Kolejne facebookowe powstanie w Algierii?


A New „Facebook uprising” to begin in Algeria this Saturday?

http://projectmindwake.blogspot.com/2011/09/new-facebook-uprising-to-begin-in.html

tłumaczenie / skrót Ola Gordon

Kliknij w obrazek aby powiększyć

Facebook nawołuje do zorganizowania Dnia Gniewu w Algierii 17 września. Rząd odpowiada przedstawiając ciekawe spostrzeżenia.

Algierski minister spraw wewnętrznych i samorządów lokalnych, Dahou Ould Kablia, powiedział, że obce czynniki zaangażowały się w wywołanie niepokoju w Algierii 17 września. Badania przeprowadzone przez służby specjalne potwierdziły poczucie ogólnej niechęci wobec tych złośliwych nawoływań przez obce elementy, których celem jest destabilizacja kraju.

W oświadczeniu dla Ennahar, Kablia powiedział, że władze, po przeprowadzeniu badań na ulicach Algierii i w internecie na stronach takich jak Facebook, doszły do wniosku, że te nawoływania nie mają wpływu na Algierczyków. Wprost przeciwnie, wiele osób, zwłaszcza młodych, organizuje się do zwalczania tych pomysłów, wzywając do rozsądku i mobilizacji w celu przeciwstawienia się każdej próbie destabilizacji kraju.

W odpowiedzi na pytanie w kwestii wyników badań przeprowadzonych przez służby specjalne, i dotarcia do autorów tego apelu, minister powiedział, że były to obce elementy, ze względu na wybraną datę, zbiegającą się z Camp David, jak również wydarzeniami w Sabra i Szatila. Według niego, jest to syjonistyczny spisek przeciwko Algierii. „Gdyby była to inicjatywa ludzi w kraju, moglibyśmy ich wykryć i aresztować, ale wszystko wskazuje na to, że są to obce elementy mające powiązania z bytem syjonistycznym”.

Data 17 września 2011 roku, rzekomej rewolucji w Algierii, o którą nawołują setki użytkowników Facebooka, tacy jak francuski dziennikarz / filozof pochodzenia żydowskiego, Bernard Henri Levy, w celu obalenia algierskiego reżimu, zbiega się z datą kiedy Napoleon III stratował algierską ziemię. Wybór daty przez francuskiego filozofa nie jest przypadkowa.

Jak mówił Daniel R w artykule we francuskim czasopiśmie „Histoire”, opublikowanym w styczniu 1991 roku, Napoleon III wkroczył do Algierii 17 września 1760 roku. Marzył o stworzeniu państwa żydowskiego pod protektoratem francuskim, rozciągającego się od Algierii do Bagdadu.

Stąd data wybrana przez Levy’ego, Francuza pochodzenia żydowskiego, oraz fanów Napoleona Bonaparte, tych, którzy należą do nowego ruchu filozoficznego ze sloganem „wyzwolenie narodów spod dominacji”, i którzy popierają nowoczesną drogę, wykorzystując młodzież z krajów arabskich, a zwłaszcza Algierczyków, poprzez zachęcanie ich do rewolty, sposobu na re-kolonizację tych państw i umieszczenia ich narodów ponownie pod butem Napoleona Bonaparte.

Zobaczymy co się wydarzy w sobotę…

 

Komentarze 2 to “Kolejne facebookowe powstanie w Algierii?”

  1. Wojwit Says:

    Napoleon III to nie ten Napoleon Bonaparte – cesarz Francuzów, co to z panią Walewską…

  2. Ość Says:

    Zrozumcie ludzie, że Facebook i inne… jest narzędziem do inwigilacji. Podajecie tam namiary na siebie i swoich znajomych, zamieszczacie zdjęcia, maile. telefony, po prostu kontakty. To nie jest zbyt zdrowe. Specjalne służby kontrolują to gówno bo to jest zbiór dokładnych informacji o Was i jest to specjalnie w tym celu stworzone pod płaszczykiem luzu i zabawy. Zostawcie to w cholerę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: