Rosyjska TV odrzuca niezależne relacje filmowe z Trypolisu


„Argumenty.ru” – Alieksandr Grigorjew

źródło : www.3rm.info/14378-rossijskoe-tv-otkazyvaetsya-ot-videokartinki-iz.html

Data publikacji : 25.08.2011 godz.03:22 czasu moskiewskiego

Tłum. z jęz. ros. RX

„Posługujemy się filmem z Libii, który pokazują zachodnie agencje teleinformacyjne. Rosyjskich operatorów filmowych nie ma w Libii. Zabroniono nam nawet emitowania filmów, które możemy otrzymać od lokalnych korespondentów i reporterów.”– wypowiedziały się „argumenty.ru” w programie „Miasta” jednego z większych federalnych kanałów TV. Według słów redaktora prowadzącego tego kanału: „dosłownie niedawno temu nasz przyjaciel od którego zawsze wcześniej braliśmy wideofilmy z krótkimi komentarzami towarzyszącymi, zadzwonił do nas i zaproponował przesłanie przez system satelitarny swojej relacji filmowej. Wyjaśnił, że w centrum Trypolisu panuje spokój i wszystko wygląda normalnie, na Zielonym Placu nie ma żadnych opozycjonistów a jedynie miejscowi mieszkańcy i to bez broni. Kiedy zgłosiłem ten fakt kierownictwu TV to oświadczono nam, że „kategorycznie bierzemy tylko zachodnie wideofilmy.

To jest polityka.” Musiałem zrezygnować”- mówi redaktor. Na innym ogólnorosyjskim kanale „argumenty.ru” także potwierdziły, że „my kupujemy tylko wideorelacje pokazujące zwycięstwo opozycji. Korzystanie z innych filmów jest zabronione, nawet z bezpłatnych. Zabronione jest także akceptowanie relacji filmowych ukazujących zabitych i rannych na skutek natowskich nalotów bombowych na Trypolis.”

Redaktor zauważył, że z podobną cenzurą nie zetknął się od czasu drugiej wojny czeczeńskiej.

 

Napisane w Bez kategorii. Możliwość komentowania Rosyjska TV odrzuca niezależne relacje filmowe z Trypolisu została wyłączona
%d blogerów lubi to: