Przemówienie Moussa Ibrahima z 5 września [rzecznik libijskiego rządu]


Moussa Ibrahim speech [5th September]

 http://libyasos.blogspot.com/

tłumaczenie Ola Gordon

Pokój z wami, chciałbym przeprosić za moją przedłużoną nieobecność, ale toczymy bitwę dla dobra wszystkich Arabów, muzułmanów i świata.

Walczymy na placach, w pokojach, dolinach i wioskach. Dlatego często nie mamy czasu na kontakty medialne, pomimo, że wiemy jak ważne są media. Walczymy nie tylko z uzbrojonymi rebeliantami; walczymy z NATO, jedną z największych sił militarnych mimo jej braku moralności i okaleczonego morale.

Jesteśmy pod całkowitym oblężeniem w dziedzinie komunikacji i mediów i innych perspektyw, ale nasza świadomość żyje i nasze serca biją. Blask oporu i walki promieniuje z nas; mamy je z naszej pobożności i religijności.

Postanowiliśmy, że albo wygramy, albo poniesiemy śmierć męczeńską z odwagą, jak nasi bracia, synowie, kobiety i dzieci. Będziemy kontynuować tę walkę do zwycięstwa.

Jeśli chodzi o sytuację w Sabha, Sirte i Bani Walid:

Chciałbym powiedzieć wielkiemu narodowi libijskiemu: nie słabnijcie ani nie smućcie się, gdyż zawsze będziecie wspaniali, nie poddajcie się kampanii medialnych spekulacji i kłamstw.

Tak, spisek jest wielki, ale my jesteśmy jeszcze silni i Bóg jest tego świadkiem. Jeszcze możemy obrócić sytuację przeciwko tym zdrajcom i tchórzom i ich NATOwskim panom.

Są duże obszary Libii lojalne wobec matki Libii; strefa od Brega do New Hisha jest całkowicie wyzwolona (jest to bardzo duży teren, ok. 600 km).

Strategiczna lokalizacja innego pasa rozciągającego się od morza do granic z Nigrem /Czadem (1.600 km długości), jest całkowicie wolna z: Sokna, Hon i Murzig. Jest jeszcze inny pas wyzwolonej ziemi od Sirte do Bani Walid z miastami i osadami.

Są również pobliskie tereny, które stawiają opór na zachodzie kraju, takie jak: Al-Ejilat i Jenan. Chciałbym również powtórzyć naszym odważnym mężczyznom w Wershefana, Al-Asabaa, Al-Gwalish i Mizda, i wielu innym milionom mężczyzn, którzy nadal toczą walkę z tymi tchórzami i zdrajcami.

Jeśli chodzi o tereny kontrolowane przez tchórzy popieranych przez NATO, opór na nich trwa. Przez ostatnie 2 tygodnie okupowali Trypolis, ale nie mogli utrzymać zdobytych terenów i są zakłopotani.

Opór występuje nie tylko na terenach, które są ośrodkami walki i oporu, takich jak Abu Sleem i El-Habda, ale również w Siyahiya, Soug El-Jumaa, Tajoura, Bab Ben Gheshir i Dreiby.

Na skutek potyczek rebelianci porzucili swoje punkty kontrolne i skryli się w szkołach i obiektach wojskowych i unikają konfliktu w ciągu dnia, ponieważ stali się widocznymi celami dla prowadzących walkę.

Plemiona które walczą w Werfella i Bani Walid odważnie potwierdziły swoje stanowisko: „nie, my się nie poddamy! Uwolnimy całą Libię, nie tylko Trypolis”. Oprócz lojalnych i przezacnych plemion Sirte, są również liczni odważni wojownicy na terenie Fezaan.

Smuci nas fakt, że rebelianci zdobyli Trypolis, jesteśmy tam obecni, ale ostrożni, by naszej armii nie zauważyła NATO: w końcu naszym głównym wrogiem jest NATO. Ci tchórze na ziemi są rozproszeni, słabi i nie dorównują nam, naszym głównym wrogiem jest NATO, i obronimy naszą armię przed NATO.

Czekamy na naszą świętą godzinę, by zaatakować tych uzbrojonych rebeliantów i wyzwolić całą Libię.

Chciałbym powiedzieć wszystkim Arabom i wszystkim Libijczykom, że Libia się nie podda! I że upadek Libii będzie upadkiem Algerii, Syrii i Arabii Saudyjskiej, i utratą naszej wspólnoty gospodarczej na rzecz spisku kolonialistów i zniewolenia nas.

Chciałbym powiedzieć moim muzułmańskim braciom na całym świecie, nie pozwólcie imperialistom zniszczyć waszych marzeń i wymusić na was swoje idee i programy.

Śledzę sytuację polityczną i widzę, że cały świat zgadza się z tym, że wojna z Libią była dobrą inwestycją dla Francji.

Francja bardzo dużo na tym zyska i 35% libijskiej ropy przyznano Francji w zamian za pomoc udzieloną rebeliantom.

Wcześniej rozesłaliśmy dokumenty świadczące o tym, że Francja otrzyma 35% libijskiej ropy. Jeśli Francja dostanie taką ilość, to ile przyznano Italii, Brytanii i Ameryce, co oznacza, że nas sprzedano!

Wyobraźcie sobie zniszczenie naszych domów, farm, szkół i szpitali, a oni nam każą za to wszystko płacić z naszych dochodów za ropę. Są to ludzie, którzy sprzedali swoje sumienia i moralność dla dobra zachodu.

Przejęcia dokonał skrajny islam, zamiast naszego umiarkowanego „miłego” islamu, który przeważał, przez mianowanie Abdelhakima Belhaja, którego CIA aresztowała za działalność terrorystyczną.

Komentarze 4 to “Przemówienie Moussa Ibrahima z 5 września [rzecznik libijskiego rządu]”

 1. nrgazda Says:

  Wie ktoś co się stało z blogiem kryptonimprawda.wordpress.com?

 2. Kikka Says:

  @ nrgazda

  A co twoje pytanie ma wspólnego z artykułem?

  Jest specjalna strona ‚Na dowolny temat’ https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/dowolny-temat/ i tam piszcie, co wam leży na sercu, a co nie jest związane z tematyką publikowanych artykułów, bo naprawdę odechciewa się wchodzić w komentarze, kiedy połowa z nich jest nie na temat.

  Co do bloga kryptonim prawda to jest przecież napisane, że autorzy go usunęli, a dlaczego, o to się już należy spytać autorów, bo nie raczyli nikogo poinformować (z tego co mi wiadomo).

 3. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] Przemówienie Moussy Ibrahima z 5 września [rzecznik libijskiego rządu] […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: