Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tworzy czarne listy „wywrotowych” witryn internetowych


Źródło : www.3rm.info/14552-mvd-nezakonno-sozdaet-chernye-spiski-neugodnyx.html

Data publikacji : 28.08.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Stale otrzymujemy doniesienia od naszych czytelników o tym, że w tym lub innym regionie, w tej lub innej sieci, „forum.msk” jest niedostępny bo „nie otwiera się” itd. Oczywiście my już wcześniej podejrzewaliśmy władze o filtrowanie treści internetowych i sztuczne ograniczanie możliwości opozycji w przestrzeni informacyjnej ( a tym samym ograniczanie obywateli w swobodnym dostępie do informacji i jej rozprzestrzeniania, co jest zagwarantowane przez art. 29 Konstytucji Federacji Rosyjskiej ). Ale to wszystko było w sferze domysłów. Teraz w rękach mamy dowody.

Oto jakie „przepiękne pismo” otrzymali w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego dyrektorzy szkół tiumeńskich.

Oczywiście żadna z tych stron internetowych w żadnym sądzie nie była „określona” jako ekstremistyczna. Ponadto, żadna z tych stron nie jest związana z okręgiem tiumeńskim, tak więc to „przepiękne pismo” nie jest chyba związane z inicjatywą tiumeńskich bojowników z ekstremizmem i można prawidłowo założyć, że podobne instrukcje otrzymali i dyrektorzy szkół w innych regionach kraju. Zupełnie prawdopodobne, że nie tylko szkół ale także innych instytucji oświatowych. W związku z tym chciałoby się usłyszeć oficjalne stanowisko Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej, które w grudniu 2007 rokujuż było zamieszane w nielegalną próbę zamknięcia „forum.msk” metodą siłową, usiłując zmusić dostawcę usług hostingowych do odłączenia nas od serwerów. Zmusiło nas to do przeniesienia platformy technicznej poza obszar prawnej jurysdykcji rosyjskiej. Tak więc panie Nurgalijew (minister s. w.-tłum.), pan zgodnie z prawem ma obowiązek odpowiedzieć na pytania prasy ( chociaż my wiemy, że pan pluje na prawo ). Ale ma pan nad sobą zwierzchnika, którym jest nie kto inny jak pan Miedwiediew, któremu w przypadku pana aroganckiego milczenia, będą postawione te same pytania ale w najbardziej niewygodnym miejscu i najbardziej niedogodnym czasie.

1. Na jakiej podstawie prowadzi się infiltrację i filtrację internetu w Rosji ? Jak to się ma do art. 29 Konstytucji Federacji Rosyjskiej ?

2. Kto i w jakich jeszcze regionach rozsyłał szefom instytucji oświatowych tego rodzaju „pisma” ?

3. Kto i na jakiej podstawie prawnej wydawał polecenia lokalnym organom władzy zwalczania ekstremizmu w Federacji Rosyjskiej ?

4. Czy ci obywatele mają obowiązek informowania z własnej inicjatywy ministra spraw wewnętrznych ?

5. Czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie otrzymywało tego rodzaju instrukcji z administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej ?

6. Czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamierza wszczęcie postępowania karnego w sprawie ujawnionych faktów na podstawie art. 144 część 2 Kodeksu Karnego lub przekazanie tej sprawy innym organom ?

Mamy nadzieję, że minister spraw wewnętrznych zna treść art. 140 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej dotyczącego karalności ograniczania obywateli w dostępie do informacji.

Bez wyrazów szacunku

Anatolij BARANOW, redaktor naczelny „forum.msk”

Komentarz : Prosimy o komentarz Miedwieputofilów. W szczególności specjalistę do spraw „rosyjskich” tow. Obserwatora ze zwolennikami.

Jedna odpowiedź to “Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tworzy czarne listy „wywrotowych” witryn internetowych”

  1. Ość Says:

    Dzicz chazarska ma wpisaną zagładę w swoją przyszłą historię. Wcześniej czy później to nastąpi i przestana istnieć. Dlatego robią wszystko, żeby jeszcze trochę porządzić. Tonący brzytwy się chwyta.

    Ich dzieci będą ich przeklinać za to, że są ich przeklętymi ich dziećmi tak jak i oni.

    molahcs


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: