Publiczne usunięcie menory!


Data publikacji : 14.12.2009
Tłum. z jęz. ang. : GREGORIUS
Budapeszt (JTA)-14.12.2009 –  Około 200 prawosławnych chrześcijan w Mołdowie, pod przewodnictwem kapłana, wykrzykujący antysemickie slogany, usunęła publiczną menorę i zamiast niej wstawiła drewniany krzyż. Klip informacyjny pokazuje brodatego swiaszczennika (kapłan prawosławny-tłum.) prowadzącego grupę skandującą „antysemickie” slogany podczas niedzielnego incydentu. Menorę umieściła w tym miejscu gmina żydowska stolicy Mołdowy, Kiszyniowa. Grupa usunęła wielką metalową menorę umieszczoną na śródmiejskim Placu Europejskim Kiszyniowa a następnie zaniosła ją na Plac Stefana cel Mare (narodowego bohatera mołdawskiego), gdzie umieściła ją w pozycji na opak u stóp pomnika króla Stefana Wielkiego. Ani policja ani przechodnie nie interweniowali.
„Żydzi mogą próbować nas zabić lub zranić nasze dzieci, ale wierni prawosławni będą stawiać opór”– mówił swiaszczennik używając megafonu. Mołdowa, mówił dalej, jest prawosławnym krajem a żydzi próbują „przejąć władzę nad ludźmi”. Zezwalając na ustawienie menory „popełniono świętokradztwo, nadużycie władzy państwowej”, dodał kapłan. Minister sprawiedliwości Alexandru Tanese potępił incydent a metropolita prawosławny obiecał przeprowadzenie dochodzenia w sprawie incydentu, donosiła prasa. Podżeganie do nienawiści rasowej lub religijnej w Mołdowie podlega karze grzywny lub więzienia do lat trzech. W sąsiedniej Rumunii, Centrum Monitorowania i Zwalczania Antysemityzmu wydało oświadczenie ponaglające władze do podjęcia „natychmiastowych działań” przeciwko sprawcom. „Taki czyn popełniony przez kapłana Cerkwi Prawosławnej jest całkowicie niezrozumiały i cofa nas do czasów kiedy miejscowa ludność, jeśli nawet nie brała udziału, to przyglądała się obojętnie zbrodniom popełnianym na żydach”, czytamy w oświadczeniu Centrum.
Komentarz : GREGORIUS osobiście ujrzał ciemny, chrześcijański lud Mołdowy, który znowu dąży do odebrania ziemi Mołdawii ich prawowitym (wg. świętej księgi talmudu, a to jest sam bóg) właścicielom przy pomocy podłych religijnych sztuczek, dzięki którym ci nikczemni chrześcijanie kończyli swoje dzieła holokał-tem. Trzeba podjąć jakieś konkretne działania prewencyjne. Koniecznie!!! A może poprosić o pomoc powstańców libijskich ? Niechby przysłali do Kiszyniowa na „Apache’ach” trochę demokratycznych
chirurgów. Ale problem!!!

Komentarzy 15 to “Publiczne usunięcie menory!”

 1. Ość Says:

  Wszędzie tak powinno być robione. Niech sobie menory w Izraelu stawiają. Żydy z krzyżem walczą a my z menorami.

 2. piotrus Says:

  Duży plus dla tego swiaszczennika. Dobrze, że u nas nie stawiają tych mentorów. Przynajmniej ja się nie spotkałem z takim czymś w naszym kraju.

 3. mgrabas Says:

  niestety stawiają, nawet potrafią postawić menorę w kościele, bo ludzie-zombie nie protestują…

  http://marucha.wordpress.com/2009/04/21/lusia-oginska-synagoga-rzymsko-katolicka/

 4. thetomek4791 Says:

  Nasi kibice szybko by sie rozprawili z menorami.To byłby największy pokaz,przejaw tupetu i bezczelności

 5. Tak powiedziałem Says:

  To nawet nie jest menora tylko jakieś bałwochwalcze gówno. Menora jest 7-mio ramiennym świecznikiem a nie 9-cio. Poza tym wystawianie czegoś takiego przez rzydooff w centrum miasta to jak wybudowanie wielkich minaretów przez mooslimooff co i tak jest w istocie synonimem obszczywania terytoriów.

  Howgh

 6. Tak powiedziałem Says:

  Tak powiedziałem :
  To nawet nie jest menora tylko jakieś bałwochwalcze gówno. Menora jest 7-mio ramiennym świecznikiem a nie 9-cio. Poza tym wystawianie czegoś takiego przez rzydooff w centrum miasta to jak wybudowanie wielkich minaretów przez mooslimooff co i tak jest w istocie synonimem obszczywania terytoriów.
  Howgh

  dodatek: 9 ramion to sobie talmudyści wymyślili dla święta światełek – hanuka czy jakoś tak.

 7. mnbvcxz Says:

  polska to gówno nie kraj,za daleko to zaszło.Tam jak widać policja nic nie zrobiła a u nas to już by chyba delikwenci nie żyli albo zostali by tak pobici że mówic by nie mogli.Nie widze ratunku dla naszego kraju.Przykro mi..

 8. thetomek4791 Says:

  Polska nie jest żadnym gównem człowieku.Nie mamy za wesoło.Ale są kraje w któtych jest jeszcze gorzej jak Niemcy,USA,Francja.Tam za pogądy sie siedzi w pace.Nie wspomne co by było gdyby ktoś naruszył żydowską świętość

 9. thetomek4791 Says:

  I dobrze,że ci przykro za to ohydne porównanie Polski do gówna.Ja też nie widze ratunku.Polacy musza dostać w dupe.Inaczej nie nauczą sie myślenia,odpowiedzialności,szacunku dla samych siebie.Na psu buty prośby,apele o rozsądek,ckoro Polacy są ociemniali i otępieni.To tak jakbyś gadał do ściany.Zero reakcji.Czasami nawet agresja w nich wstępuje kiedy mówi sie im prawde

 10. thetomek4791 Says:

  Dzięki serdeczne warszawainfo

 11. wf Says:

  No właśnie, warszawain podał linka do strony http://kryptonimprawda.wordpress.com/, ale jedyne co można tam przeczytać to: „kryptonimprawda.wordpress.com is no longer available.
  The authors have deleted this blog.” (czyli, że strona ta nie jest juz dostępna. Autorzy usunęli ten blog). Czy jest ktoś w stanie napisać, co sie stało naprawdę i o czym był ten post (http://kryptonimprawda.wordpress.com/2011/08/28/apel-do-narodu-polskiego-przeczytaj-do-konca-i-rozeslij-na-inne-blogi/)?

 12. mamCzas Says:

  ”Polacy musza dostać w dupe.Inaczej nie nauczą sie myślenia,odpowiedzialności,szacunku dla samych siebie”
  POLACY LEZA W LASACH KATYNSKICH……..
  W POLSCE JEST NAPRAWDE ZNIKOMY PROCENT PATRYJOTOW POLAKOW.
  WIEKSZOSC TO LUDNOSC NAPLYWOWA PO WOJNIE.PRZEWAZNIE ROSJANIE/POLACY.
  SA TEZ INNE NACJE.
  ONI NIE BEDA WALCZYC ZA POLSKE ICH TO NIE INTERESUJE.
  KOMPLETNY BRAK ZAINTERESOWANIA NARODEM I JEGO PROBLEMAMI.
  WIEKSZOSC JAKIMS CUDEM MA KASE,SAMOCHODY PROWADZI JAKIES INTERESY.
  TO TAK SAMO JAK TERAZ W UK.NIEJEDNEMU POLAKOWI POWODZI SIE LEPIEJ NIZ RDZENNEMU ANGLIKOWI.
  ANALIZOWALEM TO WSZYSTKO PRZEZ DLUZSZY CZAS I MUSZE WAM POWIEDZIEC (NIE JESTEM ZADNYM TROLLEM CZY DEZINFORMATOREM) ZE LICZYCIE NIE NA TYCH LUDZI.
  ICH WALKA O POLSKE NIE INTERESUJE. PERIOD.

 13. TheTomek4791 Says:

  To prawda.Polacy musza w dupe dostać.Nie ma innego wyjścia.Jak to powiadają do głowy przez żołądek.Zawsze tak było,że bydło,durnie muszą dostac w dupe.Człowiek odpowiedzialny,rozsądny iinteligentny po prostu do tego nie dopuszcza.Taka jest własnie różnica między głupkiem a mądrym.To sa stadne zachowania.Naszą inteligencje patriotyczną wyrżnieto i zostały nam parobki,niewolniki i tzw.chłopki pańszczyźniane.

 14. Dasriusz Kosiur Says:

  Jeśli mamy się posługiwać zasadami demokracji – a przecież według żydo-mediów tylko takie zasady są słuszne – należy uszanować postawę Mołdawian.
  Od siebie dodam tylko: gratulacje dla Mołdawian. Uczmy się od Nich obrony własnych interesów we wszystkich obszarach społecznego życia.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: