Uwolnić W. Kwaczkowa i L. Chabarowa


Źródło : www.rusimperia.info/news/id8918.html

Data publikacji : 30.08.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

3 września o godzinie 11 przy Czarnym Tulipanie w Jekatierinburgu odbędzie się mityng weteranów wojennych i wszystkich, którym nie są obojętne losy armii i Rosji oraz w obronie pułkownika Sztabu Generalnego Władimira Kwaczkowa i bohatera wojny afgańskiej pułkownika Lieonida Chabarowa !

Obaj rosyjscy patrioci zajmowali kierownicze stanowiska w „Ludowym Pospolitym Ruszeniu im. Minina i Pożarskiego”, za co zostali zaaresztowani przez okupacyjne władze Federacji Rosyjskiej. Lieonid Chabarow to bohater Afganistanu, pierwszy komendant Salang. Raniony dwukrotnie. Po otrzymaniu ciężkiej rany prosił dowództwo o pozostawienie go w jakimkolwiek działającym oddziale w Afganistanie. Prośbę spełniono.

Ostatnimi laty pułkownik Lieonid Chabarow był naczelnikiem Instytutu Wojskowo-Technicznego Szkolenia i Bezpieczeństwa przy Uniwersytecie Uralskim.

Podczas tworzenia „Ludowego Pospolitego Ruszenia im. Minina i Pożarskiego” został szefem jego oddziału okręgu swierdłowskiego. Teraz został aresztowany i znajduje się w SIZO-1 (cela izolacyjna pod stałą obserwacją- tłum.). Przeciwko niemu i jego towarzyszom broni okupanci wszczęli postępowanie karne z artykułów 30 i 279 (próba organizacji zbrojnego buntu) i artykułu 205-1 (werbunek lub nakłanianie osób do działalności terrorystycznej) Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej. Ogromną pracę w zwróceniu uwagi społeczeństwa na los bohatera afgańskiej wojny, człowieka-legendy, wykonał jego syn, oficer Dmitrij Chabarow. Na mityng zamierza on przyjechać własnym bojowo-rozpoznawczym transporterem. Organizatorem mityngu jest jekatierynburski, regionalny oddział partii „Patrioci Rosji”, jego przywódcy Boris Zmijew, publicysta i weteran wojenny Siergiej Suchorukow i Dmitrij Chabarow.

 

Jedna odpowiedź to “Uwolnić W. Kwaczkowa i L. Chabarowa”

  1. Chutor1 Says:

    Wraz z kazdym uwiezionym zolnierzem/bohaterem w Rosji i krajach slowianskich uwalniaja sie z wiezien strachu setki nowych mezow gotowych do walki.
    Odwaga sie udziela. Putina strategia zastraszania sieje ziarna rosyjskiego odrodzenia i szczezniecia jego ferajny w biezacym roku.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: