Grabież Libii rozpoczęta albo kto nie zdążył ten stracił


Źródło : www.3rm.info/14846-nachalas-delezhka-livii-ili-kto-ne-uspel-tot.html

Data publikacji : 2.09.2011 godz.14:33 czasu moskiewskiego

Tłum. z jęz. ros. RX

Według doniesień mediów jeszcze 3 kwietnia Tymczasowa Rada Narodowa Libii wysłała szejkowi Kataru (jego kraj był mediatorem pomiędzy Paryżem a Benghazi) list w którym informowała, że TRN Libii i Paryż osiągnęły porozumienie o przekazaniu Francji kontroli nad 35% libijskiego sektora paliwowego w zamian za „całkowite i nieustanne wsparcie powstańców”.

Właśnie Francja 10 marca jako pierwszy zachodni kraj oficjalnie uznała TRN Libii za „jedynego prawnego przedstawiciela libijskiego ludu”. Z kolei minister spraw zagranicznych Francji Alain Juppe powiedział dzisiaj w wywiadzie udzielonym stacji radiowej RTL, że nic nie jest mu wiadomo o osiągniętych porozumieniach. Niczego na temat tego listu nie słyszałem. Jedyne co wiem to to, że TRN Libii odnosząc się do sprawy odbudowy kraju ma zamiar zawrzeć umowy z krajami, które wcześniej ją popierały. Moim zdaniem jest to dość logiczne.”– podkreślił szef francuskiego MSZ. Wcześniej dzisiaj Francja otrzymała od ONZ zgodę na odblokowanie 1,5 miliarda euro z aktywów libijskiego przywódcy Muammara Kaddafi’ego. Odpowiedni wniosek był przesłany do ONZ dzień wcześniej a wszystkie aktywa libijskie w bankach francuskich wynoszą 7,6 miliardów euro. „Musimy pomóc TRN Libii ponieważ kraj jest zniszczony, sytuacja humanitarna skomplikowana, ludzie nie mają wody, elektryczności, paliwa.”– skomentował Alain Juppe. Światowi przywódcy spotkają się dzisiaj w Paryżu aby omówić powojenny los Libii.

Spotkanie odbędzie się w formie konferencji pod nazwą „Przyjaciele Libii”, w której wezmą udział przedstawiciele około 60 państw świata włącznie z przedstawicielami libijskiej TRN. Będzie to dla nich pierwsze publiczne wystąpienie na arenie międzynarodowej od początku konfliktu w Libii w lutym 2011 roku.

Komentarzy 5 to “Grabież Libii rozpoczęta albo kto nie zdążył ten stracił”

 1. Jack Ravenno Says:

  „Przyjaciele Libii”

  O Ku…Ku…Qrwa.

 2. thetomek4791 Says:

  No to już po Libii.Będzie można mówić o niej w czasie przeszłym.Żydowskie,syjonistyczne lobby doprowadzi prawdopodobnie do world war III

 3. Anonim Says:

  banda chuja okrada nastepny kraj

 4. gosc po raz pierwszy Says:

  — Lucyfer , Bandyci , ZLY , —jak kto woli nazwac , absolut-wladze przejal .
  Rodzaj Ludzki powinien sie bac , bo ma czego .
  Polacy na szczescie nie maja czasu sie bac , tyle od wrzesnia , nowych programow , typu : taniec z gwiazda , mam talent i podobne ze hej .

 5. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

  […] Grabież Libii rozpoczęta albo kto nie zdążył ten stracił […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: