Inna wersja wydarzeń w Trypolisie


Liczne informacje w związku z zajęciem przez rebeliantów Trypolisu i co raz częściej dementowanymi doniesieniami nt. pojmania synów Kaddafiego przełamuje rosyjski portal Argumenty.ru. Informacja ta ukazuje także front walki informacyjnej, która toczy się równolegle do działań militarnych.

„Według doniesień z Trypolisu sytuacja w stolicy, mimo doniesień zachodnich telewizji pozostaje spokojna. Walki prowadzone są tylko na peryferiach miasta”. Te informacje potwierdzają rosyjskie źródła dyplomatyczno-wojskowe. „Obecnie siły rządowe prowadzą niewielkie starcia z rebeliantami infiltrującymi peryferie Trypolisu. W samym centrum Libii, nie słychać odgłosów walk za wyjątkiem zintensyfikowanych bombardowań NATO” – powiedział dla portalu Argumenty.ru przedstawiciel ambasady Libii w Moskwie, który powołał się na źródła MSZ w swoim kraju. Rosyjskie źródła dyplomatyczno-wojskowe znajdujące się w libijskiej stolicy potwierdzają również te doniesienia. „Sklepy są zamknięte, ulice patroluje policja, i oddziały wojska. Ale wszystko ucichło nie ma strzelaniny” – stwierdził rosyjski dyplomata.

Film z „wydarzeń ze stolicy Libii” nakręcony w pawilonie w Katarze

Źródło w ambasadzie libijskiej twierdzi, że pracownicy zachodnich telewizji, rozpowszechniający informacje o świętowaniu przez rebeliantów zwycięstwa w stolicy, kręcą materiały medialne w specjalnym pawilonie, który w ostatnim miesiącu był budowany niedaleko stolicy Kataru ad-Dauhy. „Pawilon zbudowany istotnie według planu zbliżonego do tego na jakim stoi Trypolis, ale nie uwzględniono na nim wszystkich zniszczeń dokonanych podczas ostatnich bombardowań miasta. I to widać.” – Twierdzi pracownik libijskiej ambasady.

„Prawda medialna” kontra „rzeczywistość”

Potwierdzić lub zaprzeczyć informacjom na temat fotografowania wydarzeń w Trypolisie w specjalnym pawilonie w Katarze nie można, ale sytuacja według portalu Argumenty.ru różni się zdecydowanie od transmisji zachodnich agencji informacyjnych.

Warto również zaznaczyć, że prawdopodobną podstawą, na której oparto informacje o toczących się walkach w centrum był fakt, że przez chwilę trwała strzelanina niedaleko od hotelu Rixos, w którym mieszkają dziennikarze. Znajduje się on jednak ponad 4 km na południe od Zielonego Placu, który umiejscowiony jest w samym centrum miasta.

Źródło: Geopolityka
Materiał filmowy za: Wolne media

Jedna odpowiedź to “Inna wersja wydarzeń w Trypolisie”

  1. Kikka Says:

    Syn Muammara Kadafiego o sytuacji w Trypolisie i wojnie medialnej:


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: