Maroko kontra Libia


MOROCCO VERSUS LIBYA

http://aangirfan.blogspot.com/2011/08/morocco-versus-libya.html

28.08.2011 tłumaczenie Ola Gordon

W Maroku jest większa bieda niż w Egipcie Dlaczego NATO nie bombarduje Maroka?

W Maroku jest „powszechna korupcja, przerażająco niski poziom umiejętności czytania i pisania, wysokie bezrobocie wśród absolwentów wyższych uczelni, sądownictwo służalcze wobec króla i policja angażująca się w bicie i tortury”.

‚Brutalną dyktaturę’ w Maroku chwalą Joe Lieberman and Hilary Clinton. (The Moroccan ‚Exception’)

Podczas gdy Kadafi dbał o to by jego naród miał darmową edukację, darmowe ochronę zdrowia i mieszkania, król Maroko, Mohammed VI, dbał o to, by bogate elity utrzymywały swoje majątki, a biedni mieszkali w nędznych slumsach.

Król Mohammed VI

Mohammed VI jest siódmym najbogatszym monarchą na świecie. W 2010 roku mówiono, że 5 mln Marokańczyków utrzymuje się z 1 euro dziennie.

W skład majątku Mohammeda VI wchodzi 20 pałaców, kilka tysięcy hektarów ziemi uprawnej, firmy działające w kopalnictwie, przemyśle rolniczym, komunikacji, ubezpieczeniach, dystrybucji, pakowaniu i butelkowaniu, produkcji mebli i tekstyliów, posiadłości we Francji i w Ameryce. (Morocco King among the richest royals in the world …)

Na liście dochodów na głowę mieszkańca Maroko zajmuje 108 miejsce.

Kiedy król Maroka, Hassan II, zmarł w 1999 roku, bezwzględnego despotę opłakiwali światowi przywódcy.

W pogrzebie wzięli udział Bill i Hillary Clinton, były prezydent George Bush i dwaj byli sekretarze stanu – James Baker i Warren Christopher.

Król Hassan II, przyjaciel MOSADu i CIA

Według Hillary Clinton, „król Hassan nieustannie pracował dla dobra swojego ludu. Podjął ważne kroki by zapewnić wolność dla swojego kraju”. Król Hassan II utrzymywał przyjazne stosunki z Izraelem, reprezentowanym na pogrzebie przez premiera Ehuda Baraka i ministra spraw zagranicznych Davida Levyego.

Szymon Peres powiedział: „Poprzez jego śmierć tracimy jednego z najbardziej doświadczonych i najmądrzejszych przywódców regionu w ostatnim półwieczu”.

Hassan był „playboyem bywającym w europejskich kasynach i cieszącym się przywilejami typowymi dla monarchów z koronami lub bez: konie wyścigowe, sportowe auta, samoloty i dziewczyny ze świata filmu”.

W 1999 roku pisano, że „co najmniej 55% Marokańczyków nie umie czytać ani pisać, a 40% dzieci nigdy nie było w szkole. Śmiertelność wśród dzieci jest najwyższa w Afryce północnej, ponad dwukrotnie wyższa niż w Algerii. Tylko połowa mieszkańców wsi ma dostęp do ochrony zdrowia, a mniej niż 1 / 5 do urządzeń sanitarnych i czystej wody”.

Hassan posiadał liczne pałace i 20% całości ziemi uprawnej kraju.

Mehdi Ben Barka, przywódca opozycyjnej Union des Forces Populaires, został porwany w Paryżu i zamordowany. Izraelscy eksperci wywiadu powiedzieli, że Mosad pomógł w jego egzekucji.

CIA „miała Hassana na liście płac od lat”. Dysydenci znikali setkami.

„Golda Meir, Mosze Dajan, Icek Rabin i Szymon Peres byli wśród izraelskich przywódców, którzy w wymyślnych przebraniach latali prywatnymi samolotami Hassana.

„Izraelskie dzienniki powiedziały, że Hassan pozwolił Mosadowi zorganizować biuro w Maroku i utrzymywać ścisłe kontakty z marokańskimi służbami specjalnymi”. (world leaders mourned the ruthless despot)

„Libia, Iran, Jordan i Bahrain mają od $4.000-$25.000 dochód/mieszkańca, współczynnik czytania/pisania ponad 80%”. (Region’s Protests Spread to Morocco)

http://aangirfan.blogspot.com/2011/01/puzzling-case-of-morocco.html

~~

Człowiek który rządzi Marokiem, Andrey Azoulay, królewski doradca, jest Żydem.

(André Azoulay, le véritable régent au Maroc)

 

Prawdziwe Maroko

Jedna odpowiedź to “Maroko kontra Libia”

  1. piotrus Says:

    Bardzo ciekawy artykuł. Co znaczy być zwolennikiem Izraela. Widać, że Kadafi nie był ‚wygodny’ dla żydomasonów.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: