Rządowa fundacja holokaustu szuka funduszy za granicą


Gov’t Holocaust foundation looks abroad for funds

http://www.jpost.com/JewishWorld/JewishNews/Article.aspx?id=236832

RUTH EGLASH -9.09.2011               tłumaczenie / skrót Ola Gordon

„”Każdy ma szansę pomóc ocalonym z holokaustu, gdyż za kilka lat już ich nie będzie”, mówi szef Fundacji na Rzecz Ocalałych z Holokaustu w Izraelu, Elazar Stern.

Po raz pierwszy w swojej 16-letniej historii, Fundacja nie ma innego wyboru, jak szukać funduszy za granicą. Obecnie Fundacja otrzymuje 40% funduszy od izraelskiego rządu, resztę od Konferencji Żydowskich Roszczeń Materialnych Przeciwko Niemcom.  

Jak mówi organizacja, w Izraelu żyje około 207.000 ocalonych. Szacuje się, że 50.000 z  nich żyje w biedzie, a 35 umiera dziennie. Około 60% ocalałych stanowią imigranci sowieccy z lat 1990, dlatego nie mają uprawnień do korzystania z pewnych specyficznych funduszy emerytalnych, których celem jest pomoc finansowa ocalonym.Talkbacks ()

„Fundację stworzyli ocaleni, którzy do tej pory mówili, że nie będą żebrakami szukającymi pomocy z zewnątrz”, powiedział Rony Kalinsky, dyrektor Fundacji.

Jedna odpowiedź to “Rządowa fundacja holokaustu szuka funduszy za granicą”

  1. Ość Says:

    Żydzi Żydom zgotowali ten los wyręczając się Niemcami więc niech im płacą żydowscy bankierzy spod znaku 666.
    Oni i nam Polakom oraz innym narodom, które ucierpiały z powodu finansowanej przez Żydów II wś. powinni zapłaci odszkodowania a nie utrzymywać z pieniędzy zrabowanych nie-Żydóm, niezdolne do samodzielnej egzystencji państewko Izrael, zbudowane na trupach Bogu ducha winnych Palestyńczyków i chgw. komu i do czego potrzebne.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: