System Indoktrynacji

Komentarze 2 to “System Indoktrynacji”

 1. sono Says:

  http://kefir2010.wordpress.com/
  „Powszechne jest kilka stereotypów. Pierwszym z nich jest przekonanie, że nasze wewnętrzne „ja” i samoocenę musimy budować na fundamentach innych ludzi, pozytywnych i przyjemnych doświadczeń z nimi. Otóż to bzdura! Gdyż cała siła, cała moc tkwi w Tobie – to Ty masz potężny potencjał, tylko obawiasz się go wykorzystać. Obawiasz się tego, co ludzie powiedzą, jaka będzie ich reakcja, czy Cię zaakceptują.. Lęk przed odrzuceniem i ostracyzmem jest de facto najsilniejszym z lęków, i lęk ten znakomicie wykorzystują wszelkie instytucje, firmy, a także.. władza za pomocą swoich medialnych i innych macek, odnóg hydry.

  A miej to w dupie, czytelniku! Kochaj, walcz, działaj, mów bez wytchnienia prawdę, płacz, czuj, nie obawiaj się powiedzieć: „nie”, choć nie przesadzaj z asertywnością. Miej gdzieś zdanie innych ludzi. Ludzie, szczególnie w grupie / w tłumie myślą mało albo nie myślą wcale. Ich drwiny, cynizm, popisywanie się to wynik grupowej, tłumnej, plebejskiej bezmyślności. Czy naprawdę zależy Ci na opinii takich ludzi, którzy własną samoocenę muszą podbudowywać cynizmem, wyśmiewaniem, szyderstwem, kłamstwem? O zdanie wrogów się nie przejmuj, jeśli już, to interesuj się tym, co mają do powiedzenia Twoi przyjaciele, najbliżsi! Wrogowie i tak zawsze się znajdą i tak zawsze mają Cię ostatecznie w dupie. Ty zareaguj tym samym, jednak nie przesadzaj na uzależnianiu własnego „ja” od innych ludzi. Źródło Twojej samooceny musi być w Tobie, w Twojej sile, mocy, potencjale, tak często drzemiących w człowieku i czekających na odkrycie..

  Jak mawiał jeden z mądrzejszych ode mnie, plagą naszych czasów jest to, że: „ludzie pracują ciężej niż powinni, by zarobić więcej niż im potrzeba, by kupować rzeczy których de facto nie potrzebują, aby zaimponować ludziom, których skrycie nie znoszą”.
  To jest właśnie jeden z objawów tego, co pisałem powyżej. Powiem więcej – to choroba cywilizacyjna współczesnych społeczeństw Zachodu. Uważają oni siebie samych za lepszych, bo mają więcej świecidełek, więcej kredytów czy w końcu więcej blaszanych trumien na kółkach nazywanych eufemistycznie „samochodami”. Czy słusznie? Zauważcie, że ja z tego w obrazoburczy sposób sobie KPIE. Kpię z współczesnej pseudo cywilizacji, która kształtuje ludzi – androidów, organiczne maszyny już nie z wypranym mózgiem, ale całkowicie pozbawionym funkcji mózgowych zombie. Ludzi nastawionych na święty spokój za wszelką cenę, ludzi zajętych wyłącznie ekspansją materialną, ludzi którzy zamiast twardego postawienia sprawy wolą kręcenie lodów, ciche układziki i dawanie kopert, by przyspieszyć urzędnicze decyzje.”

 2. thetomek4791 Says:

  Z tym kupowaniem rzeczy zupełnie niepotrzebnych to masz racje kolego.Teraz liczy sie szpan,moda,trendy.Według mnie ci ludzie są po prostu chorzy z egoizmu zazdrości


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: