MSZ Izraela wzywa Żydów do wspólnych modlitw z „chrześcijanami”


Źródło : www.rusimperia.info/news/id9073.html

Data publikacji : 12.09.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

W ramach przygotowań do głosowania Zgromadzenia Ogólnego ONZ w kwestii palestyńskiej niepodległości MSZ Izraela wysłało do swoich zagranicznych placówek dyplomatycznych telegramy z żądaniem organizowania wspólnych publicznych modlitw żydów i „chrześcijan” na znak solidarności z Izraelem, donosi Portal-Kredo.ru.

MSZ Izraela liczy w pierwszym rzędzie na pomoc „chrześcijan”-ewangelistów, znanych ze swoich proizraelskich poglądów. Za pomocą publicznych, wspólnych modlitw MSZ ma nadzieję wywrzeć wrażenie masowego społecznego poparcia dla Izraela, co powinno wywrzeć nacisk na rządy rozlicznych krajów.

Zastępca ministra spraw zagranicznych Dani Ajalon już uczestniczył w ubiegłym tygodniu w żydowsko-”chrześcijańskim” zgromadzeniu modlitewnym w Miami, gdzie zebrali się przywódcy religijni „chrześcijańskich” wspólnot i rabini Florydy.

Ambasador Izraela w Salwadorze spotykał się z pastorami wspólnot ewangelickich i uzyskał od nich obietnicę zorganizowania wielkiego modlitewnego mityngu solidarności z Izraelem.

To wszystko wygląda osobliwie pikantnie zważywszy, że nawet etniczni żydzi w dojrzałym wieku konwertowani na chrześcijaństwo mogą być pozbawieni prawa do repatriacji do Izraela (które bezwarunkowo jest przyznawane judaistom i ateistom). Jeśli otrzymają oni obywatelstwo to w następstwie poddani są dyskryminacji, tak na przykład izraelskie służby państwowe nie uznają chrześcijańskich małżeństw itd., itd.

 

Komentarze 2 to “MSZ Izraela wzywa Żydów do wspólnych modlitw z „chrześcijanami””

  1. Jack Ravenno Says:

    idiotyzm…

  2. Anonim Says:

    To prostaki ze złodziejską żyłką.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: