Skutki rządów postkomunistów i PO: Dług osiągnął 80 tysięcy złotych na każdego obywatela


Za: http://www.bibula.com/?p=43469

Oficjalnie państwo pożyczyło 790,7 mld zł. Ale zobowiązania samego ZUS to 2,07 bln zł. W sumie na obywatela przypada więc ok. 80 tys. zł długu, a nie – jak wylicza rząd – 20 tys. zł.

Jak wynika z danych przygotowanych na prośbę „Dziennika Gazety Prawnej” przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, przyszli emeryci ubezpieczeni w ZUS mają już zapisaną na kontach w I filarze astronomiczną kwotę 2,07 bln zł. Tyle że tych pieniędzy tam nie ma, bo… zostały wydane na bieżące emerytury – informuje gazeta.

Z tytułu tych dwóch zobowiązań – długu publicznego (790 mld zł, czyli ok. 21 tys. zł na każdego Polaka) i emerytur – państwo obciążyło każdego z nas długiem w wysokości ponad 73 tys. zł. Są jednak jeszcze inne ukryte zobowiązania sektora publicznego, choćby z tytułu opieki zdrowotnej czy systemu emerytalnego rolników. Wtedy na każdego Polaka przypada 80 tys. zł długu!

Niemal na pewno okaże się zatem, że obecni 30- i 40-latkowie nie dostaną obiecywanych im teraz świadczeń.

http://niezalezna.pl/16049-nasz-dlug-jest-cztery-razy-wiekszy

Komentarzy 5 to “Skutki rządów postkomunistów i PO: Dług osiągnął 80 tysięcy złotych na każdego obywatela”

 1. krist Says:

  to zalezy na jakiej wysokosci jest ta gałąz….czy inna zawieszka.
  a tak na powaznie szkoda sznurka, nie lepiej trutką na szczury? nie pomyslałeś ile węzłow będziesz musiał zawiązać? To dosyć pracochłonne i męczące będzie…..

 2. Wojwit Says:

  Pozostaje jeszcze kwestia: długi czy krótki sznur?

 3. Ość Says:

  Tak jest. Wszyscy od okrągłego stołu powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym. Tak się zastanawiam nad głupotą żydowską. Czy oni nie zdają sobie sprawy z tego jaką nienawiść wzbudzają w ludziach? Przecież oni nie długo będą się bali wychodzić z domów. Przecież wszyscy normalni ludzie zdają sobie sprawę z tego i wiedzą!!! komu wszelkie kurestwo tego świata zawdzięczają.

 4. Admin Says:

  Dziękuję p. Jurku, widzę na tym blogu bdb materiały. Trzeba ja także powielić.

 5. Heh! Says:

  No cóż, zobowiązania ZUSu są zobowiązaniami których nigdy nie uda się otrzymać. Ludzie młodzi czy ci w średnim wieku którzy liczą na swoja przyszłą emeryturę się przeliczą. Bankrut powie że kasy nie ma i żadne rozruchy czy niepokoje nic już tu nie zmienią. Pieniądze brane od nas na ZUS z naszego punktu widzenia są już stracone.
  Gorzej wygląda sytuacja jeśli chodzi o zadłużenie zagraniczne. Tutaj mamy poważny problem, bo niektóre kraje i mocarstwa będą rościć sobie prawo do naszego długu również później, nawet po naszym bankructwie. Pal licho jeśli to będzie Szwajcaria czy Austria, gorzej jeśli to będą Niemcy, oraz nasz „wspaniały przyjaciel” z pejsami USA.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: