Protesty „Okupujmy Wall Street” w Nowym Jorku


http://blog.alexanderhiggins.com/2011/09/17/watch-live-50000-gathered-in-nyc-poised-to-clash-with-police-in-the-occupy-wall-street-protests-68661/

Alexander Higgins – 17.09.2011 oprac. / tłum. Ola Gordon

Oglądaj na żywo [link j.w.] – 50,000 demonstrantów zebrało się w Nowym Jorku, są zdecydowani na starcia z policją, ignorują nakaz rozejścia się.

Podobnie jak w przypadku odbywających się anty-bankierskich protestach w Grecji, Hiszpanii i faktycznie w całej Europie, protesty tutaj w Ameryce zostaną głównie zignorowane przez masmedia.

Wcześniej EXAMINER napisał:

Rozpoczęła sie okupacja Wall Street. Plany obozowania.

Podczas gdy działacze praw człowieka przygotowują się do nieograniczonej czasowo Okupacji przez Naród Waszyngtonu, DC, począwszy od 6 października, setki protestujących zebrały się na Wall Street w Nowym Jorku na nieograniczoną okupację, chyba że prezydent Obama ustanowi komisję, która zakończy „wpływ pieniądza na naszych reprezentantów w Waszyngtonie”.

“Jedynym co nas łączy jest to, że ‚stanowimy 99%’, i nie będziemy dalej tolerować chciwości i korupcji 1%,” mówi oficjalna witryna Okupujmy Wall Street.

[…] Około 16:45 ogłoszono, że właściciel terenu, na którym zebrały się tysiące protestantów, udzielił im pozwolenia na pozostanie tak długo, jak będzie pokojowa atmosfera. Ogłoszenie to spotkało się z głośnym aplauzem i okrzykami zebranych.

„Paul J Browne, rzecznik policji, powiedział, że nie było wniosku o pozwolenie na demonstrację, ale jej plany były ‚dobrze znane opinii publicznej'”, napisał TIMES.

Po przypomnieniu o tajnych agentach rządowych, którzy zazwyczaj infiltrują grupy pokojowe, w celu zachęcania do przemocy, zebrani skandowali:

„Każdy, kto stosuje przemoc, nie jest jednym z nas!”

* * *

Amerykańska rewolucja rozpoczyna się 17 września

https://occupywallst.org/

Poniższe oświadczenie jest nasze, i odnosi się do każdego kto je poprze. Jako reprezentanci samych siebie, wzywamy do rewolucji.

Chcemy wolności dla wszystkich, niezależnie od tego kim jesteśmy, ponieważ wszyscy jesteśmy narodem. Jednak ta wolność została w dużej mierze narodowi odebrana, i to powoli dociera do nas, co nas gniewa.

Mówi się, że pieniądz przejął politykę. W rzeczywistości, mówimy, pieniądz zawsze był częścią kapitalistycznego systemu politycznego. Systemu opartego na istnieniu tych, którzy coś mają i biednymi, w którym nierówność jest nieodłącznym elementem systemu, co z pewnością doprowadzi do sytuacji, w której ci którzy mają znajdują sposób na rządzenie, czy przy pomocy miecza, czy dolara.

Zgadzamy się z potrzebą reformy wyborczej. Ale proponowana reforma wyborów ignoruje przyczyny pozwalające na taki system. Niektórzy chętnie obwiniają rezerwy federalne, ale system polityczny przejęły polityczne machinacje bogatych, na długo przed ich założeniem.

Musimy zająć się głównymi faktami: te korporacje, nawet jeśli nie były w stanie konkurować na arenie wyborczej, i tak będą nadal kontrolować społeczeństwo. One zachowają kontrolę ekonomiczną, która pozwala im zachować kontrolę polityczną. Limity kadencji tego nie rozwiązują, gdyż wielu z klasy politycznej już opuściło politykę, aby wejść w ramy korporacyjnych elit.

Musimy odzyskać naszą wolność, którą skradziono narodowi, wszyscy razem.

1. Jeśli zgadzasz się z tym, że wolność jest prawem do komunikowania się, do życia, do chodzenia, do kochania, do robienia tego co chcesz, bez szkodzenia innym, to jesteś jednym z nas.

2. Jeśli zgadzasz się z tym, że człowiek ma prawo do pracy w pocie czoła, że talent w zarządzaniu nie powinien upoważniać innych do sprawowania roli nadzorców i zwierzchników, że wszyscy pracownicy powinni mieć prawo do podejmowania decyzji, demokratycznie, to jesteś jednym z nas.

3. Jeśli zgadzasz się z tym, że wolność nie jest tym samym co wolność dla wszystkich, i że wolność dla wszystkich jest jedyną prawdziwą wolnością, to jesteś jednym z nas.

4. Jeśli zgadzasz się z tym, że władza nie jest prawem, że życie jest ważniejsze niż posiadanie, to jesteś jednym z nas.

5. Jeśli zgadzasz się z tym, że państwo i korporacje to zaledwie dwie strony tej samej opresyjnej struktury władzy, jeśli rozumiesz jak media zniekształcają rzeczy be ją zachować, jak ustawiają ludzi przeciwko ludziom, żeby utrzymać się przy władzy, to jesteś jednym z nas.

Dlatego wzywamy naród do działania

1. Wzywamy do aktywnych protestów w miastach. Ci działacze, którzy już tam są, do powiększania się, do organizowania się, do podnoszenia świadomości, a w tych miastach gdzie nie ma protestów, żeby je organizowały i zakłócały system.

2. Wzywamy robotników nie tylko do strajku, ale zbiorowego przejmowania miejsc pracy, i do demokratycznego ich organizowania. Wzywamy uczniów i nauczycieli do wspólnego działania, do nauczania o demokracji, nie tylko uczniów przez nauczycieli, ale nauczycieli przez uczniów. Do przejmowania sal lekcyjnych i uwalniania myśli razem.

3. Wzywamy bezrobotnych do pracy wolontariackiej, do nauki, do nauczania, do wykorzystania swoich umiejętności, żeby mogli zarobić na utrzymanie, buntujących się ludzi jako społeczności.

4. Wzywamy do organizowania się w zgromadzenia społeczne w każdym mieście, na każdym placu publicznym, w każdym miasteczku.

5. Wzywamy do przejmowania i wykorzystywania opuszczonych budynków, opuszczonej ziemi, każdej nieruchomości przejętej i opuszczonej przez spekulantów, dla narodu, dla każdej grupy która ich zorganizuje.

Wzywamy do rewolucji w politycznym ciele i umyśle.

Komentarzy 12 to “Protesty „Okupujmy Wall Street” w Nowym Jorku”

 1. krzysztof czaplicki Says:

  Trzeba by było,ażeby ludzie na całym świecie przeciwstawili się systemowi,który ich zniewala,a wciska brednie o wolności(najlepiej zdobytej za pomocą pieniędzy i władzy).Całym sercem jestem z amerykanami.Jeżeli oni przegrają, to przegramy wszyscy.

 2. galluss Says:

  no to teraz już tylko krok do rewolucji w Polsce totalnej cenzury internetu. Nie wiem czy amerykanie wiedzą, że w samych Stanach Zjednoczonych jest około 200 tajnych podziemnych obozów FEMA,które pomieszczą miliony protestujących.

 3. vkali Says:

  ..czuję , ze ten manifest pisali im starsi bracia,…masz rację gallus,..amerykanie zasiedlą wybudowane obozy, pozostawiając zwolnione miejsce braciom,…ach ci braciszkowi prometeusze rozdający ogłupiałym masom ognie rewolucji….

 4. katerina404 Says:

  Galluss to co według Ciebie powinniśmy robić, godzić się ze zniewoleniem? Daj jakiś pomysł. Siedzieć biernie i czekać? Na co, na całkowity zamordyzm? Czy bez protestów, czy z protestami, na jedno wychodzi, ale aby zło zatriumfowało, wystarczy aby dobrzy ludzie nie robili nic.

 5. Admin Says:

  Z takimi postulatami nic nie zdziałają. Nie ma żadnych konkretów. Przede wszystkim powinni wzywać do obalenia lichwy, prawa do bicia własnego pieniądza, zaprzestania ludobójczych wojen i osadzenia zbrodniarzy za nie odpowiedzialnych w więzieniu.

  Bez tego, wszystko to dyrdymały garstki zjudaizowanych amerykańskich konsumentów.

 6. vkali Says:

  ..drugi i piąty postulat jest typowo rozrabiacki i prowokacyjny, …wykluczający skandowane „Każdy, kto stosuje przemoc, nie jest jednym z nas!”… realizatorów tego typu postulatów wybiera się i izoluje się bez sądów…dla porządku… protesty są dla mądrych, nie dla głupich…

 7. vkali Says:

  ….i pierwszy postulat ….z bliżej nieokreślonym zakłócaniem systemu … jest niebezpieczny dla protestujących,…zakłócających systemy państwa się bez sądu porządkuje….. patriot act obowiązuje zakłócający porządek to terroryści,..talk jak ogłoszono nimi schorowanych ratowników z wtc, domagających się opieki…

 8. galluss Says:

  katerina404 – posłuchaj, ci ludzie nie mają w ogóle ustalonego programu naprawy świata. Ich manifest jest co najmniej żenujący. Ja w 5 minut potrafię wymyślecć100 x lepsze postulaty, które raz na zawsze rozprawią się z lichwą i tajemnymi organizacjami:

  1. całkowity zakaz lichwy i wszelkich manipulacji rynkowych, które szkodzą obywatelom, a najbardziej zwykłemu, szaremu „kowalskiemu”. Nie można również uprawiać rzeczy „lichwo – podobnych”.

  2. całkowity zakaz zrzeszania się w tajemne kluby spiskowców. W demokratycznym Państwie nie możemy tolerować ludzi, którzy poprzez pół-jawne organizacje spiskują przeciw ogłowi społecznemu. Mamy tutaj na myśli organizacje takie jak: masoneria, jezuici, kluby rotary, lions kluby, illuminaci, templariusze i temu podobne. Takich organizacji jest kilka tysięcy na całym świecie i funkcjonują tylko pod inną nazwą, ale ideologia jest taka sama i służy tej samej klice kabalistycznych obrzezańców

  3.w związku z tym, że współcześni Żydzi, nie są tak naprawdę Żydami bo nie przestrzegają praw mojżeszowych oświadczamy, że Żydowskość jest religią i nie można jej postrzegać jako narodu. Kwestia Żydowska ma swoją tajemnice w talmudzie. Od dzisiaj Żydzi nie mają prawa nazywać się Żydami, bo nimi nie są

  4. zakazujemy Żydom nazywania tylko siebie semitami. pojęcie „semityzm” rasistowsko przywłaszczyli dla siebie, a przecież semitami są również arabowie i palestyńczycy, irańczycy

  5. pieniądz musi być oparty na surowcach, takich jak złoto, lub srebro.W związku z tym każdemu kto posiada we własnych zbiorach więcej niż 0,5 kg. tych surowców zabieramy do skarbu Państwa

  6. Żydom jako, że są mniejszością narodową w każdym kraju i pasożytami zabieramy uprawnienia obywatelskie. To będzie kara dla Żydów i ich dzieci za rasistowskie i faszystowskie zachowania i zniewolenie świata poprzez lichwę i tajemne organizacje

  7. dług państwowy każdego kraju anulujemy i wprowadzimy nowy rynek oparty na surowcach, w którym nie będzie miejsca na spekulacje

  8. ludziom, którzy stanowią 1 % społeczeństw i są burżuazją, która wykorzystuje nas jako niewolników zabieramy im majętności i wszystkie pieniądze jakie posiadają i rozdajemy biednym.

  9. likwidacja UE i temu podobnych tworów. Państwa, żeby się rozwijały to musza rywalizować ze sobą

  10. zmniejszenie uprawnień dla policji i temu podobnych totalitarnych tworów

  11. pozwolenie na broń dla każdego obywatela. Będzie tak jak za czasów sarmacji,

  12. likwidacja banków i temu podobnych żydowskich tworów

  13. pozwolenie na przywłaszczenie sobie określonego terenu o powierzchni 100 x 100 metrów dla każdego obywatela, który ukończył 18 r życia. ludzie nie będą musieli płacić za nabywaną ziemię. ponieważ bóg każdemu dał ziemie za darmo.

  i ja tak mogę wymieniac godzinami aż do 1000 punktu

 9. vkali Says:

  ….galluss…1-13 to nie postulaty, a zwykłe chciejstwo,…chyba że, wprowadzić miałby je sam bóg lub za ludzi „kometa”,…bez boga lub komety jak wyobrażasz sobie przeprowadzenie choćby tylko 3,4 i 6 twojego postulatu….

 10. Wojnar Says:

  Panie Gallus z całym szacunkiem ale optuje Pan za demokracją co jest głupie, to po pierwsze. Po drugie, chce Pan zakazać ludziom zrzeszania się dobrowolnie, tworzenia organizacji. Jak ktoś żeby go nazywano Żydem i nie wyznaje Praw Mojżeszowych to co z nim zrobimy ? … Co do ukarania Żydów, nie zaprzeczam, że powinno do takiego czegoś dojść, byliby skazywani na równi z ludźmi z innych grup etnicznych, którzy też okradali, zniewalali ludzi. Pieniądz oparty na standardzie złota, lub innego surowca, całkowita zgoda. Nie wiem jak pojmuje Pan burżuazję, ale jeśli ktoś uczciwie zapracował na swój majątek to on mu się należy, nawet jeśli jest milionerem. Likwidacja UE to za mało, trzeba dążyć do „rozbicia dzielnicowego”, delegalizacje rządów skutecznie dadzą odpór oszustom, którzy ze stanowisk rządowo-urzędniczych okradali ludzi. Broń w każdym domu obowiązkowy postulat ! Jeśli ktoś będzie próbował odebrać Nam wolność, zdrowo się zniechęci. Dodam od siebie całkowitą prywatyzację mienia publicznego. Wraz z nastaniem prawdziwego wolnego rynku, a nie dalszego trwania w etatystycznym ustroju demokratycznym jaki teraz mamy i który jest pożywką dla wszelkiej maści oszustów, manipulatorów, ludzi żądnych władzy, o chorych ambicjach, na nową ożyją więzi rodzinne, rodowe, powrócą dawne stosunki sąsiedzkie(też się dziwicie jak wasi dziadkowie i babcie są zżyci z sąsiadami ?). Wystarczy rozum, a syjonizm nie będzie miał na czym żerować.

 11. Athlon Says:

  Gallus@ tzn że jeśli jestem Słowianinem i katolikiem i mam 1 kg złota chcesz mi zabrać pół kilo jak bolszewik bez oddania mi równowartości?

 12. Jerzy Rachowski Says:

  Poprzedni wpis „alfabetyczny” wyniknął z próby zrozumienia działania Waszego skryptu „Dodaj komentarz” – nie wiedziałem, że to pójdzie „na wizję”, przepraszam. (Teraz już wiem 🙂
  Jeżeli już jestem przy głosie, to aczkolwiek chciałoby się powitać z nadzieją próby oddolnego organizowania się i sprzeciwu w USA wobec tego, co się tam dzieje, a zwłaszcza podniesienie kwestii suwerenności narodu , to jednak zbyt mało wiemy, kto tak naprawdę i w jakim kierunku tutaj steruje. Taka totalna rewolucja, jaka tutaj została przedstawiona, w tym zwłaszcza stwierdzenia w rodzaju: „talent w zarządzaniu nie powinien upoważniać innych do sprawowania roli nadzorców i zwierzchników” za bardzo mi przypomina bolszewicko-anarchistyczne koncepcje z okresu rewolucji w Rosji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: