt się niczego nie dowie (a zresztą kogo to obchodzi?!). Wszystkie głosy zostałyby w takim wypadku uznane za „nieważne” – wzrost frekwencji.

Niektórzy namawiający do udziału w wyborach twierdzą, że należy głosować, aby utrudnić rządzącym fałszerstwa wyborcze. Już z tego co tu napisano wynika, że jest to absurd.
Nie twierdzę, że każde wybory są fałszowane za pomocą komputerów. Nie ma takiej potrzeby – ogłupieni wyborcy głosują „jak trzeba”, ale w kluczowych momentach oprogramowanie może być odpowiednio „ustawione”.

O największym sojuszniku partii rządzących

Dość liczni mówią: „Wszyscy politycy to oszuści i złodzieje! Zagłosuję na Janusza Korwina – Mikkego!”. JKM startuje w każdych wyborach. Jest największym krytykiem koalicji i opozycji parlamentarnej. Przy każdym wystąpieniu nie zostawiana na rządzących suchej nitki. Nigdy nie przekracza progu wyborczego, nie wchodzi do parlamentu. Medialnie wychodzi na uczciwego człowieka, przeciwnika establiszmentu. Jak rozczarowująca jest rzeczywistość! Ordynacja w wyborach parlamentarnych wprowadza pięcioprocentowy próg wyborczy. Partie, które nie uzyskają pięciu procent ważnie oddanych głosów nie wchodzą do parlamentu. Głosy oddane na te wszystkie partie, które nie uzyskały tego minimum są przekazywane komitetowi wyborczemu który zdobył najwięcej głosów. Głosujący na JKM ZAWSZE głosują na zwycięzcę – PO, PiS, inną partię głównego nurtu. Stąd należy uważać JKM za największego ich sojusznika.

Czasem pojawiają się rzeczywiście ciekawe inicjatywy polityczne. Jednak jak widać na przykładzie JKM nie tyle nie warto co nawet nie można na nie głosować. Wielu inteligentnych ludzi zupełnie nie rozumie jak między Odrą a Bugiem działa próg wyborczy. Jest to szczwane oszustwo. Głosując na te malutkie partyjki, w których rzeczywiście mogą znaleźć się uczciwi ludzie, które są zupełnie przeciwne polityce wielkich partii (które nie mają szans na przekroczenie progu), wspieramy układ rządzący.

Jedynym rozsądnym wyjściem jest całkowity bojkot wyborów parlamentarnych i pozostanie w domu. Nie warto brać udziału w tym cyrku. Wprawdzie komputer i tak może przedstawić zawyżoną, sfałszowaną frekwencję, ale… im więcej kłamstw ze strony elity tym większa szansa, że niektóre z nich w końcu zaczną być dostrzegane przez większą liczbę osób.

*************************************************

Manifest bojkotującego wybory parlamentarne 2011

Ps. zobacz także:

Nowiny przed i po wyborcze

Komentarzy 75 to “Bojkot czy „sabotaż”?”

 1. thetomek4791 Says:

  Oczywiście,że prawdzie trzeba pomóc,tylko aby nie w odwrotną strone.Węgrów też trawi żydo-masońskie robactwo,ale sa po naszej stronie.Michalkiewicz jest żydem na bank,świadczyć o tym może jego wymowa.To samo dotyczy Ziemkiewicza.Czyżby to był zbieg okliczności?Nie sądze.Na tych panów też przyjdzie czas i odkryjemy ich prawdziwe nazwiska

 2. thetomek4791 Says:

  prosze o upublicznianie.z góry dziękuje

 3. Foliisak Says:

  Autor tej strony napisał o negatywach głosowania. Nie wiem co mam o tym myśleć. Czy faktycznie jest takim fatalistą, czy sieje defetyzm celowo.

  Ok załóżmy, że wyniki sa przez informatyków fałszowane, załóżmy że głos na partię JKMa to głos stracony.
  Wynika z tego, że namawia Pan do walkowera, do poddania się i dlatego Pan jako autor tej strony wzbudza we mnie zainteresowanie połączone z wątpliwością co do intencji tej strony. Przypominam czytającym, że jest wiele antysemickich stron które zostały założone przez ….

  Ja namawiam natomiast do głosowania, ponieważ wielu ludzi wiary, patriotów jest w szeregach PIS i Nowej Prawicy. Zdaję sobie sprawę, że PIS jest partią filosemicką a w Nowej Prawicy sa też semici, ale jakos trzeba walczyć. Jest takie piękne powiedzenie: wystarczy bierność ludzi dobrych by zwyciężyło zło.

  Nawet jeśli ma Pan szczere intencje, to nie ma Pan ducha walki. Wg mojej oceny widzi Pan tylko przegraną

 4. Admin Says:

  Foliisak: „Wynika z tego, że namawia Pan do walkowera, do poddania się i dlatego Pan jako autor tej strony wzbudza we mnie zainteresowanie połączone z wątpliwością co do intencji tej strony. Przypominam czytającym, że jest wiele antysemickich stron które zostały założone przez ….”

  Gratuluje, zdemaskował mnie pan.

  Powodzenia przy „urnie” wyborczej, przy oddawaniu głosu na „patriotów” z PiS. Żegnam.

 5. Admin Says:

  Tomku, gdy tylko jest to możliwe, komentarze są wykopywane. Niestety, nikt za sterami nie siedzi przez 24 h na dobę.

  Ostatnio wysłaliśmy list do wordpressa, do centrali, napisany po angielsku i dalej nic nie zrobili z komentarzami. Cóż, jakoś przeżyjemy 😉 Pozdrawiam

 6. thetomek4791 Says:

  Ok Adminku.Dzięki serdeczne.Ja tylko tak musze sie upominać.Zdaje sobie sprawe,że nikt nie jest dyspozycyjny 24h,ale musze sie upominać.Ja też pozdrawiam i dziękuje

 7. Anonim Says:

  @thetomek

  To wstaw tą listę o której piszesz. Morderców Polaków z chęcią ja sobie skopiuję i przekażę dalej..

 8. BladyMamut Says:

  thetomek4791 :
  Ok Adminku.Dzięki serdeczne.Ja tylko tak musze sie upominać.Zdaje sobie sprawe,że nikt nie jest dyspozycyjny 24h,ale musze sie upominać.Ja też pozdrawiam i dziękuje

  Nie tylko Tobie komentarze nie wchodzą od razu,spokojnie, wiecej cierpliwośći 🙂

 9. thetomek4791 Says:
  Lista Żydowskich morderców Polaków ściągnij wszystkie nazwiska w jednym dokumencie! http://www.megaupload.com/?d=RO7EDQGN Powojenni żydowscy oprawcy Polaków ze służby bezpieczeństwa, LWP, sądownictwa i prokuratury… [stopnie wojskowe oraz stanowiska i tytuły dla zwartości tekstu pominięto. W nawiasach nazwiska oryginalne, mimo braku imion, osoby łatwo zidentyfikować ze względu na pełnioną funkcję oraz miejsce służby] Abramowicz Roman, Akerman Anatol, Alster Antoni [Nachum Alster], Alster S., Altenberg Helena, Altschuler Wiktor, Amons Jan, Andrejew Igor, Andruszewicz Aleksander, Andrzejewski Leon [Lejb Wolf Ajzen], Antopolski Herc, Aspis Feliks, Aumer, Auscaler Gustaw, Auster Maks, Azarkiewicz Leonard, Baczko Włodzimierz, Badian Bolesław, Bański Stanisław, Barankiewicz Włodzimierz, Barszczów Aleksander, Bartkiewicz, Bartman Maksymilian, Baumgartem, Bazylow, Bednarz B., Bednarz Bronisław, Berezowski Maksymilian, Bergelson/Bergerson, Berman Czesław, Berman Jakub, Bernard August, Berski Filip [Badner], Berton Marian, Białobrzeski Lucjan, Bibrowski Zdzisław, Bielawski, Bielecki [Moniek Suchman], Bielski Stanisław [Leon], Biller Barbara [Basza Lea], Blacharski Leon, Blum Ignacy, Bochenek B., Bochniewicz Jerzy, Bogucki Mieczysław, Bogusławski Aleksander, Bojko Roman, Bolesław Jeleń, Bolkowiak Alef [Gutman], Borel Anatol, Borowy Piotr, Botwińska, Branda, Brandel Adam, Brandel Zdzisław, Braniewski Edward [Brandsteter], Braude Zygmunt, Bringajzen Mieczysław, Broch, Broda Adam, Bromberg Adam, Bron Michał [Bronstein], Brones, Broniatowski Mieczysław, Brunicki Adolf, Brus Włodzimierz, Bryn Jerzy [Izrael Alter], Bryn Józef, Brystygier Julia [Julia Prajs, Daria, Ksenia, Luna, Maria], Bugajski, Bukojemski, Burgin Juliusz, Bycan F., Cetkin Leopold, Chajn Leon, Charbicz [Marek Heberman], Chechliński, Chęciński Michał, Chmielewski Henryk, Cimoszewicz Marian [Goldstein], Cukierman, Curanow, Cynkin, Czaplicki Józef, Czarny, Dąbkowski Tadeusz, Dąbrowski, Dancyg Marcin, Darewski Maksymilian, Dawidow Siemion, Demner Aleksander, Demner, Diduch, Dobrowolski Jerzy, Dodin Henryk, Doerffer Marian, Dolanowski Jan [Dollinger], Domański Roman [Rosenband], Drohomirecki Jerzy, Drzewiecki Jan [Holzer], Drzewiecki Michał, Duliasz Hipolit, Dworniaka, Dym Michał [Mendel], Dymant Władysław, Dytry Mieczysław, Ebensztejn Henryk, Eisenstein Berek, Elceser Stanisław, Erlich Joachim, Erlich Jan, Fajdman M., Fajgman Michał [Mojżesz], Fajnsztajn Mieczysław, Fals Ludwik, Fegman, Fejgin Anatol, Feld Filip, Feldman Józef, Fels Ludwik, Ferber, Feuerstein Dawid, Field Filip, Filiks Aleksander, Fink Marek, Finkel Stefan, Finkelstein Feliks, Fiński Otto [Finkenstein], Flato Stanisław, Fledman Józef, Flikielski Henryk, Fonkowicz Jerzy, Franeiszer Honorata, Frenkiel Marian, Freudenhaym Mieczysław, Frey-Bielecki Jan, Friedman Michał, Frydman Mateusz, Fuks, Gabryelski Józef, Gajewski Adam, Galczewski, Galewicz Jan, Galina Albert, Gangel Leon, Garbowski [Caber], Garbowski [Gruber], Garder Stanisław, Gatner Witold, Gerszon Bernard, Gieca, Gineberg, Gładysz Szymon, Glajcher Karol, Glickman Adela, Gloca Adam, Godlewski Władysław, Goettinger Ludwik, Gol Edward, Golczewski Kazimierz [Bauman], Goldenberg Aaron, Goldfinger Ignacy, Goldsztajn Feliks, Górecki [Goldberg], Górowska – Sand Maria [Einsenman], Górski Michał, Goryń Mordko, Grabicki Alojzy, Grabowski Roman, Grabski Karol, Gradlewski A. [Goldberg], Graff Kazimierz, Grajnert Ryszard, Graniewski Marian [Gutaker], Grodziński Witold, Grosfeld Leon, Gross Mieczysław [Szmul], Gross Zygmunt, Gross Aleksander, Grossman Mojżesz, Grosz Wiktor [Izaak Medres], Grot, Gruber Eugeniusz, Gruda Helena, Grunbaum Albert, Grunblat, Grylak Aleksander, Grynbaum Albert, Grynszpan Jechiel, Grzybowski Faustyn, Gutaker Stanisław, Guterman Józef, Gutman-Sapirstein Jadwiga, Gutowski Antoni, Guttman Jan, Guzy Sykstus, Hajnicz A., Hakman Michał, Halbersztadt Władysław, Halicz, Haliński, Halski Mieczysław, Hammerszmidt Jakub, Hański, Harasim Julian, Hazelmajer Teofil, Heinrich, Heistein, Helfer Leon, Helin Izydor, Henryk Cukierman, Herer Wiktor, Herzog Leon, Hibner Juliusz [Dawid Schwarz], Hirszman Chaim, Hirszowicz, Hochberg Leo, Hofman Zygmunt, Hohberg Leo, Holder Henryk, Hollitscher Stanisław, Horoszewicz, Hubert H., Hubner Juliusz, Humer Adam, Jakubowicz, Jarczewski, Jędrzejczyk Wacław, Jegier, Jekiel M., Jodelis Benedykt, Jurkowski Józef, Kac Markus, Kac Mordechaj, Kalecki Edward, Kalmewicki Mojżesz, Kamińska Maria, Kant Jan, Kapczuk Franciszek [Nataniel Frau], Karczmarz Teofil, Karliner Oskar, Karpinski Beniamin, Kern Paulina, Kessler Juliusz, Kielski Leopold, Kirschke Florian, Kisielew, Klein Icchak, Kleinhaut Szmul, Kluger Józef, Klupiński Wincenty, Knapp Robert, Kochan Władysław, Kochański Michał, Kocubej, Kofler, Kokoszyn Aleksander, Kolb Adolf, Komar Wacław [Mendel Kossoj], Konar Julian, Konar Stanisław, Konieczny Bernard, Konieczny Czesław, Koniński Edward, Konwizor Marian, Korczyński Grzegorz [Kalinowski], Kornecki Andrzej [Dawid Kornhendler], Korobkow Tadeusz, Kot Marcel [Abram Sterenzys], Kotoń Eliasz, Kowalik, Kowalski Mieczysław [Kohn], Kożuch, Krakowski K., Krakowski Stefan [Szmul], Krasucki, Krasuski Zygmunt, Kratko Józef, Krawecki Adam, Kreft Hubert, Krupski Juliusz, Krygier, Kryze Roman, Krzemień Ignacy, Krzemień Leszek Maksymilian Wolf], Krzewski Eugeniusz, Kuhl Stefan, Poniedzielnikow Jan, Kulak Józef, Kulik Mikołaj, Kurowski Stefan [Stefan Leon Warszawski], Kuszko Eugeniusz, Kwaśniewski, Kwiatkowski Jan, Lach, Lajbler, Laks Stanisław, Lampel Bronisław, Łańcut Dagobert Jerzy, Landau Antoni, Landsbergis Eugeniusz, Lange Wacław, Łapiński, Laski Adam [Gutbrot], Lasota, Laufer Stanisław, Lech, Lecki Jerzy, Leder Witold, Lehrman Aaron, Lekach Rafał, Lercel Tadeusz, Lerner Dawid, Leśniak K., Leszczyński Anatol, Lewandowski Naum, Lewin Samuel, Lewin Efraim, Lewkowicz Stefan, Lewkowicz-Ajzenman Lex-Majewski Stanisław, Liberman Anatol, Libicki B. [Liberman], Liciński, Lider Julian, Ligęza Henryk, Lindauer Zygmunt, Liniewski Anatol [Liberman], Litmanowicz Władysław [Abram Wolf], Lityński Maksymilian [Lifszyc], Liwocki Andrzej, Lubiejski [Zygielman], Lubiński A., Lubowski Jakub [Chasze Smen], Maciechowski Izaak, Madalińska Anna, Magler, Majsiak Henryk, Majster Maciej Maksymilian, Majtek, Mąka Ajzer, Mąka Mojżesz, Mąka Pinek, Makowicz Andrzej, Makowski, Małachowski, Malagowski Józef, Malczewski E., Malczewski Fryderyk, Malinowski Marian [Samuel Haber], Malko, Mamrot Antoni, Mankiewicz Czesław, Marcel Kot [Abram], Marcin Dancyg,, Margules Jakub, Maślanko Mieczyslaw [Mojżesz], Masz Adam, Matejewski Ryszard [Kugelschwanc], Maurer Aleksander, Mazur Marian, Mederer Florian,Meller Adam, Menasze Jakub, Mendelbaum Henryk, Mering Jerzy, Merlig Jerzy, Merz Emil, Mett Ch., Mett Mieczysław, Michnik Stefan, Midro Leon, Miernik Tadeusz, Mietkowski Mieczysław [Mojżesz Bobrowicki], Milcyn Aleksie, Milewski Edward, Milliblit Edward, Mioduski Kryspin, Mirecki Aleksander, Mirski Mieczysław, Modelski Izydor, Modlinger Jerzy, Mojsezon S. D. [Mojżeszowicz], Monat Pawel, Morel Salomon, Morzycki Józef, Mosiejczuk Włodzimierz, Mrożek Józef, Muszkat Marian, Nachsatz Henryk, Nadelwicz Mirosław, Nadzin Stanisław, Namedyński, Naruszewicz Józef, Naszkowski Marian [Wasser], Naumienko T., Nazarewicz Ryszard, Nechamkis Bronisław, Neuberg, Niewiadomski, Nimen Zofia, Notkowski Mieczysław, Nowicki Jerzy, Nowogródzki Henryk, Nunberg Szymon, Nussbaum Klemens, Nutman Izaak, Eberhard, Ochab Edward, Ochockim, Okręt Regina, Okręt Zygmunt, Olkowski Jan, Ołomucki Borys, Orechwa Mikołaj, Orliński Jan [Unterweiser], Orłowski – Kugelschwanz, Osiński Sylwester, Ostaszewski, Otto Fiński [Finkenstein], Pakier, Pankow Beniamin, Parzeniecki Piotr, Paszkowski Zbigniew, Paszta Tadeusz, Pawłowski, Pełczyński, Peste, Pfeffer Edward, Piasecki, Piątkowski F., Piekanowski Pinek, Piekarski Stefan, Pintarowa Alicja, Pióro Piotr, Pirko, Pizło Stanisław, Pliski Dymitr, Płoński Dorian, Pluta Józef, Podlaski Henryk [Hersz Fink], Polanowski Tadeusz, Półturzycki, Ponarski Mojżesz, Potok Lola, Poznańska-Gebert Krystyna, Poznański Józef [Izaak Topfer], Prause Jan, Prawin Jakub, Prenner Leon, Przysuski Ludwik, Pszczółkowski Edmund, Ptasiński Jan, Puteczny, Rabinowicz Isser, Radkiewicz Stanisław, Rajch Józef, Rajewski Michał, Rajkowski, Rajski Abraham [Rajgrodzki], Rak Arnold, Rawicz Roman [Vogel], Rawski, Reich Józef, Reich-Ranicki Marceli, Reiss, Reniak Marian [Stróżyński], Rettinger Edward, Reutt Czesław, Rilkin, Ringer Czesław, Rochwerger Jan, Romkowski Roman [Natan Grunsapan-Kikiel], Rosiński [Rosenberg], Rotnicki Julian, Rotowski [Rotholtz], Rotter Henryk, Różański Józef Maria [Rosenzweig], Rozenbaum Feliks, Rozenberg O., Rozenblitt Marian, Rozenwaks Józef, Rubinow Ilja, Rubinstein Leon, Rudawski Michał, Rutkowski Ignacy, Rutkowski Jan, Rychlik Zenon, Saar Eugeniusz, Sadykiewicz, Safian Zbigniew, Sajewski, Salamon Wacław, Salpeter Michał, Samet Leo, Samsonow Piotr, Sarnowski Stefan, Sarzycki Tadeusz, Sawicki M., Schumacher, Sejneński K., Siedlecki J., Sienkiewicz [Lewi], Sieracki Władysław, Singer Szlomo, Siódmak Jerzy, Skorupiński Mieczysław, Skulbaszewski Antoni, Sław Aleksander, Śliwa Stanisław, Śliwiński Józef [Flaumanbaum], Słonimski Feliks, Słowik Edward, Słuczek, Smolnicki Piotr, Sobczak Stefan, Sochaczewski Marcin, Sokołowski Stanisław [Szabat], Solowic Nahum, Solski Paweł [Pinkus], Sowińska Stanisława, Spajzer, Stach Leon, Stamieszkin Jan, Stauber Marceli, Stecki Marian, Stern Michał, Sternik Leon, Stolzman Izaak, Strasser W., Strumpf Edward, Studencki Henryk [Chaim Studniberg], Surozki Juliusz, Świątkowski Wilhelm, Światło Józef [Izaak Fleischfarb], Świerczewski Karol [Goltz], Świetlik Konrad, Synaj Aleksander, Szajnwald Mojżesz, Szarek, Szauber Marek, Szeliński Franciszek, Szenborn Ludwik, Szeremeta, Szerer Mieczysław, Szerszeń Jerzy, Szeryński [Szchenkman], Szlajfer Ignacy, Szlifersztajn Jakub, Sznapf Maksymilian, Sznepf Oswald, Szpejzer, Szubicz B., Sztejman Leonard, Sztuhl, Szubicz B., Szulc Ludwik, Szulczyński [Szulcynger], Szwarc Zbigniew, Szweig Rubin, Szydłowski Andrzej, Szyja Oskar Karlinem, Szymczak Zdzisław, Szyszka Wiktor, Taboryski Michał, Tataj Jan, Tatarczyk Ryszard [Ludwik Ruppert], Tatarek Wlodzimierz [Salomon Szlama-Wolf], Tatarynowicz, Tauber Abram, Teitel Julian, Tempel Marek, Tewel Stefan, Tinkpulwer Hanna, Toruńczyk Henryk, Tramer Jerzy, Tranier Jerzy, Trochimowicz, Trojan Henryk [Adler], Tron, Tubak, Turczyński Kazimierz, Turski Leon [Tennenbaum], Tykociński W. [E. Tykotyner], Tymiński Józef, Ukraiński, Umer Edward, Uminski Henryk [Keff], UrbaniakMarian, Urman Emil, Uziębło, Wachtel Jakub, Wadlewski [Walkman], Wagner Marian, Wągrowski Mieczysław [Izaak Pustelman], Wajsblech Benjamin, Wajsfeld Benjamin, Walczak Henryk [Zukerman], Warecki Aleksander, Warecki Józef, Warecki Aleksander [Warenhaupt], Wargin-Słonieński Józef, Warman Kamil, Wasilkowski Roman, Wasserman, Weinberg Emanuel, Weiss Oskar, Welfeld Zenon, Wentland Fidelis, Werfel Roman, Werner Henryk, Wianeczki, Wiatr, Widaj Mieczysław, Wilf Jakub, Wilf Julian, Wilf Salomon, Wilkier Jerzy, Winawer Włodzimierz, Winsz Józef, Wiśniewski Jan, Wittlieb Ignacy, Wizelberg Zygmunt, Włodynger Bolesław, Wnorowski Bolesław, Woch. Wodnar Mieczysław, Wohlmuth, Wojnar, Wolender Stanisław, Wolińska Helena [Fajga Międlak, Danielak], Woliński, Wolski-Dyszko Aleksander, Wyszkowski Eugeniusz, Zabawki, Zabłudowski, Zaborowski Jan, Zadrzyński Eugeniusz, Zagórski Leon[Winter], Zajcew, Załęski Arnold [Załkind], Zamorski Henryk, Zamoyski Jan, Żarski [Silberstein], Zarzycki Janusz, Zawadzki, Zelnik Henryk, Ziegler Emil, Zieleniec L., Zieman Henryk [Zysman], Zillberstein, Zimmerman Herszel, Zucker Salek, Żukowski Jerzy, Zygier, Żywicki Konrad Konwersatorium „Doświadczenie I Przyszłość”, czyli mafia żydowska przygotowująca Okrągły Stół: Adamiecki Wojciech, Ajnenkiel Andrzej, Beksiak Janusz, Boniecki Wiktor, Bójko Leon, Borkacki Stanisław, Bratkowski Andrzej, Bratkowski Stefan, Burzyński Marek, Bryll Ernest, Chłopicki Jerzy, Chodkowski Jerzy, Chwalibóg Krzysztof, Danecki Jan, Dąbrowski Janusz, Długołęcki Kazimierz, Drewnowski Tadeusz, Drozdowski Marian, Dudziński Władysław, Dziewanowski Kazimierz, Gałęski Bogusław, Goryński Julian, Gorzym Andrzej, Gościński Janusz, Gotowski Bogdan, Górski Jan, Grzegorczyk Andrzej, Herer Wiktor, Holzer Jerzy, Holzer Jan, Hubner Zygmunt, Iłowiecki Maciej, Jaruzelski Jerzy, Józefiak Cezary, Józefowicz Adam, Kamiński Antoni, Krasiński Andrzej, Krasiński Janusz, Krzymiński Aleksander, Komender Zenon, Krawczyk Rafał, Lans Wiesław, Malanowski Jan, Małachowski Aleksander, Manteuffel Ryszard, Małcużyński Karol, Maziarski Jacek, Mazowiecki Tadeusz, Micewski Andrzej, Mokrzycki Edmund, Morawski Witold, Mujżel Jan, Nowak Robert, Nowak Stefan, Obuchowski Kazimierz, Osęka Andrzej, Paszyński Aleksander, Piekara Andrzej, Porwitt Krzysztof, Radgowski Michał, Rajkiewicz Antoni, Rakowski Mieczysław, Rawicz Juliusz, Raźniewski Andrzej, Regulski Jerzy, Reykowski Janusz, Rosner Jan, Rurarz Zdzisław, Rysiak Gwidon, Ryszka Franciszek, Siciński Andrzej, Sobolewski Marek, Stelmachowski Andrzej, Strzelecki Jan, Świącicki Andrzej, Szacki Jerzy, Szaniawski Klemens, Szperkowicz Jerzy, Szyndzielorz Karol, Tazbir Janusz, Terlecki Władysław, Teplitz Krzysztof T., Tomaszewski Lech, Trzos-Rostawiecki Andrzej, Trzeciakowski Witold, Tymowski Andrzej, Wajda Andrzej, Walicki Andrzej, Wasilewski Andrzej, Wieczorek Wojciech, Wielowiejski Andrzej, Wierzyński Maciej, Woźniakowski Jacek, Wyczański Andrzej, Zakrzewski Andrzej, Zalewski Witold, Zanussi Krzysztof, Zawadzki Sylwester, Zawiślak Jerzy, Zieliński Jerzy, Żarnowski Janusz Żydzi przy Okragłym Stole: Jacek Ambroziak, Stefan Amsterdamski, Artur Balazs, Ryszard Bender, Stefan Bratkowski, Ryszard Bugaj, Zbigniew Bujak, Andrzej Celiński, Jerzy Ciemniewskl, Marek Edelman, Lech Falandysz, Dariusz Fikus, Władysław Findeisen. Władysław Frasyniuk, Bronisław Geremek, Mieczysław Gil, Andrzej Glapiński, Aleksander Hall, Maciej Iłowiecki, Gabriel Janowski, Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński, Krzysztof Kozłowski, Stefan Kozłowski, Marcin Król, Władysław Kunicki-Goldfinger, Zofia Kuratowska, Jacek Kuroń, Bogdan Lis, Jan Lityński,. Helena Łuczywo, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik,. Andrzej Mlczanowski, Jan Olszewski, Janusz Onyszkiewicz, Edmund Osmańczyk, Janusz Pałubicki, Walerian Pańko, Aleksander Paszyński, Leszek Piotrowski, Anna Radziwiłł, Ryszard Reiff, Jan Maria Rokita,. Zbigniew Romaszewski, Henryk Samsonowicz, Grażyna Staniszewska, Andrzej Stelmachowski, Stanisław Stomma, Adam Strzembosz, Klemens Szaniawski, Jan Józef Szczepański, Józef Ślisz, Jacek Taylor, Witold Trzeciakowski, Jerzy Turowicz, Lech Wałęsa, Andrzej Wielowiejski, Jacek Woźniakowski, Henryk Wujec, Jerzy Zdrada, Tadeusz Zieliński, Andrzej Zoll, Żydzi, Politycy: Alot, Ambroziak Jacek, Balcerowicz Leszek [Aaron Buchholz], Bartoszewski Władysław, Bender Ryszard [Fajwisch Bernstein], Belka Marek, Bielecki Jan K. [Izaak Blumenfeld], Bielecki Czesław, Bierut Bolesław [Rotenschwanz], Boni Michał [Jakub Bauer], Borejsza Jerzy [Beniamin Goldberg], Borowski Marek [Szymon Berman], Borusewicz Bogdan, Braun Juliusz Jan, Bratkowski Stefan [Blumstein], Brystygier Julia [Prajs], Bugaj Ryszard [Izaak Blumfeld], Celiński Andrzej [Kobla], Chojna-Duch Elżbieta, Chrzanowski Wiesław [Szymon Knopfstein], Ciemieniewski Jerzy, Cimoszewicz Włodzimierz [Dawid Goldstein], Ciosek Stanisław, Cyrankiewicz Józef [Izaak Cymerman], Czarnecki Ryszard, Dąbrowski Waldemar, Dorn Ludwik [Kugler-Dornbaum], Drawicz Andrzej, Drzycimski Andrzej [Abraham Engel], Dziewulski Jerzy, Edelman Marek, Falandysz Lech [Aaron Fleischman], Fiedler Arkady [Efroim Trusker], Frasyniuk Władysław [Rotenschwanz], Gadomski Witold, Geremek Bronisław [Berele Lewartow], Giełżyński Wojciech [Roesler], Gilowska Zyta, Glapiński Adam, Gomułkowa Zofia [Liwa Szoken], Goryszewski Henryk [Jakub Glikman], Gowin Jarosław, Grabowski Dariusz, Gronkiewcz-Waltz Hanna [Hajka Grundbaum vel Sara Rojenschwanz], Grześkowiak Alicja [Baturo], Hall Aleksander [Miron Hurman], Hennel Józefa [Zyta Golmont], Ikonowicz Piotr [Dawid Goldsmith], Isakiewicz Elżbieta [Izaakowicz], Iwiński Tadeusz, Jabłoński Henryk [Aptelbaum], Jagielski Mieczysław, Janowski Gabriel, Jaruga-Nowacka, Jaruzelski Wojciech [Mars Las-Jaruzel], Jaskiemia Jerzy [Aaron Aksman], Kaczmarek Wiesław, Kaczyński Jarosław [Benjamin Kalkstein], Karski Jan [J. Kozielewski], Kieres Leon, Kern Andrzej [Dawid Ginsberg], Kołodko Grzegorz [Samuel Hanerman], Kołodziejczyk Piotr [Robert Cajmer], Korwin-Mikke Janusz [Ozjasz Goldberg], Kotlinowski Marek, Kozakiewicz Mikołaj [Jakub Kleinman], Krall Hanna [Hejka Reichgold], Krasucki Ludwik, Kropiwnicki Jerzy, Król Krzysztof [Aaron Rosenbaum], Krzak Marian, Krzaklewski Marian [Dawid Zimmerman], Kuczyński Waldemar, Kukliński Ryszard, Kułakowski Jan, Kuratowska-Jaszuńska Zofia [Goldman-Kuratow], Kuroń Jacek [Izaak Cukerman Lvel Icek Kordblum], Kwaśniewski Aleksander [Izaak Stolzman], Kwaśniewska-Konty Jolanta [Kohn], Labuda Barbara, Lepper Andrzej, Lewandowski Janusz [Aaron Langman], Lipski Jan Józef [Kobla], Lipszyc Bazyli, [Liszcz Teresa [Sara Lankamer], Lityński Jan [Jakub Leman], Łuczak Aleksander [Dawid Lachman], Macierewicz Antoni [Izaak Singer], Małachowski Aleksander [Jakub Goldsmith], Merkel Jacek [Samuel Nelken], Micewski Andrzej, Michnik Adam [Aaron Szechter], Milczanowski Andrzej [Aaron Edelman], Milewicz Waldemar, Milewski Jerzy [Dawid Machonbaum], Miodowicz Alfred, Misiąg Wojciech, Moczulski Leszek [Robert Reimer-Berman], Modzelewski Karol [Samuel Mendel], Mojzesowicz, Naimski Piotr, Nałęcz Tomasz, Niesiołowski Stefan, [Aaron Nusselbaum], Niezabitowska Małgorzata, Nowaczyński Adolf [Neuwert A.], Nowak Jerzy Robert [Moritz Neuman], Nowak-Jeziorański Jan [Treuhander], Nowakowski Jerzy Marek, Nowicki Marek, Nowina-Konopka Piotr [Halm Kromer], Olechowski Andrzej [Mosze Brandwein], Olejnik Monika, Oleksy Józef [Szymon Buchwio], Olszewski Jan [Izaak Hertz-Oksner], Onyszkiewicz Janusz [Jojne Grynberg], Osiatyński Jerzy [Szymon Weinbach], Parys Jan [Halm Pufahl], Paszyński Aleksander [Finkelstein], Pietrasik Zdzisław, Piłsudski Józef [Ginet/ Zolman], Pipes Richard, Płażyński Maciej, Podemski Stanisław, Podkański Lesław [Izaak Frenkiel], Podkowiński Marian [Wernitz], Pol Marek, Polański Roman [Katz-Liebling], Potocki Andrzej, Przymanowski Janusz [Rajchert], Rakowski Mieczysław [Mojżesz Rak-Finkelman], Rokita Jan Maria [Izaak Goldwicht], i żona: Arnold Nelli [K. Zimerer], , Romaszewska Anna, Romaszewski Zbigniew [Aaron Spilkerstein], Rosati Dariusz, Rosiewicz Andrzej [A. Jaroszewicz], Rottenberg Anda, Rozłucki Wiesław, Różański Józef [Josek Goldberg], Rulewski Jan [Fikelman], Safian Marek, Sandauer Artur, Sawicka Hanka [Hannah Frendzel-Szapiro], Seryusz Wolski Jacek, Sierakowska Izabela [Rebeka Sommer], Sikorski Radek, Siwiec Marek, Skubiszewski Krzysztof [Szymon Schimel], Słomka Adam, Słonimski Antoni [Goldman], Smolar Eugeniusz, Sokorski Włodzimierz, Staniszewska Grażyna, Stomma Stanisław [Szaja Sommer], Strąk Michał [Baruch Steinberg], Strzembosz Adam, Suchocka Hanna [Hajka Silberstein], Sulik Bolesław [Jakub Steinberg], Szaniawski Józef, Szeremietiew Romuald, Szyr Eugeniusz, Światło Józef [Izaak Fleischfarb], Świerczewski Karol [Walter Goltz, Tanenbaun], Święcicki Marcin, Taylor Jacek, Tejkowski Bolesław [Benio Tejkower], Tober Michał Urban Jerzy [Josek Urbach], Wachowski Mieczysław [Jakub Windman], Wałęsa Lech [Lejba Kohne], Walendziak Wiesław, Warszawski Dawid [Konstanty Poznański-Gebert], Warakomska Dorota, Ważyk Andrzej, Wąsacz Emil [Gagman], Werblan Andrzej [Aaron Werblicht], Wiatr Sławomir, Wielowiejski Andrzej, Wierzbicki Piotr, Wilecki Tadeusz [Tadeusz Wałach], Wolińska Helena [Brus – Ochsmann], Wołek Tomasz, Wujec Ludmiła [Okrent], Wasilewska Wanda [Reiter], Zambrowski Roman [Rubin Nussbaum-Rachmil], Zaorski Janusz [Jakub Bauman], Ziemkiewicz Rafał, Ziółkowski Janusz [Izaak Zemler], Zoll Andrzej [Rojeschwanz], Żakowski Jacek Żydzi, artyści i twórcy: Abakanowicz Magdalena, Abramow-Newerly Igor, Antczak Jerzy, Arnold Agnieszka, Awdiejew Alosza, Axer Erwin, Bałucki Michał, Bardini Aleksander, Belmont Leopold (Blumental Leopold), Bielicka Hanka, Brandstaetter Roman, Brandys Kazimierz [Landau], Brandys Marian, Bratny Roman, Budrewicz Olgierd [Elier], Brzechwa Jan [J. Lesman], Cichocki Marek, Dałkowska Ewa, Dejmek Kazimierz, Demarczyk Ewa, Dobraczyński Jan [Gutmacher], Fiedler Arkady, Ford Aleksander [Wilczyc], Friedmann Stefan, Gałczynski Konstanty, Górny Zbigniew, Grodzieńska Stefania – Ney, Hass Ludwik, Hemar Marian [Hescheles M], HEN Józef, Jarosiewicz Andrzej, Jarossy Fryderyk, Jasienica Paweł [Lech Bednar], Jastrun Mieczysław [Wiensohn-Agatstein], Jędrusik Kalina, Jurandot Jerzy, Kaczmarki Jacek, Kaminska Ester Rachel, Kaminska Ida, Kiepura Jan, Kobuszewski Jan [Weisleder], Kofta Jonasz, Kofta Krystyna, Kołakowski Leszek, Kopaliński Władysław [Willer], Korczak Janusz [Henryk Goldszmit], Kosinski Jerzy [Josek Lewinkopf], Kowalewski Krzysztof, Krawczuk Aleksander, Kreczmar Adam, Kreczmar Jan, Kreczmar Jerzy, Krukowski Kazimierz [Lopek], Kubiak Zygmunt, Kunicka Halina, Kydrynski Lucjan, Lang Krzysztof, Lang Zbigniew, Lange Antoni, Lec Stanisław Jerzy, Letz-De Tusch, Lem Stanisław, Lesmian Bolesław, Linde Samuel, Lipińska Olga [Fajga Lippman], Lubaszenko Edward, Łazuka Bogdan, Markowicz Roman, Miłosz Czesław, Morgenstern Janusz, Myśliwski Wiesław, Newerly Igor [Abramow], Opalinski Kazimierz, Oppman Artur [Or-Ot], Ordon Władysław [Szancer Wł.], Osiecka Agnieszka [Sztechmann], Passendorfer Jerzy, Petersburski Jerzy, Pszoniak Wojciech, Rachoń Stefan, Rudzki Kazimierz [Szkiawer ], Rybkowski Jan, Satanowski Robert, Skrzynecki Piotr [Endelman], Staff Leopold, Starowicz Lew, Starski Allan, Stuhr Jerzy [Josek Feingold], Szeryng Henryk, Szewinska Irena [Kirszenstein], Szpilman Władysław, Szulc Bruno, Szurmiej Szymon, Szymborska Wiesława [Rottermund], Tatarkiewicz Władysław, Tetmajer Kazimierz Przerwa, Tuwim Julian, Tyrmand Leopold, Umer Magda [Humer], Walter Mariusz [Horst], Wars Henryk, Wasowski Jerzy, Waszyński Michał [Waks], Wat Aleksander [Chwat], Wiłkomirska Wanda [Rosenblat], Wyka Jan [Leopold Wesaman], Żydzi, dziennikarze: Atlas Janusz, Dziennikarz Sportowy, Baczyński Jerzy, Baliszewski Dariusz, Borkowski Jacek, Braun Mieczysław, Cejrowski Wojciech, Cichocki Adam [Aaron Zigenbaum], Cywiński Piotr, Czajkowska Barbara, Fikus Dariusz, Gadzinowski Piotr, Górecki Piotr, Groński Ryszard Marek, Jeneralski Sławomir, Kaczyński Bogusław, Kalabiński Jacek, Kolonko Mariusz Max, Komar Michał, Kwiatkowski Robert, Łętowski Maciej , Łuczywo Helena [Guter-Chaber], Mac Jerzy Sławomir, Markiewicz Marek [Samuel Moritz], Michalkiewicz Stanisław, Orłoś Maciej, Paradowska Janina [Rachela Busch], Szaranowicz Włodzimierz, Turnau Grzegorz, Toeplitz Krzysztof Teodor, Torańska Teresa, Turowicz Jerzy [Jakow Turnau], Turski Andrzej, Ulka Bogdan, Unger Leopold, Wojewódzki Kuba, Żydzi w hierarchii kościelnej: Bijak Adam, Boniecki Adam, Chrapek Jan, Czajkowski Michał, Dembowski Bronisław, Dębowski Bronisław, Andrzejewski Roman, Domin Czesław, Gądecki S., Glemp Józef, Głódź Sławoj L., Gocłowski Tadeusz, Góra Jan, Gulbinowicz Henryk, Kamiński Zygmunt, Kowalczyk Józef, Macharski Franciszek [Finkeistein], Materski Edward, Mazur Jan, Michalik Józef, Musiał Stanisław, Muszyński Henryk, Nowak Stanisław, Orszulik Alojzy, Paetz Juliusz, Pieronek Tadeusz, Piszcz Edmund, Przykucki Marian Pylak Bolesław, Rakoczy Tadeusz, Romaniuk Kazimierz, Rybak Tadeusz, Samsel Edward, Stroba Jerzy, Suski Andrzej, Szymecki Stanisław, Śliwiński Andrzej, Śmigielski Adam, Tischner Józef. [Blumstein], Wesoły Szczepan, Wieczorek Jan, Zięba Wojciech, Zimoń Damian, Ziółek Władysław, Życiński Józef lista masonów watykańskich W 2-GIEJ POŁ. XX w. przy niektórych nazwiskach ich ksywa masońska Ablondi Alberto, Abrech Pio, Acquaviva Sabino, Alessandro o. Gottardi, Angelini Benedetto, Argienteri Benedetto, Bea Augustyn, Baggio Sebastiano Seba; Alboni Daniel Balda, Baldassari Salyatore Balsa, Balducci Ernesto, Basadonna Ernesto Base, Batelli Giulio Giba, Badeschi Lorenzo Belo, Belloli Luigi Bellu, Bellucci Cieto, Bettazzi Luigi Lube, Bianchi Giovenni Bigi, Biffi Franco Bifra, Biacarella Mario, Bonicelli Gaetano, Boretti Giancarlo Borgi, Bovone Alberto Albo, Brini Mario Mabri, Bugnini Annibale Buan, Buro Michele Bumi, Cacciavillan Agostino, Cameli Umberto, Caprile Giovani Giga, Caputo Giuseppe Gicap, Casaroli Agostino Casa, Cerruti Flaminio Cefla, Ciarrocci Mario Cima, Chiavacci Enrico Chie, Conte Carmelo Conca, Cresti Osyałdo Cresco, Crosta Sante Crostas, Csele Alessandro Alcse, Dadagio Luigi: Luda, D’antonio Edzio, De Bonis Donato Debo, Del Gallo Roccagiovane Ligi, Del Monte Aldo Adelmo, Drusilla Jtalia Drusj, Faltin Daniele Fada, Ferraiolo Giuseppe Gife, Fiorenzo Angelini Franzoni Giovanni Fragi, Fregi Francesco Egisto, Gemiti Vito Vige, Girardi Giulio Gigi, Giusetti Massimo Giuma, Gottardi o. Alessandro Algo, Gozzini Mario Mago, Graziani Carlo Graca, Gregagnin Antonio Gre, Gualdrini Franco Gufra, Ilari Annibale Ila, Laghi Pio Lapi, Lajolo Giovanni Lagi, Lanzoni Angelo Lana, Levi Yirgilio (Alias Levine) Vile, Lozza Lino Loli, Lienart Achille, Macchi Pasquale Mapa, Mancini Italo Mani, Manfrini Enrico Mane, Marchisano Francesco Frama, Marcinkus Paul Marpa (Gorilla), Marsila Salvatore Salma, Mazza Antonio Manu, Mazzi Venerio Mave, Mazzoni Pier Luigi Pilum, Maverna Luigi Luma, Mensa Albio Mena, Messina Carlo Meca, Messina Zanon Amez, Monduzzi Dino Mondi, Mongillo Daimazio Monda, Morgante Marcello Morma, Natalini Terzo Nate, Nigro Carmelo Carni, Noe Virgilio Vino, Orbasio Ignio Orbi, Palestra Vittorio Pavi, Pappalardo Salvatore Salpa, Pasqualetti Gottarda Gopa, Pasquanelli Dante Pada, Pellegrino Michele Palmi, Piana Giannino Gipi, Pimpo Mario Pima, Pinto Msgr. Pio Vito Pipivi; Pimpi, Poletti Ugo Upo, Ratoisi Tito Trato,, Rizzi Msgr. Mario: Mari; Monmari, Romita Fiorenzo Firo, Rogger Ignio Igro, Rossano Piro, Rotardi Tito Trota, Rovela Virgilio Rovi, Sabbatani Aurelio Asa, Sacchetti Francesco Safra, Santangelo Francesco Frasa, Santini Pietro Sapi, Savorelli Fernando Safe, Savorelli Renzo Resa, Scangatta Gaetano Gasca, Schasching Giovani Gischa i Gesuita, Schierano Mario Maschi, Semproni Domenico Dose, Sensi Giuseppe Mario Gimase, Sposito Ligi, Suenens Leo Lesu, Tirelli Sotrio Tirso, Trabalzini Dino, Travia Antonio Atra, Trocchi Vittorio Troyi, Tucci Roberto Turo, Turoldo David Datu, Vale Georgio Vagi, Vergari Piero Pive, Villot Jean Jeanni; Zurigo, Zanni Lino Tylu ich było 30 lat temu. A ilu ich jest teraz? Pewnie z 5 tysięcy, a w Polsce: od proboszcza w górę. TP 31-32/2003 MORDERCY POLAKÓW żydowscy komuniści – zwyrodniali zbrodniarze w stalinowskim aparacie represji, terroru i ludobójstwa PRL – przeciwko narodowi polskiemu Aparat terroru i ludobójstwa: •Resort Bezpieczeństwa Publicznego Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego •Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego MBP •Urząd Bezpieczeństwa UB •Państwowa Komisja Bezpieczeństwa PKB •Komisja Bezpieczeństwa KB •Komitet ds Bezpieczeństwa Publicznego KBP •Milicja Obywatelska MO •Zwiad Wojsk Ochrony Pogranicza •Główny Zarząd Informacji Wojska Polskiego BZIWP •Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego KBW •Zarząd II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego •Ludowe Wojsko Polskie •Sądownictwo i prokuratura I. Organy Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego – utworzone w lipcu 1944 w celu ochrony komunistycznych władz okupacyjnych oraz pacyfikacji oporu cywilnego i zbrojnego. Do 31 grudnia 1944 stanowiło resort bezpieczeństwa publicznego PKWN. Organ stworzony przez sowieckie służby bezpieczeństwa państwowego i przez nie dowodzony. Oficjalnie nadzorowane przez Politbiuro KC PPR, następnie PZPR od 1949 przez Komisję Bezpieczeństwa Publicznego. MBP podlegały wojewódzkie i powiatowe urzędy bezpieczeństwa publicznego (WUBP, PUBP) oraz Milicja Obywatelska, Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego, więzienia i obozy pracy. Funkcję ministra pełnił Stanisław Radkiewicz. MBP prowadziło wywiad, kontrwywiad, kontrolę wszystkich organizacji i instytucji społecznych, politycznych, gospodarczych. Organizowało ludobójczy terror wobec Polaków, w szczególności podziemia niepodległościowego 1944-56 i Kościoła, którego ofiarami padło ok. 100 tysięcy osób. W grudniu 1954 przekształcone w Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komitet ds. Bezpieczeństwa Publicznego. Jednostką wykonawczą ministerstwa był Urząd Bezpieczeństwa. Państwowa Komisja Bezpieczeństwa – została powołana w marcu 1946 na podstawie decyzji Politbiura KC PPR w celu koordynacji działań jednostek Wojska Polskiego, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Wojsk Oochrony Pogranicza, UB, MO, ORMO w walce z podziemiem niepodległościowym i UPA. Przewodniczącym został minister obrony narodowej M. Żymierski, w skład wchodzili S. Radkiewicz, komendant główny MO F. Jóźwiak, dowódca KBW B. Kieniewicz. Obszar państwa podzielono na 14 stref bezpieczeństwa i powołano w nich wojewódzkie komisje bezpieczeństwa (przedstawiciel okręgu WP, szef WUBP, komendant MO oraz dowódca jednostki KBW). Do walki z podziemiem wydzielono siły liczące 150-180 tysięcy żołnierzy i milicjantów. Ich działania wspierało ponad 50 tysięcy członków ORMO. Od końca 1947 stopniowo wycofywano z działań wojsko i rozwiązywano wojewódzkie komisje bezpieczeństwa. Komisja Bezpieczeństwa (Komisja Biura Politycznego KC PZPR ds. Bezpieczeństwa Publicznego) – powołana w 1949 w celu kontroli i koordynacji działalności Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego (MBP) oraz Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego (GZI WP) przez ścisłe kierownictwo PZPR. W jej obradach uczestniczyli Bolesław Bierut jako przewodniczący, Jakub Berman, Hilary Minc, Stanisław Radkiewicz, Mieczysław Mietkowski, Roman Romkowski, K. Świetlik, dyrektor X Departamentu MBP A. Fejgin. W 1954 r. KB rozwiązana wraz z MBP. Milicja Obywatelska (MO) – początkowo podlegała resortowi bezpieczeństwa publicznego PKWN, w latach 1945-1954 MBP, następnie ministerstwu spraw wewnętrznych. Pełniła rolę pomocniczą w organizacji terroru i zwalczaniu podziemia niepodległościowego. Główny Zarząd Informacji Wojska Polskiego (GZI WP) – kierowniczy organ kontrwywiadu wojskowego, faktycznie policja polityczna organizująca terror w wojsku w latach 1945-57, odpowiednik Smiersza na Polskę. Organy informacji wojskowej powstawały wraz z tworzącymi się w ZSRR 1943-1944 komunistycznymi jednostkami wojskowymi. We wrześniu 1944 powołano Zarząd Informacji Naczelnego Dowództwa WP, w listopadzie 1944 przemianowany na Kierownictwo Informacyjne WP, a w marcu 1945 – na GZI WP. Podlegały mu zarządy informacji przy dowództwach okręgów wojskowych i rodzajów sił zbrojnych. Szefami GZI WP byli pułkownicy: w 1945 P. Kożuszko, 1945-1947 J. Rutkowski, 1947-1950 S. Kuhl, 1950-1953 D. Wozniesienski, 1953-57 K. Bąkowski. Sądy wojskowe wydawały wyroki zgodnie z żądaniami kierownictwa GZI WP (szczególnie płka Wozniesienskiego i jego zastępcy ds. śledczych, płka A. Skulbaszewskiego). Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego (KBW) – specjalna formacja wojskowa, powołana 1945 do walki z niepodległościowym podziemiem oraz zbrojnymi organizacjami ukraińskimi i niemieckimi i do zapewnienia porządku wewnętrznego. Podlegał MBP (1945-54), następnie ministerstwu spraw wewnętrznych. II. Kierownictwo aparatu terroru – MBP Jakub Berman (1901-84) – w Politbiurze kierował terrorem przez podporządkowane sobie MBP. 1949-1954 członek Komisji Biura Politycznego KC PZPR ds. Bezpieczeństwa Publicznego, odpowiedzialny za działalność Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego Gen. Stanisław Radkiewicz – w latach 1944-1954 ministrem bezpieczeństwa publicznego. W latach 1949-1954 członek Komisji Biura Politycznego KC PZPR ds. bezpieczeństwa publicznego, jeden z głównych stalinizatorów Polski, współodpowiedzialny za zbrodnie Gen. Mieczysław Mietkowski – Mojżesz Bobrowicki – w 1944 zastępca kierownika resortu bezpieczeństwa publicznego PKWN, wiceminister bezpieczeństwa publicznego 1945-1954 Gen. Roman Romkowski – Natan Grunsapan-Kikiel – wiceminister bezpieczeństwa publicznego 1946-1954 Gen. Konrad Świetlik – 1946-1948 dowódca KBW, 1948-1954 wiceminister bezpieczeństwa publicznego Edmund Pszczółkowski (ur. 1904) – członek KPP, PPR, PZPR. Przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Publicznego od 30 marca 1956. Odwołany 13 listopada 1956 Gen. Antoni Alster – Nachum Alster – wiceminister bezpieczeństwa publicznego, pierwszy zastępca przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Publicznego i wiceminister MSW Gen. Bukojemski – wiceminister bezpieczeństwa publicznego Gen. Jan Ptasiński – wiceminister bezpieczeństwa publicznego Ppłk. Gajewski – doradca ministra bezpieczeństwa publicznego Płk. Mikołaj Orechwa – dyrektor Departamentu Kadr MBP Płk. Słuczek – dyrektor Departamentu Łączności i Podsłuchu MBP Płk. Faustyn Grzybowski – dyrektor Departamentu Ochrony Rządu MBP, szef WUBP w Lublinie i Wrocławiu Płk. Kisielew – dyrektor Departamentu Finansów MBP Gen. Milewski, płk. Eugeniusz Gruber, Antoni Gutowski, płk. Jarczewski, płk. Maksymilian Darewski, ppłk. Ryszard Nazarewicz, płk. Józef Jurkowski – morderca Polaków w Bydgoszczy (1945-48), Gdańsku (1948-50) i Katowicach (1951-55), ppłk. Marian Stecki, ppłk. Stefan Tewel, ppłk. Henryk Zamorski, płk. Modecki, płkKowalik, gen. Józef Maria Różański (Rosenzweig), płk. Marian Reniak (Strużyński), J. Siedlecki, płk. Szeryński – Szchenkman, M. Fajdman, płk. Rubinstein, Sajewski, Krupski, Zabłudowski, K. Krakowski, płk. Orłowski – Kugelschwanz, mjr. Fegman, mjr Trochimowicz, kpt. Branda, kpt. Dąbrowski, kpt. Grunblat (I sekretarz PPR w UB), por. Tron, por. Madalińska, ostatnie 7 osób służyło w żydowskiej policji w gettach podczas okupacji hitlerowskiej Płk. Hipolit Duliasz – dyrektor VI Departamentu MBP Płk. Józef Różański – Goldberg – dyrektor Departamentu Śledczego MBP Płk. Adam Humer – wicedyrektor Departamentu Śledczego MBP Płk. Galczewski – dyrektor Departamentu IV MBP Płk. Sienkiewicz – Lewi – dyrektor Departamentu VII MBP Płk Zabawski – dyrektor VIII Departamentu MBP, do 1939 był rezydentem NKWD w Polsce Płk. Górecki – Goldberg) – dyrektor IX Departamentu MBP Leon Andrzejewski – Lejb Wolf Ajzen – dyrektor Gabinetu Ministra BP, p.o. dyrektora Departamentu III MBP, zastępca dyrektora Biura Personalnego MBP, zastępca Komendanta Centrum Wyszkolenia MBP, wicedyrektor IV, nastepnie III Departamentu MBP Ryszard Matejewski – Kugelschwanc – wicedyrektor Departamentu Śledczego MBP Julia Brystygier (pseudonimy Julia Prajs, Daria, Ksenia, Luna, Maria) – w latach 1945-1956 dyrektor V, a później III Departamentu MBP, odpowiedzialna za sprawy polityczno-społeczne i dotyczące Kościoła Płk. Józef Czaplicki – dyrektor Departamentu VII, a później dyrektor Departamentu III MBP, jego zadaniem było prześladowanie Armii Krajowej. Ze względu na znęcanie się tego Żyda nad akowcami, przezwano go w bezpiece „Akower”, co było żydowską wersją inicjałów AK. Płk. Anatol Fejgin – dyrektor Biura Specjalnego MBP, a następnie Departamentu X MBP Płk. Józef Światło – Izaak Fleischfarb – wicedyrektor Departamentu X MBP Julian Konar – wicedyrektor Departamentu I MBP, naczelnik Wydziału II w tym Departamencie Józef Kratko – dyrektor Departamentu IV MBP, szef MO w Katowicach i Krakowie, dyrektor Departamentu Szkoleniowego MBP Leon Rubinstein – dyrektor Departamentu II MBP Ludwik Szenborn – oficer V Departamentu MBP, kierownik obiektu w Miedzeszynie, szef UB na miasto stołeczne Warszawę, szef WUBP Bydgoszcz Aleksander Wolski-Dyszko – dyrektor Departamentu IV MBP Zygmunt Braude – p.o. dyrektora Gabinetu Ministra BP Mieczysław Broniatowski – dyrektor Centralnej Szkoły MBP w Łodzi, później dyrektor Departamentu Społeczno-Administracyjnego MSJuliusz Burgin – dyrektor Gabinetu Ministra BP Michał Drzewiecki – dyrektor Gabinetu Ministra BP Michał Hakman – dyrektor Departamentu Organizacji i Planowania MBP Maria Kamińska – dyrektor Departamentu Szkolenia MBP Dagobert Jerzy Łańcut – dyrektor Departamentu Więziennictwa MBP, 1944-1945 oficer tzw. Ludowego Wojska Polskiego Michał Taboryski – p.o. dyrektor Departamentu II MBP, były policjant w getcie Dr. med. Leon Gangel – dyrektor Departamentu Służby Zdrowia MBP Feliks Goldsztajn – dyrektor Centralnych Konsumów MBP Edward Kalecki – wicedyrektor Departamentu Finansowego MBP Ludwik Przysuski – dyrektor Departamentu Służby Zdrowia MBP Leon Stach – wicedyrektor Departamentu Służby Zdrowia MBP Marek Fink – wicedyrektor Departamentu VII MBP Helena Gruda – wicedyrektor Departamentu Szkolenia MBP Bernard Konieczny – wicedyrektor Departamentu IV MBP Czesław Ringer – wicedyrektor Departamentu III MBP Józef Tymiński – wicedyrektor Departamentu V MBP Zygmunt Okręt – dyrektor Centralnego Archiwum MBP, odpowiadał za nagrania i teczki osobowe Ppłk. Wiktor Herer – naczelnik w V Departamencie MBP, wysoki funkcjonariusz UB, który miał powiedzieć w śledztwie w 1948 r. do jednego z więźniów: „zadaniem naszym jest nie tylko zniszczyć was fizycznie, ale my musimy zniszczyć was moralnie w oczach społeczeństwa„ Ppłk. lekarz med. Kamil Warman – szef Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie Płk. dr. med. Henryk Rotter – pierwszy kierownik CSK Anatol Akerman – tłumacz, następnie cenzor Wydziału Cenzury MBP. W latach 1945-1946 funkcjonariusz Sekcji Szkolenia Zarządu Personalnego MBP, 1946-1947 funkcjonariusz Sekcji I Wydziału II Zarządu Personalnego MBP, 1947-1950 funkcjonariusz Wydziału Polityczno-Wychowowczego Departamentu Więziennictwa MBP, 1950-1951 kierownik sekcji szkoleniowej Wydziału Polityczno-Wychowawczego Departamentu Więziennictwa MBP. Michał (Mojżesz) Fajgman – 1945-1946 naczelnik Wydziału Zakupów Departamentu Zaopatrzenia MBP, 1946 naczelnik Wydziału Żywnościowego Szefostwa Zaopatrzenia MBP. Pełnomocnik rządu ds. przejęcia sowieckich obozów jenieckich w Polsce. Kierownik Centralnego Zarządu Obozów Jeńców Wojennych w Żaganiu. Mjr. Helena Altenberg – oficer śledczy MBP mjr. Barbara Biller (Basza Lea) – oficer śledczy MBP Ferber – przedstawiciel Przedsiębiorstwa Budowlanego MBP Józef Gabryelski – naczelnik Wydziału Szkoleniowego WUBP w Bydgoszczy Jakub Hammerszmidt – naczelnik Wydziału Więziennictwa WUBP w Krakowie Teofil Hazelmajer – 1945 zastępca naczelnika ds. polityczno-wychowawczych więzienia w Sieradzu, 1945-1946 naczelnik więzienia w Radomiu, 1947-1948 naczelnik więzienia we Wrocławiu, 1948-1949 naczelnik COP w Jaworznie, 1949 naczelnik więzienia w Sanoku. O. Rozenberg – naczelnik COP w Potulicach Bronisław Nechamkis – 1945 funkcjonariusz Wydziału Pracy Departamentu Więziennictwa i Obozów MBP, 1949-1950 zastępca naczelnika Wydziału Polityczno-Wychowawczego Departamentu Więziennictwa MBP. 1950-1951 oficer ds. specjalnych w Departamencie III MBP. Marceli Stauber – 1946-1948 zastępca i p.o. naczelnika Wydziału Lekarskiego Departamentu Więziennictwa MBP, 1948-1950 naczelnik Wydziału Zdrowia Departamentu Więziennictwa MBP, 1950-1951 inspektor ds. więziennictwa Szefostwa Służby Zdrowia. Leonard Sztejman – inspektor w Wydziale IV Departamentu Więziennictwa MBP Julian Teitel – 1946 inspektor Departamentu Więziennictwa MBP, 1946-1947 zastępca naczelnika Wydziału Inspekcji Departamentu Więziennictwa MBP, 1947 zastępca i p.o. naczelnika Wydziału IV Departamentu Więziennictwa MBP. W latach 1947-1950 naczelnik Wydziału IV Departamentu Więziennictwa MBP. Salomon Morel – komendant obozu koncentracyjnego w Świętochłowicach i Jaworznie. (uciekł do Izraela) Anna Madalińska – w 1944 kierownik Kancelarii Resortu BP PKWN, 1945-1946 p.o. kierownika Sekretariatu Gabinetu Ministra BP, 1947-1948 naczelnik Sekretariatu Departamentu I MBP (Kontrwywiad), 1948-1951 zastępczyni naczelnika Wydziału Ogólnego Departamentu I MBP. Zdzisław Szymczak – wicedyrektor Departamentu IV MBP Stanisław Pizło – 1944 politruk w LWP, następnie przeniesiony do pracy w PKWN, 1945-1946 wicedyrektor Departamentu Więziennictwa i Obozów MBP, 1946-1947 p.o. dyrektora Departamentu Więziennictwa MBP, 1947-1951 szef Departamentu Więziennictwa MBP. Henryk Chmielewski – wicedyrektor Departamentu V MBP Jan Kwiatkowski – inspektor ORMO Karol Grabski – zastępca naczelnika Wydziału V w Departamencie IV Jerzy Nowicki – naczelnik Wydziału II w Departamencie IV Stefan Sobczak – naczelnik wydziału ds. funkcjonariuszy MBP Mjr. Josef Jurkowski – szef Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego na obszar Śląska Pinek Mąka – sekretarz Bezpieczeństwa Publicznego na obszar Śląska. Stwierdził, że w podległym mu regionie liczba żydowskich oficerów bezpieczeństwa wynosiła od 150 do 225. Powołując się na te dane, żydowski autor John Sack ustalił, że 70 do 75% oficerów bezpieczeństwa na tym terenie było Żydami. Płk. Rubinstein – szef KBW we Wrocławiu Pinek Piekanowski – szef MO w Katowicach Mieczysław (Szmul) Gross – szef MO we Lublinie i Wrocławiu. John Sack, powołując się na niego, stwierdza, że 80% oficerów milicji w Lublinie i 50% tamtejszych milicjantów było Żydami. Płk. Alef Bolkowiak – Gutman – dowódca oddziału partyzanckiego Armii Ludowej; pułkownik MO, kierownik Wydziału Personalnego Komendy Głównej Milicji Obywatelskiej; twórca tzw. band pozorowanych używanych do rozbijania polskiego podziemia; prezes Związku Partyzantów Żydowskich, attache wojskowy w Waszyngtonie. Jechiel Grynszpan – szef MO w Hrubieszowie Ajzer Mąka – szef MO w Bielsku-Białej Marian Konwizor – pierwszego komendant wojewódzki MO w Gdańsku Stefan Finkel – szef więziennictwa MBP w Krakowie Schumacher – szef więziennictwa MBP na obszarze Dolnego Śląska Alojzy Grabicki – szef więzienia mokotowskiego Lola Potok – naczelnik więzienia w Gliwicach Adam Krawecki Berek Eisenstein Szlomo Singer Ichak Klein Adela Glickman Mojżesz Grossman Szymon Nunberg Salek Zucker Dawid Feuerstein Ajzer Mąka Aaron Lehrman Jadwiga Gutman-Sapirstein Hanna Tinkpulwer Efraim Lewin (Nysa) Mojżesz Mąka Major Frydman (Bytom) Jakubowicz Mordechaj Kac Mojżesz Kalmewicki Józef Kluger Nahum Solowic Mojżesz Szajnwald Szmul Kleinhaut (Mysłowice) Henryk Studencki – Chaim Studniberg – naczelnik Wydziału Więziennictwa WUBP w Katowicach, dyrektor Wydziału Więzień i Obozów na obszarze Śląska. Andrzej Kornecki – Dawid Kornhendler (1917-1986) – szef Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Kielcach. W latach 1946-1948 pełnił stanowisko szefa Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Poznaniu, a od 1948 do 1949 roku we Wrocławiu. Kpt. Marceli Reich-Ranicki – cenzor Cenzury Wojennej Resortu BP, kierownik Grupy Operacyjnej WUBP w Katowicach w 1945 r. Ignacy Szlajfer – oficer UB we Wrocławiu w latach 1947-1952, a następnie cenzor w Głównym Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk Regina Okręt – działaczka KPP, w latach 1946-1949 UB w Łodzi, dyrektor Biura Kadr Radiokomitetu. Krystyna Poznańska-Gebert – chorąży UB, organizatorka w latach 1944-1945 WUBP w Rzeszowie Płk. Ryszard Nazarewicz – zastępca szefa Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie, następnie pracownik Instytutu Historii Ruchu Robotniczego partyjnej Akademii Nauk Społecznych. Albert Grunbaum – zastępca szefa PUBP w Kielcach Eta Lewkowicz-Ajzenman – szef Sekretariatu WUBP w Kielcach Baumgarten – wiceszef PUBP w Jeleniej Górze Kwaśniewski – szef wydziału personalnego WUBP w Kielcach Jan Tataj – szef WUBP w Kielcach Tadeusz Paszta – szef WUBP w Warszawie Józef Mrożek – szef WUBP w Gdańsku Józef Pluta – zastępca szefa WUBP w Białymstoku Jan Olkowski – szef WUBP w Krakowie Zbigniew Paszkowski – szef UBP na miasto Warszawę Płk. Kornecki – szef WUBP w Poznaniu Jan Frey-Bielecki – szef UBP w Warszawie i Krakowie Edward Słowik – szef UBP w Siedlcach Płk. Bielecki (Moniek Buchman) – szef WUBP Kraków Józef Rozenwaks – UB w Szczecienie Por. Michał (Mendel) Dym – UB w Zamościu Fidelis Wentland – MBP Warszawa Lucjan Białobrzeski – oficer śledczy MBP Florian Mederer – WUBP Rzeszów Honorata Franeiszer – oficer śledczy PUBP Miastko Ignacy Wittlieb – PUBP Lębork Hubert Kreft – PUBP Lębork Eliasz Kotoń – szef UB w Białymstoku F. Piątkowski – szef WUBP w Lublinie Abram Tauber – szef UB w Chodlu Chaim Hirszman – WUBP Lublin Markus Kac – WUBP Katowice Por. Albert Grynbaum – zastępca szefa PUBP w Kielcach Henryk Mendelbaum – PUBP Będzin Feliks Rozenbaum – WUBP Wrocław Wacław Salamon – WUBP Rzeszów Ryszard Grajnert – Centrum Szkolenia MBP Łódź Stanisław Wolender – WUBP Poznań Jan Guttman – PUBP Rybnik Stanisław Elceser – PUBP Lubaczów Herszel Zimmerman – porucznik UB w Lublinie i Łodzi w latach 1945-1946 Zofia Nimen – była sekretarzem technicznym KC Międzynarodowej Organizacji Pomocy Rewolucjonistom (MOPR), po wojnie pełniła funkcję kierownika Wydziału Śledczego w Komendzie Wojewódzkiej MO w Krakowie. Jerzy Wilkier – szef personalny Komendy Wojewódzkiej MO w Krakowie Płk. Izaak Stolzman – oficer NKWD nadzorujący terror UB na Pomorzu Siemion Dawidow – zwierzchnik sowieckich doradców aparatu terroru Według raportu Nikołaja Seliwanowskiego, głównego doradcy sowieckiego przy MBP, wysłanego do Berii 20 października 1945, Żydzi stanowili 82,3% w radomskim PUBP (por. „Komunizm. Ideologia. System. Ludzie”, Warszawa 2001, s. 196, 198). W Łodzi – według sprawozdania instruktora Wydziału Organizacyjnego KC PPR, Stanisława Brodzińskiego, który 12-18 sierpnia 1945 roku przeprowadził inspekcję na terenie Łodzi w organach UB, Żydzi zajmowali 50% etatów (wg K. Lesiakowski: „Mieczysław Moczar ‘Mietek’. Biografia polityczna”, Warszawa 1998, s. 101). III. Sądownictwo i prokuratura Leon Chajn (1910-83) – w latach 1945-1949 wiceminister sprawiedliwości Maria Górowska – Sand – urodzona w 1915, córka Moryca i Frajdy (z domu Einsenman). W Powstaniu Warszawskim była łączniczką AL. W 1946 roku była dyrektorem łódzkiej szkoły prawniczej, która po kilkumiesięcznych kursach nadawała aktywistom partyjnym „kwalifikacje sędziowskie”. Sędzina, która skazała na karę śmierci w procesie politycznym generała Augusta Fieldorfa. Od 1951 roku była sędzią Sądu Wojewódzkiego w Warszawie. Należała do sekcji tajnej – grona sędziów, wyznaczonych przez wiceministra MBP Romana Romkowskiego do wydawania wyroków na polskich patriotów. W latach 1950-54 tajne sekcje osądzily 506 spraw. W sekcji tajnej byli również Emil Merz, Igor Andrejew i Gustaw Auscaler. Podjęta próba osądzenia jej za mord sądowy nie znalazła się na wokandzie ze względu na jej śmierć. Zmarła na raka w 1998 roku. Stefan Zygmunt Kurowski – Stefan Leon Warszawski (1897-1959) – prawnik, od 1929 obrońca w procesach politycznych. Od 1942 w PPR, później PZPR. W latach 1946-1948 pierwszy prokurator Najwyższego Trybunału Narodowego. Uczestniczył w przygotowaniu dekretów: o amnestii, o postępowaniu doraźnym i odpowiedzialności za klęskę wrześniową i faszyzację kraju i przewodniczył delegacji polskiej na proces w Norymberdze. Od 1956 prezes Sądu Najwyższego. Oskar Szyja Karliner – zastępca prezesa Najwyższego Sądu Wojskowego (NSW), od 1953 roku pracował w Generalnej Prokuraturze Wojskowej, w marcu 1954 roku powołany na szefa Zarządu Sądownictwa Wojskowego. Płk. Leo Hochberg – w latach 1947-1955 sędzia i sekretarz Zgromadzenia Sędziów Najwyższego Sądu Wojskowego, a w latach 1955-1957 sędzia Sądu Najwyższego. Maciej Maksymilian Majster – prokurator do zadań specjalnych, naczelnik wydziału w Departamencie Nadzoru Prokuratorskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, bliski współpracownik Podlaskiego. Władysław Dymant – wicedyrektor Departamentu Specjalnego Prokuratury Generalnej, faktycznie kierował departamentem, którego zadaniem było nadzorowanie śledztw prowadzonych przez MBP. Henryk Podlaski – Hersz Fink – zastępca Prokuratora Generalnego Benjamin Wajsblech – wiceprokurator Prokuratury Generalnej PRL Ppłk. Helena Wolińska – Fajga Mindlak (Danielak) – prokurator wojskowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej, szef Oddziału VII Naczelnej Prokuratury Wojskowej (październik 1950 – wrzesień 1953), członek Partii od 1942. Wilhelm Świątkowski – prezes Najwyższego Sądu Wojskowego Roman Rawicz – Vogel – Najwyższy Sąd Wojskowy Ppłk. Beniamin Karpinski, ppłk. Zygmunt Krasuski – sędzia NSW Płk. Kryspin Mioduski – sędzia W, zastępca prezesa NSW (sierpień 1949 – sierpień 1955) Emil Merz, Gustaw Auscaler, Igor Andrejew, Roman Kryze, Mieczyslaw Szerer – sędziowie NSW Ilja Rubinow – prezes Sšdu Wojewódzkiego m. st. Warszawy Płk. Marian Frenkiel – prokurator wojskowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej, szef Oddziału Naczelnej Prokuratury Wojskowej (październik 1950 – listopad 1956), członek Partii od 1954, do którego obowiązków należało prowadzenie i nadzorowanie śledztw w sprawach wojskowych. Jakub Lubowski – Chase Smen – prokurator Departamentu Służby Sprawiedliwości WP Benedykt Jodelis – prokurator w Prokuraturze Generalnej płk. Feliks Aspis – prokurator w Prokuraturze Generalnej płk. Eugeniusz Landsbergis – prokurator w Prokuraturze Generalnej Paulina Kern – prokurator w Prokuraturze Generalnej Ppłk. Stefan Piekarski – prezez sądu II Armii Polskiej, oficer Armii Czerwonej od 1920 r. Płk. Henryk Holder – naczelny prokurator LWP Mjr. Marian Malinowski – Samuel Haber – zastępca szefa Wojskowego Sądu Okręgowego w Krakowie Leon Prenner – funkcjonariusz Prokuratury Generalnej Ppłk. Jerzy Szerszeń – szef Zarządu Informacji Marynarki Wojennej Ppłk. Aleksander Demner – komendant Oficerskiej Szkoły Prawniczej, produkującej w trybie przyspieszonym morderców sądowych Kpt. Stefan Michnik – sędzia WSR w Warszawie Maksymilian Bartman – prokurator WPR w Warszawie Mjr. Marian Doerffer – WSR w Kielcach, Szczecinie i Poznaniu Filip Feld – szef Wojskowego Sądu Rejonowego w Szczecinie Płk. Zygmunt Wizelberg – prokurator w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie Płk. Krasucki – sędzia wojskowy Mjr. Bolesław Wnorowski – sędzia wojskowy Mjr. Rilkin – prokurator wojskowy Ppłk. Juliusz Krupski – sędzia wojskowy, sędzia NSW i szef wydziału w NSW Jerzy Drohomirecki – sędzia wojskowy Płk. Marian Muszkat – w 1944 został sędziš wojskowym. W następnym roku przewodził „polskiej” delegacji na proces w Norymberdze. W 1957 wyemigrował do Izraela, gdzie po studiach został profesorem Uniwersytetu w Tel Awiwie. Według teorii tego żydowskiego mordercy sšd winien zrozumieć, że do każdego przepisu należy stosować marksistowskš wykładnię, według której dobro demokracji ludowej jest naczelnym nakazem i jeśli pewien przepis temu warunkowi nie odpowiada, to nie może być stosowany. Żšdał wyposażenia prokuratury w nadzwyczajne uprawnienia w nowej rewolucyjnej sytuacji. Prokuratorzy mieli zostać panami życia i śmierci każdego człowieka. Adwokat winien zapomnieć o przedwojennej zasadzie, że jego zadaniem jest obrona oskarżonego przed karš. W ludowym wymiarze sprawiedliwości miał on teraz stać się, obok sšdu i prokuratury, trzecim organem, którego zadaniem jest wykrycie przestępcy, choćby był nim jego własny klient. Ppłk. Teofil Karczmarz – sędzia Najwyższego Sądu Wojskowego Por. Eugeniusz Krzewski – sędzia wojskowy Płk. Feliks Aspis – sędzia Najwyższego Sądu Wojskowego Kpt. Zygmunt Linauer – prokurator wojskowy Ppłk. Zenon Rychlik – prokurator Wydziału IV i VIII Naczelnej Prokuratury Wojskowej (1948 – czerwiec 1955) Kpt. Mieczysław Mett – pracownik Najwyższej Prokuratury Wojskowej, a następnie prokurator Wojskowej Prokuratury Rejonowej. Alicja Graff – prokurator wojskowy, wicedyrektor Departamentu III Prokuratury Generalnej Wacław Lange – w latach 1945-1953 wojskowy prokurator w Warszawie, Białymstoku, Poznaniu i Lublinie Zajcew – morderca sądowy Piotr Samsonow – morderca sądowy Władysłw Sieracki – morderca sądowy Henryk Ligęza – morderca sądowy Aleksiej Milcyn – morderca sądowy Mieczysław Widaj – morderca sądowy Kazimierz Golczewski – Bauman – stalinowski prokurator w Kielcach, pracownik Naczelnej Prokuratury Wojskowej S. D. Mojsezon – Mojżeszowicz – prokurator wojskowy Witold Gatner – prokurator, który nadzorował m.in. egzekucję gen. Fieldorfa Gen. Julian Polan-Harasim – sędzia wojskowy Poważna koncentracja pracowników narodowości żydowskiej wystąpiła w Departamencie Służby Sprawiedliwości Wojska Polskiego, Najwyższym Sądzie Wojskowym, Naczelnej Prokuraturze Wojskowej oraz w sądach i prokuraturach terenowych. Nie było takiego sądu ani prokuratury w wojsku, w której oficerowie żydowskiego pochodzenia nie piastowaliby kluczowych stanowisk. W Departamencie Służby Sprawiedliwości stanowiska szefa Departamentu, szefów Wydziałów, Radców i Inspektorów piastowali oficerowie tegoż pochodzenia w osobach: Henryk Holder Winawer Mieczysław Halski Jakub Lubowski – Chasze Smen Helena Wolińska Borys Ołomucki Mieczysław Freudenhaym Leopold Kielski Marian Malinowski Arnold Rak Franciszek Szeliński Jan Zaborowski Ludwik Fals W Najwyższym Sądzie Wojskowym funkcje zastępców Prezesa bądź sędziów NSW pełnili: Marian Muszkat, Oskar Karliner, Marcin Dancyg, Leo Hohberg, Roman Rawicz (Vogel), Marian Rozenblit, Marian Berton, Józef Warecki. W Naczelnej Prokuraturze Wojskowej stanowiska zastępców Naczelnego Prokuratora, szefów Wydziałów i Prokuratorów pełnili: Henryk Podlaski, Maksymilian Lityński (Lifsches), Stanisław Lex-Majewski, Marian Frenkiel, Mieczysław Bogucki, Feliks Aspis, Edward Gol, Witold Grodziński, Adam Masz, Jerzy Modlinger, Tadeusz Miernik, Mojżesz Ponarski, Zenon Rychlik, Feliks Słonimski, Rubin Szweig, Włodzimierz Winawer, Emil Ziegler i Henryk Zelnik. W terenowych prokuraturach i sądach wojskowych funkcje szefów bądź zastępców szefów pełnili oficerowie tejże narodowości m.in. tacy jak: Kazimierz Graf, Arnold Załęski (Załkind), Adolf Brunicki, Marek Szauber, Stanisław Śliwa, Piotr Smolnicki, Józef Fledman, Maks Auster, Jerzy Tranier, Józef Rajch, Filip Berski (Badner), Mieczysław Fajnsztajn, Antoni Mamrot, Eugeniusz Landsberg, Jan Orliński (Unterweiser), Jan Kant, Roman Bojko, Julian Wilf, Edward Milewski, Juliusz Surozki, Ryszard Wierciech, Józef Rajch i Aleksander Warecki. Uciekli do Izraela: Marian Muszkat, Jan Kant (prokurator Marynarki Wojennej w Gdyni), Ludwik Fels, Marcin Dancyg, Edward Gol, Edward Milliblit, Eugeniusz Landsberg, Adolf Brunicki, Michał Salpeter, Mieczysław Mirski i Andrzej Makowicz. Mieczysław Bringajzen – funkcjonariusz wojskowego terroru sądowego Mieczysław Dytry – funkcjonariusz wojskowego terroru sądowego Czesław Konieczny – funkcjonariusz wojskowego terroru sądowego Franciszek Kapczuk (Nataniel Frau) – Sąd Wojskowy we Wrocławiu Płk. Piotr Parzeniecki – sędzia wojskowy, szef Wojskowego Okręgu Warszawskiego, sędzia NSW Jan Amons – szef Prokuratury Wojskowej w Lublinie i Gdańsku, prokurator Wojsk Lotniczych (1952-1955) Ch. Mett – prokurator wojskowy Leonard Azarkiewicz – szef Prokuratury Marynarki Wojennej Mjr. Julian Wilf – sędzia WSR Gdańsk Stanisław Gutaker – sędzia WSR Warszawa Mjr. Władysław Litmanowicz (Abram Wolf) – sędzia WSR Warszawa Czesław Reutt – prokurator WPR Wrocław Florian Kirschke – sędzia WSR Lublin Oswald Sznepf – sędzia WSR Rzeszów Julian Polan-Haraschin – sędzia WSR Kraków Emanuel Weinberg – „obrońca” w Rzeszowie Józef Feldman – prokurator WPR Lublin, zastępca naczelnego prokuratora wojskowego do spraw szczególnej wagi (październik 1950 – sierpień 1955), członek partii od 1946 Leon Midro – prokurator wojskowy GO „Wisła”, WUBP Katowice Ludwik Goettinger – sędzia WSR Lublin Marek Szauber – prokurator WPR Katowice Wiktor Altschuler – sędzia WSR Katowice Ppłk. Jerzy Tramer – prokurator WPR Warszawa Tadeusz Lercel – sędzia WSR Wrocław i Gdańsk Eugeniusz Landsberg – prokurator WPR Wrocław i Warszawa Jakub Menasze – „obrońca” we Wrocławiu Jan Orliński – Unterweiser – prokurator WPR Kraków Feliks Finkelstein – prokurator WPR Katowice Bernard Gerszon – „obrońca” we Wrocławiu Roman Abramowicz – sędzia WSR Warszawa Izaak Nutman – „obrońca” w Warszawie Jan Prause – prokurator wojskowy GO „Wisła” Sykstus Guzy – WPR Katowice Salomon Wilf – „obrońca” w Katowicach Zbigniew Szwarc – „obrońca” w Rzeszowie Jerzy Mering – „obrońca” w Warszawie Aleksander Maurer – „obrońca” we Wrocławiu Edward Strumpf – „obrońca” we Wrocławiu Jan Erlich – „obrońca” we Wrocławiu Stanisław Hollitscher – sędzia WSR Kraków Alicja Pintarowa – „obrońca” w Warszawie Ignacy Goldfinger – „obrońca” we Wrocławiu Aleksander Gross – „obrońca” w Lublinie Aleksander Warecki – Warenhaupt – sędzia WSR Wrocław, potem szef Wojskowego Sądu Rejonowego w Warszawie Stanisław Laks – prokurator WPR Bydgoszcz Juliusz Kessler – prokurator WPR Bydgoszcz Mieczysław Widaj – sędzia WSR Warszawa Ppłk. Maksymilian Lityński – Lifszyc – prokurator WPR Warszawa, zastępca Naczelnego Prokuratora Wojskowego do spraw szczególnej wagi (sierpień 1948 – listopad 1950), członek partii od maja 1947 r. Ppłk. Henryk Ligęza – prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej do spraw szczególnej wagi (wrzesień 1950 – styczeń 1955), w prokuraturze od 13 grudnia 1946, wydalony z Partii w kwietniu 1955, do którego obowiązków należał nadzór nad śledztwem MBP, w tym również X Departamentu. Henryk Podlaski – prokurator WPR Warszawa Józef Reich – prokurator WPR Lublin Filip Berski – Badner – prokurator wojskowy Edward Rettinger – „obrońca” w Warszawie Antoni Landau – „obrońca” w Warszawie Henryk Nowogródzki – „obrońca” w Warszawie Marian Rozenblitt – w sądownictwie polskiej armii w ZSRS, potem kierownik sekretariatu w Najwyższym Sądzie Wojskowym, razem z Maślanką i Rettingerem uczestniczył w jednej z kluczowych spraw stalinizmu – „bronił” generałów WP, oskarżonych o udział w tzw. spisku w wojsku. Benjamin Wajsfeld – „obrońca” w Warszawie Zygmunt Gross – „obrońca” w Warszawie Por. Mordko Goryń – sędzia WSR Wrocław Kpt. Florian Kirschke – sędzia WSR Lublin Filip Field – sędzia WSR w Szczecinie Eugeniusz Saar – „obrońca” w Krakowie Marian Wagner – „obrońca” w Warszawie Jerzy Merlig – „obrońca” w Warszawie Jakub Wilf – „obrońca” w Katowicach Mieczyslaw (Mojżesz) Maślanko – „obrońca” w Warszawie, przywódca rady obrońców, dziekan grupy obrońców politycznych, których jedynym zadaniem było doprowadzenie podejrzanych do przyznania się do udziału w faktycznym lub fikcyjnym przestępstwie, po czym obrońcy zobowiązywali się do prośby o złagodzenie kary. Aleksander Filiks – sędzia WSR Lublin Roman Abramiwicz – sędzia WSR Warszawa Emil Urman – „obrońca” w Katowicach Feliks Hopfen – „obrońca” w Rzeszowie Józef Winsz – „obrońca” w Rzeszowie Kazimierz Graff – prokurator WPR Warszawa Mamroth – prokurator WPR Wrocław IV. Ludowe Wojsko Polskie Wacław Komar – Mendel Kossoj – szef wywiadu i kontrwywiadu (cywilnego i wojskowego) Gen. Wiktor Grosz – Izaak Medres – szef Głównego Zarządu Politycznego LWP Gen. Edward Braniewski – Brandsteter – komendant Wojskowej Akademii Politycznej Gen. Jan Drzewiecki – Holzer Gen. Marian Graniewski – Gutaker Gen. Leszek Krzemień – Maksymilian Wolf) – był kierownikiem Wydziału Wojskowego Związku Patriotów Polskich w Moskwie, nastepnie szefem Kancelarii Wojskowej Bieruta, zastepcą szefa Głównego Zarządu Politycznego LWP i pełnomocnikiem Rządu PRL ds. pobytu wojsk radzieckich w Polsce. Gen. Jan Stamieszkin – szef sztabu Wojsk Obrony Powietrznej Kraju Gen. Ignacy Blum – wojska lotnicze Gen. Tadeusz Dąbkowski – Dowództwo Wojsk Obrony Powietrznej Kraju, zastępca ds. politycznych dowódcy WOPK Gen. Czesław Mankiewicz – dowódca Wojsk Obrony Powietrznej Kraju Gen. Grzegorz Korczyński – Kalinowski Gen. Marian Naszkowski – Wasser Gen. Karol Świerczewski – Goltz (1897-1947) – działacz komunistyczny, generał. Od 1915 w Rosji, od 1918 w Armii Czerwonej, członek WKP(b). 1936-1938 walczył w hiszpańskiej wojnie domowej, m.in. dowódca 35 dywizji międzynarodowej. 1943 zastępca dowódcy 1 Korpusu PSZ w ZSRR, 1944 w Armii Polskiej w ZSRR. 1944-1945 dowódca II, następnie III i ponownie II Armii WP. 1944 członek Centralnego Biura Komunistów Polskich w ZSRR, potem KC PPR. 1946 wiceminister obrony narodowej, współodpowiedzialny za zbrodnie. Gen. Leon Turski – Tennenbaum Gen. Mieczysław Wągrowski – Izaak Pustelman Gen. Janusz Zarzycki – Neugebauer – szef Głównego Zarządu Polityczno-Wychowawczego Wojska Polskiego Płk. Michał Bron – Bronstein – pracownik MSZ Płk. dr. Charbicz – Marek Heberman – komendant Szpitala Wojskowego w Warszawie Płk. Otto Fiński – Finkenstein – szef sztabu organizacji „Służba Polsce” Płk. Garbowski – Gruber – dowódca dywizji Płk. Gradlewski – Goldberg – GZP WP Płk. Mieczysław Kowalski – Kohn Płk. Anatol Liniewski – Liberman – pracownik ASG Płk. Rosiński – Rosenberg – DOW Płk. Rotowski – Rotholtz – szef Zarządu Służby Technicznej WP Płk. Stanisław Sokołowski – Szabat – pracownik WAP Płk. Paweł Solski – Pinkus – szef Służby Samochodowej WP Płk. Szulczyński – Szulcynger – dowódca pułku Płk. Wadlewski – Waldman – dyrektor Departamentu Wojskowego w Ministerstwie Zdrowia Płk. Żarski – Silberstein – pracownik WAP Ppłk. Jerzy Bryn – Izrael Alter – pracownik MSZ Ppłk. Jan Dolanowski – Dollinger –
 10. thetomek4791 Says:

  Wstawilem,ale jeszcze nie została opublikowana.Tu prośba do admina o interwencje

 11. thetomek4791 Says:

  Link do Kryptonim Prawda jest nieaktywny.Więc linka wam nie podam.Skurwiele,usunęli ten blog i te linki.Dobrze,że wszystko kopiuje

 12. A to co? Says:

  …też lista: http://tiny.pl/hd3dl

 13. thetomek4791 Says:

  A TO CO.TEŻ DOBRA LISTA.ZAŻYDZENIE POTWORNE.
  PRAWIE WSZĘDZIE ŻYDZI.JEDYNIE CO PSL,ALE ONI I TAK SMAROWALI I SMARUJĄ DUPSKA ŻYDOM.INACZEJ NIE UTRZYMALI BY SIE PRZY KORYCIE

 14. Marsz Bezkarności Kaczyńskiego « sowa Says:

  […] Jacek Ambroziak, Stefan Amsterdamski, Artur Balazs, Ryszard Bender, Stefan Bratkowski, Ryszard Bugaj, Zbigniew Bujak, Andrzej Celiński, Jerzy Ciemniewskl, Marek Edelman, Lech Falandysz, Dariusz Fikus, Władysław Findeisen. Władysław Frasyniuk, Bronisław Geremek, Mieczysław Gil, Andrzej Glapiński, Aleksander Hall, Maciej Iłowiecki, Gabriel Janowski, Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński, Krzysztof Kozłowski, Stefan Kozłowski, Marcin Król, Władysław Kunicki-Goldfinger, Zofia Kuratowska, Jacek Kuroń, Bogdan Lis, Jan Lityński,. Helena Łuczywo, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik,. Andrzej Milczanowski, Jan Olszewski, Janusz Onyszkiewicz, Edmund Osmańczyk, Janusz Pałubicki, Walerian Pańko, Aleksander Paszyński, Leszek Piotrowski, Anna Radziwiłł, Ryszard Reiff, Jan Maria Rokita,. Zbigniew Romaszewski, Henryk Samsonowicz, Grażyna Staniszewska, Andrzej Stelmachowski, Stanisław Stomma, Adam Strzembosz, Klemens Szaniawski, Jan Józef Szczepański, Józef Ślisz, Jacek Taylor, Witold Trzeciakowski, Jerzy Turowicz, Lech Wałęsa, Andrzej Wielowiejski, Jacek Woźniakowski, Henryk Wujec, Jerzy Zdrada, Tadeusz Zieliński, Andrzej Zoll,  […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: