Rzymskie Leptis Magna zbombardowane!


17 sierpnia samoloty NATO zbombardowały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ruiny starożytnego miasta rzymskiego Leptis Magna. Trwa szacowanie zniszczeń.

Leptis Magna, znane również jako Lectis Magna, a dla współczesnych Libijczyków jako Lebda lub Lebida, było w czasach Imperium Rzymskiego znaczącą metropolią, z którego wywodziła się dynastia Sewerów – wybitnych rzymskich cesarzy. Założona około 1100 roku p.n.e. Leptis Magna była dotychczas najlepiej na świecie zachowanym świadectwem starożytnego miasta rzymskiego.

Libijski rząd zdecydowanie potępił nalot, oskarżył NATO o nie rozróżnianie celów wojskowych od cywilnych, oraz rażące naruszenie wszelkich międzynarodowych konwencji.

To nie pierwszy przypadek, kiedy działania wojenne dotykają miejsca związane z kulturą i nauką. W pierwszej dekadzie czerwca pod bombami koalicji legło kilka zabudowań Uniwerstetu im. Nasera w Trypolisie. Zginęło wówczas kilkoro naukowców i studentów. Obiekt nie był instalacją wojskową i nie zgrażał ludności cywilnej.

Za: geopolityka.org

PS. Piękne zdjęcia z Libii: myphotographs.net/libya/libya.html

Komentarzy 8 to “Rzymskie Leptis Magna zbombardowane!”

 1. Łapy precz od Libii!!! « Wolna Palestyna Says:

  […] Rzymskie Leptis Magna zbombardowane! […]

 2. Ość Says:

  Oni nie niosą demokracji, oni niosą diabłokrację Panie Jerzy.

  Tam gdzie do władzy dochodzi żydostwo wszędzie ruina i spustoszenie. Widać to gołym okiem. Chcą feudalizmu, nas za niewolników i chcą być lepsi od swojego wymyślonego bożka jahwe któremu rabini rad ponoć udzielają. Czyli musi być bosko niedorozwinięty.

  Oto coś z ich mądrych ksiąg, Talmudu:

  1/ „Błagamy C, o Panie, wytrać wszystkich nieprzyjaciół twojego narodu” – Synagoga Judaica, s. 212.ie

  2/ „Nauki Talmudu są ponad wszelkimi innymi prawami. Są one ważniejsze niż prawa Mojrzesza” – Rabbi Ismael, R. Chamber i inni rabini.

  3/ „Nauki Talmudu są słowami zywego Boga. Sam Jachwe zasięga opinii ziemskich rabinów, kiedy ma trudne sprawy w niebie” – Komentarz rabina Menachema do Piątej Księgi

  4/ „Jechowa studiuje Talmud („mądrości” rabinów) na stojąco ze względu na szacunek dla tej księgi” – Tract Mechilla.

  11/ ” Żydzi są istotami ludzkimi. Natomiast inne narody świata nie są istotami ludzkimi, ale bestiami” – Baba Mecia 114, 6.

  12/ ” Kiedy przyjdzie Mesjasz, każdy Żyd będzie miał 2800 niewolników”. – Simon Hadderson, fol. 56-D

  13/ „Jachwe stworzył mie-żydów w postaci ludzkiej, aby Żyd nie czuł się źle, że jest obsługiwany przez bestie. Nie Żyd, jako zwierzę w postaci ludzkiej, skazany jest na służbę Żydowi we dnie i w nocy” – Midrasch Talpioth, p. 255-L.

  14/ ” Skoro Król Mesiasz się ukaże, rozpocznie okrutną wojnę przeciwko gojom, zabijając ich masowo. Będzie mówił do Żydów: Ja jestem Królem Mesjaszem, na którego czekaliście. Zabierajcie gojom srebro i złoto” – Josiach 60,6.

  15/ „Trzyletnia dziewczynka goja może być gwałcona przez Żyda” – Aboda Sarach 37 a.

  23/ „Żyd może gwałcić, oszukiwać i fałszywie przysięgać, ale musi to robić tak, aby jego czyny nie wyszły na jaw i aby Izrael przez tonie ucierpiał” – Schulchan Aruch Jore Dia.

  Przytaczać można wiele. Widzicie jakie oni mają prawa zapisane w swoich świętych księgach. To jakiś schizofrenia plemienna.

  Polecam też zaopatrzyć się w książkę-elementarz Kazimierza Podemskiego „Misterna Orgia Miłości”. 2008

  I na koniec:

  Przeklęty kraj w którym rządzą Żydzi

  „Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty w polu.
  Przeklęty będzie twój kosz i twoja dzieża;
  Przeklęte będzie twoje potomstwo i plony twej ziemi
  i rozpłód twego bydła i przychówek twych trzód”
  Księga powtórzonego prawa 28; 15-26

  Oto jest ich orgia miłości do nas.

  Odwzajemniać czas zacząć natychmiast Panie i Panowie, czyli bydło, nie żydzi, bo marny koniec mamy zapisany w ich sadystyczno psychiatrycznych księgach.

 3. sentintel Says:

  Biała klasa średnia to wylęgarnia terroryzmu?

  Opublikowano: 22.08.2011 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

  STANY ZJEDNOCZONE. Najnowszy film propagandowy opublikowany przez amerykański Departament Bezpieczeństwa Krajowego (Department of Homeland Security, DHS) sugeruje, jakoby pośród białych Amerykanów z klasy średniej istniało największe prawdopodobieństwo pojawienia się tzw. „terrorystów”. Głowie Departamentu – zwanej Wielką Siostrą Janet Neapolitano – nie przeszkadza, że śmierć w zamachu „terrorystycznym” jest w USA mniej więcej tak prawdopodobna, jak śmierć od uderzenia pioruna bądź z powodu powikłań wywołanych alergią na orzeszki ziemne…

  Film jest częścią programu „See Something, Say Something”, wartego 10 milionów dolarów z kieszeni amerykańskich podatników. Jedną podstaw programu jest, bezpośrednio rzecz ujmując, zachęcanie do konfidencji wśród obywateli, na zasadzie „jeśli Twój sąsiad robi coś podejrzanego, zgłoś to władzom” – zatem odwołanie do najgorszych wzorców promowanych w takich reżimach jak ZSRR Stalina, hitlerowskie Niemcy, czy NRD. Około 10-minutowy klip przedstawia różne zachowania scharakteryzowane jako rodzące „terroryzm”, w tym sprzeciw wobec nadzoru/kontroli służb, używanie kamery video, rozmowy z policjantami (?!), noszenie kaptura, poruszanie się vanem, notowanie na kartce papieru, czy też nagrywanie głosu. W jednej z koronnych scen filmu kobieta wykonuje telefon na policję ujrzawszy młodego mężczyznę, który pisze coś na swoim smartphonie.

  Co istotne, niemal wszystkie scenki rodzajowe przedstawiają modelowych „terrorystów” jako białych, a w jednej scenie błękit oczu osobnika został wręcz zmanipulowany komputerowo. Jest to na pierwszy rzut oka co najmniej dziwne w kraju, w którym propaganda tzw. „diversity” (różnorodności) osiągnęła tak absurdalny stopień, że w reklamach, podręcznikach, folderach etc. etc., mówiąc językiem prostego Polaka, „zawsze musi być i czarny i żółty i taki też beżowy”. Co jeszcze bardziej szokujące, niemal każdy „patriotycznie nastawiony obywatel” powiadamiający w modelowym filmie władze o „podejrzanej” aktywności sąsiada, to Murzyn/Azjata/Arab. Wystarczy wyobrazić sobie skandal, jaki towarzyszyłby temu materiałowi, gdyby to Arabowie lub czarni zostali przedstawieni jako terroryści, a biali jako patrioci, zatroskani o losy kraju konfidenci.

  Prawdopodobnie taki profil rasowy w propagandowym filmie ma wiele wspólnego z opublikowanymi swego czasu wewnętrznymi wytycznymi DHS, wskazującymi m.in. pewne grupy jako najbardziej świadome swoich praw, a tym samym najbardziej skore do sprzeciwu, lub też, mówiąc językiem Systemu, do „terroryzmu”. Zaliczono do nich m.in. zwolenników Rona Paula, posiadaczy broni, grupy tzw. „white conservatists” (białych konserwatystów), do których w domyśle można zapewne zaliczyć również tzw. „white nationalists” (białych nacjonalistów) itd. Wszystkie te grupy można sprowadzić do wspólnego mianownika, którym jest ochrona praw białej klasy średniej przed zakusami Systemu. Świadoma, zepchnięta do defensywy biała klasa średnia może zaś być największym cierniem w oku decydentów, kiedy przyjdzie im zacieśnić więzy kontroli i inwigilacji wokół amerykańskiego społeczeństwa.

  Niezależni od DHS specjaliści twierdzą między innymi, że pokłosiem emisji takiego filmu propagandowego wcale nie będzie polepszenie świadomości bądź też promocja specyficznie pojętego, konfidenckiego patriotyzmu w łonie społeczeństwa. Użyte w nim techniki manipulacji przede wszystkim jeszcze pogorszą stosunek niebiałych obywateli do białej klasy średniej, zatem w wielu przypadkach jeszcze bardziej zmanipulują tych, którzy ze względu na pozycję społeczną nie są w żaden sposób świadomi, jak działa DHS i jakie interesy reprezentuje. Przywołano również dane statystyczne, zrównujące prawdopodobieństwo śmierci w zamachu terrorystycznym do śmierci spowodowanej alergią na orzeszki ziemne. Jednakże ze względu na potrzebę manipulacji i utrzymywania społeczeństwa w ciemnocie i strachu to właśnie słowo „terroryzm”, a nie „orzeszki” jest odmieniane przez wszystkie przypadki, szczególnie wtedy, kiedy trzeba wykonać kroki mające na celu przygotowanie społeczeństwa do chwili, w której dobrowolnie zrzeknie się ono dużej części praw i swobód w imię wyimaginowanego „bezpieczeństwa”. Przed kim? Przed sobą samym, wszak kreowana w filmie na „terrorystów” biała klasa średnia to fundament amerykańskiego społeczeństwa.

  Na podstawie: infowars.com, prisonplanet.com
  Źródło: Autonom

  http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/biala-klasa-srednia-to-wylegarnia-terroryzmu/

 4. niePOprawny Says:

  Te Kurwy żydowskie przekraczają wszelkie granice bestialstwa. Kiedy do kurwy nędzy skończy się żydowska dyktatura na świecie?!!!

 5. Ość Says:

  Skończy się jak każdy człowiek nie-żyd zrobi coś w tym kierunku. Na razie dużo się mówi a mało robi. Ale to powoli się zmienia i zmieni. Te pijawki żydowskie nie mogą czuć się nigdzie pewnie !!!

 6. Fasadowa wojna « Dziennik gajowego Maruchy Says:

  […] także: Rzymskie Leptis Magna zbombardowane! Leptis Magna – obecnie jedne z najlepiej na świecie zachowanych ruin starożytnego miasta […]

 7. WS Says:

  Polecam wszystkim książkę „Listy przeciwko wojnie” Terzani.
  Tam min właśnie mówi o tym co tak na prawdę bombardują Amerykanie i ich przydupasy!
  Świetne rozważania na temat bezsensu wojny, która nie ma końca i co najważniejsze wcale nie ma się zakończyć.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: