Izraelskie prześladowania palestyńskich dzieci


Israeli Persecution of Palestinian Children

http://www.veteranstoday.com/2011/08/16/israeli-persecution-of-palestinian-children/

Stephen Lendman 16.08.2011 tłumaczenie Boromir

Izraelskie prześladowania palestyńskich dzieci

 Wielokrotnie na wiele sposobów, prawdziwy Izrael zaprzecza mitowi wolnego, otwartego, demokratycznego państwa. W rzeczywistości to pojęcie jest śmieszne,co pokazuje rosnąca liczba Izraelczyków,którzy mają dość – głosują nogami i opuszczają kraj.

W rezultacie, nie będzie przesadą nazywając Izrael upadłym państwem „failed state” – temat Noama Chomsky’ego,który można znaleźć w jednej z wielu jego książek.

W tytule „Failed States” wymienia ich wszystkie cechy charakterystyczne, w tym:

*  Ich niezdolność lub niechęć do ochrony swoich obywateli przed przemocą i innymi formami krzywdy:
*  Ich uchylenia zasad od norm prawnych;
*  Ich bezprawna pogoń za wojnami;
*  Jeśli chodzi o demokrację, ich polityka jest kiepska,ujawnia to poważny „deficyt demokracji”

Szczerze  oceniając Amerykę, powiedział: „nie powinniśmy mieć większych trudności w znalezieniu cech upadłego państwa w domu.” Jest to prawdą w odniesieniu do Izraela, że ​​demokracja jest tam tylko z nazwy.

Traktowanie muzułmanów przez Izrael jest szczególnie przerażające, zwłaszcza dzieci, temat niniejszego artykułu, opiera się na raporcie Defence for Children International Palestyny ​​Section (DCIP) z dnia 19 lipca.

Obejmującego okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2011, to pod tytułem „W swoich własnych słowach: sprawozdanie na temat sytuacji palestyńskich dzieci przetrzymywanych przez izraelski system sądownictwa wojskowego.” Podąża za poprzednimi raportami na temat tego jak Izrael krzywdzi małe dzieci i sądzi je jak dorosłych, naruszając prawo międzynarodowe na wiele sposobów.

Co roku około 700 dzieci z Zachodniego Brzegu jest aresztowanych, przesłuchiwanych, zatrzymywanych i sądzonych w izraelskich sądach wojskowych. Od 2000 r. około 7500 padło ofiarami tortur, złego traktowania i innych form przemocy w ciągu całego procesu aresztowania/transferu/ przesłuchania.

Agresywni żołnierze zwykle robili naloty na domy późno w nocy. Małe dzieci są aresztowane, mają zawiązywane oczy, boleśnie skrępowane ręce i przewożone są do aresztów. Fizyczne i słowne znęcanie się  jest powszechne. Powody aresztowania są rzadko podawane, a rodziców nie informuje się gdzie są przetrzymywane ich dzieci. Cały proces jest bezprawny, nie różniący się niczym od państwa policyjnego.

Podczas przesłuchań, członkowie rodziny i prawnicy nie są obecni, nie ma żadnych nagrań audio\video dla niezależnego nadzoru. Ponadto dzieci nie mówi się ich praw, ponieważ ich nie mają, w okupowanej Palestynie ani w areszcie. W rezultacie, są one izolowane, zastraszani, bite i zmuszane do podpisania zeznania, czasem w języku hebrajskim, którego nie rozumieją.

Następnie są one zabierane przed sąd wojskowy. Kaucja najczęściej jest zabroniona. Dotyczy to dzieci w wieku 12 (czasami młodszych), a większości przyznają się do winy,podczas gdy są niewinni, bo to „najszybszy sposób na wykluczenie z systemu.”

We wrześniu 2009 powstał sąd wojskowy dla nieletnich, choć kilka praktyk odróżnia go od tych dla dorosłych. Dwoje lub troje dzieci zostało przyprowadzone tam razem w brązowym stroju więźnia, nogi związane łańcuchem wokół kostek i skute kajdankami. Kajdanki na rękach są usuwane w sądzie, a następnie zakładane przy wyjściu.

Sprawozdania DCIP bazują na 45 zeznaniach, a także odnośnikach do innych odpowiednich źródeł, w tym mediów i informacji organizacji pozarządowych. Kolejne 16 pisemnych oświadczeń pod przysięgą zebrane we Wschodniej Jerozolimie ma być objęte w odrębnym raporcie.

Powołując się na międzynarodowe prawo, liczne wcześniejsze artykuły wyjaśniają, że tortury są zabronione w każdym czasie, w każdych warunkach, bez dozwolonych wyjątków. Niemniej jednak jest to oficjalna polityka Izraela, nawet wobec dzieci. Poprzedni artykuł omawiający to jest dostępny za pośrednictwem poniższego linku:

http://www.progressiveradionetwork.com/the-progressive-news-hour/

Wobec Palestyńczyków, nawet dzieci, tortury i inne formy nadużyć są powszechne. Spośród 45 przebadanych przypadków było dwoje dzieci w wieku 11 lat lub mniej, jeden miał 12, 22 miały 14 lub 15, a 22 miały 16 lub 17. Dwudziestu ośmiu z nich zostało oskarżonych o rzucanie kamieniami. Według prawa wojskowego 1651, pkt 221, to jest karalne w następujący sposób:

* Wobec osób lub mienia niesie ze sobą karę maksymalnie 10 lat ; dla dzieci w wieku 13 lat lub młodszym jest to sześć miesięcy,
* Rzucanie kamieniami lub innych przedmiotów w poruszające się pojazdy przynosi maksymalnie do 20 lat pozbawienia wolności; dla dzieci w wieku 13 lat lub młodszym, to sześć miesięcy.

W rzeczywistości, dzieci najczęściej dostają wyroki od dwóch tygodni do 10 miesięcy. Jednak nikt nie powinien dostać nawet 10 minut lub kiedykolwiek być aresztowanym i osądzonym. W areszcie, są one poddawane następującym:

* związywane ręce – 98%
* zawiązywanie oczów – 91%
* Przemoc fizyczna – 87%
* Zatrzymanie w Izraelu z naruszeniem czwartego genewskiego artykułu 76 – 76%
* przyznawanie się do winy w trakcie przesłuchania – 69%
* Aresztowany między północą a godziną 05:00 – 62%
* Obelgi słowne – 60%
* przeszukiwanie do naga – 56%
* groźby – 38%
* przewożenie do zatrzymania na podłodze pojazdu (czasami bolesny proces trwający godzin) – 33%
* Podpis dokumentów w języku hebrajskim – 29%
* Przetrzymywanie w odosobnieniu (od jednego do 20 dni) – 9%

We wszystkich 45 badanych przypadkach, dzieci wielokrotnie doznawały różnych formy przemocy. To ujawnia wzorzec systematycznego, okrutnego, nieludzkiego i poniżającego traktowania z naruszeniem Konwencji ONZ przeciwko torturom, oraz 3 Artykułowi Genewskiemu, oraz Konwencji ONZ dot. Praw dziecka, zakazującej powyższych praktyk.

Khaled H (wiek 16 lat) powiedział:

„Około 2:00 w nocy, spałem w tym samym pokoju co mój brat …. Obudziłem się od hałasu pochodzącego zza drzwi od pokoju. Wtedy otworzyły się drzwi i żołnierze przeprowadzili szturm pokoju. Jeden z nich podszedł do mnie i uderzył mnie mocno w głowę. ”

W areszcie podczas przesłuchań, większość dzieci była ze zawiązanymi oczami i skrępowanymi boleśnie rękami, zazwyczaj za ich plecami. Niektóre doświadczały silnego bólu. Inni mówili, że ich dopływ krwi został odcięty, powodując,że ich ręce puchnęły i zmieniały kolor na niebieski. Większość z nich była tak przetrzymywana przez długie godziny. Niektórzy zgłaszali,że ich nogi również były krępowane.

Othman H (17 lat) powiedział:

Po wejściu do domu „wzięli mnie na dół na pierwsze piętro …. Jeden z nich związał mi ręce za plecami za pomocą zestawu plastikowych przewodów i docisnął je. On również związał mi oczy. Zabrali mnie i zmusili do zatrzymania w pobliżu ciężarówki wojskowej niedaleko domu. Gdy stałem tam, jeden z nich uderzył mnie tak mocno w jądra (że) poczułem ogromny ból. ”

Mohammad H (17 lat) powiedział, że jego ręce były tak mocno związane, że „krzyczałem z bólu i poprosiłem ich, aby je poluzowali, ale zaczęli na mnie wrzeszczeć i rozkazali mi się zamknąć ’zamknij się i nic nie mów’ „.

Malek S. (lat 16) powiedział, że gdy uwolnili mu ręce z więzów, „odpadły kawałki mięsa i nadgarstki zaczęły krwawić.” Kiedy kazali mu się przyznać, powiedział, że „nie ma się do czego przyznawać”, po czym przesłuchujący go śledczy „wpadł w szał i zaczął krzyczeć. Zaczął uderzać i kopać mnie. On nawet złapał mnie za głowę i uderzył o metalową ścianę w sali, gdzie byliśmy. Moje czoło spuchło i poczułem zakrwawione ręce z powodu obrażeń „.

Typowa przemoc obejmuje uderzanie pięściami, policzkowanie, popychanie i kopanie, często na tyle mocno, by spowodować bardzo silny ból. Dzieci zgłosiły wiele incydentów w trakcie procesu ich aresztowania/transportu/przesłuchań.

Zeznania wskazują na połączenie przemocy fizycznej, gróźb i obelżywych słów, czasami o charakterze seksualnym lub wniesieniu groźnego psa do pokoju przesłuchań.

Ostatni komentarz

Od stycznia 2001 do końca 2010 roku zostało złożonych 645 skarg przeciwko śledczym izraelskiej Agencji Bezpieczeństwa (ISA) dotyczącym tortur, złego traktowania i innych form przemocy. Departament Śledczy Ministerstwa Sprawiedliwości w Policji „nie wszczął nawet jednego postępowania karnego.”

Dwa lata po dokonanej rzezi i zniszczeniu podczas operacji Płynny Ołów dwóch żołnierzy zostało skazanych za oszustwa dotyczące karty kredytowej, dwóch innych za używanie dziewięcioletniego chłopca jako ludzkiej tarczy. Tylko oszuści spędzili czas w więzieniu. Inni dostali wyroki w zawieszeniu.

Osadnictwo ma również negatywny wpływ na palestyńskie dzieci. Jasne dowody wskazują na to,że aresztowania i złe traktowanie wynikają z życia w ich pobliżu.

Skumulowany efekt nadużyć, szczególnie wobec małych dzieci, jest stanowiony jako tortury w prawie międzynarodowym. Czy są łagodne,czy ekstremalne – jest to absolutnie zabronione i przestępcze zachowanie .

Wobec Palestyńczyków, jednak jest to standardowa praktyka. W rzeczywistości Izraelskie ISA dostaje nieograniczoną swobodę działania do bezkarnego nadużywania władzy, nawet do zabójstwa.

Komentarze 4 to “Izraelskie prześladowania palestyńskich dzieci”

 1. sentintel Says:

  Egipska gazeta: Izrael chciał wywoływać u nas bezpłodność
  Środa, 17 sierpnia (17:02)
  Izraelski agent miał za zadanie wywoływać bezpłodność Egipcjan, sprzedając im w tym celu rzekomy środek do pielęgnacji włosów – twierdzi egipska rządowa gazeta „Al-Ahram”.

  Obywatel Izraela Ofir Harrari został niedawno zaocznie oskarżony w Egipcie o szpiegostwo. Gazeta utrzymuje obecnie, że domniemany agent Mosadu działał na rzecz… „osłabienia zdolności reprodukcyjnych Egipcjan”.

  Według „Al-Ahram”, która powołuje się na ustalenia prokuratury, „agent Mosadu Ofir Harrari” zlecił swemu jordańskiemu wspólnikowi Ibrahimowi Abu-Zaidowi założenie w Egipcie firmy posiadającej wyłączność na import z Izraela środka do pielęgnacji włosów, przeznaczonego zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Właśnie ten tajemniczy specyfik miał, w istocie, powodować bezpłodność u jego nie świadomych zagrożenia użytkowników. Celem – jak pisze w środę gazeta – było „całkowite zniszczenie zdolności reprodukcyjnych Egipcjan”.

  Jordańczyk przebywa obecnie w egipskim areszcie. Wcześniej, w czerwcu, władze egipskie aresztowały obywatela USA i Izraela Ilana Grapela – również stawiając mu zarzut szpiegostwa.

  Zarówno w Izraelu, jak i w samym Egipcie pojawiły się głosy, że nasilenie działań wymierzonych w rzeczywistych bądź urojonych szpiegów Mosadu jest próbą zaspokojenia przez obecne, tymczasowe władze w Kairze dość powszechnych żądań rewizji wcześniejszej polityki zbliżenia z Izraelem, symbolizowanej przez byłego prezydenta Hosniego Mubaraka. Mubarak jest obecnie sądzony za spowodowanie śmierci setek demonstrantów, a także za korupcję i nadużycia władzy.

  http://fakty.interia.pl/raport/rewolucja-w-krajach-islamskich/news/egipska-gazeta-izrael-chcial-wywolywac-u-nas-bezplodnosc,1682430

 2. Ość Says:

  WIĘKSZOŚĆ NIE WIE ŻE

  Pewnemu Austriakowi …
  trzeba dziękować
  że pomiędzy Polską a Niemcami
  Judeopolonię pomógł zablokować

  Palestynę byśmy teraz z Polski mieli
  i jak Palestyna
  w krwi byśmy tonęli

 3. Żydowska łapanka palestyńskich dzieci w Jerozolimie « Wolna Palestyna Says:

  […] Zobacz również: Izraelskie prześladowania palestyńskich dzieci […]

 4. Wyrocznia Says:

  Moje serce krwawi z bezsilności, że nie mogę zastopować zła, które rozlewa się po świecie. Może gdyby ludzie częściej chodzili na cmentarz to zrozumieliby sens życia i zaczęli być dobrzy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: