To już pewne: Polska tarczą USA


Planowana od 2008 roku umowa między rządami Polski i Stanów Zjednoczonych, dotycząca rozmieszczenia w Polsce elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej właśnie weszła w życie. Prace instalacyjne systemu obrony przeciwrakietowej rozpoczną się za kilka dni w bazie wojskowej w Redzikowie (woj. pomorskie).

System obrony przeciwrakietowej ma zostać umieszczony w bazie w Redzikowie do 2018 roku, jako część etapowego systemu obrony przeciwrakietowej USA w Europie. Umieszczenie antybalistycznych rakiet SM-3 (typu Block IIA) będzie trzecim, końcowym etapem budowy systemu amerykańskich baz rakietowych. W pierwszym z nich, przypadającym w tym roku, USA rozmieszczają rakiety typu Block IA na okrętach wojennych na Morzu Śródziemnym oraz wybudują radar wczesnego ostrzegania w Turcji. W drugiej fazie, mniej więcej w 2015 roku, baza antyrakiet SM-3 (typu Block IB) powstanie w Rumunii.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, baza w Redzikowie, potwierdzająca status Polski jako posłusznego pieska Ameryki, ma być „wkładem w budowę zdolności NATO do obrony przeciwrakietowej”. Sam system obrony balistycznej dla całego sojuszu jest częścią natowskiej koncepcji strategicznej.

na podstawie: PAP (polskojęzyczna agencja propagandowa)

http://autonom.pl/index.php/news/informacje/1345-polska-jest-tarcza-usa

Jedna odpowiedź to “To już pewne: Polska tarczą USA”

  1. Pln Says:

    polską rządzą zwykłe barany trzymając palec w tyłku żydowskiej usa a amerykanie mają nas w d…e i jako jedyni w europie mamy zamknięte granice do ameryki nawet Rumunii mogą tam jechać


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: