W Libii niewiarygodna, paniczna ucieczka rebeliantów


Źródło : www.3rm.info/15452-v-livii-neveroyatnoe-besporyadochnoe-begstvo.html

Data publikacji : 18.09.2011 godz. 7:43 czasu moskiewskiego

Tłum. z jęz. ros. RX

Brega i Ras Lanuf znajdują się od wczoraj w rękach zwolenników Dżamahiriji. Niestety główne media nie chcą podawać wiadomości na ten temat. Demokracja jest wtedy kiedy wy organizujecie wybory, a tu ludzie was nie chcą. Oczywiście to nie jest przypadek renegatów z Bengazi, którzy za wszelką cenę chcą siłą narzucić ludziom swoją władzę. Czy nie o to oskarżano Kaddafiego?

Dziś ludzie w Syrta i Bani Walid nie chcą rebeliantów. I co robi NATO?

Bombarduje tą ludność za zgodą ONZ, która uznała buntowników – pisze się w przekładzie artykułu Alana Jules’a ( przekład służby prasowej Rosyjskiego Komitetu Solidarności z Narodami Libii i Syrii ). Jak zauważa się w tym artykule – „ONZ jest to dziwka, mówiąc bez ogródek. Oddaje się temu kto więcej zapłaci, w tym wypadku bogatym krajom, które ją finansują. Kraje te chcą narzucić swoją władzę Libii, popełniając zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości. Kto obroni ludzi w tych dwóch męczeńskich miastach, którym nie zagrażają siły Kaddafiego.?”

Alan Jules jest pewny, że bez wątpienia prawda o „chirurgicznych, zachodnich uderzeniach” wyjdzie na jaw. „Po tych bombardowaniach, w oczekiwaniu na następne ludność obu miast stawia opór. Podejścia do Bani Walid zasłane są trupami rebeliantów i wrakami spalonych pojazdów. A to tylko początek. Doznawszy klęski rebelianci w panice uciekli. Teraz rozpoczyna się wojna. Błogosławiony ten kto zdołał wykrzyczeć o swoim zwycięstwie. Prawda jest taka, że cała ludność Libii jest terroryzowana przez bojówkarzy Tymczasowej Rady Narodowej. Dziwna to demokracja której nikt nie ośmiela się przeciwstawić. Coś tu jest nie tak.”– konkluduje Alan Jules.

Ps. wszystko co powinieneś/nnaś wiedzieć nt. napaści na Libię – spis artykułów:

ŁAPY PRECZ OD LIBII !!!

Komentarzy 5 to “W Libii niewiarygodna, paniczna ucieczka rebeliantów”

 1. anty izrael Says:

  W TV o tym nie powiedzą wiadomo rebelia ma wygrywać z tym tyranem Kadafim ciemnota ma to kupić.

 2. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] W Libii niewiarygodna, paniczna ucieczka rebeliantów […]

 3. Joanna Says:

  Głównymi celami onz są niby obrona praw człowieka oraz pokoju światowego. Faktycznie organizacja ta to armia urzędników działających na potrzeby tych, którzy im więcej płacą i sprzedajnych rządów głosujących na zasadzie coś za coś (to większe państwa) albo jak uniżone barany (cała mierna reszta)

 4. SzpakBarwnyPtak Says:

  Syrta to drugi Stalingrad a Bani Walid to drugi Kursk… od tej pory skończą sie szybkie zwyciestwa natowców


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: