Rosja uznaje prowadzonych przez NATO terrorystów al-Kaidy jako libijski rząd


Russia Recognizes NATO-led Al Qaeda Terrorists As Libyan Government

http://www.mathaba.net/news/?x=628441

Quoriana – 1.09.2011 tłumaczenie Ola Gordon

Rosja policzkuje dziesiątki tysięcy Libijczyków zamordowanych w ostatnich dniach, tygodniach i miesiącach, przez terrorystów i NATO w Dzień Rewolucji 1 września, podczas gdy demokratyczna libijska Jamahiriya jest nadal bardzo de facto i we wszystkich przypadkach, legalna.

Kiedy światowi przywódcy spotkali się w Paryżu w czwartek, by przedyskutować jak wydać miliardy skradzionych libijskich środków finansowych, Rosja ogłosiła, że uznaje prowadzonych przez NATO terrorystów al-Kaidy z Rady Przejściowej [NTC] jako legalny rząd tego kraju.

„Federacja Rosyjska uznaje NTC jako obecne władze Libii”, powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych.

Oświadczenie to wydano tydzień po wypowiedzi rosyjskiego ministra spraw zagranicznych, Siergieja Ławrowa, że „Rosja nie uzna NTC jako jedynego prawnego reprezentanta”, gdyż „NATO przekroczyła mandat udzielony sojuszowi przez RB ONZ” i „narody rosyjski i libijski maja tradycje przyjaźni i wiele lat współpracy”, wyjaśniając w ten sposób, że Rosja wspiera ogromną większość Libijczyków, którzy popierają Kadafiego i ich legalny rząd.

Rosja, zawsze bardzo krytyczna wobec wojny NATO z Libią, ma aktywa libijskiego rządu warte miliardy dolarów, w tym broń i umowy ws. energii i infrastruktury z legalnym rządem.

W lipcu Rosja odrzuciła zaproszenie RB ONZ na spotkanie w Istambule nt. proponowanej przez Turcję mapy drogowej politycznego porozumienia w Libii, mówiąc, że Rosja nie weźmie udziału w agresji NATO przeciwko Libii, i od kilku miesięcy wzywała do zakończenia jej.

Również kilka tygodni temu rosyjskie MSZ potępiło decyzję Francji o transferze prawie $260 mln dla rebeliantów w Bengazi, mówiąc: „Paryż zamierza wydać libijskie pieniądze, co oznacza, że one zostaną wykorzystane na walkę z Libijczykami. Jest to absolutnie nielegalne”.

Ale rosyjski prezydent, Dimitri Miedwiediew, którego oskarżano o to, że był amerykańskim agentem, na podstawie ujawnionego raportu, teraz dołącza do zachodnich przywódców w naleganiu na Kadafiego by oddał władzę, oraz w złodziejstwie i grabieży libijskich zasobów.

Komentarze 4 to “Rosja uznaje prowadzonych przez NATO terrorystów al-Kaidy jako libijski rząd”

  1. questionMark Says:

    No to teraz jasno widać w czyjej drużynie grają.

  2. piotrus Says:

    a już myślałem, że są przeciwko reżimowi NATO.. Chociaż wydaje mi się, że duża większość Rosjan m.in. ambasador rosyjski w Libii nie dołączy się do tych słów Miedwiediewa. Z tego co pamiętam ambasador ros. bardzo pozytywnie wypowiadał się nt. Kadafiego i jego rządów.

  3. ŁAPY PRECZ OD LIBII !!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Rosja uznaje prowadzonych przez NATO terrorystów al-Kaidy jako libijski rząd […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: