Izraelski ambasador ucieka z Jordanii


Źródło: http://palestyna.wordpress.com/2011/09/15/izraelski-ambasador-ucieka-z-jordanii/

Al Manar, 15-09-2011 15:05, tłumaczenie Ola Gordon

Ponieważ Izrael obawia się demonstracji w pobliżu swojej ambasady w Jordanii, syjoniści wycofują ambasadora z Ammanu.

Według izraelskich mediów, Danny Navon i jego personel opuścili Jordanię i udali się na terytoria okupowane, powiedziała dziś agencja informacyjna AFP. Nie podano żadnych innych szczegółów.

Nawiązując do anty-izraelskich protestów, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu w Kairze, jordańscy działacze wezwali do „marszu miliona ludzi” przeciwko izraelskiej misji w Ammanie w czwartek. Demonstracja ma się rozpocząć o 18:30 czasu lokalnego (1530 GMT) w pobliżu ambasady.

W ubiegły piątek egipscy demonstranci zaatakowali ambasadę Izraela w stolicy, niszcząc część muru wokół budynku. Ambasador Izraela w Egipcie, Icchak Levanon, uciekł ze stolicy kilka godzin po zdarzeniu. Zginęły 3 osoby i wiele innych zostało rannych w nocnych starciach z policją przed budynkiem ambasady.

Jak mówi izraelski dziennik Jerusalem Post, wiec w Jordanii zwołano na Facebooku pod hasłem „Żadnej syjonistycznej ambasady na terytorium Jordanii”.

Wczoraj (środa) jordańscy demonstranci zebrali się przed amerykańską ambasadą w Ammanie, paląc izraelskie i amerykańskie flagi, i żądając zerwania stosunków z Tel Awiwem i Waszyngtonem.

Za: realisticbird.wordpress.com

Jedna odpowiedź to “Izraelski ambasador ucieka z Jordanii”

  1. krist Says:

    „Żadnej syjonistycznej ambasady na terytorium Jordanii” brawo Jordania!!
    W innych krajach włacznie z ue tez powinno dojsc do takich demonstracji!
    ludzie zaczynaja się budzic, i widza kto stoi za całym tym złem na swiecie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: